dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 18
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 359
  1. #301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    po tym brykiecie węglowym jest minimalna ilość popiołu
    dluuuugo trzyma żar
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #302
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Niestety w moich okolicach tego brykietu nie ma..Masz rację z tym popiołem nie zostaje go prawie nic.Trzyma zajefajnie temperaturę i doskonale łączy się z drewnem kominkowym.Trza się zakręcić na nadchodzący sezon.Wiem ,że mija się to z celem czyli wungiel w kominku ale sprawdzone jest zawsze dobre.Polecam.

  3. #303

    Domyślnie

    Powiało nieco jesienią a mojego kominka nadal nie ma

    Może ktoś mi tutaj doradzić , w kwestii wyboru spośród dwóch które ostatnio najbardziej mi spasowały :

    1. Kominek kaflowy z Radomska http://www.kominkikaflowe.eu/blanka-i-podwyzszony.html
    2.Kominek Salzburg z firmy Nordpeis http://www.nordpeis.pl/Produkty/Piec...jne/Salzburg-M

    Nie ukrywam że zależy mi na konwekcji aby szybko ogrzać pomieszczenie ale jednocześnie na akumulacji i tu przewagę ma kominek w kaflach bo ma jak widzę kratki. Nordpeis chyba jednak dłużej będzie ciepły po zakończeniu palenia - wazy >600 kg.
    Ceny podobne.
    Jakie są Wasze opinie o tych kominkach ?

    Nazwa:  Salzburg-M-1_relatedproduct.jpg
Wyświetleń: 942
Rozmiar:  1,7 KB
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_048.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	208052  

  4. #304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    salzburgiem mozesz i szybko nagrzac dom i ewentualnie akumulowac w obudowie
    chyba jakies przepustnice sie przestawia
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #305

    Domyślnie

    Ale on konwekcyjnie nie grzeje raczej tylko przez promieniowanie?
    A ten kaflowy na te dwa sposoby ?

  6. #306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Piece z Radomska to zaprzeczenie akumulacji w ładnym opakowaniu. Palenisko (wkład) dość przyzwoite ( Szkoła Kominkowa na coś się przydała ) Całość to producent energii lokowanej w kominie. Dużo marketingowego krzyku by otumanić klienta zafiksowanego na magiczne słowo "ciepły kominek".

    Salzburg posiada system akumulacji i odbioru energii ze spalin.



    Każdy (dobry) piec akumulacyjny oddaje ok 50% ciepła w postaci konwekcji.

  7. #307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Piece z Radomska to zaprzeczenie akumulacji w ładnym opakowaniu. Palenisko (wkład) dość przyzwoite ( Szkoła Kominkowa na coś się przydała ) Całość to producent energii lokowanej w kominie. Dużo marketingowego krzyku by otumanić klienta zafiksowanego na magiczne słowo "ciepły kominek".

    Salzburg posiada system akumulacji i odbioru energii ze spalin.



    Każdy (dobry) piec akumulacyjny oddaje ok 50% ciepła w postaci konwekcji.

    Zatem Salzburg będzie grzał tez konwekcyjnie jesli dobrze rozumiem ?
    Tylko skąd to ciepłe powietrze bedzie wydmuchiwane skoro nie ma kratek? Czy może chodzi o swobodny ruch powietrza w górę nad piecem..

  8. #308
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Każdy........... piec akumulacyjny oddaje ok 50% ciepła w postaci konwekcji.
    Jest to nieprawda.Ta persona zapomina o tem............

    Ogrzewanie akumulacyjne wiąże się nierozerwalnie z dwutaryfową instalacją elektryczną. Sensem jego istnienia jest bowiem produkcja ciepła w tańszej taryfie nocnej,
    Czy BaturoEniek wie o czym prawię...............???


  9. #309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wera2007 Zobacz post
    Zatem Salzburg będzie grzał tez konwekcyjnie jesli dobrze rozumiem ?
    Tylko skąd to ciepłe powietrze bedzie wydmuchiwane skoro nie ma kratek? Czy może chodzi o swobodny ruch powietrza w górę nad piecem..
    Promieniowanie i konwekcja to proces odbywający się ciągle i naprzemiennie, gdy tylko pojawi się jakieś źródło ciepła. Jeden przedmiot cieplejszy od drugiego. Nawet farelka po jakimś czasie, może stać się źródłem promieniowania, jeśli dmuchając wystarczająco długo nagrzeje coś co to ciepło zakumuluje. choćby ściany z cegły.

    Salzburg będzie powietrze nagrzewał delikatnie, bez przypalania kurzu. Jedno palenie, bez późniejszego dokładania pozwoli długo korzystać z nieuciążliwego ciepła. Ogrzane powietrze dotrze w rożne zakamarki czy na górę domu. Wszystko co będzie w zasięgu "wzroku" pieca, będzie ogrzewane promieniowaniem podczerwonym.

  10. #310

    Domyślnie

    Piotrze a jak upiększyć bryłę Salzburga ?
    Można by dołożyć mu ramkę z piaskowca czy też marmuru wokół drzwiczek lub taki pas na szerokość drzwiczek do samej góry ? czy to nie odpadnie od temperatury?
    Pozdrawiam

  11. #311
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stonka_

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-000
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Przez przypadek trafiłam na to forum,jednak nie mogłam ominąć tak ciekawego tematu, jak kominki akumulujące ciepło.
    Tak się składa,że jestem szczęśliwą posiadaczką kominka firmy Nordpeis -Ronda(wersja z szamotem).
    Kupowaliśmy ten piec ,tak naprawdę nie znając jego możliwości.Jak każdy zastanawialiśmy się,czy wybór jest odpowiedni,mimo zapewnień sprzedawcy o jego działaniu( w końcu nie jest to tani zakup).
    Piec jest usytuowany w samym centrum salonu,na jego środku,to jest na plus jeżeli chodzi o ogrzewanie salonu otwartego na jadalnię i kuchnię.Ciepło również idzie na górę.Także w najzimniejsze dni ,gdy zasłonimy rolety,dół nagrzeje się nawet do 24 stopni C,a na górze jest około 20 .Nie powiem,że jest to jedyne rozwiązanie ogrzewania domu jakie posiadam,ale jako wspomaganie ,gdyż główny piec jaki posiadamy jest na gaz .
    Bardzo fajnym rozwiązaniem jakie jest zastosowane w tym piecu ,to właśnie samoczyszczący wkład,który przy mocnym nagrzaniu oczyszcza ścianki ,jak i szybę.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00114 (2).jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	210082

  12. #312
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stonka_

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-000
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zapomniałam dodać,że metraż domu to około 140m2,a kubatura około 370m3

  13. #313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wera2007 Zobacz post
    Piotrze a jak upiększyć bryłę Salzburga ?
    Można by dołożyć mu ramkę z piaskowca czy też marmuru wokół drzwiczek lub taki pas na szerokość drzwiczek do samej góry ? czy to nie odpadnie od temperatury?
    Pozdrawiam
    Umiejętnie wklejony kamień w niewielkich kawałkach, powinien zdać egzamin.

  14. #314
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał stonka_ Zobacz post
    Witam,
    Przez przypadek trafiłam na to forum,jednak nie mogłam ominąć tak ciekawego tematu, jak kominki akumulujące ciepło.
    Tak się składa,że jestem szczęśliwą posiadaczką kominka firmy Nordpeis -Ronda(wersja z szamotem).
    Kupowaliśmy ten piec ,tak naprawdę nie znając jego możliwości.Jak każdy zastanawialiśmy się,czy wybór jest odpowiedni,mimo zapewnień sprzedawcy o jego działaniu( w końcu nie jest to tani zakup).
    Piec jest usytuowany w samym centrum salonu,na jego środku,to jest na plus jeżeli chodzi o ogrzewanie salonu otwartego na jadalnię i kuchnię.Ciepło również idzie na górę.Także w najzimniejsze dni ,gdy zasłonimy rolety,dół nagrzeje się nawet do 24 stopni C,a na górze jest około 20 .Nie powiem,że jest to jedyne rozwiązanie ogrzewania domu jakie posiadam,ale jako wspomaganie ,gdyż główny piec jaki posiadamy jest na gaz .
    Bardzo fajnym rozwiązaniem jakie jest zastosowane w tym piecu ,to właśnie samoczyszczący wkład,który przy mocnym nagrzaniu oczyszcza ścianki ,jak i szybę.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00114 (2).jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	210082
    Fajnie, że klientów na kominki grzewcze, bez wełny wewnątrz obudowy jest coraz więcej. Teraz sobie uświadomiłem, że już od dobrych kilku miesięcy nie mam praktycznie telefonów w sprawie realizacji kominków wełnianych...
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 04-09-2013 o 07:17

  15. #315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    zastanawiam się czy do listopada uruchomię podłogówkę[może w łazienkach]
    obecnie grzejemy n21
    w dnii kiedy nie ma słonca trochę brzozy na rozpałkę i 1kg brykietu
    rozpalam około 17 wypala się to do 22
    obudowa stygnie tak do 24
    obudowa to betonowy estoril z nakładką marmurową na froncie.
    dom 123 m2
    część dzienna -otwarta na kominek to 50 m2 temperatury około 24
    w sypialniach 21 dla mnie ok
    oczywiście salzburg byłby idealny-rozpalałbym z 2-3 razy w tygodniu obecnie
    aha w n21 przy brykiecie też nie dokładam za często .
    popiół -jest tak mało że nie ma problemu z nim
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  16. #316
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    cały cz\as grzejemy tylko w kominku
    w pażdzierniku poszło 30 brykietu i z 10 kg brzozy do rozpałki.
    temp w domu to wachały się 23-25
    pażdziernik wyjątkowo był słoneczny.wczoraj włożyłem o 17 z 3 kg brykietu o 23 włożyłem też 3 kg brykietu
    a dopływ dolny zamknołem górny zostawiłem na 1/2
    o 8 rano dołożyłem znowu 2,5 kg brykietu[odpalił się od żaru w popiele
    sam jestem ciekaw czy do 17 utrzyma się żar
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #317
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kubawesol
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-655
    Posty
    370

    Domyślnie

    Wiem jak ciężko było znaleźć w internecie (przed zakupem) zdjęcie tego kominka stojącego gdzieś u kogoś w domu dlatego postanowiłem się podzielić.
    Oto nasz Nordpeis Stockholm z wkładem N21. Oceńcie sami... Nam się baardzo podoba i super użytkuje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-01-05%u0025252022.34.15.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	233411
    Ostatnio edytowane przez kubawesol ; 05-01-2014 o 22:05

  18. #318

    Domyślnie

    Od jakiegos tygodnia jestem (szczesliwym?) uzytkownikiem kominka. Jednak nie do konca jestem z niego zadowolony - byc moze nie potrafie jeszcze w nim palic...
    Chcialbym zapytac sie o kilka wskazowek jak w nim palic? Problemem jest przede wszystkim jego wydajnosc. Tzn. nie do konca potrafie, tak mi sie wydaje, wykrzesac z niego to co najlepsze. Prawdopodobnie zwiazane jest to ze strachem na jego przegrzanie i ewentualne uszkodzenie wewnetrznych elementow.

    Bede naprawde bardzo wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki i porady.

  19. #319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Dlaczego tego wszystkiego nie wyjaśniła Ci firma, kóra wykonała/zamontował ten kominek i musisz teraz szukać pomocy na internetowych forach ... ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #320

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Dlaczego tego wszystkiego nie wyjaśniła Ci firma, kóra wykonała/zamontował ten kominek i musisz teraz szukać pomocy na internetowych forach ... ?
    Pozdrawiam.
    Poprosiłem ich także o wskazówki. Odpowiedź uzyskana na forum publicznym może w przyszłości komuś pomóc - chyba po to ono właśnie jest?

Strona 16 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony