dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 18
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 359
  1. #321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizzqp Zobacz post
    Poprosiłem ich także o wskazówki. Odpowiedź uzyskana na forum publicznym może w przyszłości komuś pomóc - chyba po to ono właśnie jest?
    A nie sądzisz, że to coś nie teges?!...Forum owszem, fajne....

  2. #322

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    A nie sądzisz, że to coś nie teges?!...Forum owszem, fajne....
    W jakim sensie?

  3. #323
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizzqp Zobacz post
    W jakim sensie?

    No w takim, że jak kupujesz auto, to Ci jednak co nieco pokazują zanim odjedziesz. Nawiązuję do wypowiedzi Foresta...

  4. #324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    No w takim, że jak kupujesz auto, to Ci jednak co nieco pokazują zanim odjedziesz. Nawiązuję do wypowiedzi Foresta...
    Ej no nie przesadzaj, o prawo jazdy musisz się postarać sam

    Co to za kominek? Opisz co i jak.

  5. #325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ej no nie przesadzaj, o prawo jazdy musisz się postarać sam

    Co to za kominek? Opisz co i jak.
    Kominek SALZBURG M+1

    To nie jest tak, że w ogóle nie potrafię w nim napalić. Czytałem instrukcję dołączoną do kominka. Staram się postępować zgodnie z nią. Jednak chciałem się zapytać praktyków, uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania - tj. czy nie palę w nim za bardzo zachowawczo bojąc się ewentualnego uszkodzenia kominka, nie uzyskując przy tym tego co w tym kominku najlepsze. Jak inni palą w tego typu kominkach...

  6. #326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizzqp Zobacz post
    Kominek SALZBURG M+1

    To nie jest tak, że w ogóle nie potrafię w nim napalić. Czytałem instrukcję dołączoną do kominka. Staram się postępować zgodnie z nią. Jednak chciałem się zapytać praktyków, uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania - tj. czy nie palę w nim za bardzo zachowawczo bojąc się ewentualnego uszkodzenia kominka, nie uzyskując przy tym tego co w tym kominku najlepsze. Jak inni palą w tego typu kominkach...
    Jestem pewien, że taki jeden wyżej ci chętnie pomoże. Zna sfołocza

  7. #327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizzqp Zobacz post
    Kominek SALZBURG M+1

    To nie jest tak, że w ogóle nie potrafię w nim napalić. Czytałem instrukcję dołączoną do kominka. Staram się postępować zgodnie z nią. Jednak chciałem się zapytać praktyków, uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania - tj. czy nie palę w nim za bardzo zachowawczo bojąc się ewentualnego uszkodzenia kominka, nie uzyskując przy tym tego co w tym kominku najlepsze. Jak inni palą w tego typu kominkach...
    Napal i zrób fotki. Bo przez telefon to cienko. Taki piec wymaga jeszcze poważniejszego podejścia, niż zwykły kominek. Może jakiś filmik na "jutubie"?

    Możesz przyjechać do mnie, mam taki w laboratorium. Może być z noclegiem. Po dwóch piwach będziesz palił jak natchniony. Tylko się pospiesz, bo wiosna idzie...

  8. #328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Mam kilka Nordpeisów w cenie góra 40% wartości detalu. Nie mam gdzie tego trzymać, a muszę zrobić trochę miejsca dla muzeum.

    Salzburg z laboratorium też pójdzie pod młotek wkrótce...

  9. #329

    Domyślnie

    Pali mi się podobnie jak na filmie, który można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=D4jeq82Phiw

    Rozpalać wydaje mi się, że potrafię. Palę brykietem, rozpalam od góry. Pierwszy załadunek to ok. 5 kg. Po dwóch godzinach obudowa jest ciepła, po 3 gorąca, ale tylko jej przednia część. Boków nie potrafię (boję się, ze przesadzę) nagrzać. O ile w salonie jest w miarę ciepło (22) to w pokojach mam po 19 stopni (oczywiście drzwi są otwarte).
    Bardziej interesuje mnie na ile mogę sobie pozwolić, ile razy, ile kg i w jakich odstępach czasu mogę dokładać by nie popsuć niczego. Bardziej o te kwestie mi chodzi...

  10. #330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    A zamykasz wyjście górne tak żeby spaliny nie uciekały wprost do komina ...
    Piec montowała Ci zwykła firma kominkowa, kóra robiła to pierwszy raz czy doświadczony wykonawca ? Bo o tego typu konstrukcji trzeba mieć pojęcie nawet jeżeli jest do poskładania z "klocków" ...
    I raczej firma sprzedająca taki piec i wykonująca go nie powinna zostawiać użytkownika z problemem - jak w nim palić.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    A zamykasz wyjście górne tak żeby spaliny nie uciekały wprost do komina ...
    Piec montowała Ci zwykła firma kominkowa, kóra robiła to pierwszy raz czy doświadczony wykonawca ? Bo o tego typu konstrukcji trzeba mieć pojęcie nawet jeżeli jest do poskładania z "klocków" ...
    I raczej firma sprzedająca taki piec i wykonująca go nie powinna zostawiać użytkownika z problemem - jak w nim palić.
    Pozdrawiam.
    W instrukcji SALZBURGA jest informacja by nie zamykać wyjścia górnego gdy się w nim pali. Dopiero w końcowej fazie, w ostatnim załadunku można ją przymknąć. Firma w naszym regionie znana, z doświadczeniem. Mówili, że to nie pierwszy ich SALZBURG w życiu. U siebie w Salonie mają standardowego SALZBURGA. Tak, dostałem krótki instruktaż. To było kilka miesięcy temu - a palę w nim od tygodnia. Jednak jak widać kominek akumulacyjny to poważna sprawa i pali się w nim inaczej niż w zwykłych kominkach. Dlatego szukam pomocy.
    Palić to mi się pali ładnie - nie wiem ile można w niego ładować by nie przeholować z temperaturą obudowy...

  12. #332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Używasz terminów: "Pierwszy załadunek to ok. 5 kg", "w ostatnim załadunku można ją przymknąć". Nie napisałeś nam jednak, czy dokładałeś drugi, trzeci raz?

  13. #333

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Batura Zobacz post
    Używasz terminów: "Pierwszy załadunek to ok. 5 kg", "w ostatnim załadunku można ją przymknąć". Nie napisałeś nam jednak, czy dokładałeś drugi, trzeci raz?
    Jeżeli palę w nim cały dzień cykl palenia wygląda następująco:
    1. pierwszy załadunek - ok. 5-6 kg brykietu
    2. po ok. 4-5 godz. dokładam z 3 kg brykietu
    3. po następnych 2-3 godz. dokładam ok. 2 kg
    Wyczytałem w instrukcji, że maksymalny załadunek na cykl palenia to 10 kg (chyba, że źle to zrozumiałem) i stąd te moje obawy. Boję się zaszaleć i zwiększyć ilość brykietu na załadunek. Jak już chciałem poszaleć to przeczytałem gdzieś także, że brykietem w tym kominku pali się na swoją odpowiedzialność gdyż może on wytworzyć za dużą temperaturę i go uszkodzić.

    Piotr Batura - a Ty w nim jak palisz? Jak wygląda u Ciebie cykl palenia?

  14. #334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizzqp Zobacz post
    Jeżeli palę w nim cały dzień cykl palenia wygląda następująco:
    1. pierwszy załadunek - ok. 5-6 kg brykietu
    2. po ok. 4-5 godz. dokładam z 3 kg brykietu
    3. po następnych 2-3 godz. dokładam ok. 2 kg
    Wyczytałem w instrukcji, że maksymalny załadunek na cykl palenia to 10 kg (chyba, że źle to zrozumiałem) i stąd te moje obawy. Boję się zaszaleć i zwiększyć ilość brykietu na załadunek. Jak już chciałem poszaleć to przeczytałem gdzieś także, że brykietem w tym kominku pali się na swoją odpowiedzialność gdyż może on wytworzyć za dużą temperaturę i go uszkodzić.

    Piotr Batura - a Ty w nim jak palisz? Jak wygląda u Ciebie cykl palenia?
    Cykl palenia to spalenie całości tego o czym mówisz w ciągu 1-1,5 godz. Twój sposób nie powinien budzić obaw, bo po 4 godzinach piec już znacznie ostygł. Natomiast nie jest to zgodne z filozofią jaka powinna temu zadaniu przyświecać. Piec powinno się nagrzać w możliwie najkrótszym czasie i do wieczora nie zawracać sobie nim głowy, po zabezpieczeniu przed wystudzeniem (zamknięciu dopływu powietrza). Jest to piec do palenia dwa razy na dobę. Opcjonalnie, w czasie bardzo silnych mrozów można dodatkowo napalić w połowie cyklu, lub z jednego palenia zrezygnować gdy jest ciepło. Rezygnuje się zwykle z paleń porannych wczesną jesienią i późną wiosną. To czas zimnych nocy i w miarę ciepłych dni.

    Spróbuj poczytać jak piszą o sposobie palenia twórcy Termokausta.

  15. #335

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizzqp Zobacz post
    W instrukcji SALZBURGA jest informacja by nie zamykać wyjścia górnego gdy się w nim pali. Dopiero w końcowej fazie, w ostatnim załadunku można ją przymknąć. Firma w naszym regionie znana, z doświadczeniem. Mówili, że to nie pierwszy ich SALZBURG w życiu. U siebie w Salonie mają standardowego SALZBURGA. Tak, dostałem krótki instruktaż. To było kilka miesięcy temu - a palę w nim od tygodnia. Jednak jak widać kominek akumulacyjny to poważna sprawa i pali się w nim inaczej niż w zwykłych kominkach. Dlatego szukam pomocy.
    Palić to mi się pali ładnie - nie wiem ile można w niego ładować by nie przeholować z temperaturą obudowy...
    Witaj,
    Moim zdaniem źle interpretujesz instrukcje albo ktoś wprowadził Cie w błąd.
    W instrukcji / polskiej wersji nie widziałem/, nie ma wzmianki że zamykamy przepustnice aż po ostatnim dołożeniu drewna.
    Przepustnicę sterującą przepływem spalin powinieneś zamknąć wcześniej, jak tylko porządnie rozgrzejesz palenisko i komin. Podciśnienie w kominie będzie " ciagnać" spaliny przez masę pieca nagrzewając ją stopniowo.
    Proces ten nie nastąpi jeśli przez większy czas palenia puszczasz ciepło w komin. Rozumiem że tak robisz skoro zamykasz przepustnicę dopiero po ostatnim załadunku...
    Fragment instrukcji:
    The bypass damper should only be open during when
    necessary for short periods (10-15 minutes) at the time
    a fire is lit, and at new loads

    3. Make a small fire with 0.5-1 kg of kindling wood
    4. Close the bypass damper once the flames have
    taken proper hold of the wood, this will ensure that
    the hot smoke circulates the ducts.

    Podejrzewam jeszcze że być może mylisz przepustnicę spalin / pręt u góry pieca z boku / z pokrętłem pod drzwiczkami które rzeczywiście powinny być zamykane po dokładnym wypaleniu wsadu/ na żar /
    Pozdrawiam.

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Witaj,
    Moim zdaniem źle interpretujesz instrukcje albo ktoś wprowadził Cie w błąd.
    W instrukcji / polskiej wersji nie widziałem/, nie ma wzmianki że zamykamy przepustnice aż po ostatnim dołożeniu drewna.
    Przepustnicę sterującą przepływem spalin powinieneś zamknąć wcześniej, jak tylko porządnie rozgrzejesz palenisko i komin. Podciśnienie w kominie będzie " ciagnać" spaliny przez masę pieca nagrzewając ją stopniowo.
    Proces ten nie nastąpi jeśli przez większy czas palenia puszczasz ciepło w komin. Rozumiem że tak robisz skoro zamykasz przepustnicę dopiero po ostatnim załadunku...
    Fragment instrukcji:
    The bypass damper should only be open during when
    necessary for short periods (10-15 minutes) at the time
    a fire is lit, and at new loads

    3. Make a small fire with 0.5-1 kg of kindling wood
    4. Close the bypass damper once the flames have
    taken proper hold of the wood, this will ensure that
    the hot smoke circulates the ducts.

    Podejrzewam jeszcze że być może mylisz przepustnicę spalin / pręt u góry pieca z boku / z pokrętłem pod drzwiczkami które rzeczywiście powinny być zamykane po dokładnym wypaleniu wsadu/ na żar /
    Pozdrawiam.
    Rozumiem to tak, ze bypass damper to przepustnica spalin, która ma za zadanie skierować je do korytarzy obudowy. Tę oczywiście po 10-15 min, kiedy brykiet już porządnie się pali zamykam. Oprócz pokrętła pod drzwiczkami, którym reguluję dodatkowo dopływ powietrza jest jeszcze "wajcha" do przymykania komina, która wg instrukcji powinna być otwarta... Tej nie zamykam. Pokrętło pod drzwiczkami po rozpaleniu się brykietu domykam na 3/4.
    Ile kg brykietu mogę wsadzić podczas 1 załadunku?
    Ostatnio edytowane przez bizzqp ; 24-03-2014 o 21:44

  17. #337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Reasumując ... problem tkwi w tym że nie zamkasz po ok. 10 ... góra 15 minutach krótkiej drogi ... tylko wysyłasz spaliny o temperaturze kilkuset stopni w kosmos ...
    Jednak firma, która Ci to budowała miała mgliste pojęcie o tym co faktycznie robi
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Batura Zobacz post

    Spróbuj poczytać jak piszą o sposobie palenia twórcy Termokausta.
    Pomożesz z jakimś linkiem?

  19. #339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Reasumując ... problem tkwi w tym że nie zamkasz po ok. 10 ... góra 15 minutach krótkiej drogi ... tylko wysyłasz spaliny o temperaturze kilkuset stopni w kosmos ...
    Jednak firma, która Ci to budowała miała mgliste pojęcie o tym co faktycznie robi
    Pozdrawiam.
    No właśnie zamykam. Nie zamykam wylotu do komina (od tego jest inna wajcha).

  20. #340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizzqp Zobacz post
    Pomożesz z jakimś linkiem?


    Nie czytałem. Wiem, że się na tym znają, bo to moi kumple. Kiedyś na moim szkoleniu czytali...Wklep w googla.

Strona 17 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony