dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 16
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 314
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Ja też poproszę na namiar na te altanki na allegro..........

  2. #122

    Domyślnie

    Na allegro mozna sprawdzic oferte numer 361870371
    Cena zupełnie inna choc temat ten sam
    Pozdro
    DA

  3. #123

    Domyślnie

    I ja się dokleje do wątku. Czy daleko to nie byłbym za tym , a jak trzeba nakryć do stołu i przez całe podwórko kilka razy to może się odechcieć kolacji. Nie jestem tez za tym, aby doklejać się do domu. Nasz taras może raczej ganek nie nadaje sie na obiadowani, grilowanie jest po prosru za mały. Stąd też chcemy pobudowac altane do letnich posiłków, może murowany grill.

  4. #124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    Nasz taras może raczej ganek nie nadaje sie na obiadowani, grilowanie jest po prosru za mały.
    No właśnie - jeżeli masz mały tarasik, na którym można jedynie stanąć i się rozciągnąć z rana, to oczywiscie obiadu tam nie zjesz i wtedy altanka bliżej się przyda.
    U mnie jednak taras jest planowany spory. Wymiaró dokładnych jeszcze nie ma ale pewnie z 3x8m będzie miał. I na nim to już spokojnie się obiad zje. A altanka będzie planowana do grilowych imprez, które mogą być spokojnie z dala od domu.

    A te kilkanaście metrów pieszo to na zdrowie Ci wyjdą. Nie dość, że ruch to jeszcz na świeżym powietrzu

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A moze po prostu powiększ taras? Jesli istniejący taras wystaje nad ogrod, to drugi, większy, moze być już na poziomie "0". Ocienić go mozna drzewami (np. szczepione na pniu katalpy lub klony "Globosum"), a osłonić kratka z pnączami. Przy takim tarasie da się wymurowac grill. Można taki taras tez częściowo zadaszyć. Bliskośc domu sprawia, ze nie ma problemu z donoszeniem piwa z lodówki.
    Np. tak:

  6. #126

    Domyślnie

    Taras (ganek) ma 5x2,5m do tego cztery kolumny. Stół na cztery osoby stanie i nic więcej,chcielibyśmy mieć takie miejsce gdzie posiedzisz ze znajomymi, gdzie deszcz cię nie przegoni, jak jest chłodniej to napalisz w otwartym kominku( tak sobie wymyśliłem może to nie możliwe) Będzie grill i wędzarnia, stara kanapa duży stół. Co z tego się urodzi jeszcze nie wiem, może to nie altana tylko coś większego. Gdzieś, kiedyś widziałem coś takiego w muratorze, było to z jednej strony osłonięte ceglaną ścianą i w to wpuszczony dach ze starą dachówką.

  7. #127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Ja wybudowałem altanę na tarasie (150 m2) 9 metrów od domu. Grilujemy w niej, a gotowe dania i napoje wynosimy przez salon i nie jest to daleko. Natomiast ognisko, niezadaszony stół i ławki znajdują się dalej, poza tarasem.
    Moje podwórko ma ponad 2,5 ha, więc budowanie czegoś w najdalszym kącie nie ma sansu.

  8. #128

    Domyślnie

    Czy jakimiś zdjęciami możecie się pochwalić, szukam inspiracji.

  9. #129

    Domyślnie

    W planie: altanka (ok. 25m2): 9 m od domu, od tarasu (naprzeciw) 5,5 m. I nie będzie inaczej, gdyż:
    1. lubię mieć oko na swój domek a nie wyobrażam sobie go zamykać za każdym razem,
    2. zamierzam spędzać w altance więcej czasu niż na tarasie (nie zadaszonym zresztą), więc muszę mieć blisko m.in. do kuchni, spiżarki itp.
    2. altanka w tym miejscu będzie najdalej położona od sąsiadów,
    3. musiałam też uwzględnić odległość od granicy i linii kanalizacji itp.

    Wszystko zależy od działki, od domu, od sąsiadów, od stylu życia, od wielkości altanki i przeznaczenia itp. Tak myślę!!!
    Gosia

  10. #130

    Domyślnie

    3. musiałam też uwzględnić odległość od granicy i linii kanalizacji itp.

    Co to znaczy odległość od granic rozumie a co do tego ma kanalizacja.

  11. #131

    Domyślnie

    Już odpisuję Biorę pod uwagę kanalizację – bo jej jeszcze na działce nie mam, ale już plany są, gdzie będzie przebiegać. Nie wiem tylko kiedy, no cóż…

    Przecież nie będę stawiać altanki na kanalizacji, ani na odwrót
    Gosia

  12. #132

    Domyślnie

    Coś do pooglądania...podpatrzenia...pa




    http://www.dobry-dom.pl/content/view/44/92/
    Gosia

  13. #133

    Domyślnie

    ok. przez chwile myślałem że kanalizacja do altany

  14. #134

    Domyślnie Koszt prostej altanki

    Jaki może być koszt wybudowania prostej altanki 5 x 5 m? Dach czterospadowy kryty gontem bitumicznym oparty na 4 słupkach. Najbardziej chodzi mi o cenę robocizny, bo materiały sobie sprawdzę, ale z robocizną mam problem.

  15. #135

    Domyślnie

    Ja mam pytanko odnośnie altanki lub domku dla dzieci ?
    W tym czasie jak my grilujemy to nasze dzieci muszą miec
    jakieś zajęcie . Nie mam drzewa żeby tam miały domek.
    Myślę o domku z drzewa , wymyślne wejście itp.
    Morze ktoś ma coś takiego

  16. #136

    Domyślnie

    Pozwole się pochwalić naszą altanką.
    Żona zaprojektowała, teśc wykonał, ja przyjąłem do użytku i opiłem ;p
    W środku jest półokrągły grill



  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Jaka jest powierzchnia tej altanki?

    Wydaje mi się, że 9-12m2 to optimum na 6-8 osób.

  18. #138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Koszt prostej altanki

    Cytat Napisał dorkasz1
    Jaki może być koszt wybudowania prostej altanki 5 x 5 m? Dach czterospadowy kryty gontem bitumicznym oparty na 4 słupkach. Najbardziej chodzi mi o cenę robocizny, bo materiały sobie sprawdzę, ale z robocizną mam problem.
    Jakieś 3-5 tys. Popytaj wśród znajomych stolazy - u mnie ostatnio był człowiek z katalogiem własnych prac - bardzo ładne ale i drogie niestety.

  19. #139

    Domyślnie

    No własnie koło 12 m2, w każdym razie 8 osob sie swobodnie mieści- sprawdzone

  20. #140

    Domyślnie

    Wrzucę zdjęcia swojej, jeśli tylko uda mi się dorwać jakiś aparat cyfrowy.

Strona 7 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony