dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 314
  1. #1

    Domyślnie

    Sezon za pasem.
    Nosimy sie z zamiarem uporzadkowania naszej calkiem niezagospodarowanej dzialki, na ktorej w nieokreslonej blizej przyszlosci mialby stanac nasz wymarzony dom. Wymyslilismy, ze pierwsze konieczne kroki to slawojka i jakies "posiedzenie" z grillem, najlepiej zadaszone, ktore mogloby dac sporo frajdy juz i nadal sluzyc nawet wtedy, gdy wreszcie stanie dom.
    Altanka?
    Czy macie moze pomysl, jak to zrobic sensownie i niewielkim kosztem? Musi to byc cos prostego i trwalego, co nie da sie latwo rozkrasc.
    Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    to dobry pomysł, taka altanka - posiedzonko z grillem czy ogrodowym kominkiem. Nie mam jeszcze pomysłu, jak to zrobić, ale rzeczywiście koniecznie trzeba już zacząć się zastanawiać. Nikt nie ma czegoś takiego u siebie? Otoczyć to płotkiem, czy może nasadzić jakichś krzaków? A grill taki stacjonarny to widziałem w markecie, ale nieładny....

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sara

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    widziałam kiedyś w jakimś czasopiśmie ogrodniczym grill zbudowany z kamienia (otoczaków). Wyglądał swietnie. Można zrobić samemu. Nikt tego nie rozbierze, a kamień do działki pasuje idealnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Grill z kamieni wyglada super ale bardzo klopotliwy w wykonaniu.
    Ja planuje zrobic go poprostu z cegiel. Jak dam biale spoiny tez bedzie ladny, a napewno duzo latwiejszy,

  5. #5

    Domyślnie

    Grill z kamieni wyglada super ale bardzo klopotliwy w wykonaniu.
    Ja planuje zrobic go poprostu z cegiel. Jak dam biale spoiny tez bedzie ladny, a napewno duzo latwiejszy,

  6. #6

    Domyślnie

    Grill z kamieni wyglada super ale bardzo klopotliwy w wykonaniu.
    Ja planuje zrobic go poprostu z cegiel. Jak dam biale spoiny tez bedzie ladny, a napewno duzo latwiejszy,

  7. #7

    Domyślnie

    To juz wiem, z czego zrobic sam grill, ale jak zagospodarowac otoczenie? Lawki "na stale" dookola jakiegos stolu? Jak to zrobic, zeby bylo estetycznie i wygodnie? Mysle, ze fajnie by bylo, gdyby moglo tam usiasc z 10-12 osob. A moze wkomponowac w to wszystko jeszcze wedzarnie? Kto ma pomysl?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawko

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    3

    Domyślnie Altana ogrodowa - Ktoś sam zbudował ?

    Pragnę na rocznicę ślubu zbudować altanę w naszym ogrodzie,
    proszę o informacje jak to zrobić, moze jakiś projekt.

    Pozdrawiam
    Sławek

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Sa w wiekszych skladach ogrodzniczych oraz w hipermarketach budowlanych gotowe altanki z elementow drewnianych do samodzielengo montazu. Wyglad roznoraki (kwadrat, pieciakat)

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Miałam okazję parę dni temu widzieć taką altankę robioną przez górali.Wieloboczna (chyba 6),otwarta (bez żadnej ściany,pergoli,itd),dach oparty na słupkach dekoracyjnie wykrojonych (po góralsku )
    Podłoga drewniana-podest,ale nisko.Dach pokryty bitumiczną.
    Wszystko w drewnie.Wśród krzewów i drzew.Stół,lampa,grill.
    Czego można jeszcze chcieć?

    ps.Ja też będę miała taką.

  11. #11

    Domyślnie

    wejdź na stronę
    http://www.buildeazy.com
    powinna tam być altana

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Juvetomek

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1

    Domyślnie ALTANA - projekty, realizacje, jak zbudować?

    Cześć, czy macie moze projekty albo zdjecia altan, najlepiej plany i projekty, albo znacie strony z takimi rzeczami?

    Bardzo prosze o pomoc.
    Forza Juve

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Też jestem tym zainteresowany. Urządzam otoczenie domu.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    W ofercie OBI jest ładna altanka za około 4tys. 2.5x3m plus taras 3x1.5m
    Bardzo podobną ale większą widziałem na terenie Akademii Rolniczej przy al. 29 Listopada w Krakowie. (Za połowę tej ceny da sie zrobić dwa razy większą ) Planuje zrobić altankę taką samą technologią, ale innych rozmiarów i inny rozkład pomieszczeń. Kupiłem 60 m2 desek podłogowych po 35,5 zł za metr - na ściany. Podłogę zrobię jako płytę betonową zbrojona siatką. Dach z płyty plastikowej imitującej dachówkę. Więźba będzie z tych samych desek ale pozbijanych po dwie. Chętnie pogadam o budowie altanki, bo nad swoją dumam od kilku tygodni. Największy problem to fundament. Można zrobić legary na wkopanych słupkach betonowych i na tym drewniana podłoga. Pod to wysypać żwir i koniec. Ale drewno jest drogie. 3x6.5 taras + pomieszczenie 3x3 + magazynek 1.5x3 to daje około 20m2 powierzchni po 35.5zł to 700zł. Legary co metr w poprzek po 3m każdy i trzy wzdłuż po 6.5m daje 37m x 6 zł daje 230 +- 18 bloczków fundamentowych po 4 zl 72 RAZEM tysiąc zł! Taka sama płyta betonowa grubości 7 cm kosztuje około 200 zł W obydwu przypadkach nie liczę wybrania ziemi i wysypania kamieniami.
    Problemy: podłoga na legarach będzie podniesiona na jakieś 20 cm. Woda ze śniegu nie podtopi mi tego. Jeśli będzie wylewana będzie praktycznie na poziomie gruntu - może być mokro w zimie. Można dookoła domku dać korytko z kratką i odprowadzić wodę do studzienki... Beton będzie na lata, drewno po jakimś czasie zgnije...
    ... mam jeszcze kilka dni na decyzje....

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    W ofercie OBI jest ładna altanka za około 4tys. 2.5x3m plus taras 3x1.5m
    Bardzo podobną ale większą widziałem na terenie Akademii Rolniczej przy al. 29 Listopada w Krakowie. (Za połowę tej ceny da sie zrobić dwa razy większą ) Planuje zrobić altankę taką samą technologią, ale innych rozmiarów i inny rozkład pomieszczeń. Kupiłem 60 m2 desek podłogowych po 35,5 zł za metr - na ściany. Podłogę zrobię jako płytę betonową zbrojona siatką. Dach z płyty plastikowej imitującej dachówkę. Więźba będzie z tych samych desek ale pozbijanych po dwie. Chętnie pogadam o budowie altanki, bo nad swoją dumam od kilku tygodni. Największy problem to fundament. Można zrobić legary na wkopanych słupkach betonowych i na tym drewniana podłoga. Pod to wysypać żwir i koniec. Ale drewno jest drogie. 3x6.5 taras + pomieszczenie 3x3 + magazynek 1.5x3 to daje około 20m2 powierzchni po 35.5zł to 700zł. Legary co metr w poprzek po 3m każdy i trzy wzdłuż po 6.5m daje 37m x 6 zł daje 230 +- 18 bloczków fundamentowych po 4 zl 72 RAZEM tysiąc zł! Taka sama płyta betonowa grubości 7 cm kosztuje około 200 zł W obydwu przypadkach nie liczę wybrania ziemi i wysypania kamieniami.
    Problemy: podłoga na legarach będzie podniesiona na jakieś 20 cm. Woda ze śniegu nie podtopi mi tego. Jeśli będzie wylewana będzie praktycznie na poziomie gruntu - może być mokro w zimie. Można dookoła domku dać korytko z kratką i odprowadzić wodę do studzienki... Beton będzie na lata, drewno po jakimś czasie zgnije...
    ... mam jeszcze kilka dni na decyzje....
    Znajomy stolarz podsunal mi pomysl zrobienia posadzki z polbruku albo plyt chodnikowych.
    Porownywalem ceny domkow narzedziowych i altan w Polsce i w Niemczech. Ceny porownywalne nie mowiac o jakosci wykonania. Cena w Niemczech jest pewno tak atrakcyjna bo najprawdopodobniej sprowadzaja ze wschodu z............ Polski
    Karol N.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Płytę można wylać równiuteńko i na to dać tanią wykładzinę plastikowa w pomieszczeniu użytkowym. Płytki nie da się tak idealnie poukładać. Ale! jakiś pomyśl jest. Wybrać trochę ziemi, podsypać piachem, poukładać płytki chodnikowe z jakimiś kamyczkami na wierzchu dla ozdoby ... to może być dobry pomysł. Prosimy o jeszcze!

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Czy mozecie wskazac adresy na ktorych znajde, niekoniecznie za darmo, projekty altan, i roznych ogrodowych sprzetow, ktore moglbym pozniej wykonac z drewna ?

  18. #18

    Domyślnie

    Też chętnie bym skorzystał z jakiegoś projektu altanki ogrodowej prostokątnej. Pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    A jak planujecie przechowywać drewno do kominka?
    Wiata, zadaszenie - jakie wymiary?
    Chciałabym zlokalizować to miejsce od wschodniej strony domu (właściwie garażu). Między garażem a płotem odległośc 4m. Czy takie zacienione przez większość dnia miejsce będzie odpowiednie?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    A jak planujecie przechowywać drewno do kominka?
    Wiata, zadaszenie - jakie wymiary?
    Chciałabym zlokalizować to miejsce od wschodniej strony domu (właściwie garażu). Między garażem a płotem odległośc 4m. Czy takie zacienione przez większość dnia miejsce będzie odpowiednie?
    Ja planuje domek na narzedzia albo altane z duzymi okapami pod ktorymi uloze drewno do kominka.
    Karol N.

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony