dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 16
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 314
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Rozumiem, że rury, to przyszłe "nóżki" dachu?
    Ja wykombinowałbym jakiś ciekawy dach z trzciny, natomiast rury owinąłbym ciasno (zwój przy zwoju) sizalowym sznurem o dowolnej grubości (najlepiej coś w granicach fi 1 - 1,5 cm). Na betonie zmajstrowałbym również ciekawą podłogę z drewnianych elementów (można takie kupić w większych sklepach ogrodniczych, bądź w marketach - 50x50cm), do tego wszystkiego skomponowałbym jakieś "egzotyczne" ławeczki i stolik. Myślę, że uzupełnieniem powyższego, byłoby wykonanie przy jednym z rogów mini sadzawki z kaskadką i kempą bambusów lub trawy pampasowej, a brzegi sadzawki wysypałbym jaśniutkim piaskiem.
    To taki mój pomysł związany z ostatnimi upałami. Poczułbym się tam jak na Bora-Bora

    Pozdrawiam!


  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artur-112

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Też szukam pomysłu na altanę 4 x 4 . Może ktoś zna stronki z altanami gdzie jest wyszczególnienie ile i jakie wymiary tarcicy potrzeba

  3. #63

    Domyślnie

    Gryfpc - widze, że pojechałeś ostro fajna koncepcja. Rury te będą jako "nóżki". rury mają tylko 150cm myslę o przedłużeniu tego. Tylko w jaki sposób. może belki okrągłe, i dach na 4 ? a jesli chodzi o dekorację, myslę, że można jakąś roślinę pnącą ?
    Człowiek uczy się całe życie.

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur-112
    Też szukam pomysłu na altanę 4 x 4 . Może ktoś zna stronki z altanami gdzie jest wyszczególnienie ile i jakie wymiary tarcicy potrzeba
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...hlight=parasol

    http://www.przewodnik-budowlany.com....5!altanka.pdf.
    A może pierwszy obrazek Cię natchnie?
    Wystarczy dokupić gotowe kratownice, a rury po pięknym zamaskowaniu posłuużą jako element konstrukcyjny...
    http://www.bdburchex.pl/domki_2.htm

    Myśmy musieli ( konserwator zabytków nie pozwala na rozbudowę) zrobić "oszukaną " altanę, czyli pergolę ze zdejmowanym "zadaszeniem", więc to coś nie jest budowlą, lecz jej funkcje - spełnia


  5. #65

  6. #66

    Domyślnie ALTANA OGRODOWA - JAKA POWIERZCHNIA BEZ POZWOLENIA??

    Witam, chciałbym się dowiedzieć o jakiej powierzchni mogę postawić altanę ogrodową na działce 900m2???
    Druga sprawa czy budynek typu WC, narzędziownia, drewutnia też należy ująć w łącznej powierzchni zabudowy?
    P.M.

  7. #67

    Domyślnie PROJEKTY ALTAN OGRODOWYCH

    Witam,
    poszukuję ciekawych projektów altan ogrodowych z grillem. Czy ktoś może pomóc?
    P.M.

  8. #68

    Domyślnie

    Jeśli działka w mieście, to 25 m kw., jeśli poza miastem to do 35 m kw.
    Pytanie, czy działka jest niezależna, czy zrzeszona.
    Jeśli zrzeszona, to masz tu fragment (istotny) dot. zagospodarowania działki a w szczególności wymiarów altanki:

    http://www.dzialkowiec.webserwer.pl/reg_pod10.php
    Forum działkowców
    r2

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał roman2
    Jeśli działka w mieście, to 25 m kw., jeśli poza miastem to do 35 m kw.
    Pytanie, czy działka jest niezależna, czy zrzeszona.
    Jeśli zrzeszona, to masz tu fragment (istotny) dot. zagospodarowania działki a w szczególności wymiarów altanki:

    http://www.dzialkowiec.webserwer.pl/reg_pod10.php
    Forum działkowców
    Pytanie co to jest działka zrzeszona? Jeżeli chodzi o działki pracownicze - to nie.
    Jest to typowa działka na mazurach, 70m od linii brzegowej jeziora.
    Czyli sądzę że mogę postawić altanę o powierzchni 35m2. Czy do tej powierzchni mam zaliczyć WC, narzędziownię? Czy drewutnia też zalicza się do tego metrażu??
    P.M.

  10. #70

    Domyślnie

    Jeżeli będzie trwale połączona z altaną to tak.
    r2

  11. #71

    Domyślnie Altanki,altany i pergole

    Witam wszystkich serdecznie.Ponieważ od dawna zamierzam zbudować altankę ogrodową połączoną z grillem,prosił bym o kilka przykładów Waszych altanek które posiadacie na swoich działkach lub koło swoich domów.Zamierzam wybudować ją sposobem majsterkowicza i systemem gospodarczym.Przeglądając internet ,doszedłem do wniosku że wszystkie te altanki są prawie takie same.Może Wy się pochwalicie swoimi altankami!! Z góry serdecznie dziękuję.

  12. #72

    Domyślnie

    A może ,ktos z Was posiada jakieś adresy e-mail na których sa udostepnione takie budowle /szczególnie nie z naszego kraju bo unas wszystko takie same, linki/Dzięki

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Szukaj
    u góry troszkę z prawa

  14. #74

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie Szukaj

    Tak jak radzi Mirek, na górze po prawej jest link Szukaj.
    Wpisz słowo " altanka" w forum " Pamiętajcie o ogrodach" i zatwierdź szukanie.
    Pokaże Ci się kilkadziesiąt tematów o altankach, altankach z grillem, etc.

  16. #76

    Domyślnie

    Mnie się podoba ta z okienkami, bo u nas to te moskity nas czasem zjeść chcą, a tak to będzie jak w reklamie, bariera nie do przejścia.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  17. #77

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki za pomoc w poszukiwaniu projektów.Pozdrawiam.

  18. #78

    Domyślnie Skąd projekt?

    Chcę zbudować altanę ogrodową o wymiarach 4x4. Potrzebuje jakieś projekty,czy może mi ktoś pomóc!

  19. #79

  20. #80

Strona 4 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony