dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 16
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 314
  1. #241

    Domyślnie Altana ogrodowa

    Witam! Zastanawiam się nad swoim ogrodem o powierzchnii około 6 arów i umieszczeniem w nim altany ogrodowej.
    Ostatnio edytowane przez Christo24 ; 14-08-2013 o 08:58

  2. #242

    Domyślnie

    Altana jest dobrym pomysłem na miejsce odpoczynku i posiłku podczas upału, a także deszczu, jeżeli masz taras usytuowany po słonecznej stronie, to warto mieć takie miejsce Innym sposobem na uniknięcie słońca, ale przy braku ochrony przed deszczem jest stworzenie innego tarasu położonego głębiej w ogrodzie, a odgrodzonego zieloną ścianą od południowej strony - wtedy wychodzi taniej.
    projektowanie (nie tylko) ogrodów - łódzkie, mazowieckie, online

  3. #243

    Domyślnie

    mam altane na działce jeszcze mniejszej niz twoja, mimo posiadania tarasu.
    Przyznam, że nie jest zbytnio wykorzystywana, choc kiedy robie wieksza impreze to znakomicie sie sprawdza (na tarasie mam tylko miejsce na 6 osob a w altanie spokojnie zmiesci sie 12).
    Polecam mimo wszystko

  4. #244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy duzym tarasie i nie za dużym ogrodzie - kto będzie miał czas biegać wypoczywać do altany? Łatwiej po zimne piwo do lodówki skoczyć z tarasu niż z drugiego krańca ogrodu.

  5. #245
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    biertos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1

    Domyślnie Altana ogrodowa

    Witam, przymierzam się do postawienia drewnianej altany w naszym ogrodzie, takiej większej, żeby można tam było wstawić stół i krzesła do jedzenia przykładowo. Robił ktoś może rozeznanie w tej kwestii i poleci sprawdzonego wykonawcę?

  6. #246
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arkosy

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przed zeszłorocznym sezonem robiłem rozeznanie i niektóre altany były naprawdę przepiękne. Ostatecznie spodobała nam się altana drewniana romantica i jesteśmy zadowoleni, także polecam!
    Ostatnio edytowane przez arkosy ; 10-05-2011 o 14:00

  7. #247

    Domyślnie Altanka na zboczu

    Kończę niwelację terenu koło domu i chciałbym przed posianiem trawy (ostatni dzwonek na sianie trawy) przygotować miejsce pod przyszłą altankę. Problemem jest fakt, że altanka będzie musiała być umieszczona w miejscu nachylonym i raczej mocno. Zastanawiam się czy "zrobić górkę" przez nadsypanie ziemi na stoku w miejscu gdzie chcę ulokować altankę czy też wybrać ziemię robiąc swoistego rodzaju półkę/ nieckę na stoku. Szukam zdjęć takich rozwiazań. Każde z tych rozwiązań ma swoje minusy ale nie mam innego waiantu.
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  8. #248
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Usypanie górki raczej nic nie pomoże, bo zanim wzmocnią ją korzenie odpowiednich roślin, może spłynąć wraz z kolejnymi deszczami. Podobnie "podcięcie" stoku spowoduje powstanie pionowej, pozbawionej wzmocnienia ścianki, podatnej na osuwanie się. Ja bym wykonał odpowiednio mocną konstrukcję wsporczą z impregnowanego drewna w kształcie odwróconej litery "L" i przymocował ją do głęboko wkopanych (lub wylanych) betonowych słupków (pali). Na tej konstrukcji zbudowałbym właściwą altanę. Można też dać dłuższe 2 słupy i też zakotwić je w gruncie (taki domek Baby Jagi ). Jako wejście do niego prowadziłyby odpowiednio umiejscowione drewniane lub kamienne schody.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 17-08-2011 o 19:49

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a ja bym ścięła zbocze, wzmocniła murkiem oporowym z wbudowanym kominkiem lub grillem.

  10. #250
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a ja bym ścięła zbocze, wzmocniła murkiem oporowym z wbudowanym kominkiem lub grillem.
    Zależy to jeszcze od rodzaju gruntu i kąta pochylenia zbocza

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    owszem, ale takie wcięcie da intymny kącik, więc warto się pokusić o rozważenie takiego sposobu.

  12. #252
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Przy niewielkim kącie nachylenia zbocza będzie więcej miejsca, więc taki grill i altana - jak znalazł! Gorzej, gdy będzie stromo. Trzeba się wtedy głębiej w to zbocze wcinać.
    Ale, ale - czy autor wątku w ogóle jest zainteresowany tym co piszemy?

  13. #253
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spinne

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    A ja tworze coś takiego i może kiedyś skończę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1549
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	76932  

  14. #254
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witam,szanowne grono posiadaczy altan jeśli można to pochwale się swoją mozolną pracą po godzinach altana jest jeszcze nie dokończona ,mam zamiar wstawić w niej grila z kamienia łupanego
    widok z zewnątrz

    a tu w środku
    Ostatnio edytowane przez les111 ; 06-01-2012 o 20:21

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110819086.jpg
Wyświetleń:	1097
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	93710

    Witajcie - to moja - całkowity koszt 3.500,-sam tego nie robiłem, zamówiłem , przyjechali i złożyli w 2-3 godziny

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKula Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110819086.jpg
Wyświetleń:	1097
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	93710

    Witajcie - to moja - całkowity koszt 3.500,-sam tego nie robiłem, zamówiłem , przyjechali i złożyli w 2-3 godziny
    no właśnie... "przyjechali i złożyli"

    lepiej chyba samemu coś pomajstrować

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    no właśnie... "przyjechali i złożyli"

    lepiej chyba samemu coś pomajstrować
    nie no oczywiście że można wszystko samemu robić , tylko nie zawsze jest czas i odpowiednie narzędzia , a bez nich zabieranie się do pracy nie ma sensu, a znowu kupowanie ich podwaja koszt samej altany

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał machtomi Zobacz post
    Podobnie i ja jestem zafascynowany altanka
    prosze podac jezeli to mozliwe przyblizone koszty tej altany..
    Witajcie
    Moze odpowiem "hurtem" na pytania :

    machtomi - koszt calkowity (przy robociznie wlasnej) to ok 10-11 .tys zl (nie liczac cegiel na grilla - zostaly mi z ogrodzenia)
    Aniss - podaj maila na priv to podesle wymiary i rysunek pogladowy , zrobilem go kiedys bo sporo osob sie pytalo. Ogolnie dominuja belki 20x20cm
    *milek* - plyty na podloge to beton udajacy cos szlachetniejszego, zona wyszukala to cudo w Szczecinie - jesli Ci bardzo zalezy to postaram sie dokopac do nazwy , producenta itp (moze chwile potrwac) Nie byly specjalnie tanie , ale wlasnie o cos takiego zonie chodzilo , no a wiecie - wtedy nie ma dyskusji
    Zaslony - len , (wazne aby nie walaly sie po podlodze 2 cm przeswitu) , oczywiscie po sezonie trzeba zdjac i uprac. Troche sie skurczyly - wiec teraz przeswit mam 5 cm.
    Pozdrawiam
    mirlandia
    m-a

  19. #259
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spinne

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    postępy...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	632
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	109216  

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirlandia Zobacz post
    Witajcie,

    To ja tez sprobuje tu "zapakowac" swoja altanke.

    Chyba moj najwiekszy blad w zyciu, bo odkad powstala to zona nie chce jezdzic na wczasy ;-(

    Pozdrawiam
    Bardzo ładna altanka. Szukam właśnie takiej z "duszą". Czy ja także mógłbym prosić na priva wymiary i rysunek pogladowy?

Strona 13 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony