dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 314
  1. #281
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lunarii

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    92-415
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Jeśli teren nie jest chroniony monitoringiem (alarmem), to lepiej takiej altany nie zamykać. Drzwi i oszklone okna chcącego "napaskudzić" kota
    - nie wpuszczą. Za to złodziejaszka lub złomiarza - bez problemu
    Będą psy i 50 metrów dalej rodzina w pogotowiu

  2. #282
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lunarii Zobacz post
    Będą psy i 50 metrów dalej rodzina w pogotowiu
    Ja tam szykuję sobie na wiosnę psa elektronicznego, bo taki ...nie da się przekupić

  3. #283
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wąhol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    buk
    Kod pocztowy
    64-320
    Posty
    33

    Domyślnie budowa altany

    Witam
    chcę zbudować altanę z podłogą drewnianą o wymiarach 4m x3m x2m. ma może ktoś ile potrzebuje drewna lub wyliczy mi ktoś??
    poglądowy rysunek

  4. #284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ty tak na serio pytasz?

  5. #285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hrhrhr
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Marzy nam się altana drewniana o w miarę nowowczesnej bryle - w zamyśle chciałam prostokątną z dachem jednospadowym, krytym gontem bitumicznym. W większości wygooglanych obrazów są sześciokątne, no ewentulanie kwadratowe z kopertówkami. Przeglądając projety natknęłam się jeszcze na takie z dachami dwuspadowymi.

    Ciekawa jestem jakie są powody ze tak mało altan jest z prostymi dachami. Są jeszcze jakieś przesłanki konstrukcyjne oprócz nawiewania?

    Czy ktoś z Was zbudował, bądź ma u siebie altanę z dachem jednospadowym i może wkleić zdjęcie?

  6. #286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tradycja. skoro w przewadze upodobań architektonicznych Polaków są domki z kolumienkami, balkonikami i skomplikowanymi dachami, to trudno wymagać, by stawiali prostą szopę a nie pałacyk ogrodowy

  7. #287

    Domyślnie

    Czy to, wg Ciebie, wygląda jak szopa?
    http://www.kreodom.pl/data/projekty_.../5366wiza4.jpg

    Wzięłaś w ogóle pod uwagę W JAKIM MIEJSCU ta altana miałaby stać? Bo jeżeli tuż przy granicy działki, to chyba najlepsze rozwiązanie z takim dachem jednospadowym. Tak mi się wydaje.

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    portago-luntrusk nie kompromituj się brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem....

  9. #289

    Domyślnie

    Aha, rozumiem, że z tymi pałacykami to był taki przytyk w kierunku tych, którzy stawiają pałaco-altany?
    To trzeba było puścić oczko

  10. #290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    puścilam uśmieszek.

  11. #291
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    matth3w

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, jestem tu nowy. Chciałbym poprosić, jeżeli ktoś z forumowiczów posiada, o zeskanowanie, zrobienie zdjęcia załącznika do muratora z numeru 07/2011. Znajdował się tam dodatek z projektem kwadratowej altanki ogrodowej i opisem montażu. Z pewnością dokumentacja ułatwi mi pracę, gdyż zamierzam zbudować ją dla rodziców. Pozdrawiam

  12. #292

  13. #293
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    czy ktoś ma jakiś wzór na policzenie długości krokwi dachu 4-spadowego dla altany o wymiarach 4 x 4
    szykuję materiał i nie wiem na jaką długość uciąć główne krokwie na dach...
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  14. #294
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    czy ktoś ma jakiś wzór na policzenie długości krokwi dachu 4-spadowego dla altany o wymiarach 4 x 4
    szykuję materiał i nie wiem na jaką długość uciąć główne krokwie na dach...
    A nie pamiętasz ze szkoły trochę geometrii?
    Najprościej (i najdokładniej ) sobie TO narysować (oczywiście w skali ). Wtedy samo "wyjdzie"

  15. #295
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał malkul Zobacz post
    to nasza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	original (1).jpg
Wyświetleń:	518
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	316655
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	original.jpg
Wyświetleń:	509
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	316656
    Super fajowa Jaki koszt takiej inwestycji??

  16. #296
    Banned
    tomekll

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja właśnie też się zastanawiam jaką altanę zrobić na swojej działce, zależy mi na porządnym uporzadkowaniu narzędzi i ewentualnie zebyśmy się mogli schować przed deszczem w razie potrzeby. Podoba mi się nawet ten projekt: http://domy-balik.pl/galeria/altany-2/ Macie jakieś inne pomysły ajk to fajnie rozgospodarować?

  17. #297

    Domyślnie

    tomekll - czy masz info ile ta altanka Balika kosztuje?
    Myślę o altanie 3x6 m (3x3 pomieszczenie i 3x3 taras) z dachem bitumicznym? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 13-01-2016 o 19:34

  18. #298
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Witam!
    Widzę że ostatni wpis był ponad rok temu ale mam do was pytanie odnośnie altanki.
    Mój mąż chce latem zbudować altankę z bali srednica okolo 20cm ale nie wiemy co z wysokością. Jakiej długości powinny być te bal? 2m ; 2,5m ?

    Czy jest wymagane zgłoszenie budowy tej altanki?
    Wzór altanki jaką chcemy zbudować, podłoga będzie drewniana.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	352232325_7_644x461_altana-altanki-altany-altanka-z-bala-_rev001.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	386372

    Proszę o poradę. Od czego zacząć a na czym skończyć. Na którym etapie robić podłogę w altance?

  19. #299

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to od tego roku altany o powierzchni do 35m2 nie wymagają pozwolenia na budowę, ale czy trzeba ją zgłaszać, nie jestem pewien.

  20. #300
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jakowskyy

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    1

    Domyślnie

    Altanki są świetne, bardzo mi się podobają i od dawna chciałem sam móc cieszyć się altaną we własnym ogrodzie. Jakiś czas temu postanowiłem to zrealizować, jednak tutaj spotkał mnie dylemat: zbudować ją samodzielnie czy może zakupić już gotową? Z początku chciałem wziąć się za to zadanie sam i własnymi siłami stworzyć altanę, jednak wtedy natrafiłem na ten artykuł: http://www.jaw.pl/2017/07/altana-ogr...ie-czy-gotowa/. On zmienił mój punkt widzenia, zakupiłem gotową altanę i nie żałuję tego wcale, bo wyszło świetnie Jeśli ktoś też zmaga się z takim dylematem, to zachęcam do przeczytania.

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony