dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 314
  1. #101

    Domyślnie

    nie mam altany ale mam taras szerokości 4 m i długości 9,5.
    W przyszłym roku zbuduję nad częścią pergolę. Będzie to namiastka altanki ale w kwadracie o boku 4m.
    Grillowania w tym nie widzę - za ciasno. Ma przecież jeszcze stać stół i kilka krzeseł. U mnie grill będzie miał miejsce poza pergolą - albo obok na tarasie (elektryczny, żeby mi nie dymiło w nos ale było w zasięgu ręki) albo 2-3 metry od tarasu grill mobilny (w zależności od kierunku wiatru jeżdżę nim po ogródku).
    Jeśli ty chcesz budować altanę z grillem murowanym, to raczej weż pod uwagę średnicę/przekątną ok. 7m. czyli powierzchnia ok. 20-25m2
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  2. #102

    Domyślnie Re: Jak duże macie altany w ogrodzie?

    Cytat Napisał Pinus
    Cytat Napisał rafallogi
    Macie jakieś doświadczenia w wykonywaniu takiego fundamentu, by miał zachowane wszystkie boki i kąty, bo ja chyba nie byłem na tej lekcji z matematyki
    Z lekcji języka polskiego też się urywałeś jak wasza pani mówiła kiedy piszemy „h" a kiedy „ch" . zobacz: http://forum.muratordom.pl/jak-wycho...go,t113108.htm
    ..
    Nie no, załamujesz mnie Pinus- cóż mi doradziłeś/aś w kwestii altany, ano nic.

    Przekątna 7m to kosmos na jakieś 15 osób + miejsce na balet. Standardem jest 3 lub 4 metry. 4matry to wręcz wypas przy grilu zewnętrznym.
    Tak więc oczekuję dalszych podpowiedzi.

  3. #103

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    rafallogi, naprawdę nie wiesz, jaka jest długość boku sześciokąta wpisanego w okrąg o średnicy, powiedzmy, 3m ???

  5. #105

    Domyślnie Re: Jak duże macie altany w ogrodzie?

    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał Pinus
    Cytat Napisał rafallogi
    Macie jakieś doświadczenia w wykonywaniu takiego fundamentu, by miał zachowane wszystkie boki i kąty, bo ja chyba nie byłem na tej lekcji z matematyki
    Z lekcji języka polskiego też się urywałeś jak wasza pani mówiła kiedy piszemy „h" a kiedy „ch" . zobacz: http://forum.muratordom.pl/jak-wycho...go,t113108.htm
    ..
    Nie no, załamujesz mnie Pinus- cóż mi doradziłeś/aś w kwestii altany, ano nic.
    Wyłapujesz literówki z innego tematu i wydaje Ci się że błyszczysz.
    Ja tu pytam o altanę a nie o jakieś orzechy. Wiesz jak podzielić 360 st. na 6? Wiadomo że 60 stopni, ale jak je przenieść na konkretny wymiar koła o średnicy 3 lub 3,5 metra? Tutaj błyśnij.

    Przekątna 7m to kosmos na jakieś 15 osób + miejsce na balet. Standardem jest 3 lub 4 metry. 4matry to wręcz wypas przy grilu zewnętrznym.
    Tak więc oczekuję dalszych podpowiedzi.
    Narysowanie sześciokąta równobocznego o dowolnej dlugości boku jest tak bardzo proste, że aż śmieszne . Moja wnuczka już to przerabiała w szkole podstawowej . A Tobie wyjaśnię jak to narysować. Błyśnij i Ty bodaj odbitym światłem

    Zdecyduj jakiej średnicy czyli najdłuższej przekątnej ma być ten sześciokat (zakładam, że wiesz co to jest średnica ). Przyjmijmy, że chcesz sześciokąt o średnicy 4 metrów.
    Przestępujesz do rysowania:
    1. Wbij kołek w miejscu gdzie ma być środek tej altany do tego kołka przywiąż sznurek dlugości 2 metrów (połowa średnicy czyli promień) i na końcu tego sznurka przywiąż jakiś patyk. W ten sposób sporządziłeś narzędzie do wykonania rysunku . Normalnie na papierze robi się to za pomocą cyrkla ale w tym przypadku pewnie miałbyś problem gdzie kupić taki wielki cyrkiel

    2. Teraz weż do ręki (prawej albo lewej) ten patyk na sznurku, napnij sznurek i rysuj koło (kierunek ruchu dowolny ).

    3. Jeżeli już zdołasz narysowqać koło o promieniu równym długości tego sznurka (2 m) to wyjmij kólek ze sznurkiem (2 m) ze środka narysowanego koła i wbij go w dowolnym miejscu w linię okręgu. Teraz znowu naciagnij sznurek (cięciwa) i patykim znajdujacym się na drugim jego końcu zaznacz punkt na okregu. Następnie wbij kołek ze sznurkiem w zaznaczony punkt i znów wykonaj nastepne zaznaczenie na okregu. Czynność tę wykonaj sześciokrotnie i będziesz miał na okręgu 6 punktów. Wiecej ani mniej nie wyjdzie gdy będziesz zaznaczał sznurkiem o długości równej promieniowi koła (altany).

    4. Następnie połącz te punkty na okręgu a otrzymasz sześciokat równoboczny .

    Obawiam się, że nie zrozumiałeś jak narysować ten sześciokat równoboczny ale nie wiem jak mógłbym w bardziej przystępny dla Ciebie sposób to wytłumaczyć.

    A w słowie „wychodować"(w tytule wątku) popełniłeś błąd ortograficzny a nie literówkę. Nie odróżniasz tych dwóch rzeczy? . Przecież co innego „byki" a co innego literówki i nie masz się o co obrazać .
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  6. #106

    Domyślnie Re: Jak duże macie altany w ogrodzie?

    Cytat Napisał rafallogi

    Przekątna 7m to kosmos na jakieś 15 osób + miejsce na balet. Standardem jest 3 lub 4 metry. 4matry to wręcz wypas przy grilu zewnętrznym.
    Tak więc oczekuję dalszych podpowiedzi.
    Ok, no to 5m. ale sam mówiłeś, że chcesz wygodnie 6-7 osób pomieścić i ławki i stół, i jeszcze murowany grill. A te 6-7 osób to trochę mało... chyba, że nie masz więcej znajomych
    A to miejsce na balet może być przydatne jak ci deszczyk spadnie a ty po pierwszym piwku wcale nie będziesz chciał kończyć imprezy tylko w tany pójdziesz.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  7. #107

    Domyślnie

    Myślałem o ławkach umieszczonych pod ścianami i sześciokątnym lub okrągłym stole. Toż to cała kupa ludzisków tam wejdzie przy średnicy 4m.
    Nic nie pisałem o murowanym grillu, skąd Ci się to wzięło?
    Przy takiej wielkości altany murowany grill w jej bryle to nieporozumienie. Grill będzie na zewnątrz i to mobilny albo murowany.
    Dusia 2006 dzięki za linki, dużo mi pomogły.

  8. #108

    Domyślnie Re: Jak duże macie altany w ogrodzie?

    Cytat Napisał katerhasser
    Cytat Napisał rafallogi

    Przekątna 7m to kosmos na jakieś 15 osób + miejsce na balet. Standardem jest 3 lub 4 metry. 4matry to wręcz wypas przy grilu zewnętrznym.
    Tak więc oczekuję dalszych podpowiedzi.
    Ok, no to 5m. ale sam mówiłeś, że chcesz wygodnie 6-7 osób pomieścić i ławki i stół, i jeszcze murowany grill. A te 6-7 osób to trochę mało... chyba, że nie masz więcej znajomych
    A to miejsce na balet może być przydatne jak ci deszczyk spadnie a ty po pierwszym piwku wcale nie będziesz chciał kończyć imprezy tylko w tany pójdziesz.
    Znajomych nam nie brakuje, ale to prawda, że ubyło ich kilkoro, po tym jak zobaczyli, że zaczęliśmy się budować i zobaczyli co budujemy. Ot taki sprawdzian, kto jest prawdziwym przyjacielem a kogo zżera zawiść.

  9. #109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    MajaK

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    117

    Domyślnie Re: Jak duże macie altany w ogrodzie?

    Cytat Napisał rafallogi
    Znajomych nam nie brakuje, ale to prawda, że ubyło ich kilkoro, po tym jak zobaczyli, że zaczęliśmy się budować i zobaczyli co budujemy. Ot taki sprawdzian, kto jest prawdziwym przyjacielem a kogo zżera zawiść.
    raffalogi, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, nie wiesz o tym? - to po pierwsze...

    A po drugie, postaw sobie altanę o średnicy max 2m, dla Ciebie wystarczy

  10. #110

    Domyślnie Re: Jak duże macie altany w ogrodzie?

    Cytat Napisał MajaK
    Cytat Napisał rafallogi
    Znajomych nam nie brakuje, ale to prawda, że ubyło ich kilkoro, po tym jak zobaczyli, że zaczęliśmy się budować i zobaczyli co budujemy. Ot taki sprawdzian, kto jest prawdziwym przyjacielem a kogo zżera zawiść.
    raffalogi, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, nie wiesz o tym? - to po pierwsze...

    A po drugie, postaw sobie altanę o średnicy max 2m, dla Ciebie wystarczy
    Z pierwszym się nie zgadzam, bo budowa domu to wcale nie musi być bieda dla budującego No chyba, że należysz do tych zawistnych i jest to dla Ciebie bieda, że ktoś się buduje
    Z drugim się nie zgadzam i nie rozumiem Twojej złośliwości. Czyżbyś o altanę też była zazdrosna ?

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    MajaK

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    117

    Domyślnie

    Nic nie rozumiesz, rafallogi, biedny z Ciebie człowiek, naprawdę żal mi Ciebie...

  12. #112

    Domyślnie Re: Jak duże macie altany w ogrodzie?

    Cytat Napisał rafallogi
    Witam,
    chciałbym zalać fundament pod altanę .....
    Wszelka pomoc mile widziana.
    Pozdrawiam.
    Jeżeli już planujesz altanę to solidną i dużą, dla kilkunastu osób.
    Gril jak najbardziej wewnątrz altany co by pieczyste nie mokło na deszczu.
    Mile widziane małe zaplecze socjalne (jakiś kantorek na produkty, naczynia, zlewozmywak + media).Kształt sześciokąta jest optymalnym, można też zaokrąglić. Średnica 4 - 5 m + z wyjściem na drewniany taras (w przypadku kiedy będą odbywały się balety).

  13. #113

    Domyślnie

    Bluszczyk miło czyta się takie rady. Czyli te 4 m. średnicy zakładając, że grill będzie przytulony gdzieś na zewnątrz może stanowić takie "duże minimum"?

  14. #114

    Domyślnie altana- jaka odległość od domu

    pytanie jak w temacie
    dom będzie miał taras niezadaszony i do tego duża altana w ogrodzie. przy altanie miejsce na ognisko i grill. Odległość między domem a ogrodzeniem to ok 50m. Gdzie umieścić taką altanę? Przy domu czy wręcz przeciwnie jak najdalej? W jakiej odległości umieściliście swoje altany? I

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    U mnie altana będzie postawiona w rogu działki, co w moim wypadku daje jakieś 20m odległości od tarasu. W przypadku moich rodziców od domu do altanki też jest z jakieś 20m ale jest ona w połowie działki . Tak więc po prostu stań sobie na działce, pomyśl o ewentualnych imprezach w tej altance i stań tam gdzie najwygodniej i dość sprawnie będzie Ci się dostać z domu do altanki.

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    U mnie będzie najdalej jak się da. Do posiedzenia przy domu mam zadaszony tarasik. Altana będzie do posiedzenia z dala od domu
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #117
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Zbliża sie ciepły , letni czas, czy ktos może zbudował taka altanke i podzieli sie doświadczeniem?

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Asiek i Jacuś
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    Dołączamy się do prośby - nasz też bardzo ten temat interesuje.

  19. #119

    Domyślnie

    miesiac temu kupiłem na allegro CD z róznymi projektami altanek (około 250 wzorów..itd). Cena 5 zl
    Pozdro
    DA

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Asiek i Jacuś
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    O - to świetna sprawa!
    A można prosic o namiar na tego sprzedawcę na allegro? Nie mogę sama nic takiego znaleźć.

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony