dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    Deski warstwowe mają jedną wielką przewagę nad litymi - czas układania i możliwość korzystania od razu.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    E*ąb

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Kod pocztowy
    62-065
    Posty
    8

    Domyślnie

    Taka sama możliwość istnieje z wykończonymi deskami litymi

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał E*ąb Zobacz post
    Taka sama możliwość istnieje z wykończonymi deskami litymi
    Potwierdzam - są na rynku też lite deski, z których można korzystać od razu po ułożeniu Mam deskę litą baltica, ale inne firmy też mają takie w ofercie.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_so Zobacz post
    Potwierdzam - są na rynku też lite deski, z których można korzystać od razu po ułożeniu Mam deskę litą baltica, ale inne firmy też mają takie w ofercie.
    Byłam przekonana, że z deski litej nie da się od razu korzystać, warto poczytać o doświadczeniach użytkowników, masz baltic syrah dobrze pamiętam?

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    E*ąb

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Kod pocztowy
    62-065
    Posty
    8

    Domyślnie

    Co desek litych wykończonych firma Dąbex proponuje dwie grubości 16 mm oraz 20 mm, szerokości 100 mm, 120 mm oraz 130 mm, długości w mixie od 300-1200mm. Dostępne są w różnych kolorach które przedstawiam poniżej.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dąb beige lakier 13x180x2200_male.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	279041Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dąb ambra olej 13x180x2200_male.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	279042Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dąb bianko lakier 13x180x2200_maly.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	279043Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dąb czako olej 13x180x2200_male.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	279044Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dąb nero olej 13x180x2200_male.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	36,2 KB
ID:	279045

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał katia.katia Zobacz post
    Byłam przekonana, że z deski litej nie da się od razu korzystać, warto poczytać o doświadczeniach użytkowników, masz baltic syrah dobrze pamiętam?
    Wiesz, powiedziałabym, że warto pytać w sklepie - każdy sprzedawca w sklepie to wie, a niestety nie każdy użytkownik forum Co do deski - tak mam kolor syrah.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_so Zobacz post
    Wiesz, powiedziałabym, że warto pytać w sklepie - każdy sprzedawca w sklepie to wie, a niestety nie każdy użytkownik forum Co do deski - tak mam kolor syrah.
    Pewnie, że warto pytać, ale pewne rzeczy wychodzą w użytkowaniu. Twój syrah ciemny, ale ładny.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał katia.katia Zobacz post
    Pewnie, że warto pytać, ale pewne rzeczy wychodzą w użytkowaniu. Twój syrah ciemny, ale ładny.
    Co racja, to racja - w użytkowaniu myślę, ze różnicy między litą deską a trójwarstwówką nie widać - jedynie kwestia możliwości cyklinowania, a więc dłuższego użytkowania, no i świadomość, że mam "pełnowartościowy" tzn. z samego litego drewna, produkt - to mnie przekonało do litej deski. Kolor był istotnym argumentem przemawiającym za wyborem baltic wood - mieli największy wybór i trafiłam z odcieniem wymarzonym (choć czasami chciałabym mieć jasne deski ).

  9. #29

    Domyślnie

    U nas problem był ten sam, dużo firm i brak zdecydowania. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na podłogę dębową, w końcu powinna przetrwać wszystko, dzieci u nas w rodzinie pod dostatkiem więc pierwsze testy wytrzymałościowe już były. @ ewka my kupowaliśmy w kuhn bo zależało nam od razu na położeniu podłogi, także może zadzwoń do nich ze swoimi wątpliwościami. Nam też doradzali w kwestii wyboru, także myślę że to dobry pomysł. Bo na forum to sama wiesz jak to jest...milion użytkowników, każdy ma trochę inne preferencje i każdemu pasuje co innego
    Nigdy nie mów nigdy.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Aż przejrzałam wątek od początku - jestem jedyną ewką więc odpowiadam - ja już mam deskę Dzięki za namiary, ale baltic spisuje się u nas dobrze od samego początku.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_so Zobacz post
    Aż przejrzałam wątek od początku - jestem jedyną ewką więc odpowiadam - ja już mam deskę Dzięki za namiary, ale baltic spisuje się u nas dobrze od samego początku.
    Dobra podłoga, to i nie ma problemów z użytkowaniem. Jak myślę, nie bez znaczenia było ułożenie przez fachowca, gdyby źle zrobił narzekałabyś na szpary szczególnie widoczne przy ciemnej podłodze.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał katia.katia Zobacz post
    Dobra podłoga, to i nie ma problemów z użytkowaniem. Jak myślę, nie bez znaczenia było ułożenie przez fachowca, gdyby źle zrobił narzekałabyś na szpary szczególnie widoczne przy ciemnej podłodze.
    Samo ułożenie przez fachowca nie gwarantuje super efektu na długie lata. Na to czy podłoga bedzie nas cieszyc latami ma wpływ wiele czynników.

    Materiał ( drewno)
    Chemia
    Wiedza fachowca
    i bardzo ważne jest użytkowanie podłogi po montażu ( pielegnacja oraz zapewnienie odpowiedniej wilgotności i temp w pomieszczeniu)



    Ps. Katia.Katia ..- deski i klepki lite tzw ( gotowce ) mozna uzytkować odrazu tak samo jak warstwowe. Parkieciarz przywozi gotowca, klei do podłoża , wychodzi a ty możesz już sprzatać tuż po nim a meblować na następny dzień .
    Warstwowe różnią sie tym ze można je położyc bez kleju ( pływająco)
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 07-11-2014 o 06:23
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  13. #33

    Domyślnie

    Też mi się to podoba. Tylko ceny trochę odstraszają. Chyba jednak pójdę w płytki. Najlepiej drewnopodobne

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DamianD1

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-811
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja bym się nie zdecydował na ciemną podłogę. Ciemne drewno jest dużo trudniejsze w utrzymaniu czystości (jak na dłoni widać kurz, sierść kota(!), plamy itd.). Co prawda baltic wood ma dobre podłogi, to ja wybrałbym coś jaśniejszego. A money222 ma rację samo położenie to połowa sukcesu, druga to wiedza na temat pielęgnacji i wyboru odpowiednich specyfików.

  15. #35

    Domyślnie

    Chciałbym połozyć w całym mieszkaniu z wyjątkiem łazienki deskę dębową litą olejowaną.
    Poszukuje na razie ciekawych propozycji.

    Bardzo spodobał nam się wygląd desek, które znaleźliśmy castoramie, dodatkowo castorama wspólpracuje z parkieciarzami. Zastanawiam się jednak jak to jest z deskami z Castoramy, czy one na pewno będą dobrej jakości, czy warto szukać innych rozwiązań na rynku?

    Czy taka deska sprawdzi się w przedpokoju? Na poczatku myślałem, że częściowo położymy tam płytki ale zupełnie nam to nie pasuje teraz.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał trucho Zobacz post
    Chciałbym połozyć w całym mieszkaniu z wyjątkiem łazienki deskę dębową litą olejowaną.
    Poszukuje na razie ciekawych propozycji.

    Bardzo spodobał nam się wygląd desek, które znaleźliśmy castoramie, dodatkowo castorama wspólpracuje z parkieciarzami. Zastanawiam się jednak jak to jest z deskami z Castoramy, czy one na pewno będą dobrej jakości, czy warto szukać innych rozwiązań na rynku?

    Czy taka deska sprawdzi się w przedpokoju? Na poczatku myślałem, że częściowo położymy tam płytki ale zupełnie nam to nie pasuje teraz.
    a jaka cena za taka deske w castoramie??

    Sprawdzony producent z okolic Nowego Sącza ( małopolska)

    Np ostatnio układalismy dab lity bielony ( olej osmo) GOTOWIEC deska 4stronna fuga 12cm szer. mix od 60-200cm dł. ( procentowo pomieszane)
    grunt i klej artelit - za wszystko wyszlo 220 zl m2. ( materialy i robocizna + olistwowanie w cenie)
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 09-12-2014 o 14:38
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    a jaka cena za taka deske w castoramie??

    Sprawdzony producent z okolic Nowego Sącza ( małopolska)

    Np ostatnio układalismy dab lity bielony ( olej osmo) GOTOWIEC deska 4stronna fuga 12cm szer. mix od 60-200cm dł. ( procentowo pomieszane)
    grunt i klej artelit - za wszystko wyszlo 220 zl m2. ( materialy i robocizna + olistwowanie w cenie)
    W Castoramie Dąb lity 20x130x300-1200 kosztuje 127 pln brutto m2, dodatkowo jak sie skorzysta z uslug montazysty castoramy to ulozenie 25 pln m2 plus materiały

    4 stronna fuga czyli wypełnianie szczelin?

    Nie znam się na tym kompletnie, ale ostatnio byłem w innym salonie i Pani nam pokazała podłogi firmy Walczak. deska dąb olejowany 15,7x120x900-1200 za 230 pln m2 z montazem i materialami ale zachecala nas do deski warstwowej, bo koszt podobny a jest bardziej stabilna i mniej pracuje.

    Teraz to już sam nie wiem co robić

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał trucho Zobacz post
    W Castoramie Dąb lity 20x130x300-1200 kosztuje 127 pln brutto m2, dodatkowo jak sie skorzysta z uslug montazysty castoramy to ulozenie 25 pln m2 plus materiały

    4 stronna fuga czyli wypełnianie szczelin?

    Nie znam się na tym kompletnie, ale ostatnio byłem w innym salonie i Pani nam pokazała podłogi firmy Walczak. deska dąb olejowany 15,7x120x900-1200 za 230 pln m2 z montazem i materialami ale zachecala nas do deski warstwowej, bo koszt podobny a jest bardziej stabilna i mniej pracuje.

    Teraz to już sam nie wiem co robić
    Deski warstwowe potrafią się rozwarstwić, czego nie można powiedzieć o deskach litych. Każda ma swoje wady i zalety. Weż firmę, która da Ci gwarancję na piśmie, na całość usługi i to będzie najlepsze rozwiązanie, z odpowiedzialnością, bez wciskania "kitu" dosłownie i w przenośni. Powodzenia.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał trucho Zobacz post
    W Castoramie Dąb lity 20x130x300-1200 kosztuje 127 pln brutto m2, dodatkowo jak sie skorzysta z uslug montazysty castoramy to ulozenie 25 pln m2 plus materiały

    4 stronna fuga czyli wypełnianie szczelin?

    Nie znam się na tym kompletnie, ale ostatnio byłem w innym salonie i Pani nam pokazała podłogi firmy Walczak. deska dąb olejowany 15,7x120x900-1200 za 230 pln m2 z montazem i materialami ale zachecala nas do deski warstwowej, bo koszt podobny a jest bardziej stabilna i mniej pracuje.

    Teraz to już sam nie wiem co robić
    Zasada jest taka że im grubsza szersza i dłuzsza decha tym droższa ale znów im grubsza a węższa tym mniej podatna na odkształcenia

    4 stronna fuga tzn ze jest fazowana z 4 stron.

    Duze elementy sa drogie i bardziej wrazliwe ( duzo by pisac- znajdziesz w innych tematach) w cenie do 150 polozysz praktycznie kazdy standardowy parkiet i jeszcze ci zostanie


    @Parkiet dobrze prawi i wie co mówi . przy takich kwotach i przy takim materiale wszystkjo powinno byc na piśmie .

    Jesli deska wastwowa jest w tej samej cenia ( calkowita suma) co lita to nie ma sie co zastanawiac. Lita deske ( jesli wszystko zostanie dobrze wykonane) beda odnawiac twoje wnuki a warstwowa moga twoje dzieci palic w piecu
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  20. #40

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Deska warstwowa, którą ogladaliśmy ma ok 6,5 mm warstawy użytkowej. Producent daje 50 lat gwarancji na rozwarstwienie się

    Deska lita olejowana o grubości 16 mm ma pewnie niewiele więcej tej warstwy warstwy użytkowej.

    Pozostaje jeszcze trzecia opcja, czyli decha surowa i cyklinowanie i olejowanie po ułożeniu.

    Tyle opcji, że się gubię

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony