dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Deska wykończona na gotowo, daje nie zupełnie płaską powierzchnię podłogi, a wszystkie wystające części są podatne na przetarcie. Jest szybko ale z jakością, tak sobie.

    Deski cyklinowane po położeniu i zaaklimatyzowaniu dają płaską powierzchnię podłogi co przekłada się na znacznie wyższą trwałość.

    Jak zwykle nie ma idealnych rozwiązań,

    albo ma się szybciej, taniej, z przeciętną jakością,

    albo trochę dłużej, trochę drożej ale z wyższą trwałością.

    Pozdrawiam.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Deska wykończona na gotowo, daje nie zupełnie płaską powierzchnię podłogi, a wszystkie wystające części są podatne na przetarcie. Jest szybko ale z jakością, tak sobie.

    Deski cyklinowane po położeniu i zaaklimatyzowaniu dają płaską powierzchnię podłogi co przekłada się na znacznie wyższą trwałość.

    Jak zwykle nie ma idealnych rozwiązań,

    albo ma się szybciej, taniej, z przeciętną jakością,

    albo trochę dłużej, trochę drożej ale z wyższą trwałością.

    Pozdrawiam.
    Co racja to racja , ponadto pod GOTOWCA wylewka powinna być wykonana wręcz perfekt .

    A przy materiale do szlifowania jeśli chcemy deske fazowana to faza powinna być troche większa no i wylewka tez dość dobrze wykonana.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #43

    Domyślnie

    Dzięki za rady.

    Pytałem kilka firm i proponują mi deskę do cyklinowania i potem olejowosk osmo.

    Jest jakaś różnica między olejowoskiem a olejem?

    nie bardzo wiem tez jakimi kryteriami się kierować przy wyborze wykonawcy podłogi.

  4. #44

    Domyślnie

    Ja jakiś czas temu położyłem u siebie deskę litą firmy Dąbex. Jestem zadowolony, bo dobry materiał w stosunku do ceny. Gdzieś tu w wątku były ostrzeżenia przed Barlinkiem. Sam nie mam i nie widziałem ich produktu, ale pewnie dlatego, że kilka osób mi ich odradzało. Podobno robią się szczeliny na łączeniach, a jak się chce reklamować to nie uznają i mówią, że twoja wina. Ja ze swojej jestem naprawdę zadowolony.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie

    A ja mieszkalem 20 lat w Barlinku , tam sie urodzilem i powiem tylko jedno , Barlineckie przedsiebiorstwo przemyslu drzewnego traktuje swoich pracownikow jak scierwo , dla nich to tania sila robocza . Ich praktyki robienia z ludzi tanich roboli nie ma sobie rownych . Dlatego nigdy nie kupie ich wyrobow . Dodam ze nigdy tam nie pracowalem .

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    A ja nie chcę położonej i cyklinowanej.
    "Przeciętna jakość-wyższa trwałość"? Włączają mi się wszystkie szare komórki jak takie marketingowe slogany czytam.
    Deska położona z faską be... ale ta sama jak wycyklinowana i "zaaklimatyzowana" jest ok.
    To ja chcę po staremu, bo podoba mi się.
    Jak się żona znudzi dębem bielonym to będzie naturalny kolor za kilka lat.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfgolf

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-856
    Posty
    24

    Domyślnie

    ja też szukałem kilka miesięcy temu litego dębu, ale szerokiego na 20 cm. Powiem Wam, że ciężko z takimi produktami w Polsce.

  8. #48

    Domyślnie

    A ja poprosilabym o wypowiedz w takim temacie:
    Chcemy polozyc deske barlinecka (14mm) na wylewke ale nie kleic jej tylko polozyc na macie.
    Maz twierdzi, ze lepiej nie kleic bo jak bedziemy kiedys chcieli zmienic podloge to bedzie baaardzo skomplikowane sciagniecie tej starej.
    Co sadzicie o tym? Nalezy kleic czy mozna na macie? Jakie sa plusy i minusy tych dwoch metod. Dziekuje za porady.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elzbieta 1 Zobacz post
    A ja poprosilabym o wypowiedz w takim temacie:
    Chcemy polozyc deske barlinecka (14mm) na wylewke ale nie kleic jej tylko polozyc na macie.
    Maz twierdzi, ze lepiej nie kleic bo jak bedziemy kiedys chcieli zmienic podloge to bedzie baaardzo skomplikowane sciagniecie tej starej.
    Co sadzicie o tym? Nalezy kleic czy mozna na macie? Jakie sa plusy i minusy tych dwoch metod. Dziekuje za porady.
    Zdjąć posadzkę pływającą to kwestia kilku godzin, zdjęcie posadzki klejonej, to cały dzień (maszynowo). Pytanie, czy warto przez kilkanaście lat chodzić po niestabilnej podłodze o paskudnej akustyce?
    Warto się zastanowić, Pozdrawiam.

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał trucho Zobacz post
    Dzięki za rady.

    Pytałem kilka firm i proponują mi deskę do cyklinowania i potem olejowosk osmo.

    Jest jakaś różnica między olejowoskiem a olejem?

    nie bardzo wiem tez jakimi kryteriami się kierować przy wyborze wykonawcy podłogi.
    Osmo ma bardzo dobre oleje , ruznica miedzy oleje a olejem z woskiem, jest taka ze ten drugi ma juz wosk w sobie i po wykonczeniu masz lekki polysk . . zwykly olej nalezy z reguly woskowac , chyba ze styl wnetrza to wyklucza , np. inwestor chce miec w domu styl wiejski . Co do wyboru to trzeba szukac bardzo dobrego fachowca bo jak rzemieslnik spapra szlifowanie ( bardzo czesto fleksem papraja brzegi ) to po ptokach , tam sie nie da nadszpachlowac . i nalezy bezwglednie wytaskowac po cyklinowaniu jak sie chce miec podloge gladziutka . Bardzo czesto wykonawcy zerujac na niewiedzy klienta omijaja ten etap zeby skrocic czas pracy i mocno zaoszczedzic ( bo siatki do Taski sa drogie ) i w efekcie sa widoczne fale po cykliniarce , a inwestor mysli ze tak ma byc i to normalne .

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Super* Zobacz post
    Osmo ma bardzo dobre oleje , ruznica miedzy oleje a olejem z woskiem, jest taka ze ten drugi ma juz wosk w sobie i po wykonczeniu masz lekki polysk . . zwykly olej nalezy z reguly woskowac , chyba ze styl wnetrza to wyklucza , np. inwestor chce miec w domu styl wiejski . Co do wyboru to trzeba szukac bardzo dobrego fachowca bo jak rzemieslnik spapra szlifowanie ( bardzo czesto fleksem papraja brzegi ) to po ptokach , tam sie nie da nadszpachlowac . i nalezy bezwglednie wytaskowac po cyklinowaniu jak sie chce miec podloge gladziutka . Bardzo czesto wykonawcy zerujac na niewiedzy klienta omijaja ten etap zeby skrocic czas pracy i mocno zaoszczedzic ( bo siatki do Taski sa drogie ) i w efekcie sa widoczne fale po cykliniarce , a inwestor mysli ze tak ma byc i to normalne .
    Pan jesteś fachowiec wysokich lotów sądząc po pana tekstach i wypowiedziach a doradzasz pan innym czy poganiasz i obrażasz innych rzemieślników jak choćby w temacie powyżej o kolorach i szlifowaniu ( tutaj że same frykasy na temat oleju , taskach , falach itp itd .
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 26-11-2015 o 08:17
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  12. #52

    Domyślnie

    Parkiet dzieki za odpowiedz. Czy dobrze zrozumialam? Jezeli poloze "plywajaco" to bede miala niestabilna podloge (co to oznacza?) i paskudna akustyke (tzn bedzie skrzypiec?). Kurcze, jestem w kropce i nie wiem co zrobic..

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elzbieta 1 Zobacz post
    Parkiet dzieki za odpowiedz. Czy dobrze zrozumialam? Jezeli poloze "plywajaco" to bede miala niestabilna podloge (co to oznacza?) i paskudna akustyke (tzn bedzie skrzypiec?). Kurcze, jestem w kropce i nie wiem co zrobic..
    Może skrzypieć kiedy będzie nierówny podkład, a nazwa "podłoga pływająca" wynika z rzeczywistości - coś co pływa, nie jest stabilne. Ponadto zawsze będzie pogłos przy chodzeniu - ot taki urok podłóg pływających.
    Pozdrawiam.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    Pan jesteś fachowiec wysokich lotów sądząc po pana tekstach i wypowiedziach a doradzasz pan innym czy poganiasz i obrażasz innych rzemieślników jak choćby w temacie powyżej o kolorach i szlifowaniu ( tutaj że same frykasy na temat oleju , taskach , falach itp itd .
    Coś w tym jest z pseudofachowca. Pozdrawiam.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Super* Zobacz post
    A ja mieszkalem 20 lat w Barlinku , tam sie urodzilem i powiem tylko jedno , Barlineckie przedsiebiorstwo przemyslu drzewnego traktuje swoich pracownikow jak scierwo , dla nich to tania sila robocza . Ich praktyki robienia z ludzi tanich roboli nie ma sobie rownych . Dlatego nigdy nie kupie ich wyrobow . Dodam ze nigdy tam nie pracowalem .
    Ja też kiedyś naciąłem się na barlinek. Skusiła mnie niska cena i te ich trójwarstwowe gówno. Znajomy kładł warstwówkę u siebie na ogrzewanie podłogowe i podpowiedział mi, że to najlepsze na ogrzewanie jest. Sam posiadam, więc też zdecydowałem się na ten typ podłogi. Moim błędem było, że głównie patrzyłem na tańsze produkty. Barlinek właśnie zaproponował mi swoją dechę i ją kupiłem, bo miało być na lata, nadawać się do takiej instalacji itd. PO PÓŁ ROKU od zamontowania zaczęło się rozklejanie. Właśnie toczę z nimi sprawę, bo oczywiście nie wina produktu.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony