dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Aluplast Ideal6000 - czy da sie zmienić pakiet z dwu- na trzyszybowy?

    wiek ktoś moze czy w oknie na profilu ideal6000 można zmienić pakiet szybowy z dwuszybowego na 3, i jeśli tak to orientacyjnie jaki jest to koszt?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Zawsze mnie zastanawia po co tego typu pytania pojawiają się na forum. Nie lepiej zapytać o to producenta okien? W teorii wymiana pakietów szyb, to przysłowiowy Pikuś, ale... . Grubszy pakiet, wymusza wymianę listwy przyszybowej. Jak producent okien nie zgodzi się ich dociąć według posiadanej dokumentacji technicznej, to... trudno będzie znaleźć firmę, która to wykona za niego i jeszcze zagwarantuje, że... będzie dobrze i ładnie. Jeżdżenie na poprawki z 1mb listwy? Bez udziału producenta albo sprzedawcy okien, czarno to widzę mimo, że rzecz cała to jednak okienny Pikuś.
    PRO QUALITY

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Wymienić można.Potrzebny wkład szybowy, listwy przyszybowe i szersze podkładki do szklenia! Orientacyjne koszty to około 200-250zł/m2 szyby plus 5-10zł/mb listwy i jakieś 10-30gr/szt podkładki (ceny mogą się różnić zależnie od dostawcy).

  4. #4

    Domyślnie

    Do zrobienia ale tak jak Test napisał, z dokumentacji (jeśli taką producent przechowuje) docinanie niesie ryzyko niedokładności , nieraz nawet 2mm. Najlepiej docinać na żywo, pasując do skrzydeł. Może jakaś lokalna firma robi na Aluplastach?
    Z drugiej strony sens ekonomiczny tego nie najprostszego przedsięwzięcia jest znikomy. Co innego dopłata do szkła 0,6 rzędu najczęściej kilkudziesięciu pln/m2 a co innego zakup pakietów po kilkakrotnie wyższej cenie.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Zawsze mnie zastanawia po co tego typu pytania pojawiają się na forum. Nie lepiej zapytać o to producenta okien? W teorii wymiana pakietów szyb, to przysłowiowy Pikuś, ale... . Grubszy pakiet, wymusza wymianę listwy przyszybowej. Jak producent okien nie zgodzi się ich dociąć według posiadanej dokumentacji technicznej, to... trudno będzie znaleźć firmę, która to wykona za niego i jeszcze zagwarantuje, że... będzie dobrze i ładnie. Jeżdżenie na poprawki z 1mb listwy? Bez udziału producenta albo sprzedawcy okien, czarno to widzę mimo, że rzecz cała to jednak okienny Pikuś.
    widzisz, gdybym miał w tym temacie zasób wiedzy jak Ty to nie pytałbym, jest takie okno nad którym się zastanawiamy, jest sobota wieczór i nikt u producenta okna czy spzredawcy mi nie odpowie, jest forum a na nim kilku zyczliwych fachowców, to czemuż - gdy nie znam możliwości ani bladego pojęcia nie mam czy to 5 czy 500zł - nie zapytać? no to sobie pytam i za konkretne info forumowiczom niniejszym dziękuje
    na ulotkach, zdjęciach alluplastu są wszędzie okna dwuszybowe w tym profilu, dlatego też m.in. zastanawialismy sie czy dla 6000 jest opcja trzech szyb?
    na stronie aluplastu widziałem, ze nie ma już tego profila w ofercie, stąd tez moja wątpliwość czy taka operacja (wiążąca się z wymianą listew) jest obecnie możliwa? czy też może listwy w aluplaście nie są do konkretnego jednego profila ale bardziej uniwersalne i podpasować mogą z innego modelu?

  6. #6

    Domyślnie

    Do skrzydła Ideal 6000 są te same listwy co do Ideala 4000 a ten jeszcze jest w ofercie na pewno. Tylko szklenie stałe w ościeżnicy wymaga innych.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    ...jest takie okno nad którym się zastanawiamy, jest sobota wieczór i nikt u producenta okna czy spzredawcy mi nie odpowie, jest forum a na nim kilku zyczliwych fachowców, to czemuż - gdy nie znam możliwości ani bladego pojęcia nie mam czy to 5 czy 500zł - nie zapytać? no to sobie pytam i za konkretne info forumowiczom niniejszym dziękuje
    Oczywiście, rozumiem. Presja czasu.
    PRO QUALITY

  8. #8

    Domyślnie

    oj tam, niekoniecznie czasu co potrzeba zaspokojenia ciekawości chwili
    a jutro jak będę na mieście to z tej ciekawości pewnie zaskoczę do sprzedawcy tego okna
    IVO333 dzieki za konkretne info odn. ramiki z 4000, bywa niestety czasem tak, ze takie rozwiazanie jak pasujaca ramka z innego profila trzeba samemu sprzedawcy podpowiedzieć, wtedy takie info z forum bezcenne

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Fakt.. ze wymiana szyb z U 1,1 na U 0,5 lub słabszych jest mało atrakcyjne cenowo a i efekt estetyczny niepewny..
    Dopłata w nowych oknach jest zwykle dwukrotnie mniejsza niż ich późniejszy zakup.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony