dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 235 z 268
Pokaż wyniki od 4.681 do 4.700 z 5350
  1. #4681
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Można ale trzeba tam nocować bo na drugi dzień może zniknąć to co zostało zrobione.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #4682
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Mam do Was pytanko w związku z musem cięcia kosztów powiedzcie czy lepiej wybrać dachówkę cementową czy blachodachowkę??? niestety na ceramiczną nie możemy sobie pozwolić.
    Dodatkowo dajcie znać czy stosowaliście membranę czy deskowany dach i papę?????
    (szukamy oszczędności i zastanawiamy się czy zrezygnować z deskowania w zamian na membranę)
    Witam, ja nie mam pełnego deskowania, dachówka ceramiczna, napiszę tylko, że warto szukać. Zrobiłem kilkanaście wycen na różne dachówki i padło na sirius 13 (taka dachówka była w projekcie . Warto też porozmawiać z wykonawcą. Pozdrawiam

  3. #4683

    Domyślnie

    Która okna bardziej byście polecili Veka czy aluplast?????

  4. #4684
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Która okna bardziej byście polecili Veka czy aluplast?????
    Wybrałem ideal 8000, cena też odegrała ważną rolę, tłumaczę sobie, że marketing kosztuje. Ważniejszy od profilu okna jest jego montaż!

  5. #4685

    Domyślnie

    maggs też się nad nimi zastanawiam ale muszę poczekać na wycenę ile dopłacić
    Póki co z Veka mam takie współczynniki (kto się na tym zna niech skomentuje)
    Profil 1,5
    szyba 1,1
    konstrukcja 1,32-1,37
    rozumiem, że czym te cyfry mniejsze tym okna bardziej energooszczędne????

  6. #4686
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hmm... Co to jest "konstrukcja"?? Czy chodzi o całe okno? Ale to by było chyba dziwne, żeby całe miało mniej niż poszczególne części. Nie wiem o co tu chodzi. Współczynnik im mniejszy tym lepszy. Dla domu pasywnego Uw (czyli dla całego okna) powinno być mniej niż 0,8 dla energooszczędnego mniej niż 1. Ale ile to nadal "przyzwoicie" - nie wiem.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  7. #4687
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Hmm... Co to jest "konstrukcja"?? Czy chodzi o całe okno? Ale to by było chyba dziwne, żeby całe miało mniej niż poszczególne części. Nie wiem o co tu chodzi. Współczynnik im mniejszy tym lepszy. Dla domu pasywnego Uw (czyli dla całego okna) powinno być mniej niż 0,8 dla energooszczędnego mniej niż 1. Ale ile to nadal "przyzwoicie" - nie wiem.
    "konstrukcja" pewnie chodzi o całe okno, bo jest mniej niż profil 1,5 i więcej niż szyba 1,1.

  8. #4688
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Mam pytanie do Wszystkich, ktorzy sa juz po "hydraulice": czy zastanawialiscie sie lub pytali, jakim systemem laczone sa rurki, albo "cos tam"? Zgrzewane czy skrecane? Jeden system lepszy od drugiego (tylko ktory) - oczywiscie kazdy chwali swoje...

  9. #4689
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Mam pytanie do Wszystkich, ktorzy sa juz po "hydraulice": czy zastanawialiscie sie lub pytali, jakim systemem laczone sa rurki, albo "cos tam"? Zgrzewane czy skrecane? Jeden system lepszy od drugiego (tylko ktory) - oczywiscie kazdy chwali swoje...
    Wg mojego hydraulika każdy system jest dobry,jesli jest dobrze zrobiony.
    Ja wybrałem pp(zgrzewany) ze względu na cenę,narazie nie narzekam.

  10. #4690

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was przechodził procedurę zamiany POŚ drenażowej na biologiczną ( ze studnią chłonną)
    Jak ta sprawa wygląda?

  11. #4691

    Domyślnie

    Czy ktoś montował może okna pokojowe dachowe w łazience??????? Bo te łazienkowe typowo to strasznie drogie są.

  12. #4692
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    Czy ktoś montował może okna pokojowe dachowe w łazience??????? Bo te łazienkowe typowo to strasznie drogie są.
    jezeli chcesz zeby ladnie wygladaly za 5 lat to do łazienki zamontuj łazienkowe, lub kup plastikowe okna dachowe. moze sa tansze

  13. #4693
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wg mojego hydraulika każdy system jest dobry,jesli jest dobrze zrobiony.
    Ja wybrałem pp(zgrzewany) ze względu na cenę,narazie nie narzekam.
    u mnie zgrzewane byly drozsze o 10%. zgrzewane sa lepsze bo rurki łączą sie na stale. skręcane połączenie jest słabsze, choć fakt - wszystko jest dobre, co jest dobrze zrobione

  14. #4694

    Domyślnie

    eee, no nie wiem, moje wstępne wycent na Fakro 78x140 jakieś tam średnio-niższe modele, 2 szyby, bez żadnych cyrkownych okuć i osi obrotu itd. są mniej więcej na 1000 zł za pokojowe okno i 1150 zł za łazienkowe, ceny netto oczywiście Velux wychodzą nieco drożej, Roto deczko taniej; oczywiście to drewno

  15. #4695
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy ktoś montował może okna pokojowe dachowe w łazience??????? Bo te łazienkowe typowo to strasznie drogie są.
    No ja właśnie zamontowałam Nie chodziło nawet o cenę łazienkowych, tylko o to, że takie firma FAKRO robi tylko białe, a białych nie chciałam. Ale u nas będzie rekuperacja, więc liczę, że wilgoć nie będzie "zalegać". Znajoma (właścicielka składu budowlanego) też ma zwykłe okna w swojej łazience (koncepcja pomieszczeń zmieniła się po założeniu okien) i mówi, że nic się nie dzieje.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  16. #4696
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ludziska, jaka grubosc posadzki na podlogowce? I czy zbroic szlichte? Siatke zatapiac?
    Hydraulik cos mowil jeszcze o jakichs granulkach - zbrojeniu rozproszonym ale nie wiem o co halo.

    Teraz sie chwale - w koncu tynki u mnie "sie" robia! Opoznienie mam takie ze hey!

    rafus

  17. #4697
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    7 cm, raczej nie mniej (chyba że anhydryt) może być więcej. Zbrojenie rozproszone to włókna, żadne granulki (choć widziałam u kogoś wylewki anhydrytowe do których domieszano keramzyt w ramach oszczędności - do skucia właściwie). Siatka nigdy nie zaszkodzi, nawet jak nie trzeba jej dawać
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  18. #4698
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    My tez pierwsze patrzylismy na "tani" Tondach, ale po wycenach okazalo sie, ze wychodzi drozej niz Roben...bylismy w firmie, ktora specjalizuje sie tylko w dachowce (z reszta b.polecana bo porzadna i tania) i okazalo sie, ze maja ok. 3tys drozej niz "nasz" sklad budowlany, w ktorym sie zaopatrujemy (a rozmowa wyszla "ni z gruchy ni z pietruchy": ze oni tez maja dachowke ) - wiec trzeba szukac i pytac
    U mnie też tondach nie był najlepszy, rupp ceramika go pokonała i leży sobie na dachu (też pobliski skład budowlany). Staram się ciąć koszty ale ceramiki nie zamieniłbym na blachodachówkę, przynajmniej na razie he he

  19. #4699
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cześć!
    Słuchajcie, mam pytanie do tych co już są po tynkach wewnętrznych. Czy robiliście tynki przed wylewkami czy po? Mój mąż zamierza robić je po podłogach, najpierw zrobić instalacje, potem tynki - żeby nie kuć nowych tynków. Ale u kilku osób w dziennikach widziałam już tynki robione przed podłogą. To jak to jest? Jak to powinno być? I można tynki przed oknami?
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  20. #4700
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Tynki przed wylewkami, żeby ich nie zapaskudzić, okna drewniane po tynkach i wylewkach (nie lubią wilgoci) a okna pcv przed. Płyty kartongips po mokrych pracach, wełna też. To taki standardowy porządek prac, oczywiście można go modyfikować, jeśli jest to konieczne.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

Strona 235 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony