dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 234 z 268
Pokaż wyniki od 4.661 do 4.680 z 5350
  1. #4661
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    marta&robert, nie wiem czy dobrze myślę, ale nie dali Wam ocieplenia między tymi daszkami nad oknami na parterze a ścianą... (1. zdjęcie)

  2. #4662
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    ...a powinni

  3. #4663
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No nie dali - zostawi miejsce na ocieplenie, i będzie zrobione razem z całą ścianą. Inaczej się chyba nie da.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  4. #4664

    Domyślnie

    Magda i Robert jaka nazwa tej dachówki???? i jaki producent?? wygląda ślicznie
    Ma z Was ktoś bramę garażową INTERFLEX?? chciałabym poznać opinie.

  5. #4665
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Panda to jest Monza Plus kolor Tobago z Robena Dachówka jest dość dużych rozmiarów, więc na nieskomlikowane dachy wychodzi ekonomicznie. Mogę Ci jeszcze przesłać zdjęcie czarnej - mój brat ma taką na dachu.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  6. #4666

    Domyślnie

    masz na poprzedniej stronie - Roben Monza Tobago - tylko nie wiem czy to angoba czy glazura; ale podejrzewam, że angoba, bo glazura przy takim niebie to by błyskała 100 x bardziej
    Monza jest b przystępna cenowo, ogólnie chwalona i popularna, u mnie też pewnie zagości

    edit, spóźniłem o ułamki sekund

    marta&robert - napisz czy to glazura czy angoba?

  7. #4667
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie, to nie jest angoba. A błyszczy "jak złoto" - widać to na zdjęciu z boku.

    Poradźcie mi proszę w sprawie drzwi wejściowych. W sprawie bramy mąż dał się przekonać na tę z Krispola. Oglądał ją z bliska, wie na co ma patrzeć - więc ok. Będziemy ją mieć za 3900zł, a Wiśniowskiego wycenili na 3500zł więc różnica jest naprawdę nikł. w cenie. Ale nie wiem co z drzwiami. Jak mi wczoraj pan z salonu okien "zasunął" ceną 5 tys za drewniane i 7 tys za auluminiowe, to się mało nie przewróciłam. Myślałam, że drzwi to za 3,5 tys można kupić dobre... Ale dobre to mam na myśli ciepłe.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  8. #4668

    Domyślnie

    słuchajcie wycenil nam Pan okna w wycenie jest U 1,1 to dużo czy mało tzn pewnie beznadzieja co????bo cena za okna wyszła 11 tyś. zł ale niestety koszta nas tak przerosły, że z dwojga złego będziemy musieli się zgodzić.


    A i jeszcze jedno pytanie wycenili nad dziś dachówkę Koramic Allegra 9 naturalna czerwień angoba 17 100 netto za 280 m2 dachu. Jak sądzicie brać czy nie???

  9. #4669

    Domyślnie

    aha a czy ktoś z Was zna bądz ma okna Veka Swingline na okucia winkhaus??

  10. #4670
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    panda U=1,1 jest wynikiem dobrym lub złym - zależy U czego i zależy jakich wyników oczekujesz. Samo U szyby niewiele mówi, ważne jaką wartość ma współczynnik dla całego okna. Szybę U=1 można zamontować w profilu 6-komorowym, lub w najprostszym - moi rodzice mają takie w domku zbudowanym 15 lat temu, a nie stawiali na energooszczędność. A U okna (Uw) = 1,1 to wynik bardzo dobry. Pytaj o U okna, bo to jest paramter, który coś mówi. I jeśli parametry mają dla Ciebie znaczenie poproś, by Ci podali dla każdego okna, a nie przykładowy parametr okna referencyjnego.
    Okucia Winkhaus są podobno bardzo dobre. Montują je też w profilach schucco. A Veka - z tego co wiem - produkuje dobre profile. O tym konkretnym nic nie wiem.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  11. #4671

    Domyślnie

    W temacie tego U (cokolwiek to jest)

    1.Typ: SW okno (s80) u.czarna, kolor: 1xorzech
    Słupki pionowe: 1 x 102.249.0
    1.Typ okuć: activPilot RU, kolor okuć: 1x brąz
    Szklenie: 4T-16-4 (Ug=1,1)
    2.Typ okuć: activPilot R, kolor okuć: 1x brąz
    Szklenie: 4T-16-4 (Ug=1,1)
    Profile łączące 1 typu 110.000

  12. #4672
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    [[email protected]
    Ma z Was ktoś bramę garażową INTERFLEX?? chciałabym poznać opinie.[/QUOTE]
    My mamy i jak na razie to mam same zalety , ciepła , cicha , rolki łożyskowane , bardo dobrze przylega do uszczelek i wygląda ładnie..

  13. #4673

    Domyślnie

    Mam do Was pytanko w związku z musem cięcia kosztów powiedzcie czy lepiej wybrać dachówkę cementową czy blachodachowkę??? niestety na ceramiczną nie możemy sobie pozwolić.
    Dodatkowo dajcie znać czy stosowaliście membranę czy deskowany dach i papę?????
    (szukamy oszczędności i zastanawiamy się czy zrezygnować z deskowania w zamian na membranę)

  14. #4674
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Panda, raz: w ramach oszczednosci dalismy folie zamiast pelnego deskowania, dwa: tez myslelismy o dachowce cementowej, ale okazalo sie, ze nie ma zadnej roznicy w cenie za calosc za dach w stosunku do dachowki ceramicznej (blachy w ogole nie bralismy pod uwage). Dach 273m2, czterospadowy, kat 25stopni - Roben monza plus antracyt angoba - 15800 brutto (w tym folia i cala reszta).
    Ostatnio edytowane przez ewa72_krakow ; 17-04-2013 o 21:20

  15. #4675
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Panda, raz: w ramach oszczednosci dalismy folie zamiast pelnego deskowania, dwa: tez myslelismy o dachowce cementowej, ale okazalo sie, ze nie ma zadnej roznicy w cenie za calosc za dach w stosunku do dachowki ceramicznej (blachy w ogole nie bralismy pod uwage). Dach 273m2, czterospadowy, kat 25stopni - Roben monza plus antracyt angoba - 15800 brutto (w tym folia i cala reszta).
    Dokladnie tak,zauważyłem,ze panda68... rzuca się na drogie firmy i rozwiązania a po oczywistej drogiej wycenie chcę wchodzić w tani badziew.
    Deskowanie jest dla bogatych,Koramic podobnie ale czemu przez takie rzeczy trzeba rezygnować z czegoś dobrego na poczet badziewnej blachodachówki ?
    Są firmy oferujące dachówkę ceramiczną w dobrej cenie,z membranami i wszystkimi materiałami budowlanymi jest podobnie,są drogie firmy jak i zdecydowanie tańsze ale na pewno nie gorsze.

  16. #4676

    Domyślnie

    ewa17 kraków no to ja już nic nie rozumiem u nas dach 280 m2 dachówka niby w promocyjnej cenie bo nawet na wszystkich ulotkach Koramic naturalna czerwień angoba i wycena dachu na 17100 netto, Koramic czarna szlachetna (czy jakaś tam- juz nie pamietam bo te nazwy wszystkie mi się mieszają) 18600 zł!!! to ja juz nie kumam gdzie wy kupujecie takie tanie pokrycie dachowe. A tą Robem Monza plus też dałam do wyceny tą czarną (czy jaką ona ma tam nazwę) to wycenili mi na ponad 19 tyś netto. W tym tylko 3 okna dachowe!!

    Arturo72 nie wchodzę w tani badziew gdyby tak było nie dopytywałabym Was na forum. Po prostu póki co koszta nas przerosły z dachówką i szukamy rozwiązania tańszego doszliśmy do wniosku, żeby dać membranę i zaoszczędzić a w zamian za to kupić dachówkę ceramiczną.

  17. #4677

    Domyślnie

    arturo72 nam wyceniki ceramiczną na 17100 netto a cementową na 13000 także 4 tyś różnicy. wiem ze to nie duzo ale mam juz za to drzwi i brame garazową

  18. #4678
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    arturo72 nam wyceniki ceramiczną na 17100 netto a cementową na 13000 także 4 tyś różnicy. wiem ze to nie duzo ale mam juz za to drzwi i brame garazową
    Ale masz wycenę z Koramika,która jest drogą firmą.
    Zbierz wyceny od innych tańszych firm,które produkują dachówkę ceramiczną i porównaj,gwarantuję,że będzie taniej.
    Ja ca ceramiczną angobę na ponad 230m2 dachu płaciłem coś lekko ponad 14tys.zł,firma Tondach model stodo12.
    Co do cen przeglądaj internet a nie pobliskie składy budowlane,w moim przypadku taniej było ściągnąć dachówkę z miejscowosci odległej o 400km niż 10km od budowy,z innymi materiałami budowlanymi było podobnie.
    Czemu wybraliście drogie deskowanie ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 17-04-2013 o 23:52

  19. #4679
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    My tez pierwsze patrzylismy na "tani" Tondach, ale po wycenach okazalo sie, ze wychodzi drozej niz Roben...bylismy w firmie, ktora specjalizuje sie tylko w dachowce (z reszta b.polecana bo porzadna i tania) i okazalo sie, ze maja ok. 3tys drozej niz "nasz" sklad budowlany, w ktorym sie zaopatrujemy (a rozmowa wyszla "ni z gruchy ni z pietruchy": ze oni tez maja dachowke ) - wiec trzeba szukac i pytac

  20. #4680
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    padna co do okien to wyraźnie piszą o U szyby. Spytaj o U okna. A co do rzeczy tanich i drogich, to się trochę zgadzam. Nam przwdstawiciel schucco wycenił okna z montażem trójwarstwowym taniej niż podłódzka firma na profilu Veka z normalnym montażem... Trzeba szukać. Rozbieżności w cenach są często kosmiczne.

    Ja mam pytanie z innej beczki: czy można coś robić w domu zanim wstawią okna? Bo do okien jeszcze dalekooooo.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

Strona 234 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony