dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 268
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 5350
  1. #481
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a ja własnie rozwazam rezygnacje z podłogówki Nie sprawdziła sie u mnie kompletnie. Nie bardzo wiem na co zamienić, ale to temat do przerobienia

  2. #482
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Gazowe (z butli) plus solary zastanawiam się jeszcze nad rekuperatorem.

  3. #483
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witajcie!
    Chciałabym się przywitać, bo i my WRESZCIE!!! ruszamy z budową w tym roku. Mam na imię Marta, budujemy pod Łodzią spory dom dla sporej rodzinki - dom z obrazka z Muratora. Mamy ogrodzona działkę, wykopana studnię, prąd "w drodze" i zamówioną ekipę na marzec/ kwiecień. I to tyle. Właściwie wszystko przed nami... Pozdrawiam!

    P.S. U nas ma być pompa ciepła powietrze-woda + rekuperacja. Niestety nie możemy się podłączyć do sieci wodnej, gazowej - nic nie ma. Zastanawiamy się mocno, czy pompa nas nie zje kosztami eksploataji... Ale nie bardzo widzimy inne rozwiązanie.

  4. #484
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patoolek

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    41-935
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pukul Zobacz post
    mojemu kierownikowi budowy płacę 1200 zł
    mam głupie pytanie ;/ 1200zł za całą budowę czy miesięcznie czy np. poszczególne etapy? ?

    tak się jakoś zdziwiłam bo nasz zaśpiewał 800zł za miesiąc!!!!!
    Ostatnio edytowane przez patoolek ; 14-02-2012 o 12:03

  5. #485
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    to zależy bo słyszałem od architekta ze biorą nawet 10000 za cała budowę tyle ze ciągle jest na niej a tak co na razie rozmawiałem to ok 3000zl powinno wystarczyć.

  6. #486
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    horkus

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam

    Wychodząc na przeciw,
    Jest to odległy czas do tej inwestycji, ale warto o tym pomyśleć.

    Zagospodarowanie przestrzeni to jest ogród i kostka brukowa. opłacalną inwestycją jest zlecenie projektu na takie prace.
    projektując nawierzchnię brukową wraz z ogrodem, będzie stanowić całość. każdy dom, wymaga starganej oprawy. odpowiedni dobór nawierzchni brukowej, roślinności podkreśli jego walory, stanie się zaciszny i przytulny.

    w takich projektach nawierzchni z uwzględnieniem całości,
    rozpisywane są wszystkie prace konieczne do wykonania i rozkładane
    na poszczególne etapy. Klient nie błądzi, nie szuka materiałów, roślin, poniesiony koszt wykonanego projektu szybko się zwraca.

    warto o tym pomyśleć
    do odpowiedniego biura (dobrego) mogę podać namiary.

    pozdrawiam

  7. #487
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja wiem
    Bezmyślość
    Dobre ekipy mają zajęte terminy na cały rok na przód...ja rezerwowałem swoją na rok przed budową a teraz najbliższy termin to jesień 2012
    Wyluzuj
    Mamy rok 2012 skończył się już te czasy. Obecnie np. w mazowieckim nie ma zadnego problemu z ekipami. Zaczynają normalnie rozmawiać z inwestorami nie to co w 2006-2010r. Tak powinno być a to dopiero początek.

    Banki też przyśrubowały - więc mniej będzie budujących, dużo osób obejdzie się z kwitkiem, reszta bedzie przeczekiwać.

    Ktoś wczesniej pisał, że materiały idą w górę i nie potrzebnie sieje panikę. A ja pytam niby na jakiej podstawie. Czy wam z automatu co rok dają podwyżki 20%. Jak takie będzie podejście budujących to sprzedawcom tylko w to graj. Ja uważam, że powinno być odwrotnie bo ciężej, mniej itp. czyli my budujący powinniśmy wytwarzać aurę, że ceny to akceptujemy co najmniej na nie zmienionym poziomie.

  8. #488
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwkali

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Planujemy pompę ciepła. Na razie trochę się tego obawiamy, ale innego wyjscia w naszej sytuacji nie ma (w węgiel czy ekogroszek nie chcemy się bawić).

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    a ja własnie rozwazam rezygnacje z podłogówki Nie sprawdziła sie u mnie kompletnie. Nie bardzo wiem na co zamienić, ale to temat do przerobienia
    A mogłabyś rozwinąć myśl czemu nie jesteś zadowolona z podłogówki

  10. #490

    Domyślnie

    My będziemy mieli eko groszek zobaczymy jak to będzie troche się obawiam ,mam jeszcze dodatkowo z kominka puscic ogrzewanie na pomieszczenia takie sa plany i ogrzewanie podłogowe w niektórych pomieszczeniach

  11. #491

    Domyślnie

    Cytat Napisał horkus Zobacz post
    witam

    Wychodząc na przeciw,
    Jest to odległy czas do tej inwestycji, ale warto o tym pomyśleć.

    Zagospodarowanie przestrzeni to jest ogród i kostka brukowa. opłacalną inwestycją jest zlecenie projektu na takie prace.
    projektując nawierzchnię brukową wraz z ogrodem, będzie stanowić całość. każdy dom, wymaga starganej oprawy. odpowiedni dobór nawierzchni brukowej, roślinności podkreśli jego walory, stanie się zaciszny i przytulny.

    w takich projektach nawierzchni z uwzględnieniem całości,
    rozpisywane są wszystkie prace konieczne do wykonania i rozkładane
    na poszczególne etapy. Klient nie błądzi, nie szuka materiałów, roślin, poniesiony koszt wykonanego projektu szybko się zwraca.

    warto o tym pomyśleć
    do odpowiedniego biura (dobrego) mogę podać namiary.

    pozdrawiam
    Chętnie bym sie poradziła i skorzystała z pomocy fachowców sama będe szukała osoby która mi zaprojektóje ogród i przestrzeń wokół

  12. #492
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    A mogłabyś rozwinąć myśl czemu nie jesteś zadowolona z podłogówki
    Największy urok ciepłej podłogi jest dla mnie praktycznie nieodczuwalny, bo podłoga nie moze byc ciepła przy prawidlowym ustawieniu. Nie moze byc zimna, ale odczuwalnie komfortu jako takiego nie odczuwam. Nie chodzę bez crocsów, dzieci też, tak ze ten argument odpada. A największa wada jest tempo reakcji, czyli zmniejszasz ogrzewanie przy wyjezdzie, wracasz i zanim CI się nagrzeje w domu, to zgrzytasz zębami, albo kombinujesz z kominkiem. A ja nie chce kombinować chcę mieć komfort. Rozwazam grzejniki kanałowe w salonie, w łazience i tak bede miała elektryczne zeby reczniki miały gdzie wisieć. Na dole mam tylko swoja sypialnię i w dobie ladnych grzejników na pewno cos znajdę. A ze bede miała gruba, puchową wykładzinę to i tak pozytek zaden. Przerobiłam 6 lat mieszkania z podłogówka i na chwilę obecną uwazam to za stracone pieniadze

  13. #493
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    My będziemy mieli eko groszek zobaczymy jak to będzie troche się obawiam ,mam jeszcze dodatkowo z kominka puscic ogrzewanie na pomieszczenia takie sa plany i ogrzewanie podłogowe w niektórych pomieszczeniach
    Rozprowadzenie ciepła tez sie nie sprawdziło))) ja nie toleruje szumu nawet przy bdb wyciszonej turbinie. Zeby ciepło sie rozeszło musisz miec bdb napalone w kominku, po pewnym czasie po tym jak minie zachwyt dokładania do kominka co 3h traci to sens, bo nie odczujesz podwyzszenia temp w pokojach. Imo szkoda pieniędzy, chyba ze masz rozprowadzenie grawitacyjne to co innego

  14. #494
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkslonik Zobacz post
    to zależy bo słyszałem od architekta ze biorą nawet 10000 za cała budowę tyle ze ciągle jest na niej a tak co na razie rozmawiałem to ok 3000zl powinno wystarczyć.
    Dlatego szukasz bdb ekipy zeby nie trzeba było im patrzec na rece cały czas. Kierownik budowy pojawia sie jak trzeba odebrać prace, np przed zasypaniem, zakryciem. Masz umowę, masz zapisane jak czesto sie pojawia. 10.000 to naciaganie naiwnych i tyle. MOj bierze 1500 za jeden dom i jak wyglada to jest godziwa, dobra stawka

  15. #495
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar yureq
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Największy urok ciepłej podłogi jest dla mnie praktycznie nieodczuwalny, bo podłoga nie moze byc ciepła przy prawidlowym ustawieniu. Nie moze byc zimna, ale odczuwalnie komfortu jako takiego nie odczuwam. Nie chodzę bez crocsów, dzieci też, tak ze ten argument odpada. A największa wada jest tempo reakcji, czyli zmniejszasz ogrzewanie przy wyjezdzie, wracasz i zanim CI się nagrzeje w domu, to zgrzytasz zębami, albo kombinujesz z kominkiem. A ja nie chce kombinować chcę mieć komfort. Rozwazam grzejniki kanałowe w salonie, w łazience i tak bede miała elektryczne zeby reczniki miały gdzie wisieć. Na dole mam tylko swoja sypialnię i w dobie ladnych grzejników na pewno cos znajdę. A ze bede miała gruba, puchową wykładzinę to i tak pozytek zaden. Przerobiłam 6 lat mieszkania z podłogówka i na chwilę obecną uwazam to za stracone pieniadze
    Szczerze mowiąc to problem z wolną reakcją*podłogówki można łatwo rozwiązać jakimś*mądrzejszym sterownikiem. Wystarczy albo zaprogramować wcześniejsze nagrzewanie albo w ogóle zdalnie je włączyć. To teraz dużo nie kosztuje.

  16. #496
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar yureq
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeeolek Zobacz post
    My po przeciwnej stronie Krakowa (południe). Piękny dom!
    Dzięki
    Wniosek o pozwolenie już złożyliśmy miesiąc temu - wczoraj dzwoniłem do starostwa zapytać jak wygląda sprawa - trzeba jeszcze zaczekać...
    Jeżeli chodzi o media to prąd bedziemy mieć do ok. miesiąca. Wode sami musimy dociągnąć i to zrobimy w miare równlolegle z fundamentami, od razu z przejściem przez fundamenty - nie będziemy dzięki temu musieli robić studzienki, podwójnego odbioru z gimny etc. Gaz troche później - na razie niepotrzebny
    Pomysł ze zrównolegleniem fundamentów i wody wart rozważenia. U nas się*akurat tak składa, że i wodę i gaz mamy do dociągnięcia praktycznie z tego samego miejsca więc będziemy to robić za jednym zamachem.

  17. #497
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał yureq Zobacz post
    Szczerze mowiąc to problem z wolną reakcją*podłogówki można łatwo rozwiązać jakimś*mądrzejszym sterownikiem. Wystarczy albo zaprogramować wcześniejsze nagrzewanie albo w ogóle zdalnie je włączyć. To teraz dużo nie kosztuje.
    Nie ma mądrzejszego sterownikato fizyka jest. A kombinacja ze zdalnym włączaniem????hmm, ale w imię czego? bo przeciez nie komfortu

  18. #498
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar yureq
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A tak z ciekawości co do ogrzewania... Czy ktoś decyduje się na klasyczną grawitacyjną wentylację?
    W całej prasie budowlanej jest teraz taka ofensywa na rekuperatory, najlepiej z gruntownymi wymiennikami, że aż mi się to podejrzane wydaje .
    Dodatkowo potencjalne oszczędności wydają mi się za małe w stosunku do kosztów całej instalacji.

  19. #499
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Nie ma mądrzejszego sterownikato fizyka jest. A kombinacja ze zdalnym włączaniem????hmm, ale w imię czego? bo przeciez nie komfortu
    regulator pogodowy załatwiłby sprawę, do tego odpowiednio ustawione okna czasowe na regulatorze...
    wiele osób na FM ma tylko ogrzewanie podłogowe i nie narzeka na komfort jego użytkowania...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  20. #500
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar yureq
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Nie ma mądrzejszego sterownikato fizyka jest. A kombinacja ze zdalnym włączaniem????hmm, ale w imię czego? bo przeciez nie komfortu
    Fizyka fizyką, a sterowanie sterowaniem. Oczywiście, że jak chcesz uzyskać skok ciepła w 1 sekundzie to się*nie da, ale "inteligentniejsze" urządzenie może sterować z predykcją. A zdalne włączanie to właśnie w imię komfortu - jak wyłączasz ogrzewanie na wyjazd to w drodze powrotnej możesz je sobie włączyć by cię*przywitał ciepły dom

Strona 25 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony