dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 133 z 268
Pokaż wyniki od 2.641 do 2.660 z 5350
  1. #2641

    Domyślnie

    DANONKI wyprzedziliscie nas z pracami U nas prad powoli sie robi a okna beda 23go. Gratuluje tempa A co do kuchenki to bardzo fajna, moze podpatrze pomysl Tez mysle nad kuchenka narozna i zlewem naroznym. Masz namiar gdzie taka kuchenke kupic? Ja wypatrzylam kiedys cos takiegoKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hfjy.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	120147 ale nie wiem czy bedzie na niej dosc miejsca zeby umiescic duze garnki?

  2. #2642
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    jeśli chodzi o koszty inwestycyjne i eksploatacyjne pompa ciepła gruntowa blado wychodzi w porównaniu do powietrznej.
    Z inwestycyjnymi zgoda w 100% ale przy eksploatacyjnych nie do końca.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #2643

    Domyślnie

    Ja tam nie wiem, nie znam się, ale mamy w rodzinie osobę zajmującą się montażem takich pomp i bardzo nam ją poleca twierdząc, że finansowo nam się to dużo bardziej opłaci jeżeli chodzi o późniejsze rachunki za prąd i ciepłą wodę. I nie ma interesu w tym, żeby nas namówić do montażu akurat droższej pompy, ponieważ za daleko mieszka i ktoś inny będzie musiał nam to zrobić. A jeżeli chodzi o tą pompę powietrzną to zgadzam się z osobą, która pisała, że przy niskich temperaturach włącza się grzałka. Z tego co wiem to jest to temp ok -7 stopni ale nigdy nie uwierzę, że grzałka Ci się włącza dopiero przy -25. Także myślę, że masz złe informacje. A co do ceny to ja płacę więc kupuję to, co uważam.

  4. #2644
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasieta Zobacz post
    Ja tam nie wiem, nie znam się, ale mamy w rodzinie osobę zajmującą się montażem takich pomp i bardzo nam ją poleca twierdząc, że finansowo nam się to dużo bardziej opłaci jeżeli chodzi o późniejsze rachunki za prąd i ciepłą wodę. I nie ma interesu w tym, żeby nas namówić do montażu akurat droższej pompy, ponieważ za daleko mieszka i ktoś inny będzie musiał nam to zrobić. A jeżeli chodzi o tą pompę powietrzną to zgadzam się z osobą, która pisała, że przy niskich temperaturach włącza się grzałka. Z tego co wiem to jest to temp ok -7 stopni ale nigdy nie uwierzę, że grzałka Ci się włącza dopiero przy -25. Także myślę, że masz złe informacje. A co do ceny to ja płacę więc kupuję to, co uważam.
    Uuuu... będzie wojna!
    To ja pisałam o tej grzałce i w sumie też chętnie poczytam wyjaśnienie dlaczego się nie włącza przy -5 lub -7.
    A tak poważnie, to my myślimy teraz bardziej w stronę pieca elektrycznego (tylko jakiego) podłączonego do wodnej podłogówki, który ew. z czasem zamienimy na pompę powietrzną (gdyby jednak grzanie prądem okazało się nieopłacalne).
    Moje ostatnie przemyślenia nad energooszczędnością są takie, że aby potem oszczędzać na kosztach ogrzewania, trzeba teraz zainwestować sporą kasę (no np. okna - super energooszczędne okna dachowe Fakro kosztują 6 tys (!!), bdb energooszczędne 3 tys, w miarę przyzwoite okno dachowe tej frimy można kupić za 1,5 tys, a ja mam nsporo okien w dachu...). Przecież dom energooszczędny to nie tylko "10cm więcej styropianu za 3 tys", to szereg inwestycjii na etapie budowy. Ciekawe czy ktoś to kiedyś liczył w ten sposób?
    Z racji na ten fakt nie uśmiecha mi się zakup pompy za 20 tys.

    A odnośnie ogrzewania nadmuchowego, to mam informację cenową na ten temat. Firma Polski Komfort zrobiła mi wycenę instalacji, i to jest taki odlot, że się z Wami podzielę Koszt pompy ciepła pw-pw i instalacji (i montażu tej instalacji) to 50 tys!!!! Do tego musiałabym dokupić rekuperator i inne bajery - filtry itp, bo to cena za zestaw podstawowy. Ta cena to jak żart dla mnie. Za tyle można mieć pompę ciepła gruntową.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  5. #2645
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Uuuu... będzie wojna!
    To ja pisałam o tej grzałce i w sumie też chętnie poczytam wyjaśnienie dlaczego się nie włącza przy -5 lub -7.
    A tak poważnie, to my myślimy teraz bardziej w stronę pieca elektrycznego (tylko jakiego) podłączonego do wodnej podłogówki, który ew. z czasem zamienimy na pompę powietrzną (gdyby jednak grzanie prądem okazało się nieopłacalne).
    Moje ostatnie przemyślenia nad energooszczędnością są takie, że aby potem oszczędzać na kosztach ogrzewania, trzeba teraz zainwestować sporą kasę (no np. okna - super energooszczędne okna dachowe Fakro kosztują 6 tys (!!), bdb energooszczędne 3 tys, w miarę przyzwoite okno dachowe tej frimy można kupić za 1,5 tys, a ja mam nsporo okien w dachu...). Przecież dom energooszczędny to nie tylko "10cm więcej styropianu za 3 tys", to szereg inwestycjii na etapie budowy. Ciekawe czy ktoś to kiedyś liczył w ten sposób?
    Z racji na ten fakt nie uśmiecha mi się zakup pompy za 20 tys.

    A odnośnie ogrzewania nadmuchowego, to mam informację cenową na ten temat. Firma Polski Komfort zrobiła mi wycenę instalacji, i to jest taki odlot, że się z Wami podzielę Koszt pompy ciepła pw-pw i instalacji (i montażu tej instalacji) to 50 tys!!!! Do tego musiałabym dokupić rekuperator i inne bajery - filtry itp, bo to cena za zestaw podstawowy. Ta cena to jak żart dla mnie. Za tyle można mieć pompę ciepła gruntową.
    A tam zaraz wojna
    Decyzja o kotle elektrycznym,domu energooszczędnym i grzaniu prądem to wg mnie dobra decyzja
    Co do firmy to polecany jest Kospel a model zależy od tego czego oczekujemy.
    Za 2,2tys.zł można już kupić podstawowy piec,golas:
    http://kospel.pl/pl/produkty/elektryczne-kotly-co/ekcoln2p.html
    Ale ja miałem na oku i prawie kupiłem z full wypasem i super sterowaniem w cenie 2,7tys.zł:
    http://kospel.pl/pl/produkty/elektryczne-kotly-co/ekcomn.html

    Ja od początku,jeszcze przed budową nastawiałem się na budowę domu energooszczędnego dlatego zacząłem od...wyboru odpowiedniego projektu
    To jest podstawa taniego budowania z niskim zużyciem energii np.moje energooszczędne okna to koszt 12tys.zł,instalacja WM z reku prosta bo w suficie podwieszanym nad całym domem,spokojnie można samemu rozłożyć a koszty takiej wentylacji to jedynie reku+kanały,zmieniłem materiał na ściany na tańszy i lepszy pod względem akumulacyjności.
    Oczywiście zlikwidowałem kominy,pozostał tylko jeden do kominka co także przyniosło sporo oszczędności.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-06-2012 o 17:17

  6. #2646
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Co do włączających się grzałek w powietrznej pompie ciepła przy -7st.C to zależy od doboru pompy ciepła pod konkretne zapotrzebowanie.
    Jak wiadomo pompa powietrzna wraz ze spadkiem temperatury dysponuje mniejszą mocą grzewczą i mniejszą sprawnością i dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór,żeby nie było zdziwienia i żeby grzałka nie włączała się właśnie już przy -7st.C.
    Dobrze dobrana pompa spokojnie będzie grzała nawet przy -20st.C bez wspomagania grzałkami(są powietrzne pompy ciepła,które nie posiadają wogóle grzałek !!)
    Z drugiej strony dobieranie pompy strikte pod -20st.C też według mnie nie ma sensu ponieważ takie temperatury nie panują wiecznie a jak nawet grzałka włączy się,żeby uzupełnić brak mocy to będzie to promil kosztów biorąc pod uwagę cały okres grzewczy gdzie średnia temperatura całego okresu grzewczego to -2st.C a według innych źródeł 5st.C.
    Przykład z moją pompą o mocy grzewczej 8kW.Taką moc pompa osiąga przy +7st.C i zasilaniu 35st.C i ma COP3,5 ale już przy -20st.C moc pompy spada do 5,2kW,jeśli wyliczone zapotrzebowanie naszego domu na moc przy takiej temperaturze jest np.8kW to pompa żeby osiągnąć te 8kW wspomaga się grzałkami,jeśli nie chcemy włączających się grzałek to dobieramy pompę o większej mocy
    Ja mam zapotrzebowanie na moc przy -20st.C wyliczone na 4kW także pompka 8kW da radę bez grzałek
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-06-2012 o 17:18

  7. #2647
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Arturo - co do projektu domu, to zgadzam się z Tobą. Tyle, że to nie zawsze jest takie proste. Chęci to nie wszystko. Np nasza działka jest z wjazdem od południa - już z racji na to trudno było nam znaleźć sensowny projekt. A najgorzej było znaleźć dom z czterema sypialniami. Takich domów jest bardzo mało. Nie wiem jak dużą masz rodzinę - ja mam troje małych dzieci i buduję dom po to, by móc w nim komfortowo żyć. A nie tylko tanio. Szukaliśmy domu energooszczędnego - dlatego wybraliśmy dach dwuspadowy i prostą (w miarę) bryłę. Ale dom jest duży. Przez duży kąt nachylenia dachu (miejscowe warunki zagospodarowania przestrzennego określały, że dom może być tylko z poddaszem użytkowym) mamy w nim zaprojektowane dużo okien. Niestety, jeśli chce się patrzeć na ekologię, to trzeba zrezygnować z wielu innych rzeczy. Np. z marzeń. A dla mnie dom to spełnienie marzeń. Ogladaliśmy też projekty domów pasywnych, ale moim zdaniem to dla "hobbystów" - dom w którym nie można mieć kominka, okna tylko po jednej stronie itp, itd. I dziwaczne bryły.
    Jeśli Twoje okna kosztowały 12 tys to wnioskuję iż masz mały dom. A taki łatwiej zbudowac i ogrzać tanio. Po prostu. Ale podejrzewam, że byłoby Ci w nim ciasno z trójką dzieci. Choć oczywiście można mieszkać z trójką dzieci w M4. Tylko nie po to sie buduje dom, żeby w nim mieć komfort jak w mieszkaniu... Moim zdaniem w realnych warunkach wcale nie jest tak łatwo zbudować dom wysokoenergooszczędny.

    A co do tej nieszczęsnej grzałki, to nadal nie rozumiem idei. Wytłumacz mi to, proszę. Czy masz kupioną pompę o dużo większej mocy niz potrzebujesz po to, żeby nie włączała się grzałka przy -5??
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  8. #2648
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasieta Zobacz post
    Ja tam nie wiem, nie znam się, ale mamy w rodzinie osobę zajmującą się montażem takich pomp i bardzo nam ją poleca twierdząc, że finansowo nam się to dużo bardziej opłaci jeżeli chodzi o późniejsze rachunki za prąd i ciepłą wodę. I nie ma interesu w tym, żeby nas namówić do montażu akurat droższej pompy, ponieważ za daleko mieszka i ktoś inny będzie musiał nam to zrobić. A jeżeli chodzi o tą pompę powietrzną to zgadzam się z osobą, która pisała, że przy niskich temperaturach włącza się grzałka. Z tego co wiem to jest to temp ok -7 stopni ale nigdy nie uwierzę, że grzałka Ci się włącza dopiero przy -25. Także myślę, że masz złe informacje. A co do ceny to ja płacę więc kupuję to, co uważam.


    Kasieta to wcale nie jest tak, że ten znajomy to się zna. Podał Ci jakieś liczby? A dlaczego 50 tys za pompę a nie 100? Skoro to Twoja kasa i robisz z nią co chcesz to zapłać stówę a jak masz ochotę posłuchać tych co się znają to polecam posłuchać Arturo. Zapytam dlaczego np. nie zapłacisz robotnikowi 300 zł na godzinę za kopanie rowu? Bo można taniej i za 300zł się nie opłaca. Tak samo z pompą. Wydatek 50 tys zł byłby rozsądny dla domu o powierzchni co najmniej 300m2 albo i więcej. Dlatego pytałem o powierzchnię chcąc doradzić. Ja będę miał dom 100m2 i wydam na piec na prąd 3 tys. Ty wydasz 50 tys. Moje roczne rachunki w tym domu na ogrzewanie wyniosą 2 tys. Twoje przy takiej powierzchni domu wyniosły by przy tej pompie pewnie 700 zł. Oszczędzisz co roku 1300 zł .... Ja 47 tys wrzucę na lokatę a z odsetek będę jeździł na wakacje i opłacał te 1300zł więcej za prąd, dalej mając na lokacie 50 tys.

    Nie obraź się ale skoro stać cię na pompę i masz kasę to powinnaś umieć ją inwestować a nie trwonić

  9. #2649
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Koledzy dajmy spokój z tymi rozważaniami, każdy sam zapłaci za siebie rachunki i będzie ok. I tak nikt nikogo nie przekona.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #2650
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    A co do tej nieszczęsnej grzałki, to nadal nie rozumiem idei. Wytłumacz mi to, proszę. Czy masz kupioną pompę o dużo większej mocy niz potrzebujesz po to, żeby nie włączała się grzałka przy -5??
    Cytat Napisał Arturo72
    Przykład z moją pompą o mocy grzewczej 8kW.Taką moc pompa osiąga przy +7st.C i zasilaniu 35st.C i ma COP3,5 ale już przy -20st.C moc pompy spada do 5,2kW,jeśli wyliczone zapotrzebowanie naszego domu na moc przy takiej temperaturze jest np.8kW to pompa żeby osiągnąć te 8kW wspomaga się grzałkami,jeśli nie chcemy włączających się grzałek to dobieramy pompę o większej mocy Ja mam zapotrzebowanie na moc przy -20st.C wyliczone na 4kW także pompka 8kW da radę bez grzałek
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #2651
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    ...... A dla mnie dom to spełnienie marzeń. Ogladaliśmy też projekty domów pasywnych, ale moim zdaniem to dla "hobbystów" - dom w którym nie można mieć kominka, okna tylko po jednej stronie itp, itd. I dziwaczne bryły.
    Jeśli Twoje okna kosztowały 12 tys to wnioskuję iż masz mały dom. A taki łatwiej zbudowac i ogrzać tanio. Po prostu. Ale podejrzewam, że byłoby Ci w nim ciasno z trójką dzieci. Choć oczywiście można mieszkać z trójką dzieci w M4. Tylko nie po to sie buduje dom, żeby w nim mieć komfort jak w mieszkaniu... Moim zdaniem w realnych warunkach wcale nie jest tak łatwo zbudować dom wysokoenergooszczędny.
    dla mnie wybór projektu był ściśle związany z usytuowaniem domu na działce jak również pod kątem jak najniższego zapotrzebowania na energię
    zona miała nieco inne priorytety i finalnie stanęło na innym projekcie niż mi się podobał - dom ma 4 pokoje, 2 lazienki, wc kuchnie z salonem i garaz w bryle budynku - powierzchnia uzytkowa (bez garazu i pomieszczenia technicznego oraz pomieszczeń nieużytkowych - choć pełnić będą rolę np schowków czy sauny) to ok 150 m2 - czyli nie tak mało , koszt moich okien to 20 tys (okna z najwyższej możliwej półki) czyli nie mam aż tak dużo okien , nie mam kominów , mam WM i Reku , mam kolektor powietrzny dachowy (koszt hmm? 300 zł ?) i mam dom prawie pasywny .... czy wygląda dziwacznie? czy to dom dla "hobbysty"



    dla przypomnienia
    dom pasywny to taki którego zapotrzebowanie na ciepło (ogrzewanie) to 15 kWh/1m2/rok
    moj dom wg wyliczeń z OZC liczonych przez Asolt EAH=18,9 kWh/m2/rok

    = 2850 kWh / rok * 0,6 zł (UWAGA !!! liczę w drogiej taryfie !!!) = 1700 zl (w taniej ok 1200 zł)
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 13-06-2012 o 17:16

  12. #2652

    Domyślnie

    Myślę, że nie ma sensu kontynuować dyskusji do niczego nie prowadzącej. Okaże się z czasem co się bardziej kalkuluje.

  13. #2653
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Do niczego nie prowadzi bo nie chcesz słuchać innych, nie podajesz danych i wiesz lepiej. Masz rację, "okaże się z czasem". Zazdroszczę takiej swobody wywalenia 50 tys zł

  14. #2654
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartol82

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Czarnowąsy
    Kod pocztowy
    46-020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0018.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	120253Witam,rozpoczynam w tym roku budowę,a w zasadzie planuję zrobić pierwszy etap-"zero".Właśnie podłączono mi na działce prąd.Czy istnieje mozliwość zawieszenia umowy z ZE na czas,w którym nie będę nic robił(1 rok)?Z góry dziękuję za odp.
    Ps na foto ciekawostka,którą odkryłem po ściągnięciu humusu-poniemiecki bunkier strzelecki z II wojny św...zaczyna sie nieżle

  15. #2655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zapytaj sie w BOK w Twoim ZE - najprościej i najpewniej
    a w tym bunkrem to nie tak prosto ... musisz w PINB zglosić , uzyskac zgodę na rozbiórkę , udokumentować to ... a niedajboże ktoś uzna to za zabytek ... to masz w plecy czasi i kase... kupa nerwów i kłopotów

    a że pochwaliłeś się tym publicznie ... pod dywan nie zamieciesz tego ...

  16. #2656
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    zapytaj sie w BOK w Twoim ZE - najprościej i najpewniej
    a w tym bunkrem to nie tak prosto ... musisz w PINB zglosić , uzyskac zgodę na rozbiórkę , udokumentować to ... a niedajboże ktoś uzna to za zabytek ... to masz w plecy czasi i kase... kupa nerwów i kłopotów

    a że pochwaliłeś się tym publicznie ... pod dywan nie zamieciesz tego ...
    a nie daj boze znajdziesz tam ludzkie szczatki...
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  17. #2657
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ceel

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    92
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    taki bunkier to niezła mina chya ktoś go specjalnie zasypał - ja bym się nim tak nie chwalił !

  18. #2658
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Współczuję posiadania takiego bunkra na działce, mogą jeszcze być z tego niezłe problemy. Zanim to ktoś poogląda, zastanowi się co z tym zrobić itd... A co jak nie pozwolą budować w tym miejscu, bo się okaże, że zaliczą to do jakiegoś zabytku???!!! Współczuję, bo możesz mieć wstrzymną budowę i NIE chwal się tym publicznie Pozdrawiam i powodzenia życzę!!!

  19. #2659

    Domyślnie

    A może w tym bunkrze ukryty jest skarb nazistów poszukiwany przez kilka dziesięcioleci, ja bym go sam najpierw poszukał, żeby jakieś muzeum nie położyło na nim łapy. Jak znajdziesz coś takiego to będzie to pierwsza budowa domu jednorodzinnego na świecie która przyniesie zysk.

  20. #2660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Pogoda mnie wykończy psychicznie, wszystko od początku szło tak dobrze na budowie!!! A teraz od dwóch tygodni leje Strop czeka na zalanie, więźba leży pod daszkiem z folii i trzeba ją troszkę poprzekładać bo źle leży na paletach jakaś masakra się zaczęła!!!!!!! Jedyne co, to nam się udało posprzątać gruz i ziemię rozplantować

Strona 133 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony