dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 134 z 268
Pokaż wyniki od 2.661 do 2.680 z 5350
  1. #2661
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    lilly... nic nie mow :/ u nas tez pada... wprawdzie dopiero od 2 dni ale juz mam dosyc
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  2. #2662
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    My mamy pełno wody w domu i na piętrze i na parterze, leci przez otwory okienne i przez kominy najbardziej mnie martwi nasza więźba. W prawdzie ma dobrąwentylację ale całej nie dało się dobrze poprzekładać i nie wszędzie dochodzi powietrze chcę ją już mieć na dachu i spokój!

  3. #2663
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Arturo - co do projektu domu, to zgadzam się z Tobą. Tyle, że to nie zawsze jest takie proste. Chęci to nie wszystko. Np nasza działka jest z wjazdem od południa - już z racji na to trudno było nam znaleźć sensowny projekt. A najgorzej było znaleźć dom z czterema sypialniami. Takich domów jest bardzo mało. Nie wiem jak dużą masz rodzinę - ja mam troje małych dzieci i buduję dom po to, by móc w nim komfortowo żyć. A nie tylko tanio.
    miałam ten sam problem - znaleźć wygodny dom parterowy z czterema sypialniami, z dachem dwuspadowym o prostej bryle, na szczęście wiazd mam od północy więc łatwo było ustawić dom na działce

  4. #2664
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziuby Zobacz post
    DANONKI wyprzedziliscie nas z pracami U nas prad powoli sie robi a okna beda 23go. Gratuluje tempa A co do kuchenki to bardzo fajna, moze podpatrze pomysl Tez mysle nad kuchenka narozna i zlewem naroznym. Masz namiar gdzie taka kuchenke kupic? Ja wypatrzylam kiedys cos takiegoZałącznik 120147 ale nie wiem czy bedzie na niej dosc miejsca zeby umiescic duze garnki?
    właśnie czy ktoś wie czy taka kuchenka jest praktyczna? czy przy częstym gotowaniu się sprawdza?

  5. #2665

    Domyślnie

    U niektórych leje a w Szczecinie deszczu nie uświadczysz. We wtorek padało trochę ale to nic w porównaniu z potrzebami wysuszonej ziemii.
    I myśli sobie Ikar, co nieraz już w dół runął
    „Jakby powiało zdrowo, to bym jeszcze raz pofrunął”

  6. #2666
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dla mnie wybór projektu był ściśle związany z usytuowaniem domu na działce jak również pod kątem jak najniższego zapotrzebowania na energię
    zona miała nieco inne priorytety i finalnie stanęło na innym projekcie niż mi się podobał - dom ma 4 pokoje, 2 lazienki, wc kuchnie z salonem i garaz w bryle budynku - powierzchnia uzytkowa (bez garazu i pomieszczenia technicznego oraz pomieszczeń nieużytkowych - choć pełnić będą rolę np schowków czy sauny) to ok 150 m2 - czyli nie tak mało , koszt moich okien to 20 tys (okna z najwyższej możliwej półki) czyli nie mam aż tak dużo okien , nie mam kominów , mam WM i Reku , mam kolektor powietrzny dachowy (koszt hmm? 300 zł ?) i mam dom prawie pasywny .... czy wygląda dziwacznie? czy to dom dla "hobbysty"



    dla przypomnienia
    dom pasywny to taki którego zapotrzebowanie na ciepło (ogrzewanie) to 15 kWh/1m2/rok
    moj dom wg wyliczeń z OZC liczonych przez Asolt EAH=18,9 kWh/m2/rok

    = 2850 kWh / rok * 0,6 zł (UWAGA !!! liczę w drogiej taryfie !!!) = 1700 zl (w taniej ok 1200 zł)
    Bardzo fajny Twój domek U nas jest trochę na odwrót - tzn. ja bardziej chcę energooszczędnie niż mój mąż i np. nie mogę go namówić na zmniejszenie okien od północy - w kuchni i pokoju gościnnym/ biurze mamy okna 210x140
    Mamy cztery sypialnie i dodatkowy pokój dla gości, czyli razem pięć (jeden więcej niż Ty), ale powierzechnia bardzo podobna i po bryle widzę, że masz duży dom. Nie wiem, może za nadto się martwię, bo w cenie okien "normalnych" się jeszcze nie orientowałam, ale jestem pewna, że nie będzie to 12 tys, bo tyle to chyba wyjdzie na sam dach (u Ciebie na zdjęciu widać jedno w dachu).

    Wynik z OZC wyszedł Ci bardzo sympatyczny, ale do pasywności to jednak jeszcze daleko - 19 a 15 to duża różnica. Gdyby nasz dom miał taki współczynnik jak Twój to bym była szczęśliwa. Widzę, że muszę się udać do Twojego DB i zobaczyć jak Ci się to udało Mój będzie taki:



    I ponawiam swoje pytanie: jakie okna energooszczędne oprócz MS super thermo?
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  7. #2667
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Grzaneczki

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U nas pomimo deszczu udało nam się dziś zalać strop ale na działce jest masakra. Wszędzie błoto, mamy glinę więc wszytsko sie w niej topi, samochody i ludzie, ciężko się chodzi bo oblepia sie wokól butów. Ciągle układamy kamienie i gruz w miejscu gdzie ma być droga dojazdowa do garażu, ale wszystko wgniata się w ziemię. Zazdroszczę budującym sie na piaskach Dziś zalalismy ławy naszego małego wolnostojącego garażu, w oststniej chwili bo ziemia już zaczęłą się obrywać do wykopu. teraz czekaja nasz porządki na działce bo jest armagedon

  8. #2668

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilly20 Zobacz post
    Pogoda mnie wykończy psychicznie, wszystko od początku szło tak dobrze na budowie!!! A teraz od dwóch tygodni leje Strop czeka na zalanie, więźba leży pod daszkiem z folii i trzeba ją troszkę poprzekładać bo źle leży na paletach jakaś masakra się zaczęła!!!!!!! Jedyne co, to nam się udało posprzątać gruz i ziemię rozplantować
    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    lilly... nic nie mow :/ u nas tez pada... wprawdzie dopiero od 2 dni ale juz mam dosyc
    u nas to samo juz prawie 2 tyg bedzie jak leje deszcz
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #2669
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U nas też deszcz - chłopaki w południe się odmeldowali, że uciekają z placu budowy, bo mają już dość. Byłam pod wrażeniem, że w ogóle przyszli
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  10. #2670
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar yenulka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice stolnicy
    Posty
    74

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    wydaje mi się że to dobre miejsce żeby się przywitać, chociaż nie mam 100 % pewności czy uda się zacząć w tym roku
    Plan jest taki żeby ruszyć na początku sierpnia, chcemy w tym roku postawić stan surowy otwarty, bo tylko na tyle kasy nam starczy.

    Od paru dni czytam/przeglądam forum i jak to się przysłowiowo mówi "łeb jak sklep" od nadmiaru pomysłów, zobaczymy jak będzie z realizacją.

    Lokalizacja mojej budowy to podwarszawa od wschodu

    pozdrawiam wszystkich budujących

  11. #2671
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    U nas też deszcz - chłopaki w południe się odmeldowali, że uciekają z placu budowy, bo mają już dość. Byłam pod wrażeniem, że w ogóle przyszli
    a gdzie zdjecia? gdzie dziennik budowy ?
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  12. #2672

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Potrzebowałabym pomocy przy wyborze preparatu do impregnacji więźby dachowej.
    Preparat musi być w miarę uniewrsalny gdyż dom bedzie kryty dachówką a budynek gospodarczy blachą.

    z góry dziękuję

  13. #2673
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    u nas to samo juz prawie 2 tyg bedzie jak leje deszcz
    Ło Boże! U nas pada od dziś rana a i tak mnie to dołuje. Choć bardziej mnie chyba wykańcza psychicznie (i fizycznie) chorowanie razem z dziećmi od poniedziałku. Mam już dość...
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  14. #2674
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przyjeżdżajcie na Mazury. U nas spokój. Wprawdzie dziś od południa zbierały się burzowe chmury, ale tylko postraszyło i rozeszło się.
    To dobrze, bo mąż przylepia dziś papę na fundamentach, a na mokro nie można.

    R&K czy 20tys. za okna już z roletami? I co to jest ten powietrzny kolektor dachowy?
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  15. #2675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    ....ale powierzchnia bardzo podobna i po bryle widzę, że masz duży dom. Nie wiem, może za nadto się martwię, bo w cenie okien "normalnych" się jeszcze nie orientowałam, ale jestem pewna, że nie będzie to 12 tys, bo tyle to chyba wyjdzie na sam dach (u Ciebie na zdjęciu widać jedno w dachu).

    Wynik z OZC wyszedł Ci bardzo sympatyczny, ale do pasywności to jednak jeszcze daleko - 19 a 15 to duża różnica. Gdyby nasz dom miał taki współczynnik jak Twój to bym była szczęśliwa. Widzę, że muszę się udać do Twojego DB i zobaczyć jak Ci się to udało
    i duza roznica i mala - duza bo zeby zejsc o te 4 kWh to trzeba kasy bardzo duzo wydac , mala bo już niewielka różnica w rachunkach wyjdzie , przy dogrzewaniu domu kolektorem dachowym może sie okazac że rachunki beda jak w pasywnym - OZC dzieki likwidacja okien od północy (zlikwidowałem 3 okna?, jedno przeniosłem na wschod , 2 ktore pozostaly to FIXy) , likwidacji 4 x 6 okien dachowych - zostaly tylko 2 (1+1 a było 3+3), dobre okna w warstwie ocieplenia , dobre drzwi , gruba izolacja pod domem, na scianach i na dachu

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    I ponawiam swoje pytanie: jakie okna energooszczędne oprócz MS super thermo?
    wszystkie z tej listy >>
    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/o...ywne-z-pvc.php

    Cytat Napisał max-maniacy Zobacz post
    R&K czy 20tys. za okna już z roletami? I co to jest ten powietrzny kolektor dachowy?
    20 tys z montazem bez rolet rolety jakies 6 tys jesli dobrze pamietam
    kolektor dachowy .. ? czerpie do domu nagrzane powietrze z pod dachu - wspomaga to WM , ogrzewanie w domu oraz podrzewanie wody

  16. #2676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    przesadzacie przynajmniej kolegi żywcem nikt nie weźmie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #2677
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartol82 Zobacz post
    Załącznik 120253Witam,rozpoczynam w tym roku budowę,a w zasadzie planuję zrobić pierwszy etap-"zero".Właśnie podłączono mi na działce prąd.Czy istnieje mozliwość zawieszenia umowy z ZE na czas,w którym nie będę nic robił(1 rok)?Z góry dziękuję za odp.
    Ps na foto ciekawostka,którą odkryłem po ściągnięciu humusu-poniemiecki bunkier strzelecki z II wojny św...zaczyna sie nieżle

    jak tam wiesci z frontu ?

    daj moze jakies fotki bo mnie ciekawosc zrzera bardzo lubie takie skarby i chetnie bym sobie to na zywca obejrzal uda ci sie go jakos obfotografowac? moze zajrzec do srodka? obkopaliscie go czy tylko gora wystaje?
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  18. #2678

    Domyślnie

    Taki bunkier to może być fajna piwniczka np. na wino i inne fajne specyfiki.

  19. #2679
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Może w końcu zobaczę "bursztynową komnatę"

  20. #2680
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    i duza roznica i mala - duza bo zeby zejsc o te 4 kWh to trzeba kasy bardzo duzo wydac , mala bo już niewielka różnica w rachunkach wyjdzie , przy dogrzewaniu domu kolektorem dachowym może sie okazac że rachunki beda jak w pasywnym - OZC dzieki likwidacja okien od północy (zlikwidowałem 3 okna?, jedno przeniosłem na wschod , 2 ktore pozostaly to FIXy) , likwidacji 4 x 6 okien dachowych - zostaly tylko 2 (1+1 a było 3+3), dobre okna w warstwie ocieplenia , dobre drzwi , gruba izolacja pod domem, na scianach i na dachu
    No właśnie, czyli usunąłeś DUŻO okien. Ale Ty masz chyba dom parterowy, więc te w dachu robią niewielką różnicę. Ja nie mogę usunąć. No i okna od północy.. My za to planujemy na dole same fix-y oprócz drzwi balokonowych. Czyżby fix liczył się jak brak okna?

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Dzięki! Byłam na tej stronie, nawiasem mówiąc

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    kolektor dachowy .. ? czerpie do domu nagrzane powietrze z pod dachu - wspomaga to WM , ogrzewanie w domu oraz podrzewanie wody
    Pamiętam, że ktoś kiedys na forum opisywał pomysł na takie ustrojstwo. Czy to byłeś Ty? To Twoje dzieło? I - przede wszystkim - czy to działa?? Masz to opisane w dzienniku? Bo wówczas mnie ta "rura" zaintrygowała...
    I dzięki za odpowiedź na priv Dumamy nadal nad naszym fundamentem..


    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    przesadzacie przynajmniej kolegi żywcem nikt nie weźmie
    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    jak tam wiesci z frontu ?

    daj moze jakies fotki bo mnie ciekawosc zrzera bardzo lubie takie skarby i chetnie bym sobie to na zywca obejrzal uda ci sie go jakos obfotografowac? moze zajrzec do srodka? obkopaliscie go czy tylko gora wystaje?
    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Taki bunkier to może być fajna piwniczka np. na wino i inne fajne specyfiki.
    Cytat Napisał maggs1 Zobacz post
    Może w końcu zobaczę "bursztynową komnatę"
    Dajcie koledze spokój! Najpierw nastraszyliście człowieka, że nic nie zbuduje, a jeszcze sobie problemów narobił pokazaniem się na forum, a teraz sobie używacie. Kurcze, tak nie można. Przecież forum służy pomocy. Chyba Wam by nie było teraz do śmiechu z tą bombową niespodzianką pod humusem. Apeluję o koleżeńskie zachowanie!
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

Strona 134 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony