dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 268
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 5350
  1. #2681
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    No właśnie, czyli usunąłeś DUŻO okien. Ale Ty masz chyba dom parterowy, więc te w dachu robią niewielką różnicę. Ja nie mogę usunąć. No i okna od północy..
    R&K ma poddasze użytkowe

  2. #2682
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Dajcie koledze spokój! Najpierw nastraszyliście człowieka, że nic nie zbuduje, a jeszcze sobie problemów narobił pokazaniem się na forum, a teraz sobie używacie. Kurcze, tak nie można. Przecież forum służy pomocy. Chyba Wam by nie było teraz do śmiechu z tą bombową niespodzianką pod humusem. Apeluję o koleżeńskie zachowanie!
    no nie przesadzaj, przeciez sie nie nabijamy. przyznasz chyba ze temat jest interesujacy i ciekawie bylo by ciag dalszy oraz jakies szczeguly uslyszec
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  3. #2683
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Słonko się pokazało nareszcie ! Robota na budowie ruszyła Ale czeka nas dzisiaj niezły zapierdziel na budowie, okazało się, że część więźby nie ma przekładek i trzeba ją przełożyć Pogoda nam nieźle pokrzyżowała plany i nasza więźba musi poczekać jeszcze na montaż troszeczkę

  4. #2684

    Domyślnie

    lily u nas tez słoneczko przebija sie przez chmury, najwazniejsze ze nie pada, mamy już cala więźbę położona
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  5. #2685
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    FIX w najlepszym przypadku ma Uw 0,58-0,65 a ściana 0,09-0,20 - czyli nigdy okno , nawet Fix nie będzie "neutralny" dla konstrukcji domu , ale dobowe zyski słoneczne w okresach gdy grzejemy przewyższają straty , dom mam z poddaszem użytkowym - jest tam łazienka i duży pokój - mam po jednym oknie Fakro U6

    kolektor dachowy to patent na ktory namówił mnie jasiek71 - topic "jaskowe wynalazki" - tak naprawdę nie musiał mnie długo namawiać - powiedział a ja OK - robimy ... temperatura pod dachem np w ostatnich dniach - pochmurno deszczowych ok 24 stopnie a na zewnątrz 16-18 - gdyby dom wychłodził ze względu na niższą temperaturę zewnętrzną dogrzewać można go do 24 stopni powietrzem spod dachu

    a co do pogodny i słoneczka - jeszcze Wam obrzydnie ...
    od poniedziałku słońce NONSTOP i temperatury 30-35 stopni ...

  6. #2686

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a co do pogodny i słoneczka - jeszcze Wam obrzydnie ...
    od poniedziałku słońce NONSTOP i temperatury 30-35 stopni ...
    oj jak ja lubie takie temperatury
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  7. #2687
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Zazdroszczę Wam położonej więźby Aż mnie skręca jak sobie pomyślę ile nasza jeszcze musi poleżeć i trochę mnie to martwi, mam nadzieję, że z tym drewnem nic się nie stanie?! aksamitka ile czasu u Was zajęło położenie więźby ( wiem, że mamy inne dachy ale z ciekawości pytam ) ?
    Ostatnio edytowane przez lilly20 ; 15-06-2012 o 08:42

  8. #2688

    Domyślnie

    lily więźbę przywieźli w poniedzialek popołudniu a wczoraj juz byla położona wiec chlopaki szybko sie uwineli, my mamy 280m2 dachy, czterospadowy, więźby baaardzo duzo
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #2689
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a co do pogodny i słoneczka - jeszcze Wam obrzydnie ...
    od poniedziałku słońce NONSTOP i temperatury 30-35 stopni ...

    pieknie chyba budowe zarzuce i rozstawie basen
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  10. #2690

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    pieknie chyba budowe zarzuce i rozstawie basen
    no jasne, tez nam sie coś od zycia należy a nie tylko harówka
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #2691
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Dach też mamy 4 - spadowy, 235 m2. Drewna na więźbę jest 13 m3 spora ilość. aksamitka z jakiego drewna macie więźbę? Impregnowaliście sami czy była już zaimpregnowana, suszona komorowo ?

  12. #2692

    Domyślnie

    lili co do więźby to nie wiem takich szczegółów wiem tylko tyle ze była impregnowana zanurzeniowo, poszło jakies 11,5m3 grubszego + kontrłaty 350mb +laty ( tu nie wiem ile)+ deski 10m3( tu cos zostanie)
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  13. #2693
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Odkryłam dziś nową definicję złota. Drogie i trzeba się natrudzić, żeby znaleźć. A mowa o pospółce. Dziwne to bardzo, ale ani nie mogę za bardzo trafić na żwirownię, która sprzedaje (ponoć się nie opłaca), a jak już trafię - to cena zwala z nóg, zastępczo proponowanego piasku również. Ile płaciliście za tonę (lub wywrotkę) i transport z rozsądnie zlokalizowanego miejsca? Najgorsze jest to, że wydawało mi się, że to taka drobna pozycja w budżecie
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  14. #2694
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Wow to sporo ja się dzisiaj dowiem z jakiego drewna nasz wykonawca nam więźbę załatwił, nasze drewno też jest impregnowane zanurzeniowo ( chciałam ciśnieniowo ). Pozdrawiam i życzę powodzenia
    Ostatnio edytowane przez lilly20 ; 15-06-2012 o 10:51

  15. #2695
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    250 pln za samochod 11t, w sumie weszlo ponad 140 ton + wrzucanie osobno

    w zwirowni nieopodal mojej pracy kruszywo do zasypania (pospolka niesortowana nijak) kosztuje 580 PLN za 24 tony z transportem
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  16. #2696
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    no nie przesadzaj, przeciez sie nie nabijamy. przyznasz chyba ze temat jest interesujacy i ciekawie bylo by ciag dalszy oraz jakies szczeguly uslyszec
    Nie no, interesujący, tylko tak kolegę nastraszyliście, że ja nie wiem czy bym miała odwagę tu jeszcze cokolwiek napisać, a tym bardziej wkleić....

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    FIX w najlepszym przypadku ma Uw 0,58-0,65 a ściana 0,09-0,20 - czyli nigdy okno , nawet Fix nie będzie "neutralny" dla konstrukcji domu , ale dobowe zyski słoneczne w okresach gdy grzejemy przewyższają straty , dom mam z poddaszem użytkowym - jest tam łazienka i duży pokój - mam po jednym oknie Fakro U6

    kolektor dachowy to patent na ktory namówił mnie jasiek71 - topic "jaskowe wynalazki" - tak naprawdę nie musiał mnie długo namawiać - powiedział a ja OK - robimy ... temperatura pod dachem np w ostatnich dniach - pochmurno deszczowych ok 24 stopnie a na zewnątrz 16-18 - gdyby dom wychłodził ze względu na niższą temperaturę zewnętrzną dogrzewać można go do 24 stopni powietrzem spod dachu

    a co do pogodny i słoneczka - jeszcze Wam obrzydnie ...
    od poniedziałku słońce NONSTOP i temperatury 30-35 stopni ...
    No, czyli poddasze użytkowe ale w trochę innym sensie - my mamy tam 4 sypialnie, dwie łazienki, WC i garderobę. Dwa ostatnie się bez okien obejdą, pozostałe niestety nie.

    Teraz sobie przypomniałam, że czytałam jaśkowy dziennik Ale czy u Ciebie ten wynalazek już działa i możesz ocenić jego sprawność?? Ja miałabym mnóstwo darmowej energii, bo dom dłuższym bokiem stoi od południa (tzn będzie wkrótce stał ) I sama idea mi się bardzo podobała tego wynalazku, tylko zastanawialiśmy się wówczas czy to działa?

    A co do pogody, to jak znam życie upały nas umęczą przez tydzień, a potem znów będzie 16st. Prognoza na początek lipca jest bardzo mało pozytywna (temp max 20 i co drugi dzień deszcz).
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  17. #2697
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Nie no, interesujący, tylko tak kolegę nastraszyliście, że ja nie wiem czy bym miała odwagę tu jeszcze cokolwiek napisać, a tym bardziej wkleić....

    no ale to juz i tak musztarda po obiedzie skoro raz trafilo do netu to juz na wieki wiekow amen

    zreszta, tego typu spraw nie nalezy pod dywan zamiatac bo jesli trafi sie ktos kto widzial (ot chocby ten co humus sciagal) i kiedys cos chlapnie to moze wyniknac powazny problem. lepiej wziac byka za rogi teraz niz zamiatac pod dywan i sie pozniej martwic.

    moze sie okazac ze instytucja wladna zarzadzi po prostu rozbiorke, moze nakaze zostawic bunkier w spokoju, a dom przesunac, trudno powiedziec, ale i tak trzeba spytac. a ja zanim byl zaczal pytac napewno bym go sobie dokladnie obejrzal...z bliska, z bardzo bliska
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  18. #2698
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Teraz sobie przypomniałam, że czytałam jaśkowy dziennik Ale czy u Ciebie ten wynalazek już działa i możesz ocenić jego sprawność?? Ja miałabym mnóstwo darmowej energii, bo dom dłuższym bokiem stoi od południa (tzn będzie wkrótce stał ) I sama idea mi się bardzo podobała tego wynalazku, tylko zastanawialiśmy się wówczas czy to działa?
    cieple powietrze pod dachem jest ? - jest !
    nawet jeśli ktoś nie ma WM to wystarczy zrobić czerpnię w szczycie dachu (dokładnie montuje się rozetę w membranie) , podłączyć rurę , silnik np EBM i prosty sterownik z 2 czujnikami temperatur - koszt 300-400 zł

    jest to rozwiązanie dla dachów ocieplonych

    u mnie jest już wykonane i działa - a jak działa - widać na sterowniku - w marcu gdy miałem w domu 10 stopni , na zewnątrz było 14 , to pod dachem 24/26 stopni
    jest połączone z WM i GGWC
    całość obsługuje 1 dedykowany sterownik zrobiony na zamówienie






    sterownik może być znacznie bardziej rozbudowany i wyglądać tak
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 15-06-2012 o 11:34

  19. #2699
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jeśli ktoś będzie miał WM to podpowiesz jak takie ustrojstwo zrobić?
    Na tym wyświetlaczu niestety nie bardzo się orientuję o co chodzi No i jak ta temperatura 26 pod dachem przekałada się na ciepło w domu, ile tego ciepła dostajesz, jak jest połączone z całą instalacją? Może to jest banalnie proste, ale ja raczej nie z tych technicznych ludzi jestem, choć staram się jak mogę żeby nadążać Małżonkowi zaprezentuję wieczorem, on się lepiej zna
    A w ogóle fajną masz tą "czarną skrzynkę" z własnym logo! Czy to może logo Twojej firmy? Wygląda cool
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  20. #2700
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar motylek0503
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    brodnica
    Kod pocztowy
    85-500
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    witam. niedługo zaczynam budowę domku i chciałabym się dowiedzieć o tanie hurtownie budowlane w kujawsko- pomorskim dokładnie okolice brodnicy.

Strona 135 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony