dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 136 z 268
Pokaż wyniki od 2.701 do 2.720 z 5350
  1. #2701
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    a u nas zalali dziś strop.
    Jeszcze wczoraj ze względu na uleny deszcz murarze zastanawiali się czy nie odwołać betonu ale ostatecznie się wyrobili. Od rana zabrali sie za ocieplanie piwnicy, a po południu przyjechały dwie gruchy i strop nad piwnicą jest
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0365.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	120494Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0366.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	120495

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    Odkryłam dziś nową definicję złota. Drogie i trzeba się natrudzić, żeby znaleźć. A mowa o pospółce. Dziwne to bardzo, ale ani nie mogę za bardzo trafić na żwirownię, która sprzedaje (ponoć się nie opłaca), a jak już trafię - to cena zwala z nóg, zastępczo proponowanego piasku również. Ile płaciliście za tonę (lub wywrotkę) i transport z rozsądnie zlokalizowanego miejsca? Najgorsze jest to, że wydawało mi się, że to taka drobna pozycja w budżecie
    a co wcześniejszego pytania o pospółkę, za wywrotkę 30T płaciłem 350, potrzebne były 3...

    Słuchajcie czy braliście kredyt z dopłatami?? Jak to jest z tymi metrami powierzchni użytkowej?? Czy można sobie zaprojektować pseudo "suszarnię" w projekcie indyw. by obniżyć ilość metrów użytkowych tak by nie przekroczyć 140?
    wiele zależy od podejścia analityka w banku. Ale banki przede wszystkim patrzą na zestawienia zbiorcze, więc jeżeli powierzchnia użytkowa nie przekroczy 140m to na RnS da się załapać...

  2. #2702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    A jeśli ktoś będzie miał WM to podpowiesz jak takie ustrojstwo zrobić?
    Na tym wyświetlaczu niestety nie bardzo się orientuję o co chodzi No i jak ta temperatura 26 pod dachem przekałada się na ciepło w domu, ile tego ciepła dostajesz, jak jest połączone z całą instalacją? Może to jest banalnie proste, ale ja raczej nie z tych technicznych ludzi jestem, choć staram się jak mogę żeby nadążać Małżonkowi zaprezentuję wieczorem, on się lepiej zna
    A w ogóle fajną masz tą "czarną skrzynkę" z własnym logo! Czy to może logo Twojej firmy? Wygląda cool
    rzuć okien do wątku "Jaśkowe wynalazki" tam jest z grubsza wszystko opisane - zarówno ja , jak i Jasiek czy inni będący w temacie Ci pomogą
    temperatura nawiewu w WM ma duże znaczenie i nie jest bez znaczenia .... czym cieplejsze pchasz do domu tym mniej musisz wydać na ogrzewanie - na wyświetlaczu przykład z marca , na zewnątrz zimniej niż temperatura jaką byś chciała mieć w domu czyli musiałby chodzić bypass i odzysk ciepła z wyrzucanego powietrza, którego nigdy nie odzyskasz w 100% , pod dachem masz temperaturę wyższą niż pożądana w domu
    całość połączona trójnikiem - 2 rury łączą się w 1 a sterownik wybiera ustawienie przepustnicy czyli skąd czerpać powietrze - są też czujniki temperatur które dostarczają danych do sterownika

    czarna skrzynka z logiem - bo to urządzenie dedykowane do mojego domu - zrobione przez znajomego "jasiek71" na zamówienie - ja nie produkuje, nie sprzedaje ... jestem inwestorem hobbystą zbierającym gadżety w domu

  3. #2703

    Domyślnie

    Motylek0508 - hurtownie dzielą się na takie które maja właściwy towar i na takie które mają badziew i do tego zwykle nie mają tego co trzeba. Cena to nie wszystko. Wolę dać parę groszy więcej niż zaproponować klientowi np. gorszy klej do granitu albo źle obrobiony kamień.

  4. #2704
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    rzuć okien do wątku "Jaśkowe wynalazki" tam jest z grubsza wszystko opisane - zarówno ja , jak i Jasiek czy inni będący w temacie Ci pomogą
    temperatura nawiewu w WM ma duże znaczenie i nie jest bez znaczenia .... czym cieplejsze pchasz do domu tym mniej musisz wydać na ogrzewanie - na wyświetlaczu przykład z marca , na zewnątrz zimniej niż temperatura jaką byś chciała mieć w domu czyli musiałby chodzić bypass i odzysk ciepła z wyrzucanego powietrza, którego nigdy nie odzyskasz w 100% , pod dachem masz temperaturę wyższą niż pożądana w domu
    całość połączona trójnikiem - 2 rury łączą się w 1 a sterownik wybiera ustawienie przepustnicy czyli skąd czerpać powietrze - są też czujniki temperatur które dostarczają danych do sterownika

    czarna skrzynka z logiem - bo to urządzenie dedykowane do mojego domu - zrobione przez znajomego "jasiek71" na zamówienie - ja nie produkuje, nie sprzedaje ... jestem inwestorem hobbystą zbierającym gadżety w domu
    Już poczytałam trochę też w Twoim dzienniku (ile to zajmuje czasu!!!!), i nie zamierzam w tym miejscu przeciągać tego wątku, powiedz mi tylko, czy pod dachem masz samą rurę którą ciągniesz powietrze? Jeśli tak, to gdy je tamtędy ciągniesz, jest coraz zimniejsze, nie? W jaki sposób zdąrzy się ogrzać cały czas tamtędy płynąc? Chodzi mi o to czy jest tam jakiś wymiennik ciepła, czy to tylko dachowa czerpnia powietrza do WM?
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  5. #2705
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziuby Zobacz post
    DANONKI wyprzedziliscie nas z pracami U nas prad powoli sie robi a okna beda 23go. Gratuluje tempa A co do kuchenki to bardzo fajna, moze podpatrze pomysl Tez mysle nad kuchenka narozna i zlewem naroznym. Masz namiar gdzie taka kuchenke kupic? Ja wypatrzylam kiedys cos takiegoZałącznik 120147 ale nie wiem czy bedzie na niej dosc miejsca zeby umiescic duze garnki?
    dziękujemy
    my na 99% zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Na pewno będzie kuchnia narożna, pod nią szafka narożna (prawdopodobnie obrotowa), a piekarnik obok niej. Stwierdziliśmy że dla nas będzie to bardziej funkcjonalne i wizualnie też będzie lepiej. Nie mamy jeszcze pomysłu gdzie kupimy taką kuchnię i okap narożny, ale na pewno gdzieś jest i w końcu ją namierzymy W każdym razie nasz elektryk będzie musiał zmienić dwa punkty w kuchni, ten od płyty grzewczej i od gniazdka nad ladą bo wypada akurat w rogu za kuchnią.
    Co do kuchenki którą umieściliście - osobiście nie przepadam za tak obłymi kształtami, ale pomysł jest i na pewno oryginalnie by wyglądała

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  6. #2706
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    właśnie czy ktoś wie czy taka kuchenka jest praktyczna? czy przy częstym gotowaniu się sprawdza?
    ja nie wiem, ale słyszałam od paru osób że wygodna jest kuchenka narożna chociaż osoby te użytkowały narożną, ale taką w trójkącie nie w literę 'L'. My taką "elkę" chcemy mieć i będziemy takiej szukać. Jak już z niej zacznę korzystać to dam znać czy przy częstym gotowaniu się sprawdza (oby jeszcze w tym roku!)
    ale dobre pytanie, podłączę się. Może już ktoś taką ma i w razie złych doświadczeń podzieli się nimi i uchroni mnie przed podjęciem złej decyzji

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  7. #2707
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartol82

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Czarnowąsy
    Kod pocztowy
    46-020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Spokojnie,sprawa jest już załatwiona w sposób formalny,i oficjalny.Legalnie uzyskałem zgode na dalszą budowęWięc postanowiłem pochwalić sie faktem odkrycia na forum.W końcu nie każdy ma okazję pochwalić sie takim znaleziskiem.A swoja drogą,bunkier pod powierzchnia ziemi jest skutkiem praktyk rolników po otrzymaniu gruntów rolnych po drugiej wojnie światowej.Wkopywano je metodą kopania studni w ziemię,tak aby nie przeszkadzały.

  8. #2708
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartol82

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Czarnowąsy
    Kod pocztowy
    46-020
    Posty
    6

    Domyślnie

    spokojnie...ma odwagę...ma.Tyma bardziej że żadne to przestępstwo.Wszystko załatwione z firmą archrologiczną,oraz urzędem,chyba nie sądzicie że w innym porzypadku tak bym sie wychylał

  9. #2709
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartol82

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Czarnowąsy
    Kod pocztowy
    46-020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Taki bunkier to może być fajna piwniczka np. na wino i inne fajne specyfiki.

    było juz sporo pomysłów na to jak go wykorzytsać,niestety po uzyskaniu zgody od konserwatora-wyburzamy

  10. #2710

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartol82 Zobacz post
    było juz sporo pomysłów na to jak go wykorzytsać,niestety po uzyskaniu zgody od konserwatora-wyburzamy
    Oooooo Kuźwa .... ale żal takiej fajnej ziemianki

  11. #2711
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Danonki, takie narożne kuchenki robi Teka, ale ceny są grubo powyżej 4 tys
    Prywatnie powątpiewam w wygodę tego rozwiązania, ale każdy ma swoją wizję i swoje kuchenne nawyki
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  12. #2712
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    NASZA EKIPA NADCHODZI ZE WSCHODU!!!
    25-go czerwca maja zacząć! Mąż dziś składa barak, prąd ustalony z sąsiadem, woda na działce. JUPIII!!!!

    ...25.06. nasza siódma rocznica ślubu
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  13. #2713
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Już poczytałam trochę też w Twoim dzienniku (ile to zajmuje czasu!!!!),
    na 1 stronie w moim DB jest spis treści i linki - takie ułatwienie dla tych co szukają ważnych informacji

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    .... powiedz mi tylko, czy pod dachem masz samą rurę którą ciągniesz powietrze? Jeśli tak, to gdy je tamtędy ciągniesz, jest coraz zimniejsze, nie? W jaki sposób zdąrzy się ogrzać cały czas tamtędy płynąc? Chodzi mi o to czy jest tam jakiś wymiennik ciepła, czy to tylko dachowa czerpnia powietrza do WM?
    u mnie nie ma żadnego dodatkowego urządzenia / wymiennika czy silnika - powietrze zasysa rekuperator - temperatura powietrze minimalnie spada w kanale - ale to ciepło zostaje w domu , pochłania je wełna na kanałach i ocieplenie dachu

  14. #2714
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    na 1 stronie w moim DB jest spis treści i linki - takie ułatwienie dla tych co szukają ważnych informacji
    Widać, że dawno nie czytałeś swojego dziennika Spis treści jest znakomitym rozwiązaniem i chylę czoła. Chodzi mi jednak o czas jakiego potrzeba na przeczytanie treści



    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    mnie nie ma żadnego dodatkowego urządzenia / wymiennika czy silnika - powietrze zasysa rekuperator - temperatura powietrze minimalnie spada w kanale - ale to ciepło zostaje w domu , pochłania je wełna na kanałach i ocieplenie dachu
    Rozumiem. Dzięki
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  15. #2715
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartol82 Zobacz post
    było juz sporo pomysłów na to jak go wykorzytsać,niestety po uzyskaniu zgody od konserwatora-wyburzamy
    no ale zdjecia ?
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  16. #2716
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zrob wiecej fotek przed zburzeniem , wiesz nie kazdy znajduje taka budowle n dzialce
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #2717
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ogłaszam SSZ!


  18. #2718
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ogłaszam SSZ!
    Gratki

  19. #2719
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulka76

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Okolice Rzeszowa
    Posty
    53

    Domyślnie

    GRATULACJE !!!

  20. #2720
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    bitter, gratulacje i wyrazy zazdrości
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

Strona 136 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony