dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 268
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 5350
  1. #3641

    Domyślnie

    Czy ma ktoś z Was kredyt w PKO BP lub w BGŻ???? Byliśmy dziś w 3 bankach i te dwa najbardziej przypadły nam do gustu w kwestii " nie wymyślania" i nie wyłudzenia od nas zaciągnięcia większych kwot.
    Ja mam w PKO BP, jestem zadowolony, jak na razie, budowy nie musze rozliczać fakturami ani innymi bzdurami, po prostu postępy na budowie są istotne, a pani w Banku chyba mi wierzy na słowo że budowa idzie, bo od wiosny nikogo tam nie było a już połowa kredytu uruchomiona.
    Jak słyszę jak w innych bankach np. ING , albo nordea (na przykładzie mojego kumpla to bym mógł książkę napisać na temat tego drugiego banku) ludziom wstrzymują kredyt, bo zdaniem jakiegoś barana z banku kwota udzielonego kredytu nie ma pokrycia w fakurach albo w postępach w budowie, to mnie szlak zalewa, jak można w takim banku brać kredyt.

  2. #3642
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    My też mamy kredyt w PKO BP jednak u nas przed każdą kolejna transzą przyjeżdża pan na budowę i określa postępy budowy, jedyny problem to jest taki ,że za każdą taka wizytę muszę zapłaci 200zł.

  3. #3643

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksuda Zobacz post
    My też mamy kredyt w PKO BP jednak u nas przed każdą kolejna transzą przyjeżdża pan na budowę i określa postępy budowy, jedyny problem to jest taki ,że za każdą taka wizytę muszę zapłaci 200zł.



    A nam dziś Pani powiedziala, że wizyty kosztują 150

  4. #3644

    Domyślnie

    Słuchajcie a macie jakiś sposób na wyliczenie "ceny" dachu?? sporządzamy kosztorys i przygotowuję dane dla kier. budowy ale nie mam zielonego pojęcia jak wyliczyć koszta dachu. Dodam, że będzie blachodachówka- bo tańsza a metraż dachu okolo 270 m
    Czy macie także jakiś przelicznik na okna PCV?? byliście po wycene do kosztorysu czy liczyliscie jakoś tak mniej wiecej???

  5. #3645
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja liczyłam tak mniej więcej - ale to nie jest dobra metoda . Akurat dach i okna w sumie wyszły mi zgodnie z założeniami, ale rozpatrując łącznie - dach wyszedł parę tys mniej niż zakładałam, okna parę tys więcej. Więc lepiej się jednak oprzeć na wycenach. Dach można wyliczyć osobiście mając zestawienie więźby, cenę blachy, rynien i tych innych rzeczy, natomiast okna - trzeba się przejść po paru salonach i zebrać oferty.
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  6. #3646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Czy ma ktoś z Was kredyt w PKO BP lub w BGŻ???? Byliśmy dziś w 3 bankach i te dwa najbardziej przypadły nam do gustu w kwestii " nie wymyślania" i nie wyłudzenia od nas zaciągnięcia większych kwot.
    Jak widzę to większość ma z PKO BP i jest zadowolona, a ja jestem bardzo niezadowolony bo już spłacam same odsetki a później będzie jeszcze więcej do spłaty .. U mnie też wizyta rzeczoznawcy to 150zł i jak do tej pory bez problemów, nie licząc że był błąd w projekcie i była różnica w projekcie chyba o pół m2 !
    POzdrawiam
    Odnośnie kosztorysu to przyjąłem procentowy znaleziony gdzieś w sieci, ale najlepiej chyba jest początkowe koszty prac przewymiarować aby potem nie mieć problemów, ale to jest moje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez maggs1 ; 16-10-2012 o 21:58

  7. #3647

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Blachodachówka nie do końca jest tańsza od dachówki
    A, to z jakiego powodu? Zawsze myślałam, że jest tańsza

  8. #3648
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ja wlasnie uruchomilem pierwsza transze kredytu w DB, da
    I najlepsze warunki i uruchamianie transz najprostsze. U mnie bylo tak ze wnioski byly do trzech bankow z najlepsza obecnie oferta tj nordea, DB oraz Millenium. Po decyzji pozytywnej we wszystkich byla negocjacja kto da lepsza oferte. Wszystko prowadzil Pan Bartosz Steczek - doradca Muratora.
    Dla mnie bajka - juz ci zreszta polecalem kontakt z doradca Muratora.
    Rafus

  9. #3649

    Domyślnie

    Akurat Norde i Millenium to bym omijał baaaaaardzo dużym łukiem.
    Oferta ofertą wszystko cacy jazda się zaczyna jak podpiszesz umowę, wtedy to już nie jest cacy ani śmiesznie, a potem trzeba refinansować kredyt w innym banku i suma sumarum rewelki nie ma.

  10. #3650
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie na prędkość załatwiania spraw nie narzekam, było ok. Nawet nikt nie czepiał się bryły budynku. Także moi sa ok Tj Grodzisk Mazowiecki
    o, a ja mam czasem ciekawie w tym moim Grodzisku Maz (gdzie domek buduję i mieszkam od dziecka) - w zeszłym roku czekałam ok 70dni na PnB, były różne śmieszne akcje itd. Skierniewice dość blisko, może jak skończysz to wpadnę do ciebie na herbatkę

    My mamy kredyt w NOBLE bank i jesteśmy zadowoleni. W naszej sytuacji większość banków mogło nie dać nam kredytu, Ci dali i jak do tej pory jesteśmy zadowoleni ze współpracy.

    I ogłaszam, że mamy nareszcie SSZ! od 2 dni brama garażowa w końcu założona (tylko jej brakowało).
    Jutro natomiast ekipa kończy elewacje (na razie bez podbitki: mamy ocieplony styropianem grafitowym 15cm, tynki, cokół, kominy).
    Poza tym zakupiliśmy część mebli i sprzętów do kuchni. Już 3 szafki złożone
    i powoli wnosimy meble i domowe akcesoria

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  11. #3651
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daruśka

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Blachodachówka jest tańsza! Niestety niektórym ubzdurało się, że jeśli chcą zadeskować cały dach do blacho- lub samej dachówki, to różnica jest niewielka... Nic bardziej mylnego. Ja mam dach z gontu, ale znajomi robią dach o pow. 450 m2 z najlepszej blachodachówki z połyskiem i oszczędzają na tym 50 tys. w stosunku do dachówki. Kwota mówi sama za siebie

  12. #3652

    Domyślnie

    nic
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 15:47

  13. #3653
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale mówicie tylko o materiale czy zrobocizną

  14. #3654

    Domyślnie

    nic
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 15:47

  15. #3655
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daruśka Zobacz post
    Blachodachówka jest tańsza! Niestety niektórym ubzdurało się, że jeśli chcą zadeskować cały dach do blacho- lub samej dachówki, to różnica jest niewielka... Nic bardziej mylnego. Ja mam dach z gontu, ale znajomi robią dach o pow. 450 m2 z najlepszej blachodachówki z połyskiem i oszczędzają na tym 50 tys. w stosunku do dachówki. Kwota mówi sama za siebie
    Pełne deskowanie do blachodachówki czy dachówki nie jest konieczne (pomijając wyjątki), u mnie koszt blachodachówki wyszedł około 4tyś. mniej niż dachówka ceramiczna -dach czterospadowy. Gdybym wybrał blachę z górnej półki to wyszłoby drożej niż dachówka. Oczywiście dochodzi jeszcze konstrukcja dachu i robocizna, co ma wpływ na ogólny koszt dachu.
    50 tyś. oszczędności na 450m2, to mi wychodzi ponad 100zł/m2, musiała być wzięta bardzo droga dachówka do porównania np u mnie gdybym chciał tyle zaoszczędzić na m2 to ktoś musiałby mi dopłacić za to, że miałby mi położyć blachodachówkę -kurcze jakbym nie miał już położonej dachówki to bym skorzystał . Pozdrawiam

  16. #3656
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak właśnie ludzie budują , ktoś gdzieś powiedział że coś jest drogie i że oszczędność to 50 tyś - śmiech na sali ....
    zarówno w blachodachówce jak i dachówce są produkty tańsze i droższe
    koledzy dokładnie podali jak to wygląda cenowo - więc to po prostu nierealne !!!!
    każdy niech liczy dokładnie i sprawdza - nawet dla czystej ciekawości dla porównania by utwierdzić się w swoim wyborze

    dodam tylko że blachodachówka nawet jeśli ma 25 lat gwarancji to w skali 50-60 lat najprwdopodobniej 2x dach trzeba będzie kryć
    przy dachówce takiej potrzeby nie będzie

    oczywiście więźba dachowa jest konkretniejsza tz grubsza i droższa , ale dach jest też sztywniejszy i samą dachówką lepiej dociążony co przy poddaszu użytkowym ma znaczenie

    widziałem fotki gdzie po pierwszym sezonie obróbki kominiarskie zostały 10 cm wyżej niż dach ... tyle pod śniegiem siadła konstrukcja dachu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 20-10-2012 o 14:55

  17. #3657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Arturo,
    Podajeaz ceny z ksiezyca. Ja za 278 m2 dachu na dachowke wydale, 17 tys. Ale po uwzglednieniu calej reszty tj elementy kramcowe, laty, kontrlaty, orrynnowanie, olna dachowe itp to sam material kosztowal 40 tys. Robocizna niewiele mniej.

  18. #3658
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Arturo,
    Podajeaz ceny z ksiezyca. Ja za 278 m2 dachu na dachowke wydale, 17 tys. Ale po uwzglednieniu calej reszty tj elementy kramcowe, laty, kontrlaty, orrynnowanie, olna dachowe itp to sam material kosztowal 40 tys. Robocizna niewiele mniej.
    Gdybyś krył blachodachówką też musiałbyś zrobić rynny i okna itp., dlatego każdy dach należy przeliczyć indywidualnie, bo ceny robocizny też są różne. Jak dla mnie ceny podawane przez Arturo nie są z księżyca, bardziej oszczędność 50tyś. na zamianie dachówki na blachodachówkę jest jak z księżyca. Pozdrawiam

  19. #3659
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Arturo, maggs1,
    Macie racje, popatrzylem na rozliczenie dachu i faktycznie kwota 17 tys to jest cena calego materialu ceramicznego. Reszta i tak bylaby do poniesienia z blachodachowka.
    Ja to do dzis mie moge dojsc do siebie z kosztami dachu stad taki bagaz emocjonalny

  20. #3660

    Domyślnie

    Witajcie bocianki

    U mnie duże zmiany, bardzo duże. Pierwsze to przeprowadzka ze stancji do rodziców w celach zaoszczędzenia w czasie budowy. Teraz mamy w trójkę jeden pokoik i nic więcej Ogólnie załamka. Musimy do następnej gwiazdki mieszkać już na swoim
    W tym tygodniu oddajemy wnioski i wszelkie inne papierzyska do banków.

Strona 183 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony