dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 184 z 268
Pokaż wyniki od 3.661 do 3.680 z 5350
  1. #3661
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Panda, to dobrze - taka sytuacja zdopinguje Was do szybszej budowy A jaka będzie radość z przeprowadzki! Ho ho! Myślę, że większa niż u innych
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  2. #3662

    Domyślnie

    Witam wszystkich chwile mnie nie było ale juz nadrobie stracony czas proszę poradzcie mi czy zamówic okna teraz jeśli mam zamiar wstawić je na wiosne czy poprostu poczekac z wyceną i zamówieniem

  3. #3663

    Domyślnie

    Myśle ze mogłabym zrobić wyceny w kilku firmach i podjąć decyzje a jakie wogule polecacie okna myślałam o 3szybowych ale mam duże przeszklenia i boje się o to że mogą się opuścić mam racje?

  4. #3664
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Witam wszystkich chwile mnie nie było ale juz nadrobie stracony czas proszę poradzcie mi czy zamówic okna teraz jeśli mam zamiar wstawić je na wiosne czy poprostu poczekac z wyceną i zamówieniem
    Ja osobiście bym poczekał i nie robił nawet wycen, bo co jak później będą droższe , a na poważnie to chyba najlepiej w grudniu lub styczniu kupować okna.

  5. #3665
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    Witajcie bocianki

    U mnie duże zmiany, bardzo duże. Pierwsze to przeprowadzka ze stancji do rodziców w celach zaoszczędzenia w czasie budowy. Teraz mamy w trójkę jeden pokoik i nic więcej Ogólnie załamka. Musimy do następnej gwiazdki mieszkać już na swoim
    W tym tygodniu oddajemy wnioski i wszelkie inne papierzyska do banków.
    u nas podobna sytuacja, z tym że od półtora roku mieszkamy u mojej siostry i mamy dwa pokoje na 4 osoby (jeden maluteńki, tzw graciarnia)
    i fakt, zaoszczędziliśmy na tym sporo (wcześniej wynajmowaliśmy mieszkanko), ale jednak nie było i nie jest to dość wygodne i nas to tylko zmobilizowało i zmotywowało aby jak najszybciej się pobudować i wykończyć.
    Na chwilę obecną w budowanym domku na parterze, mamy już wniesione część mebli (wersalka, kilka szafek), mąż właśnie kuchnie składa (dzisiaj wyciął w blacie otwór na zlew itd) - jutro lub we wtorek może skończy. W zasadzie zostanie nam tylko łazienka aby się wprowadzić co mamy nadzieje że nastąpi na dniach (niecałe 7 miesięcy od zaczęcia budowy)
    Poza tym Pchełka z elewacją wygląda super! sygnaturę niebawem uaktualnię oraz wrzucę świeże fotki do dziennika ale to już nie dzisiaj.
    Brama garażowa również wygląda i sprawuje się wyśmienicie.
    Ostatnio edytowane przez Danonki ; 22-10-2012 o 08:56 Powód: literowki

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  6. #3666
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    Panda, to dobrze - taka sytuacja zdopinguje Was do szybszej budowy A jaka będzie radość z przeprowadzki! Ho ho! Myślę, że większa niż u innych
    potwierdzam w 100%!
    My najchętniej już teraz, nawet bez łazienki byśmy się wprowadzali co z tego że nie ma np listew przypodłogowych, ważne że jest gdzie spać, zjeść, dzieci mają się gdzie bawić, a my z mężem mamy w końcu upragniona intymność hihi - najważniejsze że się jest u siebie, a to doping bardzo duży

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  7. #3667
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marzena i Rafał
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Okolice Dąbrowy Górniczej
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witajcie bocianki

    U mnie duże zmiany, bardzo duże. Pierwsze to przeprowadzka ze stancji do rodziców w celach zaoszczędzenia w czasie budowy. Teraz mamy w trójkę jeden pokoik i nic więcej Ogólnie załamka. Musimy do następnej gwiazdki mieszkać już na swoim
    W tym tygodniu oddajemy wnioski i wszelkie inne papierzyska do banków.
    Dacie radę my po sprzedaniu mieszkania mieszkamy już równo rok u rodziców razem z babcią - nas trójka + pies w m3 - i budujemy jak szaleni - byle szybciej taka sytuacja to najlepszy motywator heheh ..nie dojesz byle szybciej do przodu. W sobotę już kupiliśmy pierwsze płytki do domku - radocha co nie miara bo już widzę światełko w tunelu życzę powodzenia i pozdrawiam

  8. #3668
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggs1 Zobacz post
    Ja osobiście bym poczekał i nie robił nawet wycen, bo co jak później będą droższe , a na poważnie to chyba najlepiej w grudniu lub styczniu kupować okna.
    Wlasnie dzisiaj bylismy w oknoplast: ma nam Pan wyslac wycene, ale z zamowieniem kazal sie wstrzymac do polowy listopada, bo od wtedy beda promocje....oczywiscie i tak wczesniej musi przyjechac na pomiar

  9. #3669

    Domyślnie

    Jakie waszym zdaniem okna są godne uwagi chodzi mi o drewniane

  10. #3670

    Domyślnie

    Kupiłem Sokółkę, ale rozważałem też Gebauera. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, montaż na wiosnę.
    Plusy i minusy okien drewnianych są ogólnie znane.
    Obie firmy oferują kompleksową usługę, u mnie jest montaż w warstwie ocieplenia co przy gabarytach tych okien i 3 szybowym pakiecie daje duży ciężar okien, musi to być więc dobrze zrobione. Sokółka przekonała mnie montażem, jeśli chodzi o same okna to Gebauer bardziej mnie przekonuje. Ale okna to nie wszystko, zwłaszcza że pakiety szybowe i tak wszyscy mają te same.
    Może padło u mnie na Sokółkę też dlatego że rewelacyjne wrażenie wywarł na mnie salon na Bartyckiej w Warszawie, obsługa, kontakt - rewelacja.

  11. #3671
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    az milo patrzec jak powolutku wasze domki zaczynaja wygladac jak domki, z dachem, oknami itp itd. wszytskim razem i kazdemu z osobna gratuluje. u nas niestety w takim tempie sie nie da... nadal ukladam, zbroje, szaluje strop. planujemy zalanie go na 2 listopada... oby tylko dopisala wzglednie pogoda.

    cholenie, ale to naprawde cholernie zazdrosze wam wszystkim majacym juz dach... w glebi ducha licze na lagodna zime gdzie tak w drugiej polowie lutego, aby w grudniu lub styczniu i u nas dach polozyc... moze sie uda. moze... chociaz ciezko jest...
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  12. #3672

    Domyślnie

    Dasz rade napewno i pogoda dopisze cierpliwośc to podstawa w budowaniu domu i nie tylko...

  13. #3673

    Domyślnie

    Chyba w branży okien w tym momencie niema za dużo pracy przedstawiciele odwiedzają budujace sie domki i namawiają na swój produkt ...niezły pomysł ale to świadczy chyba o tym że BRAK PRACY w danej firmie jest mam racje?

  14. #3674
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    E, nie, to raczej świadczy o istnieniu konkurencji i o coraz śmielszych poczynaniach marketingowych. Ja już dostałam parę ulotek, listów, a nawet jeden bardzo ładny pakiet reklamowy w fajnej teczce A4 (jedyna rzecz, która nie poszła do kosza ), i to nie tylko z branży okiennej. No i dzwonił jeden chłopak, że chciałby pomóc na budowie, coś dorobić - i mimo, że nie zatrudnimy już nikogo, bo będziemy po montażu okien do końca tyrać sami , to jego przedsiębiorczość na mnie zrobiła wrażenie. Zapisałam nawet nr telefonu - jego jednego byłabym skłonna spośród tych reklamodawców zatrudnić
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  15. #3675

    Domyślnie

    Co sądzicie o blachodachówce plannia regola zastanawiamy sie właśnie nad jej kupnem słyszałam że jest z niej bardzo mały odpad i jakość jest dobra ale może ktoś sie wypowie kto troche wiecej sie zna niz ja

  16. #3676
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Eee tam, mozna kupic teraz okna - ja tak zrobilem. Tylko nie robic wycen w grudniu lub styczniu

  17. #3677
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witajcie po dłuuugiej przerwie!

    Widzę, że budujecie dzielnie. MY TEŻ. Wreszcie mam się czym pochwalić!! Zaczęliśmy pod koniec sierpnia, w tym momencie mamy ściany na parterze i strop czekający na zalanie za dwa dni.
    Mamy umówionego dekarza, mam więc nadzieję, że będą pieniążki i zamkniemy dom dachem w tym roku.

    Kurcze, strasznie się cieszę. Bardzo długo na to czekałam, a teraz czuję się szczęśliwa ilekroć spaceruję po moim DOMU.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0679bis3.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	143668   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0681bis.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	143669   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0561bis.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	143670  
    Ostatnio edytowane przez marta&robert ; 22-10-2012 o 22:17
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  18. #3678
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Eee tam, mozna kupic teraz okna - ja tak zrobilem. Tylko nie robic wycen w grudniu lub styczniu
    Ja też zamówiłem okna i żadnych wycen więcej nie zamierzam robić . Pozdrawiam

  19. #3679
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Co sądzicie o blachodachówce plannia regola zastanawiamy sie właśnie nad jej kupnem słyszałam że jest z niej bardzo mały odpad i jakość jest dobra ale może ktoś sie wypowie kto troche wiecej sie zna niz ja
    Nie jestem znawcą i jak dla mnie to bardzo fajna, tylko ta cena -zastanów się nad dachówką ceramiczną. Pozdrawiam

  20. #3680
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    marta i robert jak miło znowu Cię widzieć! Gratuluję!

    W sprawie okien, to również plan był taki żeby wstrzymac się do grudnia i poszekać na promocje posezonowe, ale nie wytrzymałam i już teraz porobiłam kilka wycen. Na szczęście mieszczą się w przewidywaniach. Poczekam z ostateczną decyzją do grudnia i wtedy ponegocjuję. Co dziwne, wczoraj Pan z jednej powiedzmy zaprzyjaźnionej firmy poradził, że okna najlepiej kupić w lutym, ze względu na lepsze promocje. hmm
    Ostatnio edytowane przez nita83 ; 23-10-2012 o 08:55

Strona 184 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony