dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 186 z 268
Pokaż wyniki od 3.701 do 3.720 z 5350
  1. #3701
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRISTEL Zobacz post
    Teraz przyszła na mnie pora.Uwaga,chwalę się!!!Efekt pracy mojego M,wykonana ,,własnymi ręcami,,Załącznik 143958Załącznik 143959Załącznik 143961Załącznik 143960
    No jest się czym chwalić i jak jeszcze własnymi siłami to tym bardziej. Komin z czego jest zrobiony?

    A te przebarwienia, to pewnie pustaki były o zdrowaśkę za długo w piecu

  2. #3702

    Domyślnie

    komin systemowy Tona ,oklejony łupkiem szarogłazowym,a co do pustaka to zdrowaśka mu nie zaszkodziła,jest twardy jak dzwon i w bardzo korzystnej cenie .

  3. #3703

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggs1 Zobacz post
    Ja mam sirius 13 ceramiczna Monier Brass i najmniejszy kąt zalecany dla niej to 22 stopnie, ale najmniejszy dopuszczalny to już 10stopni, są dachówki dla których najmniejszy zalecany kąt to 16 stopni musisz poszukać i poczytać instrukcje (http://www.monier.pl/fileadmin/bu-fi...amika_2012.pdf strona 5 i 7) np Rubin 13V zalecana już od 16stopni, http://www.monier.pl/produkty/dachow...amber-12v.html też jest od 16 i wiele innych z innych firm. Ja w projekcie kąt dachu mam 20 stopni,a nad tarasem mniej i w projekcie był sirius 13, fotki dachu. Pozdrawiam
    Piękny domek gratulacje chyba dużo przestrzeni w domu bedzie

  4. #3704

    Domyślnie

    Wy jesteście BOCIANKI 2012 a nam bocian przyniesie maleństwo Mamy synka Jeremiaszka (1,5 roku) a w brzuszku rośnie drugie, ach teraz to juz MUSIMY ten domek wybudować

    Ale pojawił się problem bank doczepia się do pow. użytkowej budynku (rodzina na swoim) twierdzi, że jest większa niżeli wyliczył projektant i architekt Jak ja lubię kłopoty

  5. #3705
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    maggs1 dzięki za odpowiedź, w takim razie na pewno będę rozglądać się za dachówką, ale to dopiero w przyszłym roku jak dobrze pójdzie. Ładnie Twój dach się prezentuje.

  6. #3706
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał water-sprite Zobacz post
    maggs1 jaka konkretnie to dachówka? Masz może jakieś zdjęcia dachu? Pytam bo też mam kąt nachylenia dachu 18 stopni, w projekcie blacha z zaznaczeniem, że za mały kąt aby zastosować dachówkę ale więźba zaprojektowana pod pokrycie ciężkie czyli dachówkę. Do tej pory myślałam, że jestem skazana na blachę, jednak Twój post przywrócił mi nadzieję.
    water-sprite - a może spodoba się Wam niemiecki Nelksamp? Model Nibra F7 - do dużych dachów, min.18stopni nachylenia. Bardzo duże dachówki. U nas wyglądają tak:


    Wy jesteście BOCIANKI 2012 a nam bocian przyniesie maleństwo Mamy synka Jeremiaszka (1,5 roku) a w brzuszku rośnie drugie, ach teraz to juz MUSIMY ten domek wybudować

    Ale pojawił się problem bank doczepia się do pow. użytkowej budynku (rodzina na swoim) twierdzi, że jest większa niżeli wyliczył projektant i architekt Jak ja lubię kłopoty
    panda-gratulacje Jest motywacja, teraz spokojnie trzeba poszukać rozwiązania problemów z bankiem - może inny bank inaczej policzy pow. użytkową. Z tym bywa różnie- w moim garaż liczony był jako użytkowa, a wiem, że w innych bankach nie byłby pow. użytkową.

  7. #3707
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    KRISTEL -bardzo fajnie wygląda ten łupek na kominie,
    ewastudio1 -dzięki, przestrzeni w domu nie będzie ale taki projekt chcieliśmy (http://projekty.muratordom.pl/projek...-i,192,0,0.htm tu możesz zobaczyć rozkład pomieszczeń)
    [email protected] -gratulacje, mam nadzieję, że nowy członek rodziny ma swój kącik w nowym domu , a problemami się nie przejmujcie, poczytaj trochę forum i na pewno znajdziesz wyjście, albo trzeba zmienić przeznaczenie jakiegoś pomieszczenia albo dokładnie sprawdzić wysokość pomieszczeń na poddaszu, albo jeszcze coś innego

  8. #3708
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    pando gratulacje!

  9. #3709
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    panda gratulacje również i ode mnie to już dzisiaj druga taka wiadomość Super

  10. #3710
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ode mnie też gratulacje, panda! Jak już się buduje dom, trzeba go racjonalnie wykorzystać, czyli zaludnić
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  11. #3711
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wy jesteście BOCIANKI 2012 a nam bocian przyniesie maleństwo Mamy synka Jeremiaszka (1,5 roku) a w brzuszku rośnie drugie, ach teraz to juz MUSIMY ten domek wybudować

    Ale pojawił się problem bank doczepia się do pow. użytkowej budynku (rodzina na swoim) twierdzi, że jest większa niżeli wyliczył projektant i architekt Jak ja lubię kłopoty
    Nowy domek, nowy potomekgratulacje

  12. #3712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Wy jesteście BOCIANKI 2012 a nam bocian przyniesie maleństwo Mamy synka Jeremiaszka (1,5 roku) a w brzuszku rośnie drugie, ach teraz to juz MUSIMY ten domek wybudować

    Ale pojawił się problem bank doczepia się do pow. użytkowej budynku (rodzina na swoim) twierdzi, że jest większa niżeli wyliczył projektant i architekt Jak ja lubię kłopoty
    gratulacje

    co do liczenia pow. uzytkowej - zapytaj sie jak liczyl projektant
    pozniej porownaj to z definicja - z tego co pamietam nie liczy sie garazu, pomieszczen technicznych, schowkow oraz garderoby
    wystarczy ze na projekcie z pieczatka "prawomocne " z PINB bedzie ten sam podzial pomieszczen a ich oznaczenie np zamiast pokoj to garderoba

    i masz problem z glowy

    pytanie tez o ile m2 wychodzi roznica
    bo wg mnie to jakis nadgorliwy pracownik banku ...przeciez im zalezec powinno na sprzedaniu kredytu

  13. #3713
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    [QUOTE=dusiaka;5594464]water-sprite - a może spodoba się Wam niemiecki Nelksamp? Model Nibra F7 - do dużych dachów, min.18stopni nachylenia. Bardzo duże dachówki. U nas wyglądają tak:


    Mi się podoba i nie tylko dach ale całość, jak możesz to napisz jaka jest odległość od góry okna do podbitki?

  14. #3714
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    robić podbitkę czy wzór na krokwiach, np. taki


    dom bardzo podobny do dusiaki , tylko, że będzie brązowa blacho dachówka, białe okna,.
    Czy to w ogóle jakaś wielka różnica wyglądowa? Zupełny ze mnie laik w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez nita83 ; 25-10-2012 o 18:33

  15. #3715
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    maggs- dziękuję Od góry okna do podbitki jest 40cm (niecałe dwa pustaki).

  16. #3716
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    [QUOTE=dusiaka;5594464]water-sprite - a może spodoba się Wam niemiecki Nelksamp? Model Nibra F7 - do dużych dachów, min.18stopni nachylenia. Bardzo duże dachówki. U nas wyglądają tak:


    Dzięki za odp. dusiaka. Ładnie się prezentuje ta dachówka na Twoim dachu, ja w swoim dużego dachu mieć nie będę i chyba kąt nachylenia mniejszy niż u Ciebie.


    Panda gratuluję i życzę powodzenia w sprawach bankowo-papierowych i dużo cierpliwości, przy okazji papierologii bardzo się przydaje

  17. #3717
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaka Zobacz post
    maggs- dziękuję Od góry okna do podbitki jest 40cm (niecałe dwa pustaki).
    Ja właśnie będę miał mniej i dlatego będę musiał podbitkę zrobić pod skosem, a taka pozioma mi się podoba

  18. #3718
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cześć. Widzę, że gaworzycie o podbitce. Czy rozważał ktoś z Was podbitkę z PVC?

  19. #3719
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    ja mam juz podbitke z PCV - Galeco. Ladnie sie prezentuje i nie trzeba impregnowac, malowac, lakierowac itp.

  20. #3720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jaka grubość płyt osb byście polecili na dach? Kronopol ma max 22mm. U mnie krokwie będą co 1 m a potem łaty na nich co 36cm.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 186 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony