dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 206 z 268
Pokaż wyniki od 4.101 do 4.120 z 5350
  1. #4101
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Wiecie co tak sobie myślę że czasem wolne budowanie lub przerwa zimowa wpływa na korzyść można wiele przemysleć podpytać a nie w biegu łapać co popadnie w ręce ja już dawno myślałam o budowie i juz wtedy nie myśląc czy wogóle pobudujemy ...myślałam o wnętrzu i z wielu pomysłów się wyleczyłam
    Oczywiście, że masz rację ja jak sobie pomyślę co jeszcze przed budową tak bardzo mi się podobało to mnie na śmiech zbiera i dziękuję, że nie miałam wtedy okazji wprowadzić tych pomysłów w życie bo teraz to chyba bym się załamała

  2. #4102
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Dom jest do mieszkania a nie do zwiedzania i to nam ma być w nim dobrze i wygodnie ile osób tyle gustów ...Ostatnio wkurzamnie jak znajomi pytają co będe miała a potem mają porzywke do rozmów co innnego na FM tutaj ludzie są szczerzy nikt nikomu nie zazdrości ludzie sobie podpowiadają i doradzają a w realnym świecie nawet nie chcą zdradzić z czego będą budować ...wstyd ale tak jest ja to odczówam dość często
    Hehe widzę, że nie tylko ja w realnym świecie czuję się jak odludek kiedy zaczynam cokolwiek mówić na temat budowy domu. Nikt mnie nie rozumie za to tu na forum to co innego

  3. #4103

    Domyślnie

    Cytat Napisał goshia7 Zobacz post
    Hehe widzę, że nie tylko ja w realnym świecie czuję się jak odludek kiedy zaczynam cokolwiek mówić na temat budowy domu. Nikt mnie nie rozumie za to tu na forum to co innego
    To troche inny świat a z drugiej strony taki normalny ale tutaj każdy jest na tym samym poziomie i nikt się nie wywyrzsza tutaj ludzie odpowiadają tak jak myślą i robią to bezinteresownie najwyżej dostaną buziaka

  4. #4104

    Domyślnie

    Cytat Napisał goshia7 Zobacz post
    Oczywiście, że masz rację ja jak sobie pomyślę co jeszcze przed budową tak bardzo mi się podobało to mnie na śmiech zbiera i dziękuję, że nie miałam wtedy okazji wprowadzić tych pomysłów w życie bo teraz to chyba bym się załamała
    Jadąc samochodem czasem sobie myśle jak ktoś mógł zrobić taki kolor elewacji że za wysoki dom , za niski i stawiając swój nawet nie wiecie jak się stresowałam żeby wyglądał zgrabnie a teraz jeszcze tyle decyzji muszę podjąć i niewiem od czego zacząć

  5. #4105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kontynuujac temat centralnego odkurzacza ja tez go nie planuje tylko nie wiem czy tego kiedys nie bede zalowal. Ewa masz racje, poza FM jak zaczynam rozmawiac o budowie ludzie mnie zlewaja. Moja hipoteza robocza - jak ktos sie nie buduje to go to nie intersuje.

  6. #4106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    odnośnie odkurzacza ja go planuję ale aby koszty mnie nie zjadły najpierw robię instalacje a dopiero kiedyś tam dokupię jednostkę główną. Wtedy kosztowo wygląda to o niebo lepiej A jak się rozmyślę będę miał tylko rurki w podłodze
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #4107
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Kontynuujac temat centralnego odkurzacza ja tez go nie planuje tylko nie wiem czy tego kiedys nie bede zalowal.
    A co tu jest do żałowania ? Odkurzacz jak odkurzacz,i tak musisz biegać po całym domu,centralny sam nie odkurza

  8. #4108
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    jak to jeste właściwie z tym styropianem na ocieplenie domu? czy też macie tak, że jak wspominacie o jego grubości (np 20 cm) albo o grafitowym to patrzą na was jak na wariatów lub z politowaniem - się głupia baba naczytala i ślepo wierzy
    wiadomo, trzeba w pierwszej kolejnosci patrzec na parametry, ale mimo wszystko przecież to nie jest żadna nowość z grubością ocieplenia

  9. #4109
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    jak to jeste właściwie z tym styropianem na ocieplenie domu? czy też macie tak, że jak wspominacie o jego grubości (np 20 cm) albo o grafitowym to patrzą na was jak na wariatów lub z politowaniem - się głupia baba naczytala i ślepo wierzy
    Nie zważać na nikogo,obcy nie będzie płacił rachunków za ogrzewanie

  10. #4110
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Raczej często jest tak... Jak ktoś się nie buduje, to dlaczego ktoś inny się buduje...

  11. #4111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    raczej to normalka.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #4112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A co tu jest do żałowania ? Odkurzacz jak odkurzacz,i tak musisz biegać po całym domu,centralny sam nie odkurza
    Niby tak tylko wezcie pod uwagę to co wylatuje z normalnego odkurzacza i osadza sie po meblach a przy centralnym może tego zjawiska można uniknąć zwłaszcza jak dzieci mają alergie no chyba ze się myle

  13. #4113

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    raczej to normalka.
    Niemoge napatrzeć się na twoje Cudo

  14. #4114
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    swiattt

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cronin Zobacz post
    O ile się orientuję zasady są takie:
    - każdy kibelek podłączony do pionu, zakończonego wywiewką, może być jeden pion o ile odległości nie przekraczają metra;
    - reszta urządzeń może być podłączona do pionu zakończonego zaworem napowietrzającym.
    Ważne są odległości urządzeń od pionu: kibelek 1 m , reszta max 3 m, z tego wyjdzie ci ilość pionów.

    dzięki za odpowiedź


    Cytat Napisał ziuta62 Zobacz post
    Gosia dobrze radzi. Ja też zapłaciłam za silikaty, klej, stal i trochę innych materiałów w grudniu. Hurtownia mi wszystko przetrzymała do lipca tego roku. Pomimo podwyżki za transport w międzyczasie ja płaciłam tyle ile ustaliliśmy w grudniu. Beton też opłaciłam w grudniu.
    My budujemy z solbeta po 7,20 z transportem i rozładunkiem. Przed zakupem udało nam się 0,10zł dodatkowo utargować, bo u konkurencji dowiedzieliśmy się, że cena spadła ale to, że nam zrzucił, to była jego dobra wola, bo i tak byliśmy na niego skazani, dlatego że oni jako jedyna firma dowozi w cenie bloczka na terenie miasta

  15. #4115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Niby tak tylko wezcie pod uwagę to co wylatuje z normalnego odkurzacza i osadza sie po meblach a przy centralnym może tego zjawiska można uniknąć zwłaszcza jak dzieci mają alergie no chyba ze się myle
    Ja mam wodny odkurzacz ze wzgledu na swoja alergie i w budowanym domu nie robie odkurzacza centralnego (nie chce wiedziec, co siedzi w takich rurach po kilku latach....) zreszta dokladnie tak samo mysle o wentylacji mechanicznej.

  16. #4116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A co się dzieje w rurkach od tego wodnego - może też czas pomyśleć
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #4117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A co się dzieje w rurkach od tego wodnego - może też czas pomyśleć
    Mysle, ze latwiej ja czyscic niz te w scianach czy podlogach...ale to tylko moje osobiste zdanie i nikt nie musi go podzielac Wiem, wiem zaraz zostane przekrzyczana, ze sa "specyfiki" do takich rur itp. czysciciele...a ja i tak obstaje przy swoim .

  18. #4118
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Ja mam wodny odkurzacz ze wzgledu na swoja alergie i w budowanym domu nie robie odkurzacza centralnego (nie chce wiedziec, co siedzi w takich rurach po kilku latach....) zreszta dokladnie tak samo mysle o wentylacji mechanicznej.
    Mam tez wodny i nigdy więcej, w wodnym dopiero namnazaja sie bakterie i grzyby Sama sie wahałam, ale po zebraniu opinii nie mam juz watpliwosci. TYm bardziej ze biorac pod uwage nasze przeprowadzki, muszę myslec o potencjalnej sprzedazy. A pytania kupujacych sa nastepujace: czy jest pompa ciepła, odkurzacz centralny i wnetylacja mechaniczna Tak ze oprocz komfortu, naprawde duzego, zwyczajnie podnosi wartosc domu

  19. #4119
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Mysle, ze latwiej ja czyscic niz te w scianach czy podlogach...ale to tylko moje osobiste zdanie i nikt nie musi go podzielac Wiem, wiem zaraz zostane przekrzyczana, ze sa "specyfiki" do takich rur itp. czysciciele...a ja i tak obstaje przy swoim .
    Każdy ma prawo, ale tutaj się zwyczajnie mylisz i nikt nie planuje krzyczeć. Dom jest dla Ciebie, a nie dla uczestnikow forum


  20. #4120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Mysle, ze latwiej ja czyscic niz te w scianach czy podlogach...ale to tylko moje osobiste zdanie i nikt nie musi go podzielac Wiem, wiem zaraz zostane przekrzyczana, ze sa "specyfiki" do takich rur itp. czysciciele...a ja i tak obstaje przy swoim .
    Ciekaw jestem czy jest tu ktoś kto czyścił wewnątrz rurki od odkurzacza? Co niby tam ma się zebrać przy takim podciśnieniu. To samo dotyczy WM.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 206 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony