dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 224 z 268
Pokaż wyniki od 4.461 do 4.480 z 5350
  1. #4461
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dusiaka - a ja ci zazdroszcze ze macie kuchnie otwarta na salon, my mamy sciane odgrodzona
    Ale widzialy galy co braly - wy tez tak macie ze budowa w toku a juz tysiac innych decyzji by sie podjelo
    Wrzucilem zdjecie chalupki zima - skomentujcie moje pytania odnosnie baterii: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5747701

    Z innej beczki - dostalem taka wycene od majstra od wykonczeniowki - co wy o tym uwazacie? Ceny takie spiewaja w okolicy Trojmiasta - podkarpacie to nie jest Czekam na komentarze.
    - tynki 15 zł m2
    - posadzki 14 zl m2
    - oceplenie poddasza na gotowo ( sznurkowanie, wełna, stelaż, folia,
    szpachlowanie, malowanie ) 100 pln m2
    - sufity podwieszane proste 60 pln m2, wielopoziomowe 100 zl m2
    - kafle na podlogach 50-80 zl m2 w zależności od kafli
    - cokoły - cienty - 15 zl mb, gotowy 8 zl mb
    - panele z oblistwowaniem 25 zl m2
    - łazienki ( kompletne ) od 5.000 zł w zależnoi od projektu
    - oceplenie OSB 60 zl m2.
    Ostatnio edytowane przez rafus12 ; 18-01-2013 o 22:42

  2. #4462

    Domyślnie

    tynki 15 zł z materiałem?? bo ja mam za 13 zł z materiałem

  3. #4463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kurcze dajcie namiar jak z materiałem w tej cenie. Będzie mi się opłaciło nawet pojechać po nich. U nas poniżej 20 zet się nie znajdzie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #4464
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Oczywiscie ze bez materialu, wszystkie ceny to sama robocizna

  5. #4465

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Dusiaka - a ja ci zazdroszcze ze macie kuchnie otwarta na salon, my mamy sciane odgrodzona
    Ale widzialy galy co braly - wy tez tak macie ze budowa w toku a juz tysiac innych decyzji by sie podjelo
    Wrzucilem zdjecie chalupki zima - skomentujcie moje pytania odnosnie baterii: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5747701

    Z innej beczki - dostalem taka wycene od majstra od wykonczeniowki - co wy o tym uwazacie? Ceny takie spiewaja w okolicy Trojmiasta - podkarpacie to nie jest Czekam na komentarze.
    - tynki 15 zł m2
    - posadzki 14 zl m2
    - oceplenie poddasza na gotowo ( sznurkowanie, wełna, stelaż, folia,
    szpachlowanie, malowanie ) 100 pln m2
    - sufity podwieszane proste 60 pln m2, wielopoziomowe 100 zl m2
    - kafle na podlogach 50-80 zl m2 w zależności od kafli
    - cokoły - cienty - 15 zl mb, gotowy 8 zl mb
    - panele z oblistwowaniem 25 zl m2
    - łazienki ( kompletne ) od 5.000 zł w zależnoi od projektu
    - oceplenie OSB 60 zl m2.
    Tynki jeśli gipsowe to ok. u mnie robią 17 -19 zł z materiałem więc bez ok. jeśli cementowo - wapienne to cena bardzo dobra u mnie z materiałem płaciłem 23 zł.
    Posadzki .... zyla możesz ponegocjować swobodnie, u mnie 13 zł z miksokreta płaciłem (mój materiał, dawaliśmy też siatkę metalową).
    Ale te poddasze to gruba przesada uważam, znajomy płacił 55 zł. m2 na gotowo pod malowanie, ja czekam jeszcze na ostateczny koszt tej roboty bo za tydzień prawdopodobnie zaczynamy ocieplać poddasze. Jak przeczytałem twój post w tym zakresie, to musiałem sobie nalać coś mocniejszego przy mojej powierzchni poddasza 360 m2, wyszło mi więcej niż za postawienie domu!!!!
    Co do pozostałych kwestii to się jeszcze nie orientuję.
    pozdr.

  6. #4466
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    KupiecJudex - ja tez musialem nalac sobie cos mocniejszego Tynki tak, wapienno-cementowe. Ale to poddasze to strasznie drogo - a szkoda bo ekpia przednia, widzialem ich realizacje i do tego robia wszystko od tynkow na tip-top. I glownie ta cena za ocieplenie odstaje, reszta ich cen w normach.

  7. #4467

    Domyślnie

    kieleckie
    tynki cem-wap 23 zł z materiałem (piasek kwarcowy czy jakoś tak)
    wylewki - o zgrozo nie pamiętam a wydawało mi się że nigdy nie zapomnę
    poddasze-sufity 90 zł z materiałem (wełna isover 25cm, folia srebrna płyty w pokojach zwykłe,łazienka, pralnia zielone) na gotowo tylko malować
    stryszek podłoga płyty osb15 z pełnym deskowaniem pod (zostało po szalunkach) 45 zł z materiałem -schody fakro osobno płacone. chodzi sie super - bardzo sztywno i nawet pod moim mężem się nie ugina ))

  8. #4468
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pukul - dzieki za info z twojego regionu. W trojmiescie poddasze zdecydowanie drozej

    Z innej beczki - czytaliscie wyklad adama_mk odnosnie izolacji na podlodze pod gruntem? Z jego ciekawego wywodu wychodzi ze tylko warstwa perlitu z gipsem zapewni nam jednolite wlasciwosci izolacyjne, brak grzybu i wilgoci. Czy ktos sie zdecydowal/decyduje? Oto interesujacy watek (wystarczy przeczytac posty adama_mk z pierwszych 5 stron):

  9. #4469
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja na 99%, tzn. mam już opracowane co jak ile i za ile, ale zawsze może coś wypaść, albo perlit zdrożeje masakrycznie i pójdę na łatwiznę czyli styro.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  10. #4470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pytanko z innej beczki - liczyliscie ile w przyblizeniu trzeba przeznaczyc na m2 wykonania ocieplenia poddasza. Pytam tylko o material czyli koszt welny 25cm, karton gipsow, foli paroszczelnej i stelazy. Potrzebuje to zeby rozplanowac wydatki wiosenne
    Ostatnio edytowane przez rafus12 ; 23-01-2013 o 23:42

  11. #4471
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ceel

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    92
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Pytanko z innej beczki - liczyliscie ile w przyblizeniu trzeba przeznaczyc na m2 wykonania ocieplenia poddasza. Pytam tylko o material czyli koszt welny 25cm, karton gipsow, foli paroszczelnej i stelazy. Potrzebuje to zeby rozplanowac wydatki wiosenne
    u mnie z kalkulacji wychodzi ok 37zł/m2 , wełna 18+10 ,folia alu, płyta Knauf, pewnie jeszcze dojdą jakieś duperele więc 40 nie powinno przekroczyć

  12. #4472
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wielkie dzieki ceel - mam juz jakas orientacyjna wartosc

  13. #4473
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Pytanie - u mnie poddasze nieuzytkowe, wiec ocieplenie bedzie na "podlodze-suficie" - chcemy dac 40cm, ale miedzy krokwie wejdzie tylko 20cm, wiec pomysl taki, zeby to na 2 warstwy rozbic i drugie 20cm dac na stelaz sufitu podwieszanego, a miedzy tymi warstwami powietrze....na ta chwile sufit nam wychodzi na 3,5m wiec w niektorych miejscach bedziemy mocno obnizac. Nie wiem czy to zrozumiale opisalam, ale idzie o to, zeby nie robic tak jakby dwoch sufitow podwieszanych...wiadomo, chodzi o kase

    Czy ktos chociaz slyszal, ze tak sie robi

  14. #4474

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Pytanko z innej beczki - liczyliscie ile w przyblizeniu trzeba przeznaczyc na m2 wykonania ocieplenia poddasza. Pytam tylko o material czyli koszt welny 25cm, karton gipsow, foli paroszczelnej i stelazy. Potrzebuje to zeby rozplanowac wydatki wiosenne
    No widzisz i tu zależy jak kto robi.
    Mnie sama wełna na m2 wyniesie blisko 39 zł. m2, ale ja daję Ursę DF Platinium 032, dobra wełna większa kasa, wiadomo. Wełny daję 35 cm, to też zwiększa koszty. Stelaż ten 6mm kosztuje ok 9 zł za 4 m, wieszaki wkręty??? Papier chcę dac na łączenia zamiast siatki, żeby pęknięcia ograniczyć do minimum (też większa kasa). jak masz łączenie płyt pod kontem to musisz dać takie specjalne kontowniki z twożywa koszmarnie to drogie jest.
    Więc ja tak licze że około 55 zł m2 może wyjść za materiał.

  15. #4475
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Czy ktos chociaz slyszal, ze tak sie robi
    Tak się robi
    Co prawda ja położyłem całą warstwę ocieplenia na stelażu sufitu a między belkami zostawiłem wolne miejsce na dodatkową izolację w przyszlosci ale Twój sposób jest jak najbardziej prawidłowy.
    Przy okazji,masz idealne warunki do rozłożenia WM z reku we własnym zakresie w stropie

  16. #4476
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tak się robi
    Co prawda ja położyłem całą warstwę ocieplenia na stelażu sufitu a między belkami zostawiłem wolne miejsce na dodatkową izolację w przyszlosci ale Twój sposób jest jak najbardziej prawidłowy.
    Przy okazji,masz idealne warunki do rozłożenia WM z reku we własnym zakresie w stropie
    Wielkie dzieki za szybka odpowiedz

  17. #4477
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zaczalem umawiac majstra od elewacji dzis. Ustalilismy ze zrobi wycene na robote + styro grafitowy 15cm + silikon Caparola. Przy okazji zapewnial mnie ze nie trzeba czekac na tynki z elewacja tylko mozna to robic rownolegle na wiosne.
    Tylko ze rowniez stwierdzil ze musze miec docelowe drzwi zamontowane. A ja z kolej nie zamontuje drzwi drewnianych (marza mi sie z CALa) przed tynkami/posadzkami - bo za duzo wilgoci. Takze trzeba uwazac na wszystko. Aha - cos tam wspomianal ze jeszcze latem najlepej obrobic cokol wokol domu - gdyz stosuje sie tam masy zywiczne - na jesieni juz nie bardzo, nie wiem na ile to jest wazne.

  18. #4478
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    też myślę o CAL
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #4479
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Autorus,
    ty pewnie bedziesz bral z serii Arctic - mi wystarcza "zwykle" o grubosci 68cm.

  20. #4480
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Co ta nasza grupa zamiera snem zimowym. Czy wiecie kto z Forum moze wykonac projekt elewacji?
    Rowniez mam pytanko - co bedzie trwalsze/lepsza ochrona dla cokolu domu: tynk zywiczny czy obudowa z plytek kamiennych?
    Ostatnio edytowane przez rafus12 ; 26-01-2013 o 13:31

Strona 224 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony