dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 225 z 268
Pokaż wyniki od 4.481 do 4.500 z 5350
  1. #4481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    rafus12 oczywiscie ze bede bral jak najcieplejsze. Ale to jeszcze dluga droga.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #4482
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Zaczalem umawiac majstra od elewacji dzis. Ustalilismy ze zrobi wycene na robote + styro grafitowy 15cm + silikon Caparola. Przy okazji zapewnial mnie ze nie trzeba czekac na tynki z elewacja tylko mozna to robic rownolegle na wiosne.
    Tylko ze rowniez stwierdzil ze musze miec docelowe drzwi zamontowane. A ja z kolej nie zamontuje drzwi drewnianych (marza mi sie z CALa) przed tynkami/posadzkami - bo za duzo wilgoci. Takze trzeba uwazac na wszystko. Aha - cos tam wspomianal ze jeszcze latem najlepej obrobic cokol wokol domu - gdyz stosuje sie tam masy zywiczne - na jesieni juz nie bardzo, nie wiem na ile to jest wazne.
    mój majster mówił mi że optymalna kolejność to
    stan surowy
    dach
    tynki
    wylewki
    elewacja

  3. #4483

    Domyślnie

    czy wiecie coś na temat fugi przy ogrzewaniu podłogowym? mój majster twierdzi że minimum 3 mm (mam plytki 50x50) a bardzo chciałabym mniej czym grozi położenie fugi 1-1,5 mm ?

  4. #4484

    Domyślnie

    i jeszcze jedno .... czy przed położeniem gresu podłogówka musi być "uruchomiona"? ile po położeniu trzeba/powinno się czekać? obecnie stan jest taki, że podłogówka jest, ale nie ma kotła gres kupiony i chcieliśmy wiosnę zacząć od tego a piec później (czytaj: jak urząd skarbowy zwróci vat )

  5. #4485
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak masz wylewki z mixokreta to może mieć rację, jak anchydryt to nie koniecznie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #4486
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Mnie powiedzieli ,ze minimum 3mm fugi przy ogrzewaniu podlogowym - i na pewno trzeba wczesniej przetestowac podlogowke ( dlatego tez wczesniej kupujemy piec, zeby posprawdzac: przed wylewkami (podlogowka) i tynkami (kominy)).

  7. #4487
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pan Zubr - i to jest dobra kolejnosc, tez sie bede jej trzymal

  8. #4488
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ten anchydryt to duzo drozszej od posadzki lanej z miksokreta? I czy posadzkarze maja to standardowo w repertuarze czy trzeba jakos szczegolnie poszukac?

  9. #4489
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zależy jak grubo musisz lać. Jak masz dobrze wypoziomowane to wystarczy 1,5 cm nad rurki czyli minimum ~` 3,5cm do 5. Jeśli musisz lać więcej to miksokret wyjdzie Ci zdecydowanie taniej. Tyle że jego minimalna grubość to 3 cm nad rurkami. Anhydryt ma jedną wadę jest wrażliwy na ujemne temperatury - reszta to raczej plusy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #4490
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Wylewki anhydrytowe (nie anchydrytowe ), są trochę droższe (ale ceny to trzeba jednak sprawdzać u siebie), ale daje się je cieńszą warstwą, są elastyczne, NIE MOŻNA ich dawać do mokrych pomieszczeń.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  11. #4491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z tym stwierdzeniem że NIE MOŻNA będę polemizował. Gdybyś napisała że nie można gdy nie zastosuje się pewnych środków lub odpowiedniej technologii wykończenia wnętrza, to bym się zgodził.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #4492
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Na siłę zawsze można, tylko po co? koszty większe i efekt może być różny. No chyba że ktoś musi dać jak najcieńszą wylewkę.
    To tak jak posadzić na suchych piaskach różaneczniki, koszty duże a efekt mizerny - nie ma co walczyć z naturą.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  13. #4493

    Domyślnie tynki przez zimę w nieogrzewanym budy

    Witam.
    Panie i Panowie jesteście tu już bardziej doświadczeni w boju więc mam pytanie.
    Czy na przykład jeśli otynkuję budynek w stanie surowym zamkniętym we wrześniu lub w pazdzierniku a budynek nie będzie ogrzewany przez zimę to tynki poniosą jakąś szkodę w czasie mrozów?
    Czy ktoś miał taką sytuację? Czy z tynkami może się coś stać ( zamarzną?)
    Jeszcze nie wiem czy będą tynki gipsowe czy cem-wap.
    Pozdrawiam

  14. #4494
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jesli beda tynki cementowo-gipsowe to po 2 tygodniach wyschna - od wrzesnia/pazdzernika to spokojnie zdaza przed mrozami.
    Tak czy siak - jak i tak sie nie bedzie dzialo w zime to ja bym zrobil tynki na wiosne, ja tak zamierzam - czekam z utesknieniem az mrozy zejda.
    A jesli budynek swiezo postawiony to bedzie widac jak pracowal przez sezon. To moga byc moje subiektywne opinie ale mi fundament pekl w jednym miejscu wiec wole poobserwowac.
    pozdrawiam
    Rafal

  15. #4495

    Domyślnie

    Kochani w projekcie mamy salon połączony z kuchnią na całości ma być ogrzewanie podłogowe..... i nie wiem czy położyć płytki czy też panele podłogowe?? bardziej przekonują mnie płytki z uwagi na male dzieci które wszystko wszędzie rozlewają i brudzą podłogę.... Może ktoś z was rzuci argumentem który mnie przekona całkowicie?????

  16. #4496

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_5326.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	166951 a tak wygląda u nas foto wykonane wczoraj

  17. #4497
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    czyżby świeżo murowane

  18. #4498
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Kochani w projekcie mamy salon połączony z kuchnią na całości ma być ogrzewanie podłogowe..... i nie wiem czy położyć płytki czy też panele podłogowe?? bardziej przekonują mnie płytki z uwagi na male dzieci które wszystko wszędzie rozlewają i brudzą podłogę.... Może ktoś z was rzuci argumentem który mnie przekona całkowicie?????
    my w kuchni i koło kominka będziemy kładli płytki a w części salonowej drewno

  19. #4499

    Domyślnie

    Kochani w projekcie mamy salon połączony z kuchnią na całości ma być ogrzewanie podłogowe..... i nie wiem czy położyć płytki czy też panele podłogowe?? bardziej przekonują mnie płytki z uwagi na male dzieci które wszystko wszędzie rozlewają i brudzą podłogę.... Może ktoś z was rzuci argumentem który mnie przekona całkowicie?????
    Każdy ma swoje racje, więc opinie będą od sasa do lasa. Ja gryzłem się z tym kilka miesięcy mo małża się uwzięła że drewno w salonie ma być i koniec.
    Bałem się dać wobec tego podłogówkę.
    Powiem tak, jeszcze nie widziałem drewna na podłogówce które by się nie porozsychało albo poodklejało z biegiem czasu (jeśli klejone do podłoża).
    Ostatecznie sam zarządziłem że w salonie jest podlogówka, a teraz wybraliśmy rewelacyjne płytki z wzorem drewna i gra muzyka. Nawet żonka teraz twierdzi że dobrze że ja przekonałe. Płytki rozważamy dwa rodzaje jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła, takie długie jedne 120 cm drugire 80 cm długie i 20 szerokie.
    W domu ma być przede wszystkim praktycznie i ekonomicznie, a wycieczki po domu i opinie co do wyższości naturalnego drewna nad imitacją wogole mnie nie przekonują.
    Ale oczywiście każdy robi, jak stryjenka uważa.

  20. #4500

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Witam.
    Panie i Panowie jesteście tu już bardziej doświadczeni w boju więc mam pytanie.
    Czy na przykład jeśli otynkuję budynek w stanie surowym zamkniętym we wrześniu lub w pazdzierniku a budynek nie będzie ogrzewany przez zimę to tynki poniosą jakąś szkodę w czasie mrozów?
    Czy ktoś miał taką sytuację? Czy z tynkami może się coś stać ( zamarzną?)
    Jeszcze nie wiem czy będą tynki gipsowe czy cem-wap.
    Pozdrawiam
    We wrześniu tynkuj spokojnie.
    No chyba że zima przyjdzie w październiku ze stałą tem poniżej minus przez kilka kilkanaście dni
    To wtedy klops, ale to chyba nie w naszej strefie klimatycznej.

Strona 225 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony