dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 232 z 268
Pokaż wyniki od 4.621 do 4.640 z 5350
  1. #4621
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrusRadom Zobacz post
    Zimno jak cholera a chłopaki łacą garaż i mieszkanie, jutro leci rynna i obróbka

    Panowie i Panie, czy jest gdzieś w projekcie ile powinno być tynków z założenia projektu powierzchnia pod wylewkę jest a reszty brak lub nie wiem jak to jest oznaczone:|
    Do powierzchni pod wylewkę dodaj powierzchnię ścian i masz ilość tynków, ale są od tego odstępstwa
    Pozdrawiam

  2. #4622
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin i Agata
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witam zna ktoś dobrą i sprawdzoną ekipę do prac wykończeniowych z rejonu Lubelszczyzny i Siedlec. Jeśli posiada ktoś kontakty proszę o informacje.

  3. #4623
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar arek-1
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wilczopole - Lublin
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Podaj o jaką ekipę Ci chodzi

  4. #4624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Życzę wszystkim Wesołych Świąt.

  5. #4625
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    wszystkiego najlepszego z okazji Świąt
    My przerwę w budowaniu wykorzystujemy na relaks i korzystamy z ostatnich śnieżnych dni na pięknych stokach polskich gór jest superrrrrrr

  6. #4626

    Domyślnie

    [QUOTE=aksuda;5905818]wszystkiego najlepszego z okazji Świąt
    My przerwę w budowaniu wykorzystujemy na relaks i korzystamy z ostatnich śnieżnych dni na pięknych stokach polskich gór jest superrrrrrr:rolle. Zazdroszcze

  7. #4627

    Domyślnie

    Niechcacy to zrobilam ...

  8. #4628
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Niechcacy to zrobilam ...
    Już się nie tłumacz

  9. #4629

    Domyślnie

    Dawno mnie tutaj nie bylo i troszke zatesknilam za wami .Po czesci przytocze na jakim etapie jestesmy ,hydraulika juz jest teraz jestem na etapie elektryki i zaczely sie schody ,przez duze S Chodzi o kuchnie ,zrobilam projekt kuchni i nie jestem zadowolona co do rozmieszczenia poszczegulnych urzadzen i szafek a musze wiedziec, gdzie bedzie np kuchnia moze podpowiecie mi jakie ustawienie bedzie korzystne i funkcjonalne bo osoba ktora sie tym zajela chyba pomylila stanowiska zero wkladu i zaangazowania w to co robi ... kuchnia ma okolo 13 m

  10. #4630

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Już się nie tłumacz

  11. #4631

    Domyślnie

    Spicie juz

  12. #4632
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Dawno mnie tutaj nie bylo i troszke zatesknilam za wami .Po czesci przytocze na jakim etapie jestesmy ,hydraulika juz jest teraz jestem na etapie elektryki i zaczely sie schody ,przez duze S Chodzi o kuchnie ,zrobilam projekt kuchni i nie jestem zadowolona co do rozmieszczenia poszczegulnych urzadzen i szafek a musze wiedziec, gdzie bedzie np kuchnia moze podpowiecie mi jakie ustawienie bedzie korzystne i funkcjonalne bo osoba ktora sie tym zajela chyba pomylila stanowiska zero wkladu i zaangazowania w to co robi ... kuchnia ma okolo 13 m
    Kochana, do nas jutro wchodzi elektryk i tez mam problem z kuchnia...dalej nic nie wiem , np. w salonie nie wiemy gdzie bedzie telewizor i robimy "podpiecie" na dwoch scianach - jakas normalnie masakra.

  13. #4633
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    za to potem bedzie mozliwosc przemeblowania

  14. #4634
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    chwile relaksu zbyt szybko mijają trzeba było się szybko przestawić i wrócić do rzeczywistości , czyli nasza kochana budowa i szara rzeczywistość
    widzę ,że jestem na podobnym etapie , od jutra zaczynamy robić elektrykę i mam ten sam problem gdzie i co poustawiać co do kuchni to ogólny zarys mam więc tu będzie z górki ale pozostałe pomieszczenia masakra

  15. #4635

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksuda Zobacz post
    chwile relaksu zbyt szybko mijają trzeba było się szybko przestawić i wrócić do rzeczywistości , czyli nasza kochana budowa i szara rzeczywistość
    widzę ,że jestem na podobnym etapie , od jutra zaczynamy robić elektrykę i mam ten sam problem gdzie i co poustawiać co do kuchni to ogólny zarys mam więc tu będzie z górki ale pozostałe pomieszczenia masakra
    Dla mnie kuchnia jest priorytetem i chcialabym nie zrobic pomylek ale wiem ze to jest nieuniknione

  16. #4636

    Domyślnie

    U nas okna skończyli montować w poniedziałek, a elektrycy wchodzą dziś. Przez pogodę już mamy 9 dni opóźnienia...jeśli chodzi o kuchnie, to udało mi sie w miarę wszystko rozplanowac. I mam nadzieje, ze po perypetiach ze stanem surowym, teraz pójdzie lepiej

  17. #4637
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    no to ustaliliśmy rozmieszczenie elektryki ilość kontaktów mnie przeraża jak dobrze pójdzie to za dwa tygodnie ruszmy z tynkami teraz wybieramy parapety

  18. #4638

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    min to 30cm, ale ja bym dał więcej.
    Pytanie jak i odpowiedz bardzo malo precyzyjne.
    Trzeba patrzec na parametry cieplne welny a nie tylko cene grubosc. Lepszej welny mozna dac znacznie mniej niz gorsze a efekt cieplny bedzie taki sam. Tym sposobem mniej sie napracujemy, mniej pojdzie wieszakow i bedzie wiecej miejsca na poddaszu

  19. #4639
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie


    Witajcie!
    Chcę się przywitać po kolejnej długiej przerwie. Jednocześnie - kurcze - chylę czoła! Widzę, że trzon wątku bez zmian po tylu miesiącach! Skąd Wy macie czas na pisanie?!
    ...ja nie mam czasu być tu stale, ale bez forum trudno zbudować dom, jednak. Więc wpadłam, bo potrzebuję pomocy.
    Dekarze właśnie kończą dach i jesteśmy na etapie wyboru okien. Właściwie prawie już je wybraliśmy - miały być okna MS Tytanowe termo. Ta firma robiła mi już wycenę prawie rok temu i byłam pewna, że parametry okien, jakie mi wtedy podali były na poziomie U=0,6 do 0,8 (U okna). Gdy dziś poprosiłam o parametry okazało się, że to raczej 0,8 do 1,0. Jestem zdegustowana i skonsternowana. Do tego cena wcale nie jest fajna (za okna do całego domu - większość fix-ów - 25,500 zł + 2,5 tys za montaż na taśmy). Chcieliśmy montować okna w warstwie ocieplenia, ale u nich taki montaż kosztuje ok 12 tys (!!), więc to zupełnie bez sensu.
    Sama nie wiem co myśleć.
    Jako konkurencyjną rozważam ofertę okien na profilach veka alphaline 90. Parametry są nieco lepsze, cena nieco wyższa.
    Proszę, pomóżcie mi zebrać myśli i fakty. Jaki współczynniki przenikania ciepła dla okien to wynik przeciętny, a jaki bardzo dobry? Jaką firmę możecie polecić za rozsądne pieniądze (czy np schucco będzie lepsze?), i jak z U dla bramy garażowej i drzwi zewnętrznych - jakie wartośći powinny mieć w domu energooszczędnym?
    I co myślicie o montażu w warstwie ocieplenia? Czy da się to zrobić taniej? Czy da się samemu? I czy kotwy naprawdę kosztują po 30zł/ szt?

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

    I jeszcze raz wszystkich Was serdecznie witam!
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  20. #4640

    Domyślnie

    noo to ja się też pochwalę w końcu chyba wiosna przyszła.
    u nas dużo się dzieje bo w czerwcu urodzi nam się córeczka wiec zbieramy wyprawkę
    w środę zalali strop a dziś już murowali ścianki na poddaszu- dobrze, że deszczyk pada bo bynajmniej ominie nas polewanie stropu.
    cieśla już wystrugał ozdobne elementy drzewne wystające spod dachu no i mieli dziś zalewać wieniec, ale jednym nie opłaca się jechać z 2 m3 betonu, drudzy mają kolejki i dopiero we wtorek mogą a trzecia betoniarnia ma popsutą gruchę i stoimy

Strona 232 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony