dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 233 z 268
Pokaż wyniki od 4.641 do 4.660 z 5350
  1. #4641
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    marta&robert
    pierwotnie zapewne podali Ci U dla szyby, nie dla całego okna (taki wabik dla inwestora ), następnym razem poproś o przeliczenie u dla każdego okna osobno (ta druga wartość którą podajesz jest dużo bardziej realna). Ja mam montaż okien na kotwach jb-d za 4 tys. (12 okien w tym 2 fixy). Profil schuco Si82 (u między 0,8 - 0,9, to zależy od wielkości okna). Przy domach energooszczędnych U dla drzwi zewn. powinno być k. 1 (poniżej to już dla pasywnych), U dla bramy garażowej to raczej fikcja, całe ciepło i tak wypuszczasz otwierając bramę.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  2. #4642
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    marta , panda fajnie że znowu się odzywacie , cieszę się z Wami z Waszych postępów postępów, dla mnie wybieranie okien to była droga przez mękę

  3. #4643

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    marta , panda fajnie że znowu się odzywacie , cieszę się z Wami z Waszych postępów postępów, dla mnie wybieranie okien to była droga przez mękę
    Ja nie miałam aż takiego problemu z wyborem choć już byłam skłonna zmienić kolor okien na szare w ostatniej chwili ale zostało przy pierwszej wersji są ciemne i nie żałuję decyzji

  4. #4644
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nita83 witaj!
    cronin, nie, podawali parametry dla każdego okna i jestem pewna, że były lepsze niż teraz. Nie wiem, czy to nie przez ramkę swiss spacer - byc może nie uwzględnili jej teraz, albo jeszcze innego szczegółu? Tak czy owak przedstawiciel nam sie nie podoba, robią problemy..
    Byłam dziś w firmie amb Jędraszek, która robi na profilach Veka. Wszystko ok... tylko wykonanie okna mi się nie podoba. Tylko... Okno wygląda jak "blokowe", a nasze od środka będą białe więc zależy mi by to był ładny biały. Podobno właśnie MS robi na bielszych i ładniejszych profilach (Salamander).
    Wysłałam jeszcze dzisiaj trzy prośby o wycenę. Do Jezierskiego i przedstawiciela schucco. Zobaczymy....

    Póki co jutro dach będzie skończony. To wrzucę fotkę.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  5. #4645

    Domyślnie

    dajcie fotki Waszych dachówek z pełnymi nazwami, może mnie zainspirujecie bo nie mam zielonego pojęcia jaką i co wybrać
    zastanawialiśmy się nad Koramic alegra 9 ale nie wiem nie wiem nie wiem nic nie wiem. Wiecie co?? tak sie cieszyłam na budowę domu ale teraz to jeden wielki STRES!!!!

  6. #4646

    Domyślnie

    Jak kupisz Koramica Wienerbergera to sprawdz dokładnie przy rozładunku czy nie masz obtartej angoby przez zamki dachówek. Nie daj sobie wmówic ze czerwone obtarcia sie zmyja po deszczu tylko nie odbieraj transportu. Ja niestety będę się chyba sądził z nimi.

  7. #4647
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    dajcie fotki Waszych dachówek z pełnymi nazwami, może mnie zainspirujecie bo nie mam zielonego pojęcia jaką i co wybrać
    Nelskamp, Nibra F7, stara czerń angobowana, dachówka wielkoformatowa - na m2 wchodzi tylko 7 szt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0012_zmien rozmiary.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	183500
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0009_zmien rozmiary.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	183501
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0011_zmien rozmiary.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	183502

  8. #4648

    Domyślnie

    Witajcie
    wieniec wylany co prawda betoniarnia przywiozła beton ale bez pompy i chłopaki 2,5 m3 ponosili na górę całą noc nie spałam myśląc, że to będzie trwało wieczność a oni o 13:00 skończyli swoją pracę jupi

    DUSIAKA jaka cena za m2 wyszła tej dachówki??? (kolorek super)

    Ile płaciliście za położenie dachówki, czy 20 zł za m2 to dużo czy mało???????

  9. #4649

    Domyślnie

    aaa i jeszcze jedno
    mieliście kontrole z banku po wypłacie ostatniej transzy?? czy już tylko wystarczył dokument odbioru domu???
    poza tym pytanie (mamy kredyt podzielony na 2 transze) jak mieliście kontrole po pierwszej transzy to co sprawdzał kontrolujący?? pozmienialiśmy okna (wielkość) poprzesuwaliśmy kilka ścianek działowych i zamierzamy na strychu zrobić kilka ścianek działowych ale mamy obawy, że ktoś może nam to zakwestionować.

  10. #4650
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    DUSIAKA jaka cena za m2 wyszła tej dachówki??? (kolorek super)
    Ile płaciliście za położenie dachówki, czy 20 zł za m2 to dużo czy mało???????
    panda - wiadomo, że dach, to nie tylko dachówka. Dochodzą gąsiory,dachówki początkowe, końcowe, orynnowanie, łaty, okno - wyłaz, etc.
    W sumie materiał wyniósł 21 tys, przy 240 m dachu, to daje średnio 87,5 pln/m2.
    Robocizna dekarza 10 tys, więc za metr wyszło koło 40 pln.

    Nie wiem, czy mnie pytasz, ale jeśli tak- nie miałam kontroli z Banku po zakończeniu budowy. Do Banku zaniosłam potwierdzenie zakończenia budowy i odbioru.
    Człowiek z banku przed wypłatą drugiej transzy nie sprawdzał żadnych wymiarów, tylko stan prac - czy są okna, czy jest dach, ocieplenie stropu.
    Zakwestionować może kier-bud, chyba, że zmiany były wprowadzone w trakcie budowy do projektu i zatwierdzone przez architekta. Wyjątkiem są zmiany nieistotne.Lepiej zawsze kierownika budowy dopytać.
    No i czekając na odbiór domu może się przydarzyć kontrola z inspektoratu nadzoru, ale to się ponoć bardzo rzadko zdarza.

  11. #4651
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U nas już od wczoraj skończony dach, więc mamy SSO.

    Panda u nas jest MONZA PLUS z Robena, kolor czarno-brązowy (chyba nazywa się tobago - nie jestem pewna na 100%). Jest bardzo ładna - moim zdaniem - a cena korzystna. Niestety nie mogę dodać zdjęcia.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  12. #4652
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    gratulacje!!

  13. #4653
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja zaszalowałem drzwi do garażu dopiero.



    Czekam na betoniarkę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #4654
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nita83 dzięki!

    autorus chylę czoła! Że sam to zaszalowałeś... podziwiam. My mamy tylko dwa malutkie łuczki - okna i dwa większe na tarasie i mocno byłam ciekawa jak to w ogóle można zrobić.

    A ja nadal magluję okna... Wczoraj byłam w firmie OKNA MRÓZ która montuje schucco. Powiem Wam, że gdy zobaczyłam te okna na żywo, to mi dech zaparło. Sa naprawdę piękne i nie da się ich porównać z żadnymi, które widziałam dotąd (rónież z żadnymi zamontowanymi w jakimkolwiek domu). Do tego mają ekspozycję, na której są zamontowane całe okna w murze dla pokazania montażu warstwowego, w warstwie ocieplenia itp. Nie powiem, pełen profesjonalizm rzeczywiście. Obsługa też bardzo fachowa i miła, siedziałam tam chyba ze trzy godziny wczoraj.
    I dostałam wycenę na profilu schucco CT70 (profil 5-komorowy) okna otwierane, na Si82 (6 komorowy) wszystkie fixy (tak pan sam zaproponował, żeby było ekonomicznie i ciepło zarazem), w obustronnym kolorze, z montażem trzywarstwowym illbruck i wyszła cena prawie ta sama (500zł mniej) niż za MS okna Thermo, tyle że MS ze zwykłym montażem (na taśmy doliczają 2-3 tys i pytanie jak to zamontują), ale ze szprosami (szprosy ok 5 tys). Czyli praktycznie ta sama cena. Firma schucco mnie przekonuje jakością. Tak mi się zawsze kojarzyła i nie sądziłam nawet, że mogę mieć takie okna. I dają 7 i 10 lat gwarancji. To o czyms świadczy.
    No i byłam taka zachwycona wczoraj, a dziś policzyłam sobie współczynniki i wyszło mi, że sumarycznie są gorsze niż w MS i w abm Jędraszek. Tylko zastanawiam się, czy mój sposób liczenia ma sens. Dodałam sobie po prostu wszystkie wartości dla każdego okna i podzieliłam przez liczbę okien. Okna schucco wychodzą 1,02 a tamte pozostałe 0,92. Tylko najgorsze współczynniki mają 4 małe okienka, a największe okna mają Uw=0,96. Więc ile ciepła ucieka przez te małe okna z gorszym współczynnikiem...? Czy w ogóle jest się o co bić? Chyba nie warto dopłacać 2 tys do profili 6-komorowych w tych 4 okienkach...
    wydaje mi się, że osiągnęłam kompromis między ceną a jakością (parametrami). Chyba ważniejszy jest dobry profil niż gorszy z lepszym (ciut) współczynnikiem? Tym bardziej tak myślę, że pan mi powiedział, że schucco nie stosuje żadnych przekładek termicznych, a pozostałe firmy tak, i że te przekładki za ileś lat stracą swoje właściwości, bo tworzywo się niszczy zwyczajnie. Jakiś jest w tym sens... Męczą mnie tylko te współczynniki, tylko czy wobec pozostałych zalet warto kruszyć kopie o te 0,1 na całym domu (na wszystkich oknach)?
    Dzięki z góry za uwagi!
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  15. #4655

    Domyślnie

    U nas dziś był Pan do pomiaru bramy garażowej firmy Interflex- dziś wieczorem ma paść "cena" ciekawe co nam zaproponują, Wczoraj wycenili bramę Wiśniowski 3600 zł. oraz Hormann 4100zł. Przyznam, że trochę dużo- oczywiście ceny z montażem. Chyba nie możemy sobie pozwolić na takie luksusy
    Poza tym dziś już chyba jedziemy do ostatniego składu- hurtowni jeszcze szukać tej pięknej, jedynej dachówki- ale już tracę nadzieję, że uda się to wszystko poukładać w całość.
    Temat okien i współczynników to w ogóle dla mnie czarna magia

  16. #4656
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    okna schucco sa bardzo chwalone sama chętnie bym je wzieła, ale niestety cenowo się nie zmieściliśmy

  17. #4657
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    my założyliśmy schucco jesienią, jak na razie sprawują się dobrze

  18. #4658
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    marta&robert
    ja mam również okna zamówione w firmie mróz i w mojej ocenie bardzo fachowa obsługa i jakość oferowanych produktów świetna.

  19. #4659
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzięki za dobre słowa o oknach. Dziś podpisaliśmy umowę na okna schucco od firmy mróz, a raczej pan mąż podpisał, bo ja już nie mogłam tak długo siedzieć w firmie. Nie wiem więc nawet jeszcze jakie wynegocjował warunki, ale sądząc po głosie to lepsze od moich....
    nita
    ja też wcześniej nie brałam ich pod uwagę, ale naprawdę wyszły nam w tej samej cenie co MS Okna. I co abm Jędraszek. A jakość jest nie do porównania. My założyliśmy, że ściany, dach, okna - mają być jak najlepsze (na jakie nas w miarę stać). Lepszą kanapę mogę sobie kupić za dwa lata albo za pięć.
    panda pan od okien bardzo mi odradzał bramę Wiśniowski. Podobno w górach, gdzie jest rzadka zabudowa, zdarzają się kradzieże tych bram z powstających domów - tak są łatwe do zdemontowania od zewnątrz. Też miałam wziąć ich bramę i nie zamierzałam się akurat nad tym "rozczulać". Ale trochę się dałam przkonać, że lepiej dołożyć teraz niż za 5 lat wymieniać bramę, czy - w co prędzej uwierzę - naprawiać. Nas namawiają na bramę firmy KRISPOL. Nigdy o tej firmie nie słyszałam, a ponoć są świetni, porównywalni z Hormanem, a nawet w niektórych aspektach lepsi. Krispol ma teraz promocję do końca miesiąca. Może warto sprawdzić? Choć tanio też raczej nie będzie. Ale jak już płacić, to za to za co warto. Tak myślę. A co do dachówek - wrzucam moje zdjęcia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz010uu.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	3,7 KB
ID:	184066 Nazwa:  obraz008hh.jpg
Wyświetleń: 136
Rozmiar:  4,1 KB

    ...i linki, bo nie wiem dlaczego zdjęć nie można powiększyć.

    http://imageshack.us/a/img805/3695/obraz010uu.jpg
    http://imageshack.us/a/img6/6986/obraz008hh.jpg
    Ostatnio edytowane przez marta&robert ; 16-04-2013 o 20:36
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  20. #4660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja wziąłem krispola również od nich do tego tez rolety zewnętrzne. Czytałem o bramach i krispol całkiem dobrze wypada

Strona 233 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony