dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 236 z 268
Pokaż wyniki od 4.701 do 4.720 z 5350
  1. #4701
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Jestesmy przed tynkami i na ta chwile wszedl hydraulik, zeby "zainstalowac" wszystkie rury idace w scianach, aby potem nie kuc w nowo polozonych tynkach . Potem tynki, podlogowka i wylewka. Pozniej sufit podwieszany (strop drewniany) i tu mam pytanie: ile najlepiej poczekac z montazem sufitu? (ile schnie taka wylewka i tynki maszynowo kladzione).

  2. #4702
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    cronin, dzięki! Wynika z tego, że musimy poczekać na okna, potem tynki, potem wylewki. Ale czy wylewki można "zapaskudzić"? Tak bym chciała, żeby się działo coś konkretnego!

    ewa, ale okna już macie?
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  3. #4703

    Domyślnie

    Dziś zamówiliśmy okna mam nadzieję, że po małych poprawkach ścian wszystko się "pomieści" Dachówkę zaczną kłaść od wtorku. Mam pytanko odnośnie ocieplania poddasza watą----- czy uważacie, że lepiej zrobić to po tynkach??(by wata nie "napiła" wilgoci???

  4. #4704
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A wiec ja moge nakreslic jak to u mnie jest - najblizszy harmonogram wlasnie ukladam- u nas najpierw byly okna PVC, potem instalacje - eletryczna, internet, TV, glosnikowa, alarmowa, piony kanalizacyjne i rozprowadzenie wody po podlogach i scianach, zamontowanie geberitow, dojscia go grzejnikow lazienkowych, rozprowadzenie spiro do rekuperacji.. Wlasnie w tej chwili robione sa tynki cementowo-wapienne z agregatu. Takie tynki schna max. 2 tygodnie. Po tynkach posadzkasz naniesie niwelatorem poziom posadzek, nastepnie hydraulik polozy folie, styropian i podlogowke. Nastepnie posadzkarz wyleje szlichte, po okolo tygodniu beda przygotowane plytki w kotlowni pod kociol gazowy. Nastepnie uruchomienie instalacji gazowej, jednoczesnie montaz docelowych drzwi wejsciowych i wtedy na zewnatrz elewacja bedzie robiona - styropian - ktory po 6 maja ma w fabryce Arbetu podrozec wiec kupuje teraz.
    Z pytan: okna PVC mozna po tynkach ale robi sie wczesniej zeby zabezpieczyc dom.
    Zeby nie paskudzic to zawsze tynki najpierw - dopiero potem posadzki, ale przed tynkami instalacje wod-kan maja byc zrobione. Co do C.O. - ja mam tylko podlogowke a to i tak przed posadzkami.

  5. #4705
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Panda, ocieplenie poddasza PO tynkach i posadzkach i to nie od razu. Wata zawilgocona traci parametry, ale to nie ona bedzie glownym problemem. Twoj najwiekszy wrog wilgoci to regipsy - one nasaczone woda po prostu oklapna.
    Moja rada - poczekaj z miesiac, dwa po tynkach i posadzkasz zanim dotkniesz temat ociepania poddasza, w tym czasie pchnij temat elewacj zewnetrznej,

  6. #4706
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Marta&robert okna sa juz wstawione (PVC)

  7. #4707
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    panda - to jesteście o wiele lepiej zorganizowani niż my. My niestety za późno zamówiliśmy okna i mamy teraz przestój. Z drugiej strony z czego to wszystko na raz zapłacić??
    ewa - tak myślałam...

    A powiedzcie, czy montowaliście od razu alarm, żeby okien nie wynieśli? Bo my zamierzamy tego samego dnia co okna. Jakie macie doświadczenia? I czy dużo płaciliście?
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  8. #4708
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    marta&robert, umow elektryka tego samego dnia co okna, powiedz mu ze chesz podlaczyc alarm, kontraktony pod wszystkie okna/drzwi. Elektryk powinien wczesniej doprowadzic prad do budynku kablem ziemnym. Razem z wstawieniem okien, drzwi i bram moze podlaczyc sam alarm, reszta elektryki moze byc robiona potem na spokojnie. Wiem co pisze bo u mnie to bylo dokladnie tak zrobione.

    -rafus

  9. #4709

    Domyślnie

    Witajcie

    u nas w połowie maja mają być okna a myślicie, że alarmy są "potrzebne" bo mogą okna "wynieść"????eh nie myśleliśmy o tym Nawet nie mamy jeszcze drzwi zamówione a będziemy od razu montować te już "ostateczne" by rozliczyć 1 transzę. Ofoliujemy je, żeby nikt nie poniszczył. Kurcze chyba muszę się pospieszyć z tymi drzwiami. Alarm fajna sprawa ale my nie mamy prądu wszystko ciągniemy na agregacie

  10. #4710

    Domyślnie

    mam do was jeszcze jedno pytanko chodzi o wentylacje w kuchni........ nasi murarze przesunęli komin wentylacyjny i wyszedł "na oknie, na poddaszu" w związku z tym do tych wentylacyjnych pustaków dołączyli rury pcv 100 zrobili "mały zakręt" i tę rurę wyprowadzą na dachu.... czy myślicie, że to "jest dobrze"??? bo murarze zapewniają, że jest ok ale ja mam obawy

  11. #4711
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marzena i Rafał
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Okolice Dąbrowy Górniczej
    Posty
    42

    Domyślnie

    Dziś zamówiliśmy okna mam nadzieję, że po małych poprawkach ścian wszystko się "pomieści" Dachówkę zaczną kłaść od wtorku. Mam pytanko odnośnie ocieplania poddasza watą----- czy uważacie, że lepiej zrobić to po tynkach??(by wata nie "napiła" wilgoci???
    My kładliśmy tynki i wylewki maszynowe końcem września zeszłego roku i mąż zaczął w listopadzie kłaść wełnę i folię i totalny szok bo zaczął nam z sufitu padać "deszcz" na oko tynki wyglądały na suche a po sprawdzeniu takim aparacikiem okazały się zdecydowanie mokre - dopiero teraz kładziemy wełnę a całą zimę po prostu grzaliśmy i wietrzyliśmy - mokre tynki to temat nie do przeskoczenia bo z wełny będziesz miał kiszonkę
    przed wełną sprawdź wilgotność tynków i wylewek

  12. #4712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie już po hydrauliku. Teraz będzie zalewanie podłóg.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #4713
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    rufus dzięki za odpowiedź! U nas kabel przyłączeniowy będzie ciągnął znajomy, a w domu to we własnym zakresie.

    mam do was jeszcze jedno pytanko chodzi o wentylacje w kuchni........ nasi murarze przesunęli komin wentylacyjny i wyszedł "na oknie, na poddaszu" w związku z tym do tych wentylacyjnych pustaków dołączyli rury pcv 100 zrobili "mały zakręt" i tę rurę wyprowadzą na dachu.... czy myślicie, że to "jest dobrze"??? bo murarze zapewniają, że jest ok ale ja mam obawy
    Panda, jak dla mnie to wygląda na niezłą fuszerkę. Wygięty komin nie będzie dobrze ciągnął. Nie ma siły.

    Cytat Napisał Marzena i Rafał Zobacz post
    My kładliśmy tynki i wylewki maszynowe końcem września zeszłego roku i mąż zaczął w listopadzie kłaść wełnę i folię i totalny szok bo zaczął nam z sufitu padać "deszcz" na oko tynki wyglądały na suche a po sprawdzeniu takim aparacikiem okazały się zdecydowanie mokre - dopiero teraz kładziemy wełnę a całą zimę po prostu grzaliśmy i wietrzyliśmy - mokre tynki to temat nie do przeskoczenia bo z wełny będziesz miał kiszonkę
    przed wełną sprawdź wilgotność tynków i wylewek
    Ja cie! Nie wiedziałam o tym! Czyli trzebaby się spieszyć z tynkami! U nas w ogóle cały dom jest mokry - silikaty bardzo się "napiły" przez jesień i zimę, majster kazał się wstrzymać jak najdłużej z robieniem styropianu na zewnątrz. Jak jeszcze na to mokre tynki.... Hmm. Nie fajnie. Chcemy się wporwadzić przed zimą. Jak tylko będą podłogi i ściany. Na początku będziemy mieszkać na dole, ale tak się nia da długo (troje dzieci w jednym pokoju 10m2.)
    Jak długo schną tynki? I po jakim czasie można malować ściany?
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  14. #4714
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    rufus dzięki za odpowiedź! U nas kabel przyłączeniowy będzie ciągnął znajomy, a w domu to we własnym zakresie.



    Panda, jak dla mnie to wygląda na niezłą fuszerkę. Wygięty komin nie będzie dobrze ciągnął. Nie ma siły.
    Nie strasz, nie strasz tradycyjna wentylacja w zimie pomimo uskoków (zależy oczywiście jak dużych) będzie działać aż za dobrze, a w lecie to trzeba naprawdę dobrze zrobić wentylację tradycyjną aby w ogóle działała. Nie jestem specjalistą i warto to skonsultować z kominiarzem. Pozdrawiam
    ps.przy budowie Zamku w Malborku też pewnie nie wszystko poszło gładko a stoi do tej pory

  15. #4715

    Domyślnie

    Kier. Bud. powiedział, że wentylacja jest ok więc trochę się uspokoiłam.

    jakich firm macie membrany dachowe??

  16. #4716
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggs1 Zobacz post
    Nie strasz, nie strasz tradycyjna wentylacja w zimie pomimo uskoków (zależy oczywiście jak dużych) będzie działać aż za dobrze, a w lecie to trzeba naprawdę dobrze zrobić wentylację tradycyjną aby w ogóle działała. Nie jestem specjalistą i warto to skonsultować z kominiarzem. Pozdrawiam
    ps.przy budowie Zamku w Malborku też pewnie nie wszystko poszło gładko a stoi do tej pory
    Nie zamierzałam straszyć, maggs1. Po prostu mieszkam w domu, gdzie wentylacja kuchenna działa bardzo słabo, mimo, że komin jest prosty. Wolałabym nie mieć krzywego. Ale skoro kier. bud. powiedział, że OK, to OK. Nie chciałam Cię stresować, panda.

    A zamek w Malborku... hmm. Dziwny argument, maggs. Stoją też miliony źle zbudowanych mieszkań, w których grzyb wchodzi na ściany, okna uszczelniono gazetami i szmatami, a ściany, sufity i podłogi nie trzymają poziomu ani pionu. Ale czy to znaczy, że my też mamy sobie zbudować takie??
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  17. #4717
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&robert Zobacz post
    Nie zamierzałam straszyć, maggs1. Po prostu mieszkam w domu, gdzie wentylacja kuchenna działa bardzo słabo, mimo, że komin jest prosty. Wolałabym nie mieć krzywego. Ale skoro kier. bud. powiedział, że OK, to OK. Nie chciałam Cię stresować, panda.

    A zamek w Malborku... hmm. Dziwny argument, maggs. Stoją też miliony źle zbudowanych mieszkań, w których grzyb wchodzi na ściany, okna uszczelniono gazetami i szmatami, a ściany, sufity i podłogi nie trzymają poziomu ani pionu. Ale czy to znaczy, że my też mamy sobie zbudować takie??
    OK, argument z Malborkiem niedobry nie miałem zamiaru nikogo denerwować, po prostu z niektórymi fachowcami nie da się uniknąć błędów i niektórych nie da się prosto naprawić. Co do wentylacji to zrobiłem sobie mechaniczną, ale dopiero za jakiś czas się dowiem czy się sprawdzi
    Pozdrawiam

  18. #4718
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na pewno się sprawdzi
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #4719
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggs1 Zobacz post
    OK, argument z Malborkiem niedobry nie miałem zamiaru nikogo denerwować, po prostu z niektórymi fachowcami nie da się uniknąć błędów i niektórych nie da się prosto naprawić. Co do wentylacji to zrobiłem sobie mechaniczną, ale dopiero za jakiś czas się dowiem czy się sprawdzi
    Pozdrawiam
    Też robimy mechaniczną, bo w grawitacyjną nie wierzę. Tym bardziej zmartwił mnie krzywy komin u pandy.
    Rekuperację chciał zrobić mój mąż, bo ktoś tam znajomy ma i jest super. Początkowo był to dla mnie niedorzeczny pomysł i przerost formy nad treścią. Zaczęłam zmieniać zdanie, gdy urodziły nam się dzieci i ryczały co noc, bo - jak się okazało - było im za gorąco. Tylko w listopadzie trudno było regulować temperaturę tak by było dość ciepło, ale nie sucho, i powietrze świeże... Praktycznie niemozliwe. Więc tu kaloryfer, tu nawilżacz i efekt i tak słaby. Dom, w którym mieszkamy jest tak źle wentylowany, że gdy wychodzi się na dwór uderzenie świeżego powietrza może zabić. A jak wracam z dworu to natychmiast opadam z sił - chce mi się tylko spać. Po prostu nie ma czym oddychać. Można oczywiście wietrzyć, a potem grzać - tylko choćby przy takiej zimie jak ostatnia wiadomo, że będzie się płacić za ogrzewanie jeszcze parę stuwek więcej. Dzięki. Ja już teraz mam dość rachunków za ogrzewanie. A rozszczelnianie okien to też nie rozwiązanie dla mnie. Jak można oknem regulować temperaturę w nocy? Ja lubię mieć ciepło, ale chciałabym też mieć czym oddychać.
    Nie wiem - być może w tym domu wentylacja jest wyjątkowo źle zrobiona. Mam nadzieję, że u nas będzie inaczej. Na pewno opowiem czy jest lepiej.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  20. #4720

    Domyślnie

    a co to ta mechaniczna wentylacja????

Strona 236 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony