dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 237 z 268
Pokaż wyniki od 4.721 do 4.740 z 5350
  1. #4721
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    a co to ta mechaniczna wentylacja????
    Ty tak serio pytasz, panda?
    Wentylacja mechaniczna polega na tym, że powietrze nie "wymienia" się w domu samo przez kominy, tylko jest nawiewane i wywiewane kanałami wentylacyjnymi. Nie robi się wtedy kominów wentylacyjnych w domu, tylko rurki w stropie lub pod stropem. Wentylacja mechaniczna także odzyskuje ciepło ze zużytego powietrza i ogrzewa nim to nawiewane. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłam. Normalna wentylacja generuje bardzo duże straty ciepła (ogrzewamy powietrze, które potem ucieka kominem), wentylacja mechaniczna odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego. Ale to nie ja powinnam tłumaczyć, tylko jakiś forumowy ekspert.
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  2. #4722

    Domyślnie

    Dziękuję za odp dot. wentyl. mechanicznej

    mam jeszcze jedno pytanko do Was, czy zagęszczano u Was piasek pod chudziak?? u nas jest teren gliniasty na niego nasypali max 7 cm piasku i zalali chudziak ale bez zagęszczania piasku- zastanawiam się czy to nie "siądzie"??

  3. #4723
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Panda będziesz miała z tym kłopot, glina jest plastyczna, a 7 cm piasku to stanowczo za mało a jeszcze zalali tą glinę wodą. Faktycznie przy 7 cm zagęszczanie nic by nie dało, ale będzie siadać. Panowie odwalili fuszerkę totalną.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  4. #4724
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    panda nie chcę żeby znów było, że straszę, ale naprawdę ta ekipa nie wygląda na profesjonalną (delikatnie mówiąc). Tak samo z tym kominem. Ja bym się rozglądała za inną ekipą a tej nie płaciła. To jakaś masakra. Przecież oni budują dom, który ma stać kilkadziesiąt lat! Nie można na tym etapie "odpuszczać". Potem ściany Ci popękają i sufit (byle nie coś gorszego). Poza wszystkim to przecież niebezpieczne!
    A kier bud co mówi, że OK?
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  5. #4725
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wentulacja mechaniczna nie odzyskuje ciepła... tylko rekuperator dołożony do WM...

  6. #4726

    Domyślnie

    też mi się wydawało, że powinni to ubić ale kierownik budowy stwierdził, że podłoże jest twarde no i też faktycznie bo jak się chodziło po tym to jak po skale jakiejś takie to twarde było a piasku dali 7 cm bo więcej nie trzeba było podnosić.
    Co do tej wentylacji z kuchni kier budowy stwierdził, że jest ok. zresztą z tego co tata mój mówił (zakłada instalacje hydrauliczne na blokach) to w większośći wentylacja jest z rur spiro a nie z bloczków wentylacyjnych.
    Sama już nie wiem, dobrze, że ekipa wylała "fundamencik" pod ścianki działowe, bo już się bałam, że tego nie zrobią.

    A ekipa hmmm może i do wymiany bo już mnie też wkurzają. Kierownik budowy wydaje się być rozsądny, często nas odwiedza, na każde zawołanie, na każde niejasności przyjeżdża więc mam nadzieję, że nie zawiedzie.

  7. #4727
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    panda - trzymam kciuki żeby było tak, jak piszesz, czyli OK. Bo trudno mi wierzyć, żeby kierownik budowy był niekompetentny. Gdyby tak było, to już naprawdę możnaby...

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    Wentulacja mechaniczna nie odzyskuje ciepła... tylko rekuperator dołożony do WM...
    No właśnie, tak mi się wydawało, i pisząc ten post zastanawiałam się jak to jest: no bo czy robi się wentylację mechaniczną bez odzysku ciepła?
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  8. #4728

    Domyślnie

    Powiem Wam, że mam już dość budowy i w ogóle to ostatni dom jaki buduję

    Pytanie czy komin dymny powinien wystawać ponad kalenicę czy nie koniecznie?? U nas nie wystaje póki co i czytałam, że nie musi ale może, zastanawiam się jak jest u Was??

    Czy za wylanie chudziaka płaciliście dodatkowo ekipie?????

  9. #4729

    Domyślnie

    ah i jeszcze jedno pytanko ile macie cm styro pod wylewką??

  10. #4730
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Panda, z kominami tez u nas byly dylematy, bo kazdy mowil co innego, w projekcie inaczej, przepisy, internet czy wyliczenia swoje....w koncu przywiezlismy "najwazniejszego" kominiarza (ktory bedzie robil odbior) i on powiedzial na jaka wysokosc zrobic (przede wszystkim wzial pod uwage wiatry i polozenie domu) - suma sumarum: jeden jest 80cm nad kalenica, a drugi 30cm...
    Styropianu jeszcze nie mamy, ale bedziemy dawac 20cm.
    Za wylanie chudziaka nic nie placilismy dodatkowo (wszystko zalezy, jak dogadaliscie sie przed robotami) - u nas byla jedna ekipa (od ziemi po dach) i wszystko mielismy wyliczone etapami, nie bylo nic dodatkowo platne.

  11. #4731
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    u nas niestety tylko 10 cm (5+5)

  12. #4732
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Panda grubość styropianu masz w projekcie, tego się nie zmienia, od tego zależy docelowa wysokość podłogi, chyba że zmieniasz od razu wysokość posadowienia okien, drzwi, wysokość parteru. Standard to 10 cm, im więcej tym lepiej, ale powyżej 20 cm to już przesada
    Acha u mnie chudziak w cenie, nic dodatkowo.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  13. #4733

    Domyślnie

    Wygląda na to że się zagapiłem i nie ułożyłem folii na chudziak,
    a ruszyłem już z instalacjami.

    Dużym błędem będzie jeśli przykryje część rur folią od góry?

  14. #4734
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    a nie możesz podsunąć folii pod rurki? przecież ich się nie mocuje do chudziaka, tylko kładzie luzem. Folia kładziona na rurki łatwo się porwie, przy dalszych pracach.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  15. #4735

    Domyślnie

    No właśnie część jest przymocowana,
    no ale to w takim razie chyba rzeczywiści lepiej będzie to poodkręcać na nowo.

    Jaką folie dawaliście jako pierwszą warstwę? zwykła czarna? 0,2 ? 0,3?

  16. #4736
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    jeśli już folia a nie papa termozgrzewalna, to jak najgrubsza
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  17. #4737
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał cronin Zobacz post
    Panda będziesz miała z tym kłopot, glina jest plastyczna, a 7 cm piasku to stanowczo za mało a jeszcze zalali tą glinę wodą. Faktycznie przy 7 cm zagęszczanie nic by nie dało, ale będzie siadać. Panowie odwalili fuszerkę totalną.
    Popieram, fuszerka. Mam pytanie czy kierownik budowy świeżo upieczony czy wybudował/nadzorował w okolicy domy, które stoją od lat?
    Ja daję 14cm styropianu na podłogę, mam nadzieję, że będzie ciepło
    Chciałbym jeszcze dodać, że robi się wm bez odzysku ciepła, teraz w mieszkaniu mam wentylację mechaniczną (tylko wyciąg) i całe ciepło jest marnotrawione
    Ostatnio edytowane przez maggs1 ; 02-05-2013 o 21:04

  18. #4738
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Powiem Wam, że mam już dość budowy i w ogóle to ostatni dom jaki buduję
    A bo do budowy domu trzeba się przygotować bo to nie jest zamiana samochodu na nowszy na giełdzie
    Jeśli nie jesteście mocni w budowie to dobry kierbud powinien być non stop na budowie.
    Jak dla mnie ekipa i kierbud do zwolnienia.

  19. #4739
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No wlasnie ja dzis kupilem folie 0.5 - droga bo 2PLN za m2 ale coz - buduje na dlugo i tylko na parter idzie.
    Niron, co do rurek to ja tez mam juz przymocowane rurki od wody wiec folia pojdzie na gore - bym sie tym za bardzo nie przejmowal.
    My sie tak wkrecamy ze wszystkim a instalatorzy i tak robia w najlepszym przypadku poprawie.

  20. #4740
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ale 0,5 mm czy 0,5 cm? ja bym z ciekawości rozłożyła kawałek i pochodziła po niej, przypadkiem upuściła młotek itd, a potem obejrzała pod światło. Jak nic nie widać to można spać spokojnie. U mnie folia na piętrze pod działówkami (jako warstwa poślizgowa) wygląda jak sito po przejściu budowlańców.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

Strona 237 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony