dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 238 z 268
Pokaż wyniki od 4.741 do 4.760 z 5350
  1. #4741

    Domyślnie

    też mi się wydawało, że powinni to ubić ale kierownik budowy stwierdził, że podłoże jest twarde no i też faktycznie bo jak się chodziło po tym to jak po skale jakiejś takie to twarde było a piasku dali 7 cm bo więcej nie trzeba było podnosić.
    .
    Panda jak to nie weszło więcej piasku niż 7 cm Chudziak ma z 15 cm , piasek 7cm a co dalej ?
    Czy budowlańcy zostawili Ci tą glinę w fundamencie? Nie wybrali jej i temu nie weszło więcej piasku?

  2. #4742

    Domyślnie

    pod piaskiem jest twardo jak skała nawet kopać w tym nie szło, zasypali to piaskiem potem chudziak i zostało z 16 cm na ocieplenie i resztę.
    Ekipa co nam buduje dom to "doświadczeni" starzy murarze- chociaż dziś "doświadczenie" to pojęcie względne. Kierownik Budowy też wydaje się być w porządku jest na budowie na każdy nasz telefon- czasem co dzień kiedy czegoś nie jesteśmy pewni.
    A poza tym pocieszył mnie tata (hydraulik z 30 letnim stażem), który mówi mi "gdybyś widziała co ludzie mają zbudowane to byś powiedziała, że Twój dom to twierdza, mocny bunkier"

    Komin nam podnieśli ponad kalenice, kierownik budowy im kazal podnieść mimo projektu.
    A jeśli chodzi o ten chudziak to rozmawiałam z naszym projektantem i stwierdził, że nie mam się co martwić bo będzie dobrze.

    a na zakończenie to się śmieję "ŻE OSTATNI DOM BUDUJĘ" - chociaż następny to już sama chyba zrobię- bo budowa to takie doświadczenie, które co dnia uczy czegoś nowego.

  3. #4743

    Domyślnie

    Swoją drogą to muszą wyluzować bo 13 czerwca ma urodzić się nasza córeczka Więc mnie nie straszcie, że się zawali hihih

  4. #4744
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    to trzymamy kciuki

  5. #4745
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Swoją drogą to muszą wyluzować bo 13 czerwca ma urodzić się nasza córeczka Więc mnie nie straszcie, że się zawali hihih
    Gratulacje !!! To z całą pewnością nie ostatni dom przecież ktoś musi córeczce wybudować dom
    Pozdrawiam

  6. #4746
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    gratulacje panda

  7. #4747
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daruśka

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma położony lub kładzie gres polerowany firmy Ceramstic? Zastanawiam się z mężem nad połozeniem go w kuchni i salonie i właściwie trudno podjąć nam decyzje. To podobno chińszczyzna... Co myślicie o tych płytkach?

  8. #4748
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Napiszcie jaka przerwe czasowa robiliscie miedzy polozeniem tynkow wewnetrznych a wylewkami? Bo gdzies czytalam, ze nawet ok. 3 tygodni trzeba czekac...poza tym ile to wszystko schnie? Wiem ,ze to zalezy od pogody, wilgotnosci, temp. itd, ale tak w przyblizeniu miesiac czy cztery?

  9. #4749
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daruśka

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    My robiliśmy tynki luty/marzec tego roku, wylewki natomiast się przesunęły z powodu zimy na kwiecień.
    Pod koniec maja będziemy wykańczać

  10. #4750
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Napiszcie jaka przerwe czasowa robiliscie miedzy polozeniem tynkow wewnetrznych a wylewkami? Bo gdzies czytalam, ze nawet ok. 3 tygodni trzeba czekac...poza tym ile to wszystko schnie? Wiem ,ze to zalezy od pogody, wilgotnosci, temp. itd, ale tak w przyblizeniu miesiac czy cztery?
    Napisz jeszcze jakie tynki, z czego bo jeżeli cementowo wapienne to można szybciej niż gipsowe, warto też spytać wykonawców, bo dają gwarancję i mają doświadczenie (przynajmniej powinni mieć Pozdrawiam

  11. #4751
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggs1 Zobacz post
    Napisz jeszcze jakie tynki, z czego bo jeżeli cementowo wapienne to można szybciej niż gipsowe, warto też spytać wykonawców, bo dają gwarancję i mają doświadczenie (przynajmniej powinni mieć Pozdrawiam
    Sorki, oczywiscie ze idzie o cementowo-wapienne - gipsowych nie dajemy, bo "nie oddychaja" (dlatego nawet gladzi nie bedzie

  12. #4752
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Sorki, oczywiscie ze idzie o cementowo-wapienne - gipsowych nie dajemy, bo "nie oddychaja" (dlatego nawet gladzi nie bedzie
    Moje tynki gipsowe "oddychają",ba cały dom oddycha a nie tylko tynki

  13. #4753
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Co to znaczy oddychają?Czy robią wdech i wydech z wilgoci?Czy oddychają usuwając wilgoć na zewnątrz?

  14. #4754
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Co to znaczy oddychają?Czy robią wdech i wydech z wilgoci?Czy oddychają usuwając wilgoć na zewnątrz?
    Tynki gipsowe u mnie muszą robić wdech/wydech bo nie zauważyłem,żeby się jakoś się zapowietrzyły czy spociły
    Poważnie to do oddychania domu nie służą tynki,ściany itp. tylko prawidłowa wentylacja,kóra jest płucami domu.

  15. #4755
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Uf.A już myślałem,że piszecie o czymś innym.Moje ściany też robią wdech i wydech a dom oddycha wentylacją.

  16. #4756
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tynki gipsowe u mnie muszą robić wdech/wydech bo nie zauważyłem,żeby się jakoś się zapowietrzyły czy spociły
    Poważnie to do oddychania domu nie służą tynki,ściany itp. tylko prawidłowa wentylacja,kóra jest płucami domu.
    No dobra, nie czytajac na ten temat wczesniej "uwierzylam" na slowo , ale i tak wole cem.-wap. A jak z tym schnieciem?

  17. #4757

    Domyślnie

    a my stoimy przed wyborem tynków i..... i nic
    Na początku przemawiały do nas gipsowe ale teraz każdy "kto u nas cokolwiek robi" odradza gipsowe........ no i zaś nie wiemy jaką decyzję podjąć. Ciężko określić się za jednym bo co dom to coś innego i każdy swoje chwali.
    Taka budowa to trochę loteria "w wyborach" bo nigdy nie ma się pewności czy dobrze się wybrało materiał czy technikę.

  18. #4758
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ceel

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    92
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    [email protected] jeśli ta glina nie była ruszana w czasie wykonywania fundamentu tylko zdjęty został humus a ławy wykopane miedzy tym co zostało to nie powinno być tragedii

  19. #4759

    Domyślnie

    Cytat Napisał ceel Zobacz post
    [email protected] jeśli ta glina nie była ruszana w czasie wykonywania fundamentu tylko zdjęty został humus a ławy wykopane miedzy tym co zostało to nie powinno być tragedii

    właśnie tak było jak mówisz dobrze, że chociaż ktoś mnie pociesza..... nie no chyba za bardzo się stresuję.

  20. #4760

    Domyślnie

    Pytanko czym macie obrobiony komin?? i jaki koszt Was wyniósł

Strona 238 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony