dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 266 z 268
Pokaż wyniki od 5.301 do 5.320 z 5350
  1. #5301
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja montaż podbitki odkładałem w czasie ale zaczęły sie problemy z wróbelkami. I przyspieszyłem ten temat kosztem czego innego.
    W dwóch miejscach zaczeły już wydłubywać styropian - na szczytach facjatek. Sprawdziłem te miejsca i póki co nie wydłubały dużo ale wykonawca podbitki mówił że spotkał się z tym że sporo szkód narobiły czasami takie wróbelki.
    Zaobserwuj sobie szczyty, czy nie ma odchodów ptasich zbyt dużo, czy nie ma na krokwiach jakiegoś sianka czy już może małych gniazdek.
    Ptaszki są fajne ale wiesz w karmniku a na naszym dachu.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  2. #5302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    "]autorus, hahaha, no nie ma to jak być optymistą
    i gdziesz czytałam, że w ten weekend jeseś w Kuklówce? Czyżby rzut beretem od mojego Grodziska? nie doczytałam jednak, co to za zlot ma tam być?"

    Zlot dla dzieci z domu dziecka został przeniesiony do Legionowa. Ale za rok znów będzie w Kuklówce Oczywiście ze rzut beretem od Grodziska. Zreszta kopuła przecież tez rzut beretem jest
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #5303
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Jak wy wnuki będziecie bawili to ja płytki dopiero położę na podłogę

    Mysl pozytywnie! Wszyscy juz sie beda remontowac, a u Ciebie wszystko nowe, swiezo polozone

    My tez daleko w tyle za innymi. Za miesiac bedziemy ocieplac dach i robic strych "na gotowo".
    Co niektorzy uwazaja, ze na glowe upadlismy pakujac sie w takie koszty, ale jest to przemyslana decyzja. Z pomieszczen gospodarczych mamy tylko garaz i kotlownie, ktorych nie chce zagracac. Kotlownia mala, z wyjsciem na zewnatrz, wejdzie tylko pompa i zbiornik 300l. Garaz, wiadomo, maz chce wykorzystac po swojemu, a ze nie mam ochoty upychac rzeczy "sezonowych" w sypialniach, zreszta nie wyobrazam sobie "upchniecia" kilkunastu toreb podroznych, walizek i ozdob swiatecznych w szafie w sypialni, wiec wszystko wyladuje na strychu. Nie chce, zeby to byl strych-pier...lnik, wiec zrobimy go "ladnie"

    Mamy tez pierwsza budowlana "porazke" za soba Sprawa do wyjasnienia miedzy elektrykiem a wykonawca od podbitki, maja sami ustalic kto popelnil blad, ja nie mam mozliwosci sprawdzenia, co jest zrobione zle.
    Chodzi o to, ze podbitka "ugina sie" pod ciezarem swiatelek, prawie "wypada". Nie widzialam, wiec nawet nie wiem, jak to wyglada i jak bardzo jest zle. Wykonawca twierdzi, ze elektryk zamontowal swiatelka w zlych miejscach, elektryk mowi, ze wszystkie panele powinny byc przykrecone a nie sa....
    Powiedzialam im, ze maja sie spotkac obaj na budowie i zalatwic to miedzy soba, ja poprosze tylko o ostateczna decyzje, kto spartolil robote

  4. #5304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No błędy zawszę są i będą. Ten sie nie myli co nic nie robi i siedzi w blokach.

    A ja myślałem że wolno idziemy z robotą bo po nas zaczeli bloki budować i oddali je na początku tego roku w styczniu.
    A teraz już im grzyb wylazł - w nowych blokach. Także nic na skróty.

    Wracając do podbitki, to jak szeroką masz ?
    U mnie ok. 100-110cm. Jest na środku jedno wzmocnienie. Nie licząc tego przy ścianie i tej deski na zakończeniu dachu. Co odległość krokwi dali też te prostopadłe. nie wiem jakie tam są odległości ale muszą być większe niż okno dachowe bo one sie mieszczą wyżej miedzy nimi. No i światełka dawaliśmy gdzie nam sie umysli i sie nie wygieły panele PCV.
    A z czego masz podbitkę ? Panele z tego co widziałem przybijali każdy ale to są te poczwórne.
    I nie robili takerem tylko normalnie wkrętami do drewna.
    Ogólnie to sie nie znam, kolega wykonywał i miał moje zaufanie, póki co jestem zadowolony, zobaczymy tylko czy od temperatur sie nie pofaluje. Bo takie spartaczone roboty też już widziałem.
    Acha... no i robiliśmy tak że koleś od podbitki mi światełka od razu robił. Elektryk tylko kabel mu wyprowadził na zewnątrz. W twoim wypadku to mysle że ten od podbitki coś spartolił bo światełka przecież ciężkie nie są jeśli to standardowe oprawki i żarówki LED.
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 19-10-2014 o 21:49
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  5. #5305
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Właśnie założyłem okap. 2.5godziny dłubania, a to to nie pasuje a to tamto. Nie myślałem że będzie z tym tyle problemów.
    No ale wisi i działa.

    Wrzucając zdjęcia na forum musze sie liczyć z krytyką ale co tam... jakoś ją zniose


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141024_173143.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	286277
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141024_173205.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	286278
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ee7d765ba931b315gen.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	286276  
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  6. #5306
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Julo jakiej firmy macie okap?
    My cały czas wybieramy I wybrać nie możemy to brakujące ogniwo do całej kuchni

  7. #5307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A mi się podobają szafki bezuchwytowe napisz coś na ich temat

  8. #5308
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Wszystkiego najlepszego i samych trafnych decyzji w 2015

  9. #5309

    Domyślnie

    i widzę że jest troche bocianków 2012 którzy zaczęli i nie skończyli pociesza mnie to
    mało się tu udzielałam, ale czytam na bieżąco


    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Czy z bociankow 2012 niewybudowany zostalem tylko ja ?
    my też nie życie nas zaskoczyło, wpadliśmy w kryzys finansowy i budowa stanęła na etapie stanu surowego zamkniętego z instalacjami. W tym roku zrobimy niestety prawdopobnie tylko tynki... Tak więc nie zostaniesz tu sam

    max-maniacy to awaryjnie będziemy tu siedzieć na końcu razem my co prawda nie budujemy własnymi siłami fizycznie, ale za to finansowo, dlatego idzie nam to jak krew z nosa. Nie chcieliśmy brać kredytu i zadłużać się, ale z perspektywy czasu wiem, że to była najmądrzejsza rzecz jaką mogliśmy zrobić bo teraz byśmy gorzko płakali

    plusfoto jeśli mogę prosić informacje odnośnie paneli ogrodzeniowych to też byłabym wdzięczna

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Maz tylko pyta: "kiedy bedziemy to robic?", "ile?" i czy "mamy tyle kasy?"
    To tak jak u nas!!! całą budowę poprowadziłam ja, jedyne czym mąż się zajął to był komin, to mnie przerosło





    temat kolorów ścian na tapecie.... my będziemy mieć jasny dom, więc raczej dominować będą biele i pastelowe kolory ale kto co lubi...


    aksuda już grill? a między meble w kuchni to może jakieś szkło? najlepiej hmmm może białe? czarne?

    maggs czuję u ciebie klimat który i mnie się podoba możesz pokazać więcej zdjęć z domku?

    julo super! a barierka na schodach pierwsza klasa! ja bym ją zostawiła, serio kuchnia mi się bardzo podoba
    Ostatnio edytowane przez milina ; 06-03-2015 o 21:06

  10. #5310
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    albertM

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-822
    Posty
    51

    Domyślnie

    Jeśli się nie znacie to lepiej jak wam budowlaniec kupi.

  11. #5311
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Rozpoczelismy wreszcie kolejny sezon

    Po pol roku czekania ekipa od ocieplen nareszcie do nas dotarla i ocieplaja dach, a za kilka tygodni (mam nadzieje) wejdzie pan plytkarz
    No i najwazniejsze!!! Od stycznia mamy zamontowane wszystkie pstryczki, gniazdka i zarowy i swiatlo mozna zaswiecic we wszystkich pomieszczeniach, cieszylismy sie jak dzieci z tego swiatla

  12. #5312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No to się tylko cieszyć, święta pewnie spędzicie w nowym domu. U mnie teraz będzie rozkładana podłogówka a potem wylewki. Jak dobrze pójdzie to może uda się przyszłe B. Narodzenie urządzić w nowym domku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #5313
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    No to się tylko cieszyć, święta pewnie spędzicie w nowym domu. U mnie teraz będzie rozkładana podłogówka a potem wylewki. Jak dobrze pójdzie to może uda się przyszłe B. Narodzenie urządzić w nowym domku.
    Nie ma szans na to Z naszym tempem, to Ty bedziesz pierwszy

    Ocieplenie dachu mocno nadwyrezy nasze zasoby finansowe, wiec za bardzo nie poszalejemy w tym roku
    Z plytkami zaczynamy od pomieszczen gospodarczych, czyli najpierw kotlownia, garaz i pralnia. Mam juz zamowione do malego wc (mialam stan przedzawalowy jak dostalam wycene, bo to tylko 1x1,5m, ale nic innego nam sie nie podobalo)
    Potem w lipcu montaz pc i blizej jesieni elewacja. Jesli sie uda, to kupimy plytki do reszty pomieszczen, ale nie wiem, czy cos wiecej zrobimy w tym roku.

  14. #5314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O widzę, że tu jeszcze ktoś jest. A myślałem, że temat czeka na mnie abym jako ostatni zgasił światło

    Na początku maja mam zamiar wkopać szambo czym zakończę hydraulikę w domu Taki sukces kibelkowy
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #5315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    autorus ty to już prawie metę widzisz a my przed sobą mamy jeszcze kilka zakrętów.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #5316
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    bez sensu taka licytacja, ale jednak najwięcej zakrętów to chyba jednak przed nami.

    mamy stan prawie ssz. brakuje drzwi i bramy garażowe. drzwi właściwie wybrane - wikęda. upatrzyłam sobie cal, ale są poza zasięgiem naszego portfela.
    aktualnie powstają ściany działowe na piętrze. a potem bierzemy się za elektrykę.
    i jeśli nie sprzedamy mieszkania, to pewnie więcej nie damy rady. a jakby się udało, to wizja świąt w domu byłaby realna.

    tak więc jeśli ktoś tu zagląda, to proszę o trzymanie kciuków. pozdrawiam
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  17. #5317
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dawno już tu nikt nie pisał. Pewnie wszyscy jesteście już na emeryturach
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #5318
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam. Mnie tu emerytura na pewno zastanie bo taki jest plan. Mamy schody i szafkę - zabudowę zaworów na razie bez drzwiczek. Kamień na ścianie ze schodami zaczęli dzisiaj wykładać. Jest nadzieja , że w przyszłym tygodniu skończą.
    Czekamy teraz na projekt kuchni kaflowej od Foresta. Muszę jechać do Polski żeby kupić kafelki do piwnicy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160310_111444.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	349553


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160310_113915.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	349554
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  19. #5319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie Finlandia dopiero drzwi wstawia. I to tylko 3 szt. Ale Cie gonię.







    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #5320
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Pięknie masz w środku. Ja bym z takiego domu nie wychodziła. Uwielbiam te okna. Co jedno to ładniejsze.
    Pozdrawiam!
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

Strona 266 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony