dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 416

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Witaj.

    Masz rację, forum umożliwia wymianę poglądów. Domyślam się, że w zakresie "mixokret dobrze zrobiony minimalnie ustepuje anhydrytom" mówisz o jego twardość. Pozostałe parametry anhydrytu są znacznie wyższe - sugeruję przyglądnąć się zdjęciom jak miksokret otula rurkę ogrzewania podłgowego i parametrom przewodzenia ciepła co przy ogrzewaniu niskotemperaturowym ma znaczenie.

    Nie zaśmiecam forum więc podaję linka do porównania w pliku PDF.

    Pozwoli to na wyrobienie sobie opinii każdego z czytających.

    Argumenty, że z roku na rok kolega z forum robi coraz więcej miksokreta nie jest argumentem. Być może ma więcej zleceń, a być może ludzie oszczędzają. Podobnie jak fakt, że po położeniu wykończenia nikt nie narzeka. Być może nie mają ogrzewania podłogowego być może kładą panele i nie widać pęknięć gresów, a być może robi to z odpowiednią jakością.

    Osobiście mam wylewkę z miksokreta i absolutnie nie narzekam wręcz przeciwnie. Uważam, że jest poprawnie wykonana choć gdyby było mnie stać wybrałbym ahydryt. Miałem sprawdzoną firmę i materiały. Wykuwałem wylewkę w celu osadzenia kratki odpływowej pod brodzik liniowy w łazience więc na temat jej twardości oraz struktury mogę coś powiedzieć.

    Nie chętnie podaję ceny ale płaciłem 27 zł za miksokreta i miałem oferty za 42 zł za anhydryt. Przy 130 m2 różnica wyniosłaby niemal 2.000 zł. Uważam, że należy dawać włókna polipopylenowe i siatkę gdy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe i nie obrażając nikogo nie zmienię zdania
    tu nie chodzi o to czy ktoś ma pieniądze czy nie, każda technologia jest dobra jak jest dobrze zrobiona.

    Największy dom który robiłem miał ponad 2000m2 i wszędzie była podłogówka, domów które miały powyżej 1000m2 było kilkadziesiąt i nie sądze że nie było ich stać. Po prostu nie raz nie warto przepłacać za coś czego może nigdy nie odczujesz.

    Wylewałem kiedyś jedno pomieszczenie miało ponad 650m2 całe w ogrzewaniu podłogowym na tym kładziony był gres i nikt nie dzwonił że płytki pękają. Więc jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać


    Często słychać że posadzki są źle zrobione ale to wina tego że dziś każdy może otworzyć firme. Przytrzyma ją rok dwa zejdzie z cen, wykona kilkadziesiąt posadzek źle i fama idzie w świat.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Całkowicie zgadzam się z Twoim zdaniem ale, no tak jest jedno "ale".

    Ja absolutnie nie kwestionuje jakość wykonania miksokreta. Skupiłem się bardziej na parametrach technicznych w aspekcie ogrzewania niskotemperaturowego na relatywnie grubej warstwie styropianu. Ahydryt jest co najmniej 2-3 cm "cieńszy" i ok. 2 razy mniej porowary, zawiera mniej pustek powietrznych - szczególnie pod rurką. To przekłada się na lepszy komfort cieplny i możliwość niższej temperatury czynnika grzewczego, a co za tym idzie kosztów ogrzewania. To jest to jedno "ale". Tym bardziej opłaca się (choć to pojęcie względne) robić anhydryt w dużych domach, kłaść gres i zasilać czynnik grzewczy pompami ciepła.

    Choć można wydać dużo na podłogówkę, dużo na pompę ciepła, mało na miksokreta, i położyć drogi parkiet dębowy

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 03-09-2014 o 07:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony