dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 21
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 416
  1. #361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie materiał już przygotowany

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to piasek miał być przykryty żeby wody nie łapał, a pada prawie codziennie...
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  3. #363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To płukanka jest w masie cała mokra.

  4. #364

    Domyślnie

    Jeszcze a'propos porównania mixokreta vs anhydryt, sam długo się wahałem co położyć i stanęło na anhydrycie w całym domu i mixokrecie w garażu (i na balkonach).
    Wykonanie bez porównania, anhydryt szybko, sprawnie i czysto, mixokret zajął prawie cały dzien na jedno pomieszczenie a po pracach została piaskownica

    Po sprawdzeniu poziomów na przeszło 80m2 (parter) i rozpiętości 11m róznica wg niwelatora 3mm, mixokret: garaż 34m2 prawie 6x6 i rozpiętość 12mm . Po o miesiącu na 170m2 nie znalazłem ani jednego pęknięcia (mimo 16cm styro), w garażu (8cm styro) pękło w 3 miejscach.

    Planuje też zrobić test na próbce wylewki anhydrytowej, po wylaniu podłóg nalano mi ok 7cm do dwóch wiader, z czego powstały mi dwa ładne krążki. Na razie jeden z nich ok 2 miesiące wala się na dworze, narażony na deszcz i słońce, póki co nie widać na nim ubytków.
    Druga próbkę chcę wrzucić na jakiś czas do wody, wykonawca mówił mi, że zrobił taki test, że wrzucił próbkę na miesiąć do beczki z wodą, po wysuszeniu nic się nie stało.Także chyba aż tak anhydryt nie boi się wody.

  5. #365

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    To płukanka jest w masie cała mokra.
    trzeba przykryc piasek
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  6. #366
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    A jednak
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  7. #367
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sturmer Zobacz post
    Z tego co pamiętam to piasek miał być przykryty żeby wody nie łapał, a pada prawie codziennie...
    powinien być przykryty! Deszcz zawiera niekorzystne związki chemiczne. Do urabiania zaprawy nie używa sikę deszczówki. Woda musi być czysta z kranu i być przeźroczysta na głębokość 1m.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #368
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przygotowałem plandekę jednak nie przykryłem. Prognozy są takie ze do soboty padać nie będzie. A jest nie dość, że ciepło to jeszcze silny wiatr. Świetnie przesycha.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #369

    Domyślnie

    ja tam nie wiem, ale deszczówka jest używana zamiast wody destylowanej więc chyba taka zła to ona nie jest

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Przygotowałem plandekę jednak nie przykryłem. Prognozy są takie ze do soboty padać nie będzie. A jest nie dość, że ciepło to jeszcze silny wiatr. Świetnie przesycha.
    dodatkowo jesli w nocy walnie burza,nie damy sobie rady z doborem wody do maszyny.piach bedzie nierówno zmokniety.no i ziarno wciagnie dodatkową wilgoc.jedna godzina moze zniweczyc caly czas pilnowania prognozy pogody,rowniez wzrosnie skórcz w betonie
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  11. #371
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Piasek przykryty. Dla mnie może leżeć tak do świąt.

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Jeszcze a'propos porównania mixokreta vs anhydryt, sam długo się wahałem co położyć i stanęło na anhydrycie w całym domu i mixokrecie w garażu (i na balkonach).
    Wykonanie bez porównania, anhydryt szybko, sprawnie i czysto, mixokret zajął prawie cały dzien na jedno pomieszczenie a po pracach została piaskownica

    Po sprawdzeniu poziomów na przeszło 80m2 (parter) i rozpiętości 11m róznica wg niwelatora 3mm, mixokret: garaż 34m2 prawie 6x6 i rozpiętość 12mm . Po o miesiącu na 170m2 nie znalazłem ani jednego pęknięcia (mimo 16cm styro), w garażu (8cm styro) pękło w 3 miejscach.

    Planuje też zrobić test na próbce wylewki anhydrytowej, po wylaniu podłóg nalano mi ok 7cm do dwóch wiader, z czego powstały mi dwa ładne krążki. Na razie jeden z nich ok 2 miesiące wala się na dworze, narażony na deszcz i słońce, póki co nie widać na nim ubytków.
    Druga próbkę chcę wrzucić na jakiś czas do wody, wykonawca mówił mi, że zrobił taki test, że wrzucił próbkę na miesiąć do beczki z wodą, po wysuszeniu nic się nie stało.Także chyba aż tak anhydryt nie boi się wody.

    Kolego to jak jest zrobione to zależy od ekipy jaką wybrałeś, to nbie technologie są złe tylko wykonawcy!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #373

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Piasek przykryty. Dla mnie może leżeć tak do świąt.

    Super

    tylko jak chcesz żeby piasek był suchy to na noc okrywaj ponieważ jest duża wilgoć, na dzień jak jest słonce odkryj syzyfowa prac hehe

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    Kolego to jak jest zrobione to zależy od ekipy jaką wybrałeś, to nbie technologie są złe tylko wykonawcy!!!!!!!!!!!!!!!!
    Pewnie, tak ale obie prace zleciłem jednej ekipie.

  15. #375
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    Super

    tylko jak chcesz żeby piasek był suchy to na noc okrywaj ponieważ jest duża wilgoć, na dzień jak jest słonce odkryj syzyfowa prac hehe
    Ja mam już wylane wylewki na piętrze i kiszą się pod folią. Natomiast zastanawiam się, czy ekipa nie powinna wiedzieć ile wody dolać do piasku zależnie od jego wilgotności? Nie przyszło mi do głowy zakrywanie piasku, natomiast z ciekawości zapytam o to ekipę jak będzie wylewała dół. Natomiast zauważyłem, że w trakcie mieszania ekipa modyfikowała ilość dodawanej wody widząc konsystencję mieszanki.... Podejrzewam więc, że mając doświadczenie nie powinno być problemu z wilgotnym piaskiem ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  16. #376

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Ja mam już wylane wylewki na piętrze i kiszą się pod folią. Natomiast zastanawiam się, czy ekipa nie powinna wiedzieć ile wody dolać do piasku zależnie od jego wilgotności? Nie przyszło mi do głowy zakrywanie piasku, natomiast z ciekawości zapytam o to ekipę jak będzie wylewała dół. Natomiast zauważyłem, że w trakcie mieszania ekipa modyfikowała ilość dodawanej wody widząc konsystencję mieszanki.... Podejrzewam więc, że mając doświadczenie nie powinno być problemu z wilgotnym piaskiem ?

    pewnie że nie

    ja też nie każe okrywać piasku jak nie pada ponieważ pod folia nie wyschnie, jak jest mokry po wysypaniu woda opadnie na dół i z góry jest suchy na dole mokry. Dla tego nigdy nie sypać na folie (plandeki) tylko na ziemie. Zresztą tam gdzie zamawiam nie ma mokrego piasku, parę lat temu wożono mokre żwiry aż woda się lała teraz są za to takie mandaty że nikt nie wozi takich. Żwirownie płuczą piasek i mają duże hałdy więc ma czas żeby wyschnąć. Problem tylko jak kilka dni pada wtedy zamawiamy wcześniej i każemy okryć.

  17. #377

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Jeszcze a'propos porównania mixokreta vs anhydryt, sam długo się wahałem co położyć i stanęło na anhydrycie w całym domu i mixokrecie w garażu (i na balkonach).
    Wykonanie bez porównania, anhydryt szybko, sprawnie i czysto, mixokret zajął prawie cały dzien na jedno pomieszczenie a po pracach została piaskownica

    Po sprawdzeniu poziomów na przeszło 80m2 (parter) i rozpiętości 11m róznica wg niwelatora 3mm, mixokret: garaż 34m2 prawie 6x6 i rozpiętość 12mm . Po o miesiącu na 170m2 nie znalazłem ani jednego pęknięcia (mimo 16cm styro), w garażu (8cm styro) pękło w 3 miejscach.

    Planuje też zrobić test na próbce wylewki anhydrytowej, po wylaniu podłóg nalano mi ok 7cm do dwóch wiader, z czego powstały mi dwa ładne krążki. Na razie jeden z nich ok 2 miesiące wala się na dworze, narażony na deszcz i słońce, póki co nie widać na nim ubytków.
    Druga próbkę chcę wrzucić na jakiś czas do wody, wykonawca mówił mi, że zrobił taki test, że wrzucił próbkę na miesiąć do beczki z wodą, po wysuszeniu nic się nie stało.Także chyba aż tak anhydryt nie boi się wody.

    jak miałeś ekipe z łapanki to robili cały dzień hehe i jeszcze źle....żenada

    dziś każdy myśli że kupi sprzęt i już jest fachowiec to wiele lat ciężkiej pracy i wiedzy zdobywanej przez lata

    czy się nie boi pokaże czas, w domu jest sucho więc chyba bedzie ok

  18. #378

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    jak miałeś ekipe z łapanki to robili cały dzień hehe i jeszcze źle....żenada

    dziś każdy myśli że kupi sprzęt i już jest fachowiec to wiele lat ciężkiej pracy i wiedzy zdobywanej przez lata

    czy się nie boi pokaże czas, w domu jest sucho więc chyba bedzie ok
    U mnie zrobili 350m2 w jeden dzien. Kazdy pracownik wiedzial dokladnie co ma robic, zadnego zbednego gadania i zbyt dlugich odpoczynkow. Niestey niwelatora nie mam aby sprawdzic ale poziomica 2m nie wykazuje odchylek a poziomy zgadaja sie do uprzednio zaznaczonych na scianie.

    Wyszly inne "kwiatki" ale te zostana poprawione wg wlasciciela firmy. Ma pomysl i chec wiec moze wszystko bedzie jak dla prezydenta.
    Ostatnio edytowane przez Crisiano ; 31-08-2014 o 18:21

  19. #379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    U mnie zrobili 350m2 w jeden dzien. Kazdy pracownik wiedzial dokladnie co ma robic, zadnego zbednego gadania i zbyt dlugich odpoczynkow. Niestey niwelatora nie mam aby sprawdzic ale poziomica 2m nie wykazuje odchylek a poziomy zgadaja sie do uprzednio zaznaczonych na scianie.

    Wyszly inne "kwiatki" ale te zostana poprawione wg wlasciciela firmy. Ma pomysl i chec wiec moze wszystko bedzie jak dla prezydenta.

    chodzi mi o ekipe która robiła garaż cały dzień i jeszcze źle

  20. #380

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    chodzi mi o ekipe która robiła garaż cały dzień i jeszcze źle
    ok może nie doprecyzowałem garaż + 2 małe balkony, razem ok 52m2. Dzień cały, ale taki od 10 do 17. Jakoś nie widzę, żeby cały dom zrobić w te 7-8 godzin. Chyba że ekipa z jakieś 10 os.

    Czy źle nie wiem, po prostu beton/cement ma to do siebie że pęka podczas wiązania. Podobnie miałem z tynkami 80% tynków to gips i nic nie pękło 20% to cement i w dwóch pomieszczenie gdzie był pękł. Nawet miałem porównanie bo ta sama ściana z gipem ok, z cem-wap pękło.

Strona 19 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony