dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 21
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 416
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Trudno zaprzeczyć Twoim obliczeniom przy podaniu takich współczynników i grubości, jednak korzystając z tej samej normy i biorąc pod uwagę beton o gęstości 2200kg/m3 oraz najsłabszy jastrych gipsowy - wynik będziemy mieli diametralnie inny. Na pewno, wbrew częstym skojarzeniom, gips to nie anhydryt, ale nie ma posadzek czysto anhydrytowych jak i czysto gipsowych. Na ogół są to mieszaniny ze wzajemnym - różnym udziałem. Pozostaje kwestia doboru odpowiedniego materiału. Nawiasem, poszukuję normatywnych współczynników przenikania ciepła dla anhydrytów posadzkowych. Niektóre wylewki anhydrytowe wg zapewnień wykonawców posiadają współczynnik lambda równy 2.5 W/m2k ?
    Przy ogrzewaniu podłogowym z okładziną z drewna /szczególnie litego/ polecałbym jednak solidnie wykonane posadzki betonowe, które dzięki swej większej grubości korzystniej wpływają na równomierny rozkład temperatury. Dla drewna ma to istotne znaczenie.Pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkixxxxawa Zobacz post
    Trudno zaprzeczyć Twoim obliczeniom przy podaniu takich współczynników i grubości, jednak korzystając z tej samej normy i biorąc pod uwagę beton o gęstości 2200kg/m3 oraz najsłabszy jastrych gipsowy - wynik będziemy mieli diametralnie inny. Na pewno, wbrew częstym skojarzeniom, gips to nie anhydryt, ale nie ma posadzek czysto anhydrytowych jak i czysto gipsowych. Na ogół są to mieszaniny ze wzajemnym - różnym udziałem. Pozostaje kwestia doboru odpowiedniego materiału. Nawiasem, poszukuję normatywnych współczynników przenikania ciepła dla anhydrytów posadzkowych. Niektóre wylewki anhydrytowe wg zapewnień wykonawców posiadają współczynnik lambda równy 2.5 W/m2k ?
    Przy ogrzewaniu podłogowym z okładziną z drewna /szczególnie litego/ polecałbym jednak solidnie wykonane posadzki betonowe, które dzięki swej większej grubości korzystniej wpływają na równomierny rozkład temperatury. Dla drewna ma to istotne znaczenie.Pozdrawiam.
    wiesz co nie jestem fachowcem od parkietów,patrząc jednak na to,że podłogówka to ogrzewanie niskotemperaturowe a przy zastosowaniu pompy ciepła,lepiej,żeby nie było wielkich oporów cieplnych,to wylewki anhydrytowe sie sprawdzają.Przyjmij lambdę śr. 2,2/ przekrój producentów/,i dalej wydaje mi się,ze zważając na niskotemperaturowość dzisiejszych podłogówek,ten rozkład temp. nie ma wielkiego znaczenia,ale chylę czoło Ty jesteś fachowcem od drewna.pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terry Zobacz post
    Tak więc podsumowując, rozumniem, że tak jak napisał jeden z forumowiczwów, lepiej wylać zwykły beton na to ogrzewanie podłogowe. Sorry ale te współczynniki przenikania, lambdy itd są dla mnie czymś nie do przeskoczenia
    a Wiesz jak działa procesor,a twardy dysk ,widze jednak,że klikasz w klawiaturę

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Zgadzam się z Twoją opinią w temacie ogrzewań niskotemperaturowych, szczególnie geotermalnych. Pozdrawiam.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    jesli chodzi o posadzki drewniane..szczesliwszym rozwiazaniem jest posadzka betonowa..ze wzgledow przede wszystkim wytrzymalosciowych
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezka Zobacz post
    a Wiesz jak działa procesor,a twardy dysk ,widze jednak,że klikasz w klawiaturę
    No cóż klikam w klawiaturę chociaż niekoniecznie muszę wiedzieć jak działa procesor czy twardy dysk. Napisałam prośbę o radę i taką otrzymałam, nie każdy musi być ekspertem w każdej dziedzinie. Po to jest to forum, aby wymieniać się doświadczeniami, i jeżeli ktoś ma wiedzę i chce się tym podzielić z innymi to chwała mu za to. Nie wiem czy masz z tym problem, ale często prosta odpowiedź jest najbardziej przejrzysta i jasna. BEZ USZCZYPLIWOŚCI.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    jesli chodzi o posadzki drewniane..szczesliwszym rozwiazaniem jest posadzka betonowa..ze wzgledow przede wszystkim wytrzymalosciowych
    czy wytrzymałość na ściskanie 35 MPa, a na zginanie 6 MPa Ci wystarcza?

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezka Zobacz post
    czy wytrzymałość na ściskanie 35 MPa, a na zginanie 6 MPa Ci wystarcza?
    W zupełności. Wręcz marzenie! Nie osiągalne w budownictwie mieszkaniowym przy cementach. Jedynie marne C5-C12 F2!
    Zresztą w planach jest B15!? Dlaczego tylko tyle?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    bradzo fajnie teraz mi powiedz kto leje takie wylewki gdzie mozna znalezc namiary..i jak sie nazywa to piekne ustrojstwo..ja chetnie na tymze bede ukladał
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    bradzo fajnie teraz mi powiedz kto leje takie wylewki gdzie mozna znalezc namiary..i jak sie nazywa to piekne ustrojstwo..ja chetnie na tymze bede ukladał

    Samopoziomująca wylewka anhydrytowa – aplikowana na piankę akustyczną bądź styropian.Nie wymaga stosowania dylatacji do powierzchni 900 m2,na ogrzewaniu podłogowym do 300 m2,nie wymaga zbrojenia.Wydajność dzienna ok.600-800 m2,wysokość podawania 72 m,bez pompy pośredniej.

    Wylewkę anhydrytową charakteryzuje:
    Wysoki stopień płynności, co w efekcie pozwala uzyskać bardzo gładką powierzchnię podkładu podłogowego
    Znacznie wyższy stosunek wytrzymałości na zginanie do wytrzymałości na ściskanie niż konwencjonalny jastrych cementowy
    Wysokie parametry wytrzymałościowe na zginanie – od 4MPa do 7MPa - nie wymaga zbrojenia
    Wysokie parametry wytrzymałościowe na ściskanie – od 20MPa do 40MPa
    Wysokie parametry wytrzymałościowe podkładu podłogowego pozwalają na zmniejszenie grubości wylewanej warstwy – minimalna grubość wylewki 35 mm
    Niska porowatość, pozwalająca na szybkie przewodzenie ciepła i oddawanie je pomieszczeniu. W ten sposób oszczędza się na kosztach energii i chroni środowisko naturalne – zalecana do ogrzewania podłogowego
    Możliwość chodzenia po ok 2 dniach
    Możliwość rozpoczęcia dalszych prac budowlanych po ok. 2-4 dni
    Współczynnik przewodzenia ciepła λ – 2,0 [W/m*K]
    Współczynnik rozszerzalności cieplnej – ok. 0,012 [mm/m*K]
    Produkt niepalny – klasa materiału budowlanego A1
    Możliwość rozpoczęcia ogrzewania podłogowego po ok. 7 dniach
    Gęstość objętościowa – 2200 ±100 kg/m3

    Warstwy wierzchnie posadzkowe /płytki ceramiczne / należy układać na kleju przeznaczonym do podkładów anhydrytowych (np.KREISEL ELASTI MULTI SPECJAL 104, ATLAS C1T, ATLAS C1TE, ATLAS C1FTE ATLAS C2TE)
    . Nie ma konieczności stosowania materiałów gruntujących w przypadku użycia takiego kleju, pod warunkiem, że powierzchnia została dokładnie odkurzona i nie zawiera drobnych niezwiązanych z podłożem drobin. W przypadku stosowania kleju na bazie cementu nie przystosowanego do podkładów anhydrytowych, należy zastosować środek gruntujący (np.ATLAS UNIGRUNT).

    ja wylewam,nie ukrywam zdobywa popularność,wystawialiśmy na targach we Wrocławiu,Katowicach,duże zainteresowanie,podobno jak powiedzieli fachowcy -przy pompach ciepła ma duzy sens.Największa lana powierzchnia z jednego dnia 550 m2

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Teoretycznie posadzka betonowa wykonana mixokretem powinna mieć parametry wytrzymałościowe odpowiednie do zakładanej receptury. W praktyce jest bardzo różnie, na ogół znacznie gorzej, szczególnie na powierzchni, co przy montażu podłóg z drewna / klejonych do posadzki / ma szczególne znaczenie. Moje "spotkania" z wylewkami gipsowymi-anhydrytowymi nie zrobiły na mnie najlepszego wrażenia, ich wierzchnia warstwa nie wykazywała odpowiedniej zwartości a tym samym wytrzymałości. Być może zostały żle wykonane.
    W związku z tym mam pytanie, czy nadmiar wody może mieć wpływ na sedymentację składników wylewki, a tym samym może mieć wpływ na jej gęstość oraz wytrzymałość powierzchniową ? Czy są jakieś inne przyczyny, które wpływają na rozbieżności między technicznymi, teoretycznymi właściwościami a szarą, praktyczną rzeczywistością. Jak duże od strony praktycznej są te rozbieżności. Pozdrawiam.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkixxxxawa Zobacz post
    Teoretycznie posadzka betonowa wykonana mixokretem powinna mieć parametry wytrzymałościowe odpowiednie do zakładanej receptury. W praktyce jest bardzo różnie, na ogół znacznie gorzej, szczególnie na powierzchni, co przy montażu podłóg z drewna / klejonych do posadzki / ma szczególne znaczenie. Moje "spotkania" z wylewkami gipsowymi-anhydrytowymi nie zrobiły na mnie najlepszego wrażenia, ich wierzchnia warstwa nie wykazywała odpowiedniej zwartości a tym samym wytrzymałości. Być może zostały żle wykonane.
    W związku z tym mam pytanie, czy nadmiar wody może mieć wpływ na sedymentację składników wylewki, a tym samym może mieć wpływ na jej gęstość oraz wytrzymałość powierzchniową ? Czy są jakieś inne przyczyny, które wpływają na rozbieżności między technicznymi, teoretycznymi właściwościami a szarą, praktyczną rzeczywistością. Jak duże od strony praktycznej są te rozbieżności. Pozdrawiam.
    generalnie bada się rozlew materiału,pytanie czy firmy to robią,wykonując wylewkę z worków ,trzeba mieć wielkie doświadczenie aby zrobić odpowiednią mieszankę,wlanie do kubika zaprawy anhydrytowej 2-3 l wody więcej już zmienia jej parametry,co do do klejenia parkietów, powierzchnia,tzw mleczko o róznej konsystencji,spoistości,powinna być przeszlifowana,dopiero pod mleczkiem masz powierzchnie do klejenia parkietu,co do nadmiaru wody? bardziej czas wykonania,materiał nie obrobiony w odpowiednim czasie zaczyna wiązać i przy obróbce na powierzchni zaczyna pojawiać się woda,ona później stanowi problem w postaci niespójnej warstwy wierzchniej po wyschnięciu,ale i to po przeszlifowaniu nie stanowi problemu.Podpowiedz jaką wilgotność naturalną powinna mieć posadzka do kładzenia parkietu,desek?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkixxxxawa Zobacz post
    Teoretycznie posadzka betonowa wykonana mixokretem powinna mieć parametry wytrzymałościowe odpowiednie do zakładanej receptury. W praktyce jest bardzo różnie, na ogół znacznie gorzej, szczególnie na powierzchni, co przy montażu podłóg z drewna / klejonych do posadzki / ma szczególne znaczenie. Moje "spotkania" z wylewkami gipsowymi-anhydrytowymi nie zrobiły na mnie najlepszego wrażenia, ich wierzchnia warstwa nie wykazywała odpowiedniej zwartości a tym samym wytrzymałości. Być może zostały żle wykonane.
    W związku z tym mam pytanie, czy nadmiar wody może mieć wpływ na sedymentację składników wylewki, a tym samym może mieć wpływ na jej gęstość oraz wytrzymałość powierzchniową ? Czy są jakieś inne przyczyny, które wpływają na rozbieżności między technicznymi, teoretycznymi właściwościami a szarą, praktyczną rzeczywistością. Jak duże od strony praktycznej są te rozbieżności. Pozdrawiam.
    może się gdzieś spotkamy na realizacji - przekonasz się,że to dobry materiał / jeśli dobrze zrobiony/

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Ok. Pozdrawiam.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    bardzo fajnie to wyglada ale z wykonawstwem moze byc jak zwykle...skoro tak latwo mozna ja spierdzielic jastrych cementowy ktory z reguly i tak nie jest oglednie piszac najlepszy..choc bywaja czasem bardzo dobre i coraz czesciej na szczescie ma to miejsce jest bezpieczniejszy dla inwestora i dla mnie ..nieprawdaz..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    bardzo fajnie to wyglada ale z wykonawstwem moze byc jak zwykle...skoro tak latwo mozna ja spierdzielic jastrych cementowy ktory z reguly i tak nie jest oglednie piszac najlepszy..choc bywaja czasem bardzo dobre i coraz czesciej na szczescie ma to miejsce jest bezpieczniejszy dla inwestora i dla mnie ..nieprawdaz..
    własnie wczoraj nasz kafelkarz wyrównywał posadzki z mixokreta na salonie klienta ,było ok. 1.5 cm dołu,wszystko można spierdzielić,rozmawiamy o optymalnym materiale w optymalnym wykonaniu,stąd moje zaproszenie dla Parkixxxxxawa,byłem już na kilku obiektach,gdzie nie zdecydowaliśmy się lać anhydrytu gdzie np. rurki podłogówki wyły do góry pooddzielane od styropianu,mam tez zdjęcia wzorcowo przygotowanych obiektów.Generalnie rzecz w tym,że nie wszyscy traktują budowę jako proces,zrobię swoje / ułożę podłogówkę , a że rurki odstają no cóż.../ ,o resztę niech się martwią inni.Ja zacząłem sam robić pewne etapy budów innymi technologiami,ponieważ kiedyś realizując domy od podstaw,poznałem co to znaczy zrąbać coś i zostawić babola na następny etap,albo jakie są potrzeby w nowszych technologiach wykonania /posadzki,fundamenty/.Dostałem dobrą szkołę,forum zaś traktuję jako barometr potrzeb,problemów a jeżeli mogę komuś cos podpowiedzieć to czemu nie.Na targach budowlanych słucham fachowców , inzynierów / nie przedstawicieli handlowych/ co mają merytorycznie do powiedzenia i uczę się od mądrzejszych,czego i innym życzę

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezka Zobacz post
    generalnie bada się rozlew materiału,pytanie czy firmy to robią,wykonując wylewkę z worków ,trzeba mieć wielkie doświadczenie aby zrobić odpowiednią mieszankę,wlanie do kubika zaprawy anhydrytowej 2-3 l wody więcej już zmienia jej parametry,co do do klejenia parkietów, powierzchnia,tzw mleczko o róznej konsystencji,spoistości,powinna być przeszlifowana,dopiero pod mleczkiem masz powierzchnie do klejenia parkietu,co do nadmiaru wody? bardziej czas wykonania,materiał nie obrobiony w odpowiednim czasie zaczyna wiązać i przy obróbce na powierzchni zaczyna pojawiać się woda,ona później stanowi problem w postaci niespójnej warstwy wierzchniej po wyschnięciu,ale i to po przeszlifowaniu nie stanowi problemu.Podpowiedz jaką wilgotność naturalną powinna mieć posadzka do kładzenia parkietu,desek?
    wilgotność maksymalna 0,5% a dla ogrzewania podłogowego 0,3% pod parkiet.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    wilgotność maksymalna 0,5% a dla ogrzewania podłogowego 0,3% pod parkiet.
    dzięki,czasami klienci mają róznych wykonawców i wolę im podpowiedzieć ,żeby później nie mieli problemów, bo będą narzekać na materiał i wszystko inne.Oczywiście kwestia rzetelnego pomiaru,tak jak wspominacie,ale nie mogę aż tak sie przejmować.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    z ciekawostek ci powiem ze w czechach glownie leje sie takie wylewki a zrobilem w ostrawie i okolicach nieco przez ostatnie 3 lata..kurcze ale zawsze sie zabezpieczalem pu 280 x2 i ms polimer..cos mi zawsze strzyka w glowie jakis cichy alarm sie wlacza przy anhydrytach ..pewnie to li tylko sila przyzwyczajenia ale przecie nie dyskfalifikuje tych posadzek ukladam na nich moze pare godz u psychoterapetu da rade hheehe pozdro


    p.s

    Panie jarekkur jak w/g Pana powinien wygladac prawidlowy pomiar cm posadzki anhydrytowej chadza mi o gramaz etc...dodam ze spotykam sie tez coraz czesciej z wylewkami tzw. samorozlewnymi na bazie anhydrytow( o wytrzymalosci wlasciwej rzecz jasna )..ktore maja mniej wiecej od 0,5 cm do 2cm grubosci...strasznie mnie ciekawi czy czynie to wlasciwie
    Ostatnio edytowane przez ghost34 ; 30-04-2010 o 17:48
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    z ciekawostek ci powiem ze w czechach glownie leje sie takie wylewki a zrobilem w ostrawie i okolicach nieco przez ostatnie 3 lata..kurcze ale zawsze sie zabezpieczalem pu 280 x2 i ms polimer..cos mi zawsze strzyka w glowie jakis cichy alarm sie wlacza przy anhydrytach ..pewnie to li tylko sila przyzwyczajenia ale przecie nie dyskfalifikuje tych posadzek ukladam na nich moze pare godz u psychoterapetu da rade hheehe pozdro


    p.s

    Panie jarekkur jak w/g Pana powinien wygladac prawidlowy pomiar cm posadzki anhydrytowej chadza mi o gramaz etc...dodam ze spotykam sie tez coraz czesciej z wylewkami tzw. samorozlewnymi na bazie anhydrytow( o wytrzymalosci wlasciwej rzecz jasna )..ktore maja mniej wiecej od 0,5 cm do 2cm grubosci...strasznie mnie ciekawi czy czynie to wlasciwie
    podkłady anhydrytowe -wszystkie- mierzymy pobierając próbkę z całej grubości. Podkładów anhydrytowych nigdy nie pokrywamy izolacją przeciw wilgoci z podkładu. Musi być absolutnie suchy 0,5% i o,3%. Na wylewka tego typu robiś próby klejowe i próbować odbić. Ważne aby przed próbą przeszliwować miejsce klejone. Każdy podkład anhydrytowy musimy przeszlifować.
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 30-04-2010 o 20:47 Powód: gramaryra próbki do pomiaru wilgoci w podkładzie to zawsze 50g
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 2 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony