dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 21
Pokaż wyniki od 401 do 416 z 416
  1. #401

    Domyślnie

    Cytat Napisał wymarzonydom Zobacz post
    Jak jest z wylewkami w domu z bali? Otwieranie okien jest dużym problemem dla wylewki betonowej? Czy w takim razie lepiej zainwestować w anhydrytową? Okna będą zakładane przed wylewką i tak na prawdę nie powinno się już potem robić mokre prace. Tylko jak to ugryźć..
    sa duzym problemem.przeciagi ,czy slonce powoduja surcze w betonie
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  2. #402

    Domyślnie

    Poradzicie mi co lepiej wybrać chciałbym mieć posadzkę anhydrytową do ogrzewania podłogowego ale chciałbym też sam ją zrobić bo wiem ze to jest drogi sport.
    Wolałbym kupić betpniarę i sam wymieszać zwłaszcza ze na czasie mi nie zalezy, ale sam takiej posadzki nie wymieszam. Co radzicie zrobić betonową? Nie wiem co robić..
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  3. #403
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Jeśli samodzielnie to tylko betonowa.
    Musze powiedzieć ze masz jaja jeśli chcesz sam zrobić posadzkę pod podłogówkę z betoniarki. Nie wiem co prawda jak uzyskasz odpowiednie parametry ale to w sumie nie moja sprawa.
    Co do drogiego sportu to mam inne zdanie . 1m2 betonowej kosztuje pi razy oko 35 zł z materiałem. Anhydryt to koszt 40 zł.
    Takie oferty miałem w zeszłym roku. Nie sądzę by sie to jakoś drastycznie zmieniło.
    IMHO lepiej przesunąć wylewki i odłożyć trochę kasy niż pchać sie samemu na minę.

  4. #404

    Domyślnie

    Hmmm w takim razie muszę się zastanowić a nie idzie tej posadzki zrobić samemu? Mam na myśli anhydratową, jestem zdegustowany tym jak wszyscy robotnicy próbują oszukiwać, nie wiem czy w Polsce to normalność ? Mi wyliczyli 225m2 x 60 zł z materiałem ręce opadają
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  5. #405

    Domyślnie

    Gdzież tu próba oszustwa?

  6. #406
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_open Zobacz post
    Hmmm w takim razie muszę się zastanowić a nie idzie tej posadzki zrobić samemu? Mam na myśli anhydratową, jestem zdegustowany tym jak wszyscy robotnicy próbują oszukiwać, nie wiem czy w Polsce to normalność ? Mi wyliczyli 225m2 x 60 zł z materiałem ręce opadają

    60zł za m2 posadzki anhydrytowej? trochę drogo...

    Z wykonaniem takiej wylewki samemu z worków czy jakkolwiek jest praktycznie niewykonalne, anhydryt z odpowiednim kruszywem ma specjalne właściwości przenikalności cieplnej i wytrzymałościowe, ale tylko wtedy kiedy jest wykonany zgodnie z normami.

    Przy wykorzystaniu nowoczesnej technologi parametry wytrzymałościowe i jakościowe zawsze są takie same.

    Odezwij się na Priv lub na termolit.pl wycenimy Ci wykonanie posadzki.

    Pozdrawiam
    Antoni
    Ostatnio edytowane przez termolit ; 14-09-2016 o 14:23

  7. #407
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moniskaja
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Czy klasa anhydrytu na wylewke C20 S5 jest ok?

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniskaja Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Czy klasa anhydrytu na wylewke C20 S5 jest ok?
    Robiłem z mixa, anhydryt strasznie higroskopijny. Pozdrawiam.

  9. #409
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moniskaja
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Robiłem z mixa, anhydryt strasznie higroskopijny. Pozdrawiam.
    No właśnie opinie są podzielone która lepsza wylewka, ale ze względu na to że nie mamy sprawdzonego speca od tradycyjnych to wolimy pójść w gotowe anhydrytowe... I tu pytanie czy ta zaproponowana przez wykonawce jest oki czy inna lepsza..

  10. #410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniskaja Zobacz post
    No właśnie opinie są podzielone która lepsza wylewka, ale ze względu na to że nie mamy sprawdzonego speca od tradycyjnych to wolimy pójść w gotowe anhydrytowe... I tu pytanie czy ta zaproponowana przez wykonawce jest oki czy inna lepsza..
    Nie masz w okolicy ekipy od posadzek? A co, myślisz, że anhydrytu nie da się spieprzyć? Moim zdaniem szybciej niż tradycyjną.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #411
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moniskaja
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie masz w okolicy ekipy od posadzek? A co, myślisz, że anhydrytu nie da się spieprzyć? Moim zdaniem szybciej niż tradycyjną.
    Nie mam żadnej sprawdzonej, o pierwsza lepsza nie jest trudno.

  12. #412
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczupakq

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam podpinając się do tematu mam małe pytanie: znajomy posadzkarz proponuje mi wykonanie posadzki betonowej na 23cm styropianu o grubości 7.5cm wiadomo włókno, plastyfikator itp. lecz proponuje mi abym kupił cement Górażdże 42.5R Premium Twierdzi że ten cement + porządny piasek 0,4 i posadzka będzie mocna. Co o tym sądzicie? Czy cement 42,5 nie jest czasami abstrakcją do posadzek? I jeszcze jedno jakie włókno zastosować do posadzki włókno stalowe 1/50 czy włókna POLIPROPYLENOWE 18mm?
    Ostatnio edytowane przez szczupakq ; 23-04-2016 o 09:46

  13. #413

    Domyślnie

    Dzień Dobry, Jeśli chodzi o wylewki, to zachęcam do zapoznania się z ofertą naszej firmy http://solidnaekipa-lafarge.pl/. Oferujemy najlepszej jakości produkt wraz z wykonaniem, na które dajemy
    gwarancje.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge

  14. #414

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczupakq Zobacz post
    Witam podpinając się do tematu mam małe pytanie: znajomy posadzkarz proponuje mi wykonanie posadzki betonowej na 23cm styropianu o grubości 7.5cm wiadomo włó
    kno, plastyfikator itp. lecz proponuje mi abym kupił cement Górażdże 42.5R Premium Twierdzi że ten cement + porządny piasek 0,4 i posadzka będzie mocna. Co o tym sądzicie? Czy cement 42,5 nie jest czasami abstrakcją do posadzek? I jeszcze jedno jakie włókno zastosować do posadzki włókno stalowe 1/50 czy włókna POLIPROPYLENOWE 18mm?
    Posłuchaj posadzkarza, dobrze prawi.

  15. #415
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniskaja Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Czy klasa anhydrytu na wylewke C20 S5 jest ok?
    Klasa CA C25 F5 - grubość minimalna na ogrzewanie podłogowe 4,5cm.
    Klasa CA C20 F4 - grubość minimalna na ogrzewanie podłogowe 5,5cm.

    Klasa CA C25 F5 - grubość minimalna jako jastrych pływający (bez ogrzewania podłogowego np. na styropianie/pianobetonie) 3,5cm.
    Klasa CA C20 F4 - grubość minimalna jako jastrych pływający (bez ogrzewania podłogowego np. na styropianie/pianobetonie) 4cm.

    Klasa CA C25 F5 nadaje się pod terakotę, kamień naturalny, podłogi drewniane, żywiczne, laminaty, wykładziny.

    Klasa CA C20 F4 nadaje się pod terakotę, kamień naturalny, podłogi drewniane pływające, laminaty, wykładziny.

    Pozdrawiam
    Antoni
    Ostatnio edytowane przez termolit ; 14-09-2016 o 14:20

  16. #416
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Jak to wygląda w praktyce: wyobrażmy sobie płytę podłogową wylaną z betonu o długości 10m, której temperaturę podwyższono o 20oC. Teoretycznie jej długość powinna wzrosnąć o 10m x 0,012mm/mK x 20K = 24mm.
    Wiem temat byl bardzo dawno, ale te Wasze teoretyczne spierania sa smiechu warte jakz Was tacy matematycy co prostych zaleznosci nie potrafią policzyc


    2,4 mm a nie 24 mm

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    ...
    300m2 to jest 30x10m zakładając najniższy stopień rozszerzania 0,05mm/mK to daje 0,05x30mx15K =22,5mm. Jest to trochę dużo nawet jak dla mnie o wiele za dużo...
    No coz trzeba umiec do wzoru podstawiac prawidlowe dane
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 15-06-2019 o 12:32

Strona 21 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony