dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 21
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 416
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    w/g loby trzeb ana anhydryty 2x pu 280
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    w/g loby trzeb ana anhydryty 2x pu 280
    Jeżeli jest suchy 0,5% lub 0,3% to tak nigdy dla zabezpieczenia posadzki drewnianej przed wilgocią z podkładu anhydrytowego. Np. jeżeli podkład ma 0,8% położymy PU280x2 to po 3-4 tygodniach mamy cały podkład w rozsypce.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli praktycznie rzecz ujmując jak długo schnie wylewka anhydrytowa?
    Zakładamy ze nie posiadam jeszcze pieca i nie bede wygrzewał posadzki?

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    ..Tak mi niemcy wymyslili i dali na pismie..od 2 lat tak robie..i mowie zupelnie serio ,że nie nie mamy mam z 8-10 bud ów zrobionych w tenze sposob i o zadnej rozsypce nie ma mowy i to zarowno posadzki lite jak i warstwowe...(na jednej mam nawet dechy 22mm gr lite debowe )
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Czyli praktycznie rzecz ujmując jak długo schnie wylewka anhydrytowa?
    Zakładamy ze nie posiadam jeszcze pieca i nie bede wygrzewał posadzki?
    Aż wyschnie. lepiej postaraj się o ogrzewanie na wszelki wypadek ponieważ anhydryt nie lubi za długo zbyt duzej ilości wody w sobie. 3 tygodnie i powinno być po wszystkim.
    Wilgotność na całym przekroju 50gram 0,5CM% bez dziury DNS 812 też o,5% pewniej i dokładniej. Tymbardziej, ze niewielu potrafi obsłużyć CM-kę a na
    anhydrytach tym bardziej.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    ..Tak mi niemcy wymyslili i dali na pismie..od 2 lat tak robie..i mowie zupelnie serio ,że nie nie mamy mam z 8-10 bud ów zrobionych w tenze sposob i o zadnej rozsypce nie ma mowy i to zarowno posadzki lite jak i warstwowe...(na jednej mam nawet dechy 22mm gr lite debowe )
    owszem przy jakiej wilgotności? 0,8CM% czy więcej. Chętnie bym z Niemcami na ten temat pogadał, Jezeli tak jest to mamy jakieś rozwiązanie. Proszę o namiar to duża sprawa.
    Byłem w Koszalinie gdzie na anhydryt przy poziomie 1,2CM% (trzymało 8 tygodni) wreszcie położono epoksyd a na to klej rozpuszczalnikowy. Klej podniósł drewno a epoksyd zniszczył podkład anhydrytowy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #47

    Domyślnie

    wklejam parę zdjęć z realizacji anhydrytu,żeby ci,którzy nie znają technologii,co to jest ,jak sie leje ,jak wypelnia - poznali materiał
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1068.JPG
Wyświetleń:	1970
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	9806   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1077.JPG
Wyświetleń:	1680
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	9807   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0311.JPG
Wyświetleń:	1742
Rozmiar:	57,5 KB
ID:	9808   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0601.JPG
Wyświetleń:	1741
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	9809   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0382.JPG
Wyświetleń:	1583
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	9810  


  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    a gdziez w pu280 jest epoksyd.. epoksydem juz dawno sie nie truje jesli chodzi o wzmacnianie i odciecie wilgoci..stosuje na wielu budowach prosfas badz pu 280..przedstawiciel handlowy przy mnie elefonicznie kontaktowal sie z technologiem loby z niemiec i tenze mu tak to wlasnie objasniaj jesli chadza o anchydryty..nie stosowalbym nawet na wlasn nos epoksydu na cienka wylewke gipsowa ..przecie normalne ze przepali
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pozwolę zadac sobie jeszcze pytanie.
    Jak wylewka anhydrytowa sprawdza sie na styropianie akustycznym ktory ma jakis procent ugięcia. Dotykałem jest po prostu miękki.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Pozwolę zadac sobie jeszcze pytanie.
    Jak wylewka anhydrytowa sprawdza sie na styropianie akustycznym ktory ma jakis procent ugięcia. Dotykałem jest po prostu miękki.
    robilismy ,spełnia wymogi wytrzymałościowe

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marzek_rodo6
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a ja mam pytanie do Panów od wylewek anhydrytowych- w dyskusji zostało nadminienione, że posadzki te nie wymagają dylatacji- co w takim razie może oznaczać samoistna dylatacja na posadzce anhydrytowej? Czy pod miejscem na kominek posadzkę anhydrytową należy wylać grubiej lub jakkolwiek wzmocnić to miejsce?Czy powinnosię zdylatować posadzke anhydrytową tak jak są układane pętle grzewcze (pętla cieplejsza vs pętla zimniejsza lub posadzką bez ogrzewania podłogowego np. spiżarka?)I jaka jest bezpieczna grubość posadzki anhydrytowej w domku jednorodzinnym z ogrzewaniem podłogowym?

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzek_rodo6 Zobacz post
    a ja mam pytanie do Panów od wylewek anhydrytowych- w dyskusji zostało nadminienione, że posadzki te nie wymagają dylatacji- co w takim razie może oznaczać samoistna dylatacja na posadzce anhydrytowej? Czy pod miejscem na kominek posadzkę anhydrytową należy wylać grubiej lub jakkolwiek wzmocnić to miejsce?Czy powinnosię zdylatować posadzke anhydrytową tak jak są układane pętle grzewcze (pętla cieplejsza vs pętla zimniejsza lub posadzką bez ogrzewania podłogowego np. spiżarka?)I jaka jest bezpieczna grubość posadzki anhydrytowej w domku jednorodzinnym z ogrzewaniem podłogowym?
    posadzki anhydrytowe rzeczywiście nie wymagaja dylatacji /przy podłogówce do 300m2/,pod kominek ,zalezy jak cięzki,ale na wszelki wypadek ,zamiast 4 cm - 6,bezpieczna grubość na podłogówce to 4 cm,oczywiście w założeniu,że jest równo.

  13. #53

    Domyślnie

    Jaką najmniejszą ilośc robicie, zakładam ze przywozicie gotowy produkt w silosie i lejecie na miejscu wiec jakąs opłacalnosc inwestycjii macie?
    Wiec jaka najmniejsza powierzchnia???

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ec-e1 Zobacz post
    jaką najmniejszą ilośc robicie, zakładam ze przywozicie gotowy produkt w silosie i lejecie na miejscu wiec jakąs opłacalnosc inwestycjii macie?
    Wiec jaka najmniejsza powierzchnia???
    gdzie?

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pszczyna pomiędzy Tychami - Bielskiem

  16. #56

    Domyślnie

    Przed Bielskiem 10 km mam okolo 100 m2

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezka Zobacz post
    posadzki anhydrytowe rzeczywiście nie wymagaja dylatacji /przy podłogówce do 300m2/,pod kominek ,zalezy jak cięzki,ale na wszelki wypadek ,zamiast 4 cm - 6,bezpieczna grubość na podłogówce to 4 cm,oczywiście w założeniu,że jest równo.
    Posadzki anhydrytowe rozszerzają się pod wpływem temperatury od 0,05 do 0,15mm/m. Czasmi zaleznie od producenta nawet więcej. Dlatego podkłady anhydrytowe na ogrzewaniu podłogowym wymagają dylatacji co 40m2. Grubość podkładu anhydrytowego nad rurami powinna wynośić 40mm. Czyli całkowita grubość 60mm. Temperatura rur nie powinna przekraczać 45C ponieważ dochodzi w tej temperaturze do dekrystalizacji wody i tworzeniu się pary wodnej, która pod ciśnioeniem wywołanym temperaturą będzie się z podkładu ulatniać w np. parkiet lub inną posadzkę. Te opisane przeze mnie warunki są wynikiem analizy wielu szkód, występujących na podkładach ogrzewanych z anhydrytu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Posadzki anhydrytowe rozszerzają się pod wpływem temperatury od 0,05 do 0,15mm/m. Czasmi zaleznie od producenta nawet więcej. Dlatego podkłady anhydrytowe na ogrzewaniu podłogowym wymagają dylatacji co 40m2. Grubość podkładu anhydrytowego nad rurami powinna wynośić 40mm. Czyli całkowita grubość 60mm. Temperatura rur nie powinna przekraczać 45C ponieważ dochodzi w tej temperaturze do dekrystalizacji wody i tworzeniu się pary wodnej, która pod ciśnioeniem wywołanym temperaturą będzie się z podkładu ulatniać w np. parkiet lub inną posadzkę. Te opisane przeze mnie warunki są wynikiem analizy wielu szkód, występujących na podkładach ogrzewanych z anhydrytu.
    cezka co Ty na to?

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Posadzki anhydrytowe rozszerzają się pod wpływem temperatury od 0,05 do 0,15mm/m. Czasmi zaleznie od producenta nawet więcej. Dlatego podkłady anhydrytowe na ogrzewaniu podłogowym wymagają dylatacji co 40m2. Grubość podkładu anhydrytowego nad rurami powinna wynośić 40mm. Czyli całkowita grubość 60mm. Temperatura rur nie powinna przekraczać 45C ponieważ dochodzi w tej temperaturze do dekrystalizacji wody i tworzeniu się pary wodnej, która pod ciśnioeniem wywołanym temperaturą będzie się z podkładu ulatniać w np. parkiet lub inną posadzkę. Te opisane przeze mnie warunki są wynikiem analizy wielu szkód, występujących na podkładach ogrzewanych z anhydrytu.
    Moim zdaniem właściwości posadzek anhydrytowych w porównaniu do betonowych należy rozpatrywać w kontekście ich modułu sprężystości gdyż swobodną rozszerzalność termiczną mają podobną, a przy dużych powierzchniach zachowują się inaczej.
    W temacie dekrystalizacji wody w posadzkach anhydrytowych uważam, że jej wielkość jest uzależniona od stopnia uwodnienia bezwodnego siarczanu wapnia /anhydrytu/.
    Tematy warte poznania w szczegółach, myślę że Cezka opisze to bardziej precyzyjnie. Pozdrawiam.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Rozszerzalność liniowa tych dwóch podkładów jest różna i to zdecydowanie. Anhydryt 0,05-0,15mm/m. Cementowy 0,4-1,0mm/m.
    Bez względu na stopień uwodnienia siarczanu wapnia następuje dekrystalizacja wody z początkiem temperatury 45C. Użycie nadmiaru wody spowoduje jedynie nie możliwość skrystalizowania wody wewnątrz podkładu. W związku z tym pozostanie on zbyt długo zawilgocony co może tylko osłabić jego parametry wytrzymałościowe. Zasadniczo podkład anhydrytowy jest już po dwóch tygodniach gotowy do układania przy 0,5% lub 0,3%. Wadą anhydrytu może być jego zbytnia alkaliczność, która może mieć nie pożądany wpływ na posadzkę drewnianą. Norma PN EN 13813 określa poziom odczynu na 7pH.Klasa modułu sprężystości materiałów przeznaczonych na podkłady jest taka sama dla cementu jak i anhydrytu czy magnezji i żywic syntetycznych. tak nakazuje norma PN EN 13813 2002
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 3 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony