dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Cool

    właśnie planowałem kupić Galmeta
    Czy to tak wygląda zawsze?

    właśnie zraziłem się do innej firmy (syf w wężownicy ). Musiałem kilka razy jechać do czyszczenia filtra .W sumie jedna dniówka i 100 km.

    Tak na upartego to produkt nie zgodny z umową i deklaracją zgodności (CE)
    Dokumentacja nie przewiduje wspawania pod kontem
    Ostatnio edytowane przez hydraulik_ ; 29-08-2013 o 07:14
    Tu była reklama....

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    właśnie planowałem kupić Galmeta
    Czy to tak wygląda zawsze?

    właśnie zraziłem się do innej firmy (syf w wężownicy ). Musiałem kilka razy jechać do czyszczenia filtra .W sumie jedna dniówka i 100 km.

    Tak na upartego to produkt nie zgodny z umową i deklaracją zgodności (CE)
    Dokumentacja nie przewiduje wspawania pod kontem
    witam

    b. często montuję zasobniki Galmetu

    czasami zdarzają się "wtopy"

    krzywo wspawane króćce - czasem (nie miałem na szczęście tak krzywo wspawanych jak WIHAJSTER)
    "syf" w wężownicach - prawie zawsze, więc zawsze bez wyjątku jeszcze przed montażem płuczę wężownicę lub płaszcz (same wnętrza "przestrzeni c.w.u. są na szczęście czyste)
    przeciek na oringu korka raz mi się zdarzył, bo korek był krzywo wkręcony

    kontrole jakości mają do kitu

    najbardziej nie zrozumiałe dla mnie jest to, że dla zachowania gwarancji 60 miesięcznej zbiorników wymagają wizyt co 1,5 roku ich pracowników-serwisantów lub autoryzowanych serwisantów
    anodę trzeba sprawdzać co 1 rok!!!, a wymieniać nie rzadziej niż co 1,5 rok - to jest jakieś kuriozum dla mnie nie pojęte, czyli klient ma "bulić po roku, później po 1,5 roku itd.
    do czego tu jest potrzebny autoryzowany serwis
    przecież to nie skomplikowane urządzenie - chyba, że... i tu każdy sam sobie dopowie

    Galmet atrakcyjny cenowo, jakość dużo lepsza niż "kiedyś"

    pozdrawiam
    ,,,,

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bazic

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    pow.Wołomin
    Kod pocztowy
    05-252
    Posty
    75

    Domyślnie

    Muszę niestety potwierdzić opinie o zbiornikach galmetu.
    Ja nie jestem instalatorem, jestem zwykłym klientem.

    Jestem ciekaw czemu trafił mi się zbiornik, który ma niemal oberwaną trzecią nogę oraz miał syf w wężownicy? (SGWS maxi 300l)
    Jasne, że nie składałem reklamacji - bo wiem jak to by przebiegało. Na szczęście mój jest szczelny (uff!) a pod nogę podstawiłem kawałek XPS'a

    Dla dociekliwych dodam - zbiornik przychodzi na palecie odpowiednio zabezpieczony specjalnymi taśmami i jest zafoliowany. Wykluczone jest uszkodzenie tej nogi w transporcie - paleta była nienaruszona.

    Hmm - mogę być podwójnie szczęśliwy, że nie mam od nich pompy bo mało brakowało a bym taką 8Kw łyknął... tylko podczas rozmów z handlowcami/technikami jakoś mi się nie wydali odpowiednio "fachowi"...
    "Dom w zielistkach" pow.uż.116m2, PC 8kW, 600mb wymiennika spiralnego na pow. 260m2 gruntu w 6 pętlach po 100m PE32, ławy izolowane 5cm XPS, fundament 15cm styro, podłoga 15cm styro, ściany styropian 5cm+BETON+25cm styro, strop 16cm styro, poddasze 21cm styro, okna i drzwi Uw,Ud=0,7W/m2K. Posadzka od 8-12cm grubości. WEŁNA tylko w kominie od kominka a GRZEJNIKI jedynie na obrazkach..., reku we wczesnej fazie produkcji

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał bazic Zobacz post
    Jestem ciekaw czemu trafił mi się zbiornik, który ma niemal oberwaną trzecią nogę oraz miał syf w wężownicy? (SGWS maxi 300l)
    Jasne, że nie składałem reklamacji - bo wiem jak to by przebiegało. Na szczęście mój jest szczelny (uff!) a pod nogę podstawiłem kawałek XPS'a

    Dla dociekliwych dodam - zbiornik przychodzi na palecie odpowiednio zabezpieczony specjalnymi taśmami i jest zafoliowany. Wykluczone jest uszkodzenie tej nogi w transporcie - paleta była nienaruszona.
    Hej,
    Jak potrzebujesz tej nogi to mogę Ci przesłać bo ja dostałem jedna dodatkowo gratis Może to ta Twoja się urwała i do mnie wsadzili Kupowałem zbiornik we wrześniu.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    a jak zobaczycie pompy ciepła Galmet to dopiero padniecie jakie to prymitywne i krzywe

  6. #46

    Domyślnie

    Ja też miałem 1 szt nogą dodatkową (może to też czyjaś ?). Potwierdzam, że zabezpieczenie zasobnika było dobre. Nie zauważyłem żadnych wad ani problemów ze swoim zasobnikiem.
    Dom LMP61L 2+2 osoby,pow.130 m2. Pompa ciepła gruntowa z bezp. parowaniem 8KW+DZ płaskie. CWU 400L. Mieszkam od 6.2013
    Za rok 09.2017..08.2018 koszt CO+CWU 780 zł (2542 kWh, 1291 h)
    Za rok 09.2018..08.2019 koszt CO+CWU 893 zł (2941 kWh, 1577 h)
    Za rok 09.2019..08.2020 koszt CO+CWU 828 zł (2897 kWh, 1545 h)
    Za rok 09.2020..08.2021 koszt CO+CWU mam foto (3321 kWh, 1756 h)
    Średni COP 3,9. PV 9.5KW
    Dwie klimatyzacje: kanałowa + split na lato. PC 5KW AHU w warsztacie + basen.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał bazic Zobacz post
    (...)
    Jestem ciekaw czemu trafił mi się zbiornik, który ma niemal oberwaną trzecią nogę oraz miał syf w wężownicy? (SGWS maxi 300l)
    Jasne, że nie składałem reklamacji - bo wiem jak to by przebiegało. Na szczęście mój jest szczelny (uff!) a pod nogę podstawiłem kawałek XPS'a (...)
    Urwany gwint - co uniemożliwiało wkręcenie trzeciej nogi również miałem.
    Ja nie podkładałem XPS'a tylko WYWALIŁEM dwie pozostałe nogi... Żeby się baniaczek czasami nieszczęśliwie na jakieś dziecko nie przewrócił......
    Ten akurat to był zbiornik buforowy czarny 380l (oznaczany jako 400l)

    Ale to jest "pikuś". Teraz mam lepszą zagadkę do rozwiązania, zamówiłem i otrzymałem dwa zbiorniki po 3000 l do instalacji przemysłowej. Już postawione dźwigiem w wąskiej przybudówce, dach zamontowany.
    Okazuje się (zresztą zgodnie z danymi w katalogu!!!) że wszystkie króćce mają gwint 6/4''. Tak duży zbiornik i 6/4'' to jest jakieś nieporozumienie.
    Tutaj mój błąd - nie przeglądałem katalogu dokładnie, patrzyłem jedynie na pojemność. Gdybym zwrócił uwagę na to, na pewno nie zamówiłbym tego badziewia.
    Dla przykładu, dziesięciokrotnie mniejszy bufor Stiebla ma większe średnice przyłączy.

    Tutaj nawet nie kontrola jakości dała dupy, nie zdążyła... Tutaj projektant, chyba inżynier (???) tak zaprojektował. Ciekawe jakiej specjalności ten inżynier....

    Mam do przelania około 15m3/h do każdego zbiornika i te króćce 6/4 stwarzają większe opory hydrauliczne niż wszystkie rury!!! Pompy obiegowe już zamówione i leżą na półce, kosztowały około 20000zł. W tej konfiguracji nie dadzą rady. Większe byłyby jeszcze droższe a budżet zamknięty.
    Jedynym wyjściem jest "naprawienie" tych baniaków - nie liczę na współpracę Galmetu (wcześniejszy jeden kontakt z ichnim "serwisem" dał mi do zrozumienia że mają mnie w dupie, poza tym jest powiedzenie "widziały gały co brały" -jak byk w katalogu jest 6/4).

    Pozostało mi samodzielne przywrócenie funkcjonalności tych wyrobów bo CZAS GONI - trzeba wspawać dodatkowe króćce co najmniej 2'', tak też zrobię.
    Tylko pojawił się następny problem, urwały się śruby M14 przy każdym!! otworze rewizyjnym...

    RĘCE OPADAJĄ taka JAKOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!

    Dochodzą zajęcia praktyczno-techniczne z rozwiercania i gwintowania - ale jest jeden plus - pójdzie lekko bo śruby robione z marchwi.

    Jak nie zapomnę to wrzucę kiedyś foty.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Ale to jest "pikuś". Teraz mam lepszą zagadkę do rozwiązania, zamówiłem i otrzymałem dwa zbiorniki po 3000 l do instalacji przemysłowej. Już postawione dźwigiem w wąskiej przybudówce, dach zamontowany.
    Okazuje się (zresztą zgodnie z danymi w katalogu!!!) że wszystkie króćce mają gwint 6/4''.
    Kolego drogi towar się ogląda jak Ci go daje kurier w życiu prywatnym np: telefon czy nie jest zbity (czy wogóle jest) zaś w pracy ogląda się i sprawdza towar, np: ja sprawdzam 5 razy czy dobrze działa serwer 500 kilowy zanim pojadę z nim 200 km i wniosę na 20 piętro. Bo takie firmy jak Dell i HP du... dają a co dopiero Galmet. Ty lepiej mniej na forum przebywaj a więcej przy robocie. Bo organizacji pracy toś się chyba nie nauczył.

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Tak duży zbiornik i 6/4'' to jest jakieś nieporozumienie.
    Tutaj mój błąd - nie przeglądałem katalogu dokładnie, patrzyłem jedynie na pojemność. Gdybym zwrócił uwagę na to, na pewno nie zamówiłbym tego badziewia.
    I po tym opisie jeszcze nie wstyd Ci dalej pisać na forum w tej kwestii? Nie boisz się, że Cię ktoś rozpozna i do domu z robotą nie wpuści? Ja bym zamilkł ze wstydu.

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Tutaj nawet nie kontrola jakości dała dupy, nie zdążyła... Tutaj projektant, chyba inżynier (???) tak zaprojektował. Ciekawe jakiej specjalności ten inżynier....
    Widać ten inżynier taki miał plan a Galmet jakoś nic nie pomylił bo katalog i towar jest ten sam. Jakby robił to gamon to by o króćcach zapomniał w ogóle w projekcie.

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Mam do przelania około 15m3/h do każdego zbiornika i te króćce 6/4 stwarzają większe opory hydrauliczne niż wszystkie rury!!! Pompy obiegowe już zamówione i leżą na półce, kosztowały około 20000zł. W tej konfiguracji nie dadzą rady. Większe byłyby jeszcze droższe a budżet zamknięty.
    Jedynym wyjściem jest "naprawienie" tych baniaków - nie liczę na współpracę Galmetu (wcześniejszy jeden kontakt z ichnim "serwisem" dał mi do zrozumienia że mają mnie w dupie, poza tym jest powiedzenie "widziały gały co brały" -jak byk w katalogu jest 6/4).
    Ciesz się, że inwestor jeszcze zostawił Cie na placu boju a nie wypier... z kosztem wyniesienia tych baniaków i rozbiórki dachu. Bo u mnie już byś serwera na oczy nie zobaczył. A może ja mniej bogaty od inwestora i wpadki za kilkadziesiąt tysi bardziej mnie denerwują bo przecież obok pompek za 20 tysi jeszcze był koszt baniaków, dźwigu, dachu i reszty nie opisanej.


    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Jak nie zapomnę to wrzucę kiedyś foty.
    Ty lepiej nie zapomnij zrezygnować z zakupu Galmetu. Skoro taki gu... kolejny raz opisujesz to po co to znowu kupiłeś? Rurki co ciekną i są dziurawe też ponownie kupujesz, zawory itp?

    No Wihajster. Można nie lubić Galmetu. Można dać fotki co byś zmienił. Można dać fotki jak robią syf. Ale dziś przesadziłeś. Kupiłeś towar zgodny z opisem i wykonaniem producenta i masz za złe producentowi, że tak to wyprodukował i że nie chce Ci naprawić. Ja nie idę do Appla z płaczem że myślałem iż nowy iPad mini z retiną ciemno-szary będzie bardziej szary niż ciemny i żeby mi to na nowo pomalowali, zaś ich nowe złącze choć takie jest jak w reklamie i opisie to mi nie pasuje do starego iPada retina i iPhona i po co to tak zrobili jak teraz muszę wozić 2 kabelki zamiast 1.

    Galemt, Muszę kupić od was towar. M.in. ten syfiasty zbiornik CWU Maxi 300L. Skontaktujcie się ze mną na FM i proszę o ceny specjalne za napisanie postu w Waszej obronie. Jak zbiornik będzie ładny obiecuję, że wrzucę fotki iż czasem macie dobry produkt (dla pewności sprawdźcie zanim wyślecie
    Inwestor nie Instalator.

    p.s. Dziś jeden z polaków dostał Oskara w dziedzinie designu. Poznaniak Jego kolega zrobił aplikację. Być może ten kolega to najlepszy ilustrator w Polsce. Cały świat się aplikacją zachwycał. Tylko 1 Polak dał 1 z 5 gwiazdek z komentarzem: "chu... ikonka".

    p.s.2. Uniwersytet Warszawski jest największy. Uniwersytet Jagielloński jest najstarszy. Uniwersytet Poznański jest najlepszy. Ordnung - porządek musi być. Wihajster i Gaklmet. Do serca i do głowy bierzcie.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    no to objawił się kolejny członek loży sofistów strach pisać jak już zbiorniki z serwerami się porównuje
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    potwierdzam złe opinie o Galmecie. Niestety cenowo drogi a jakościowo kaszana. Zastanawiam się tylko, kto do tego dopuścił?
    Czyżby to celowe działanie mające doprowadzić do upadku firmy? Kolejnej?
    Wpadki tutaj przytaczane to już jest makabra. Wygląda to jak ruski towar z odzysku.

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Galemt......
    Galmet, nie Galemt...


    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    p.s. Dziś jeden z polaków dostał Oskara w dziedzinie designu. Poznaniak Jego kolega zrobił aplikację. Być może ten kolega to najlepszy ilustrator w Polsce. Cały świat się aplikacją zachwycał. Tylko 1 Polak dał 1 z 5 gwiazdek z komentarzem: "chu... ikonka"
    jeśli już, to jeden z Polaków, nie polaków


    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    p.s.2. Uniwersytet Warszawski jest największy. Uniwersytet Jagielloński jest najstarszy. Uniwersytet Poznański jest najlepszy. Ordnung - porządek musi być. Wihajster i Gaklmet. Do serca i do głowy bierzcie.
    po pierwsze - UP najlepszy? hahahaha, widac po tym co i jak piszesz....
    po drugie - znów zamiast Galmet wpisałeś coś innego - Gaklmet? wtf?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    potwierdzam złe opinie o Galmecie. Niestety cenowo drogi a jakościowo kaszana. Zastanawiam się tylko, kto do tego dopuścił?
    Czyżby to celowe działanie mające doprowadzić do upadku firmy? Kolejnej?
    Wpadki tutaj przytaczane to już jest makabra. Wygląda to jak ruski towar z odzysku.
    Fizycznie miałem do czynienia z dwoma egzemplarzami - moim Maxi 300l i brata "zwykłym" 200l, obu nie miałem nic do zarzucenia, także proszę nie uogólniać. Co do ceny to proszę mi wskazać zbiornik o parametrach Galmeta Maxi 300l, czyli z wymiennikiem 3,8m2 w niższej cenie, na prawdę chętnie bym taki zobaczył
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    no to objawił się kolejny członek loży sofistów strach pisać jak już zbiorniki z serwerami się porównuje

    Jak nie chcesz to nie zrozumiesz. A może nie potrafisz zrozumieć. Nikt tu nie porównuje produktów Galmet z HP. Zbiornika z serwerem.

    Ja porównuje towar i prace za kilkadziesiąt tysięcy moja i kolegi. Widać w branży instalatorskie takie wpadki to zabawne są i chętnie publikowane, u Nas w branży po takiej wtopie jesteś rok lub więcej na dnie. Widzę ze mój wpis do komentowania ciekawszy niż wpadka instalatora i jakieś zarzuty ze producent zrobił zbiornik zgodnie z domuntacją i opisem w katalogu. Nie dziwota, 50% piszących tutaj to instalatorzy.
    Ostatnio edytowane przez wiellkopolska ; 15-04-2014 o 16:42

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    Galmet, nie Galemt...

    jeśli już, to jeden z Polaków, nie polaków

    po pierwsze - UP najlepszy? hahahaha, widac po tym co i jak piszesz....
    po drugie - znów zamiast Galmet wpisałeś coś innego - Gaklmet? wtf?
    Dokładnie wpisujesz sie w przykład Polaka opisany przez mnie: nie ważne jaka była aplikacja ważne że ikonka huj... Tak samo Ty: nie ważne jaki był sens wypowiedzi, ważne, że sie autor jeb.... na klawiaturze tabletu i nie chciało mu sie poprawiać.
    Dalej nie pisze bo żal śmiecić.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Panie Poznaniaku - masz ze mną jakiś problem że się tak wzburzasz zwykłymi (wydaje mi się że obiektywnymi) uwagami na temat produktu? Bo nie przypominam sobie żebym się z kimś skonfliktował?
    Czy masz problem z samym sobą? Może lekarz pomoże.
    A może jeszcze inny powód?

    Dbam o swoje dobre imię bo na to się pracuje latami i nie pozwoliłbym sobie na szkalowanie kogoś bez powodu. Zresztą nikogo nie "szkaluję" w sensie tego słowa. Po prostu podaję na forum moje spostrzeżenia i ŻADNE z nich nie jest sfabrykowane aby pogrążyć kogokolwiek. Widziałeś zdjęcia zbiorników? Ty byś się nie wkurzył gdybyś po raz KOLEJNY dostał takie coś jak na zdjęciach????

    Króćce 6/4'' w zbiorniku 3m3 podczas gdy w zbiornikach 0,3m3 masz 5/4''? Gdzie tu jakieś proporcje? Jest OK według ciebie?
    Domyślam się że skoro zajmujesz się serwerami to pewnie nie wiesz o czym napisałem, ale jakby porównać do samochodu - czy w trzylitrowym BMW założyłbyś sobie układ wydechowy od Cinquecento????

    Co do reszty, nie przejmuj się tak moimi interesami. Mają się dobrze. Inwestora guzik obchodzą moje problemy z Galmetem i są to wyłącznie moje problemy i moje koszty. To, że przerabiam króćce na właściwe na swój koszt nikogo nie interesuje, byle wszystko działało jak powinno i tak będzie.

    I jeszcze jedno - gdzie napisałem że mam pretensje do Galmetu o to że dostałem towar zgodny z danymi w karcie katalogowej??? Napisałem przecież że to mój błąd - widziały gały co brały.
    Co nie zmienia faktu, że technicznie jest ten zbiornik źle zaprojektowany, no może inaczej: jego zastosowanie w obecnej formie jest mocno ograniczone. I na miejscu inżyniera za to odpowiedzialnego bym to przemyślał.

    Co do cen, to są przeważnie umiarkowane i tylko dzięki temu do tej pory od nich kupuję. Dochodzi jeszcze dość szybki czas dostawy, nie muszę długo czekać, tylko raz czekałem prawie miesiąc ale podobno mieli jakieś kłopoty techniczne więc OK.

    Co do jakości wykonania, brakuje słów. Kiedyś pisałem że żaden zbiornik mi nie "padł" przez 10 lat odkąd od nich kupuję, ale takie wykonanie jak na zdjęciach oraz brak POWTARZALNOŚCI produktu daje powody do zastanowienia.
    A będę miał okazję się zastanowić przy rozwiercaniu ukręconych śrub i gwintowaniu otworów w NOWYM zbiorniku.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Pan wielkopolska wcale nie musi być poznaniakiem .Znowu widzę kogoś wysyłasz do lekarza , może zmień profesję.O swoje dobre imię to widzę że dbasz przede wszystkim na różnych forach internetowych , kiedy ty masz tyle wolnego czasu , te tysiące wpisów ,mniemam że albo jesteś starym kawalerem , albo rodzinę zaniedbujesz, wszędzie ciebie pełno , wszędzie taki fachura pełną gębą , a tu taka banalna wtopa
    Skoro zbiornik 0,3m3 ma króciec 5/4'' to według ciebie zbiornik 3m3 powinien mieć 10 razy większy króciec?
    Widzisz , jeśli ten zbiornik miałby np. u mnie robić za np. bufor to ten króciec przyłączeniowy byłby OK , jak na twoją potrzebę to za mały jest , to trzeba było kupić taki jak trzeba , troszkę więcej skup się na robocie , a nie na diagnozowaniu zdrowia psychicznego innych forumowiczów.
    I znowu te twoje porównania do samochodów - czy w trzylitrowym BMW założyłbyś sobie układ wydechowy od Cinquecento????- przecież to ty tak zrobiłeś , kupiłeś tłumnik od 3 litrowego bmw i teraz lamentujesz że ci nie pasuje do Cinqucento.
    Jak już przerobisz ten króciec , to oczywiście wystawisz jakąś deklarację zgodności - ba ta od Galmet-u , po tej twojej przeróbce już nie aktualna będzie
    Mam nadzieję że ten twój inwestor to jest normalny , bo jak nie to ma świetną okazję wydupczyć ciebie na tej robocie .
    Galmet dał dupy i krzywo wspawał wspawał króciec , ty dałeś dupy zamówiłeś nieodpowiadający twoim potrzebą zbiornik - i czym się teraz różnisz od Galmetu?Trzeba było złożyć reklamację tego zbiornika ,- wada krzywy króciec- , tylko tak normalnie na piśmie , wcześniej można zadzwonić , porozmawiać , NORMALNIE , a nie wyjeżdżać z gębą , tak jak na forum to robisz , można na tym dużo zyskać , niekoniecznie trzeba wymieniać zbiornik , można np. dostać upust cenowy , w końcu krzywy króciec to tylko wada ,,estetyczna"" a nie,, techniczna"" No i ten twój pomiar krzywego króćca - POZIOMICA , CHIŃSKA , TOĆ MACALLISTER TO CHIŃSKA MARKA CASTORAMY , a tak się brzydzisz chińskim giee , mam nadzieję że po wszystkim dobrze umyłeś rączki .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    nie ważne jaka była aplikacja ważne że ikonka huj... .
    jeśli już to przez ch
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    (....) No i ten twój pomiar krzywego króćca - POZIOMICA , CHIŃSKA , TOĆ MACALLISTER TO CHIŃSKA MARKA CASTORAMY , a tak się brzydzisz chińskim giee , mam nadzieję że po wszystkim dobrze umyłeś rączki .
    Przez chwilę myślałem że być może nie odbiegasz od "normy" - jak widać po kolejnym chorobliwym ataku - myliłem się.

    Kup sobie też taką poziomicę i walnij się zdrowo w łeb. Tak świątecznie i z przytupem. Na pewno nie zaszkodzi (tobie już nic nie zaszkodzi).

    Szkoda więcej czasu na komentowanie.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Żaden atak , wyrażam swoją opinię , zacytuje ciebie-

    ]Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    To jest forum , każdy ma prawo do wyrażania opinii, czy też swoich doświadczeń , tak aby inni forumowicze mogli wyrobić sobie zdanie

    wicvhajster
    Więc o co chodzi?
    Chyba że z jakiegoś powodu mnie to nie dotyczy. ]

    Więc o co ci chodzi?
    Poziomicę taką mam , ale używam jej zgodnie z przeznaczeniem. Fakt taki że ta poziomica to produkt z niższej ,,półki" , a ty taki fachowiec brzydzący się chińską amatorszczyzną ( mocno to niejednokrotnie opisywałeś - ta poziomica to ta twoja szynka za 10 pln z marketu) , używasz takich rzeczy?
    Ten post to żaden chorobliwy atak , spójrz się sam na to co wypisujesz , wszędzie wyzywasz forumowiczów którzy mają inny niż ty, pogląd na sprawę , zaraz są to według ciebie , chorzy psychicznie , podli , sprzedawczyki z allegro , jak ktoś napisze post nie po twojej myśli zaraz to chorobliwy atak .Może poszukaj jakieś choroby u siebie. Czepiłeś się tej poziomicy , wypowiedz się do reszty mojego postu , co tam jest takiego w/g ciebie chorobliwego?
    Czy jak rozwiercisz te zbiorniki i wstawisz odpowiednie twoim potrzebą zawory , to będą ważne wszelkie certyfikaty , atesty i świadectwa badań technicznych wystawione [przez Galmet ? Czy też wystawisz jakies swoje ? To jest podstawa do wydupczenia ciebie na tej robocie przez inwestora ( ale takie trochę,, świńskie' , wierz mi widziałem takie rzeczy , akurat nie ze zbiornikami , ale z technicznego punktu widzenia to samo)
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym wznowić temat. Jakie są wasze doświadczenia po użytkowaniu pomp ciepła firmy Galmet?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony