dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 37
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 724
  1. #1

    Domyślnie Nowoczesny i parterowy

    Przymierzamy się do budowy nowego domu, mamy już zamknięty projekt koncepcyjny - dom będzie parterowy, bryła rozczłonkowana z patiami. Lubimy nowoczesna architekturę, duże powierzchnie z dużą ilością światła.
    Czekamy na dokumenty do złożenia pozwolenia na budowę, budowę zamierzamy rozpocząć w połowie tego roku.
    Ostatnio edytowane przez Moni_ta ; 14-03-2012 o 20:23

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będzie z basenem ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no, no, może jak wybudujecie będę oglądać ten dom w archinspire.com i trendir.com?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wrzuć koniecznie rzuty. Będziesz robić projekt wnętrz?

    Patia będą zamknięte czy otwarte na ogród?

    Ach! wydaje mi się, że robicie dom bliski moim marzeniom

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć,

    Świetny projekt! Mamy podobny gust Biała elewacja z szarym kamieniem, ciemne okna, patia... U mnie jedynie mniejszy metraż i wysoki salon.
    Ja też zamierzam rozpocząć budowę mniej więcej w połowie roku.
    Na pewno będę zaglądać i kibicować

  6. #6

    Domyślnie

    Fajnie, ze tyle metrów zmiescilo sie u was na jednym poziomie. Basen super, ja sie bałam, ze przez większa cześć roku będzie stał bez wody. Będę zagladala

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Lullaby okna maja miec 270 cm wysokosci, planujemy aluminiowe.
    Ostatnio edytowane przez Moni_ta ; 21-01-2012 o 23:04

  9. #9

    Domyślnie

    Hmm... Przy metrażu 290 to i tak przyzwoicie U mnie wychodzi podobnie przy 170 m2 pow. netto :/
    Szukałaś już firmy, która wykona Ci przeszklenia? Będę wdzięczna za jakiekolwiek namiary. Jakby coś, chętnie też podzielę się swoimi

  10. #10

    Domyślnie

    witam
    ciekawie zapowiada sie domek

    trzymam kciuki za budowę
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #11

    Domyślnie

    Hej dziewczyny.
    Czy wyceniacie jedynie profile Reynaers, czy bierzecie pod uwagę również innych producentów? Jeśli Reynaers, to jaki rodzaj profilów wybieracie? Ja również dostałam dwie wyceny i bardzo się różnią, pod względem zaproponowanych rozwiązań (typy profili) i co za tym idzie ceny. Moje okna mają mieć 2.65 ale mają naświetla, co również nieco podnosi cenę.

    Martwi mnie również dosyć słabe parametry izolacyjne tych okien. Tam gdzie się dało wyceniałam również plastik i różnica w parametrach jest znacząca (i do tego jeszcze niższa cena). Zastanawiam się , czy nie zrobić parteru w aluminium, a na piętrze w takim samym kolorze plastiki. W całym domu wychodzi mi ponad 50 m2 przeszkleń.

  12. #12

    Domyślnie

    Cześć Wam,

    Ja będę wyceniać też profile Schuco i Ponzio. Na razie robiliśmy wstępne rozeznanie (głównie okien salonowych), które miało nam zobrazować mniej więcej ceny (rząd wielkości).
    Dzięki forumowej Agguli trafiłam też do firmy Internorm, mają ciekawe rozwiązania w postaci okien PCV z nakładką aluminiową. Dotykałam i wyglądają porządnie
    Myślę Dakula, że mogłoby Cię to zainteresować. U mnie odpadło, ze względu na wysokość okien 2.85...

  13. #13

    Domyślnie

    Kilka inspiracji wnętrz - kuchnia.





    Ostatnio edytowane przez Moni_ta ; 01-02-2012 o 20:32

  14. #14

    Domyślnie

    Inspiracje łazienka



    Ostatnio edytowane przez Moni_ta ; 01-02-2012 o 20:42

  15. #15

    Domyślnie

    Cześć

    producenci żelauzji fasadowych to m.in Selt, Anwis. Selta znajdziesz wszędzie ( idź do punktów z markizami, roletami wew. i zew.)

  16. #16

    Domyślnie

    Ten dom był inspiracją do projektu...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1fac+fundos+vista+de+baixo+diurna.jpg
Wyświetleń:	1321
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	97285   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3sala+de+jantar+vista+do+pátio+noturna.jpg
Wyświetleń:	1250
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	97287   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04_sala_noturna_vista_do_deck.jpg
Wyświetleń:	1286
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	97289   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1284659595-1-aparador-piscina-noturna-mod-1000x662.jpg
Wyświetleń:	1101
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	97290   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1284659674-12-fac-fundos-noturna-det45-esq-1000x671.jpg
Wyświetleń:	892
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	97291  

    Ostatnio edytowane przez Moni_ta ; 24-01-2012 o 13:15

  17. #17

    Domyślnie

    Fajny dom się zapowiada Będę podglądać U nas bryła też nowoczesna, ale z piętrem, ale wnętrza zupełnie w naszym klimacie.
    Super, że na forum co raz więcej ciekawej architektury.
    Powodzenia!

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moni_ta Zobacz post
    Poszukuję też sprawdzonych producentów żaluzji fasadowych.
    Witam się po raz pierwszy
    Zerknij do dziennika moniki996, ona ma u siebie piękne fasadówki. Zamawiała na Śląsku, chyba w Katowicach. Miałam od niej namiary, ale ostatecznie zrezygnowałam i namiary pokasowałam...

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj Moni_ta, rozumiem że kolejna Monika na fm?

    Coś pięknego się nam szykuje Trzymam kciuki za jak najszybsze otrzymanie PnB, bo już nie mogę się doczekać tego domu.
    Świetna powierzchnia, piękny projekt, basen no i że parterówka - cuuudnie

    Strasznie szkoda że nie pokazujesz rzutów, bo jestem bardzo ciekawa jakie tam są*rozkłady pomieszczeń. Ile pokoi, łazienek, jakich, jak kuchnia, jadalnia ... ale rozumiem i szanuję decyzję

    Zdradzisz na priv co to za arch? (taki rubikowy ten dom )

    Powodzenia!
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  20. #20

    Domyślnie

    Cześć
    Mój kolejny dom (za 10 lat też będzie parterowy i "patiowy" Kibicuję z całego serca, bo zapowiada się super i jest bliski moim gustom. Jak widzę inspiracje wnętrzarskie również.
    Służę pomocą.
    Jeśli mogę tylko jedna uwaga: połamana, rozczłonkowana bryła wygląda bosko, ALE... jeśli chodzi o izolacje to jest kiepsko. Im bardziej zwarta bryła tym cieplej (i niestety gorzej wizualnie). Nie zniechęcam Cię, ale zwróć uwagę na doskonałą izolację ścian i stropodachów (bo masz chyba płaskie dachy?) tam, gdzie pomieszczenia mają większość ścian zewnętrznych. Mam taki jeden pokój i temperatura jest tam 3-4 st niższa niż w "centrum domu".

Strona 1 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony