dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Łączenie drewna z metalem. Czym?

Domyślnie Łączenie drewna z metalem. Czym?

Witam mam pytanie jakim klej epoksydowy polecacie. Muszę go wlać w otwór wywiercony w słupku dębowym a następnie słupek nałożyć na wystającą ze schodów szpilkę gwintowaną. W castoramie polecali Distal dwuskładnikowy. Czy otwór w słupku ma być większy od średnicy szpilki czy ma być raczej ciasno pasowany. Wcześniej kleiłem Fischerem kotwy w betonie i tam zalecano otwór większy od szpilki o około 2mm. A może macie inne sposoby mocowania słupka w schodach lanych?

DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    carver

Domyślnie

Witaj!
    Większość dwuskładnikowych ogólnodostępnych połączy metal (szczególnie gwintowany) z drewnem. Trzeba zostawić minimalną szczelinę pomiędzy sklejanymi częściami 1-2mm. Pamiętaj o odtłuszczeniu metalu benzynką ekstrakcyjną lub jakimkolwiek rozpuszczalnikiem organicznym.
    Na poxipol łączę metalowe części dłut i noży snycerskich z drewnianą rękojeścią. Trzeba się namęczyć, żeby to połączenie zepsuć. Pozdrawiam

3. Adaptacja budynku gospodarczego. Wymiana dachu Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne

Domyślnie

Macie jeszcze jakieś sugestie? Na jaką głębokość do drewnianego słupka powinna być wpuszczona szpilka metalowa żeby słupek był sztywny?

DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    carver

Domyślnie

Według mnie trzeba wpuścić minimum 10cm. A sztywność to już zależy od średnicy szpilki. Jeśli chcesz przyspieszyć proces wiązania kleju, to po połączeniu elementów i ustawieniu słupka w pionie możesz podgrzać miejsce połączenia suszarką do włosów. Taki zabieg dodatkowo wzmacnia spoinę.

Domyślnie

Dzisiaj stolarz powiedział mi żeby wywiercić otwór w słupku fi 18 skontrować dwie nakrętki i przy odrobinie kleju epoksydowego wkręcić szpilkę fi 20. Zostawić na dzień. W międzyczasie wywiercić w betonir otwór fi 20 i zalać go fischerem wkładając weń słupek ze szpilką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia