dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Łączenie drewna z metalem. Czym?

    Witam mam pytanie jakim klej epoksydowy polecacie. Muszę go wlać w otwór wywiercony w słupku dębowym a następnie słupek nałożyć na wystającą ze schodów szpilkę gwintowaną. W castoramie polecali Distal dwuskładnikowy. Czy otwór w słupku ma być większy od średnicy szpilki czy ma być raczej ciasno pasowany. Wcześniej kleiłem Fischerem kotwy w betonie i tam zalecano otwór większy od szpilki o około 2mm. A może macie inne sposoby mocowania słupka w schodach lanych?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Witaj!
    Większość dwuskładnikowych ogólnodostępnych połączy metal (szczególnie gwintowany) z drewnem. Trzeba zostawić minimalną szczelinę pomiędzy sklejanymi częściami 1-2mm. Pamiętaj o odtłuszczeniu metalu benzynką ekstrakcyjną lub jakimkolwiek rozpuszczalnikiem organicznym.
    Na poxipol łączę metalowe części dłut i noży snycerskich z drewnianą rękojeścią. Trzeba się namęczyć, żeby to połączenie zepsuć. Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Macie jeszcze jakieś sugestie? Na jaką głębokość do drewnianego słupka powinna być wpuszczona szpilka metalowa żeby słupek był sztywny?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Według mnie trzeba wpuścić minimum 10cm. A sztywność to już zależy od średnicy szpilki. Jeśli chcesz przyspieszyć proces wiązania kleju, to po połączeniu elementów i ustawieniu słupka w pionie możesz podgrzać miejsce połączenia suszarką do włosów. Taki zabieg dodatkowo wzmacnia spoinę.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzisiaj stolarz powiedział mi żeby wywiercić otwór w słupku fi 18 skontrować dwie nakrętki i przy odrobinie kleju epoksydowego wkręcić szpilkę fi 20. Zostawić na dzień. W międzyczasie wywiercić w betonir otwór fi 20 i zalać go fischerem wkładając weń słupek ze szpilką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony