Pozwolę sobie poprosić o recenzje i rady rozwiązania mojego problemu z hałasem.

Źródłem denerwujących dźwięków są sąsiedzi z góry (albo góra-bok, dokładnie nie wiem). Góra-bok można narysować jak "_-", gdzie "_" mój pokój (sypialnia), a "-" pokój sąsiadów (przeznaczenie nieznane). Mieszkanie sąsiadów to zaadaptowana suszarnia/[pokój gospodarczy] w starszym bloku z cegły. W ścianie graniczącej z sąsiadami jest otwór wentylacyjny. Możliwie, że ważną informacją dla was będzie fakt, iż jak malowałem te scianę, to odniosłem wrażenie, że nie jest ona jednolita na całej długości. Stwierdzam tak dlatego, iż mniej więcej po środku ściany jak jechałem wałkiem to słyszałem głuche dźwięki podobną przy pukaniu w cieńką ścianę. Dochodzące dźwięki, to i głośna muzyka, i tupanie i nawet rozmowy.

Plan mam taki:
* wstawić do otworu wentylacyjnego wyciętą wełnę mineralną albo inny "odpowiedni" materiał doklejony do kratki.

- Proszę poradzić czy to dobry pomysł (zakładając, że mogę przykryć otwór), jaki materiał użyć i jakiej grubości?!

* ze względu na to, że na tej ścianie nie postawię już szafy długiej i wysokiej (bo została zamontowana przy przeciwnej ścianie), to chciałbym wykonąc odpowiedni zagłówek do łóżka. Zagłówek miałby długość 2m i podobną wysokość. Wykonany z: 1. wełna mineralna; 2. płyta piłśniowa; 3. płyta z przyklejoną wełną byłyby obszyte materiałem dla estetyki (bawełna albo coś podobnego).
No i stąd szereg pytań i wątpliwości:

- Wełną, a może jakiś inny materiał z lepszymi właściwościami?!
- Płyta pilśniowa czy może jakieś drewno albo płyta?!
- W jakiej kolejności to ustawić: ściana -> wełna -> płyta czy ściana -> płyta -> wełna?!
- Czy dany zagłówek ma ciasno przylegać do ściany czy też może być zwyczajne przyciśnięty do ściany ramą łóżka?!
- Czy nie będą przenoszone jakieś drgania ze ściany do zagłówka, a dalej do łóżka przy takim ustawieniu?!

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.