dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie łódkowanie paneli trójwarstowych Kahrs

    Ostatnio kupiłem w promocji podłogę trójwarstwową Kahrs Narbonnes - deski o wymiarach 180x13 cm. Otworzyłem jedną paczkę i na 6 desek 2 są wygięte w ten sposób, że jak przycisnę jedną krawędź do podłoża to druga krawędź odstaje o ok 2-3 cm. Czy takie wygięcie desek jest czymś normalnym czy powinienem to reklamować i czy może to powodować jakieś problemy przy kładzeniu podłogi? Z tego co się orientowałem podłoga była importowana z USA i była sprzedawana z ok 50% zniżką w stosunku do oryginalnej ceny w całej Polsce. Być może to łódkowanie tłumaczy skąd ta promocja...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati76 Zobacz post
    Ostatnio kupiłem w promocji podłogę trójwarstwową Kahrs Narbonnes - deski o wymiarach 180x13 cm. Otworzyłem jedną paczkę i na 6 desek 2 są wygięte w ten sposób, że jak przycisnę jedną krawędź do podłoża to druga krawędź odstaje o ok 2-3 cm. Czy takie wygięcie desek jest czymś normalnym czy powinienem to reklamować i czy może to powodować jakieś problemy przy kładzeniu podłogi? Z tego co się orientowałem podłoga była importowana z USA i była sprzedawana z ok 50% zniżką w stosunku do oryginalnej ceny w całej Polsce. Być może to łódkowanie tłumaczy skąd ta promocja...
    Nikt nie promuje towaru niepełnowartościowego.
    Uważam, że kupiłeś towar przeceniony i nie powinieneś się dziwić.
    Zleć ocenę jakości fachowcowi na miejscu. Pozdrawiam.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    chyba nie do końca zrozumiałem - nie powinienem się dziwić, że przecenione deski mogą być powyginane czy nie powinienem wnikać skąd ta promocja/przecena? Obawiam się, że ocena fachowca, który mi sprzedał te panele może być nie do końca obiektywna stąd ten wątek na forum.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    własnie doczytałem, że termin "łódkowanie" określa trochę innego rodzaju odkształcenia niż w moim przypadku i temat wątku może wprowadzać w błąd - chodzi o wygięcie deski wzdłuż a nie wszerz...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati76 Zobacz post
    chyba nie do końca zrozumiałem - nie powinienem się dziwić, że przecenione deski mogą być powyginane czy nie powinienem wnikać skąd ta promocja/przecena? Obawiam się, że ocena fachowca, który mi sprzedał te panele może być nie do końca obiektywna stąd ten wątek na forum.
    Postaraj się o obiektywną ocenę jakości. Jeśli są to tylko niewielkie odkszałcenia wzdłuż deski to nie jest to problemem, przynajmniej w przypadku posadzki klejonej do podkładu. Pozdrawiam.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Nikt nie promuje towaru niepełnowartościowego.
    Uważam, że kupiłeś towar przeceniony i nie powinieneś się dziwić.
    Zleć ocenę jakości fachowcowi na miejscu. Pozdrawiam.
    Połóż deskę na podłodze i spróbuj docisnąć ją do podłoża, jeżeli uzyjesz dużej siły, to jest problem. Sprawdź 4-6 desek, złącz je razem tak, jakbyś układał i sprawdź na ile teraz się wybrzuszają w środku lub na ich końcach do góry. Jeżeli dla wyrównania desek użyjesz znacznej siły, to masz problem przy układaniu pływającym. Myślę, że chodzi tutaj o naprężenia wstępne deski trójwarstwowej wynikające z budowy samej konstrukcji. Jeżeli jest to promocja, to z tego co wiem taki towar nie podlega reklamacji.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati76 Zobacz post
    Ostatnio kupiłem w promocji podłogę trójwarstwową Kahrs Narbonnes - deski o wymiarach 180x13 cm. Otworzyłem jedną paczkę i na 6 desek 2 są wygięte w ten sposób, że jak przycisnę jedną krawędź do podłoża to druga krawędź odstaje o ok 2-3 cm. Czy takie wygięcie desek jest czymś normalnym czy powinienem to reklamować i czy może to powodować jakieś problemy przy kładzeniu podłogi? Z tego co się orientowałem podłoga była importowana z USA i była sprzedawana z ok 50% zniżką w stosunku do oryginalnej ceny w całej Polsce. Być może to łódkowanie tłumaczy skąd ta promocja...
    Zleć ocenę jakości fachowcowi na miejscu. Pozdrawiam.[/QUOTE]
    Połóż deskę na podłodze i spróbuj docisnąć ją do podłoża, jeżeli uzyjesz dużej siły, to jest problem. Sprawdź 4-6 desek, złącz je razem tak, jakbyś układał i sprawdź na ile teraz się wybrzuszają w środku lub na ich końcach do góry. Jeżeli dla wyrównania desek użyjesz znacznej siły, to masz problem przy układaniu pływającym. Myślę, że chodzi tutaj o naprężenia wstępne deski trójwarstwowej wynikające z budowy samej konstrukcji. Jeżeli jest to promocja, to z tego co wiem taki towar nie podlega reklamacji. Poza tym są to nieliczne deski. wszystko będzie w porządku.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    nie musiałem używać znacznej siły by docisnąć oba końce deski do podłogi. Jak próbowałem połączyć taką wygiętą deskę z drugą prostą to całość była ok. Na pewno też będę kleił deski do podłoża więc jeśli takie wygięte deski będą problemem tylko w przypadku podłogi pływającej to by nie było większego zmartwienia. Co do tej promocji to z tego co zapewniał mnie sprzedawca podłogi powinny być pełnowartościowe i na normalnej gwarancji, żaden drugi gatunek itp. Nie wiem o co chodzi z tą promocją ale z tego co widziałem w internecie to jest całkiem sporo sklepów oferujących tę podłogę w podobnej cenie (też jako promocja) więc taką cenę musieli dostać od Kahrsa.
    A tak generalnie czy takie niewielkie odkształcenia w powiedzmy co którejś desce mogą się zdarzyć w przypadku Kahrsa (lub innych producentów) czy wszystkie deski zawsze powinny być idealnie proste a jeśli tak nie jest to świadczy to np o nieprawidłowym przechowywaniu produktu itp?

  9. #9

    Domyślnie

    Jak po złożeniu kilku elementów podłoga jest ok to raczej nie będzie problemów, zwłaszcza po przyklejeniu.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati76 Zobacz post
    nie musiałem używać znacznej siły by docisnąć oba końce deski do podłogi. Jak próbowałem połączyć taką wygiętą deskę z drugą prostą to całość była ok. Na pewno też będę kleił deski do podłoża więc jeśli takie wygięte deski będą problemem tylko w przypadku podłogi pływającej to by nie było większego zmartwienia. Co do tej promocji to z tego co zapewniał mnie sprzedawca podłogi powinny być pełnowartościowe i na normalnej gwarancji, żaden drugi gatunek itp. Nie wiem o co chodzi z tą promocją ale z tego co widziałem w internecie to jest całkiem sporo sklepów oferujących tę podłogę w podobnej cenie (też jako promocja) więc taką cenę musieli dostać od Kahrsa.
    A tak generalnie czy takie niewielkie odkształcenia w powiedzmy co którejś desce mogą się zdarzyć w przypadku Kahrsa (lub innych producentów) czy wszystkie deski zawsze powinny być idealnie proste a jeśli tak nie jest to świadczy to np o nieprawidłowym przechowywaniu produktu itp?
    Deski są na zatrzaski czy pióro/wpust? Masz ogrzewanie podłogowe?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    deski są na zatrzaski (system wood lock). Póki co otworzyłem jedną paczkę i nie chciałbym otwierać więcej bo będę to kładł za jakiś czas ale złożyłem te 6 desek z opakowania bez problemów, tzn łatwo dało się je połączyć na ten zamek bez szpar i jakiegoś siłowania się. Na te 6 desek 2 są lekko wygięte do góry przy brzegach. Jak te 6 desek połączyłem wzdłuż długiego boku to całość leży prosto ale z jednej strony, tuż przy końcu desek zaczyna lekko odstawać od poziomu o ok 1cm do góry. Jak połączyłem to tak, że 3 deski wzdłuż długiego boki i do nich z dołączyłem kolejne 3 wzdłuż krótszego boku to całość leżała już idealnie prosto (pod ciężarem dołączonych desek te wygięte deski się wyprostowały). Być może trochę zawiły opis ale mam nadzieję, że da się zrozumieć Nie planuję ogrzewania podłogowego

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati76 Zobacz post
    deski są na zatrzaski (system wood lock). Póki co otworzyłem jedną paczkę i nie chciałbym otwierać więcej bo będę to kładł za jakiś czas ale złożyłem te 6 desek z opakowania bez problemów, tzn łatwo dało się je połączyć na ten zamek bez szpar i jakiegoś siłowania się. Na te 6 desek 2 są lekko wygięte do góry przy brzegach. Jak te 6 desek połączyłem wzdłuż długiego boku to całość leży prosto ale z jednej strony, tuż przy końcu desek zaczyna lekko odstawać od poziomu o ok 1cm do góry. Jak połączyłem to tak, że 3 deski wzdłuż długiego boki i do nich z dołączyłem kolejne 3 wzdłuż krótszego boku to całość leżała już idealnie prosto (pod ciężarem dołączonych desek te wygięte deski się wyprostowały). Być może trochę zawiły opis ale mam nadzieję, że da się zrozumieć Nie planuję ogrzewania podłogowego
    Wszystko jasne. Sprawdź dokładnie podłoże. To jest zdecydowanie ważniejsze niż samo układanie. Klejenie desek z zatrzaskami to sprawa dla praktyków. Zasadniczo powinno się deski pozbawić zatrzasków. Jak będziesz kleił pamiętaj o ciągłym i natychmiastowym zmywaniu z kleju desek. Jak klej się utwardzi będą kłopoty, tym bardziej gdy użyjesz kleju 2K poliuretanowego..
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    Rozmawiałem ze sprzedawcą - twierdzi, że deski mogły się lekko wygiąć dlatego, że je wyjąłem z opakowania... (ponoć deska chłonie wilgoć z otoczenia i nie powinno się ich wyjmować jeśli nie ma się zamiaru ich zaraz kłaść)
    Mam jeszcze jedno pytanie - trzymam te deski oryginalnie zapakowane w piwnicy (remont za parę miesięcy). Aktualnie mam tam temp ok 18-19 stopni ale wilgotność powietrza, jaką pokazują 2 elektroniczne higrometry wynosi 26 - 37% (nie wiem, która wartość jest bliższa prawdy...). Pytanie czy nic się nie stanie tym deskom przy tak niskiej wilgotności?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati76 Zobacz post
    Rozmawiałem ze sprzedawcą - twierdzi, że deski mogły się lekko wygiąć dlatego, że je wyjąłem z opakowania... (ponoć deska chłonie wilgoć z otoczenia i nie powinno się ich wyjmować jeśli nie ma się zamiaru ich zaraz kłaść)
    Mam jeszcze jedno pytanie - trzymam te deski oryginalnie zapakowane w piwnicy (remont za parę miesięcy). Aktualnie mam tam temp ok 18-19 stopni ale wilgotność powietrza, jaką pokazują 2 elektroniczne higrometry wynosi 26 - 37% (nie wiem, która wartość jest bliższa prawdy...). Pytanie czy nic się nie stanie tym deskom przy tak niskiej wilgotności?
    Deski trójwarstwowe mają wilgotność przy pierwszej dostawie od producenta 7%+-2% dla warstwy wierzchniej. Poproś o deklarację zgodności na towar. Sprzedawca musi wydać jest to obowiązek prawny. Z deklaracji wynika jaka norma została wykorzystana do produkcji desek. Warto byłoby je zmierzyć i wtedy można określić czy wilgotność jest prawidłowa. Jeżeli możesz to obniż temperaturę.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony