dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Co potrzeba do taśmy led?

    Witam.

    Chcę na podwieszanym suficie zamontować taśmy LED, lecz nie znam się na tym i nie wiem co kupic

    Potrzebuję pasek taśmy o długości 4m.

    Taśmę i wszystko co do niej potrzebne chce zamówić z allegro, bo widze ze nie sa drogie. Tylko nie weim co do tych 4 metrów taśmy jeszcze dokupić. czy jest potrzebny jakiś zasilacz, jakieś złączki, czy cos jeszcze? Z góry dziekuje za pomoc, w złożeniu tego kompletu, by taśma świeciła w jednym kolorze.

    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz090

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    32

    Domyślnie

    na pewno będzie Ci potrzebny transformator Led. 4m to około 20w w zależności od rodzaju taśmy czyli ilości ledów ale to ten gostek u którego będziesz kupował powinien Ci powiedzieć ile jego pasek pobiera. może być Ci przydatna lutownica do przylutowania przewodów do paska,jeśłi Ci wyśle goły pasek bez przewodów no i przewód który połączysz pod transformator jakaś linka 2X0,5mm2. Ogólnie ja bym nie kupował LED na allegro i tych najtańszych bo z jakością to różnie ale za led żeby świecił to jednak trzeba trochę zapłacić. W ledach jednak jakość=cena. im cena niższa tym większe badziewie. podaj link do tych ledów chętnie zobaczę co to za marka... jedank w sklepach lub hurtowniach nie ma problemu z reklamacjami i zawsze są na miejscu ze nie trzeba biegać po pocztach wysyłać itp...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Polecam ledy 5060 są droższe ale lepiej świecą, jak wspomniał kolega wyżej potrzebujesz zasilacza.
    Jeśli chcesz taśme RBG czyli kolorowy to fajną sprawą jest sterownik kolorów, można zmieniać zdalnie kolory oraz natężenie światła.
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dymek1984

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gowarzewo
    Kod pocztowy
    63-004
    Posty
    81

    Domyślnie

    Popieram opinię poprzedników i dodam jeszcze że przy diodach RGB jest większa moc potrzebna na jeden metr taśmy (ok 7,5 W/m). przy taśmach taki sterownik nie jest drogi, bo można go kupić za 35zł. Jednak dla takich taśm trzeba też kupić specjalne złączki jeśli taśma ma być podzielona na kilka kawałków.

  5. #5

    Domyślnie

    Idź do pierwszej lepszej hurtowni elektrycznej. Wszystkiego się dowiesz.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    Ostatni właśnie para kupowała w hurtowni takie cudo jak taśma led i pa przez godzinę tłumaczył im jak to podłączyć. Mina elektryków którzy czekali przy kasie -BEZCENNE
    el-tom.business.site

  7. #7

    Domyślnie

    A ja polecam taśmy LED 5252 (prod. SAMSUNG), są lepsze i droższe od 5060 i 5050.
    Te taśmy dają mnóstwo światła. Czasami za dużo i trzeba kombinować z ograniczeniem mocy.

    Taśmy i zasilacza nie da się spalić, proponuję bawić się na stole i kombinować.
    Później to przenieść na sufit.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hania78

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    E-g
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze pytanie jak tą taśmę zamontować: jakiego profilu do płyt gipsowych użyć? Czym ja - tą taśmę- przykleić? Czy kafelki wkleić do tego profilu, do środka? Jak sie to robi? Nigdzie nie moge znaleźć instruktażu z jakimś rysunkiem. A jak ktoś pokazuje jak zrobił takie oświetlenie to oczywiście nie widac jak to jest rozwiązane technicznie - montaż...

  9. #9

    Domyślnie

    Te ledy będą widoczne czy nie? Jeśli nie, to myślę, że mój sposób montowania się sprawdza.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...15#post4391015

    Profile aluminiowe są drogie, a paczka uchwytów USMP, jakimi mocowałem ledy, to wydatek kilku złotych.
    Do tego zasilacz, lutownica i przewód. Nic więcej nie potrzeba.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony