dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Masz excela ? lub worda ? wstaw 1 tabelkę , wykonaj to straszne działanie mnożenia , oraz sumowania ( jak nie idzie a masz dziecko w szkole poproś na pewno Ci nie odmówi a cwiczenia przed klasówką z matwmy jak znalazł ) i prześli to do tartaku z zapytaniem skąd u nich takie różnice.

  2. #22

    Domyślnie

    A mogę prosić o wyjaśnienie co do tych kleszczy? Co to jest w ogóle?

  3. #23

    Domyślnie

    Według mnie to zestawienie jest trochę dziwne, tj opisanie wymiarów kleszczy i co to jest krokiew kalenicowa.

  4. #24

    Domyślnie

    Kalenicowa to krokiew, która idzie wzdłuż domu, równolegle do kalenicy.
    A o co chodzi z tymi kleszczami to pojęcia nie mam, nawet nie wiem jak to wygląda.
    Ale nie licząc kleszczy wychodzi mi niespełna 8m3. One chyba nie mają 3 czy 6m3?

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leszek68

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Konopnica
    Kod pocztowy
    21-043
    Dzielnica
    Konopnica
    Posty
    37

    Domyślnie

    Można rzut dachu
    KLESZCZE to ok 3,14m3
    Dom Przy Przyjaznej 5

  6. #26

    Domyślnie

    http://www.dachy.org/artykuly,1117_1...wiezba_dachowa tu masz wyjaśnienie co to są kleszcze ( dachowe ) i przez pozycję 2x6x14 rozumiemy belke podwójną o grubości 6 cm i szerokości 14 cm , a długości i ilość masz podane obok - jeśli te pozycje uwzględnisz to wyjdzie Ci te dziwne 14 m3.

  7. #27

    Domyślnie

    To zestawienie jest po prostu źle wykonane, tj niepoprawne nazewnictwo, błędnie opisane wymiary i ilości kleszczy ( nie musimy się domyślać co projektant miał na myśli robiąc dokumentację , tylko wiedzieć na pewno). Ilość m3 powinna być podana w zestawieniu. Te błędy nie są duże ale jednak są, a więc można spodziewać się poważniejszych (oby ich nie było).
    Ostatnio edytowane przez winiu1 ; 07-02-2012 o 14:27

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Cieśla policzył mi więźbę. Jest to wykaz zawierajacy przekrój więźby i jej długość. Np. krokiew 15x15 cm długość 9 m, sztuk 8. Jak to przeliczyś na m3.
    W tarteku na m3 będą liczyć i za m3 będę płacić. Wykaz zrobiony przez cieślę mam zawieźć na tartak a tam przygotują gotowe elementy. Chcę jednak przeliczyć to na m3 żebym wiedział ile tych kubików bdzie, dla własnego rozeznanaia.
    Jest jakiś sposób żeby to w miarę miarodajnie przeliczyć????
    Chyba trzeba zapytać syna,córkę jeśli akurat w trzeciej klasie podstawówki są...
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krizi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Złotniki Kujawskie
    Kod pocztowy
    88-180
    Posty
    69

    Domyślnie

    Żeby odpowiedzieć na temat czy zestawienie jest błędne czy nie, trzeba je sprawdzić , porównać z rzutem więźby i oczywiście skorygować wymiary z postawionym już budynkiem.
    Nie zapominajmy jeszcze o bardzo ważnej rzeczy jak np. dodatek długości do materiału na potrzeby odpadu technologicznego.

  10. #30

    Domyślnie

    Małż był u architekta i rozpisali więźbę raz jeszcze, kleszcze zostały zapisane bardziej czytelnie :-/ Jak by nie liczyć wychodzi 11m3, a dodaliśmy jeszcze naddatek technologiczny więc tartaki, które liczą 14m3 odpadają, zresztą cenowo też atrakcyjnie nie wypadły.
    Dziękuję wszystkim za chęć pomocy w rozwikłaniu problemu

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony