dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Kogo byś nie zapytał mówi vario i uniflot, tylko ludzie obudźcie się w końcu i zastanówcie się czy robicie masą do szpachlowania czy nazwą!

    Być może te masy są lub były dobre, ostatnio robię doświadczenia z masami, siatkami, fizelinami, taśmami i powiem że można wkleić fizelinę na niby najgorszego gipsara i takie łączenie będzie wytrzymalsze od uniflot/vario/siatka.
    Podobnie będzie gdy wkleimy na gipsara taśmę papierową, automatycznie takie łączenie będzie mocniejsze od uniflot/vario/fizelina.

    Więc nie chodzi jakim materiałem/masą robimy tylko co i gdzie wklejamy! wracając do Twojego pomysłu aby wkleić mid-flex_a w styk sufit/ściana, porównywalnie: czy można założyć koło od ciężarówki do malucha?

    Pozdrawiam.
    Witam,

    Jedna uwaga i jedno pytanko:

    UWAGA:
    Czy nie uwazasz, ze wynik Twoich doświadczeń może byc "nieznacznie" wypatrzony. Jezeli rzeczywiście robisz doswiadczenia w taki sposób jak opisałeś to tak jakbys chciał otrzymac z góry zakładany rezultat. Nie przyszło Ci do głowy, ze do porównania warto porównać masy róznych producentów na którą bedziesz wklejał ten sam materiał: fizelinę lub tasmę. Wówczas wnioski pozwolą na przedstawienie wyników w sposób w miare obiektywny przy założeniu, że "badacz" ma czyste intencje.

    PYTANKO:
    Czy zalecacie szpachlować całośc płyt czy tylko spoiny, łączenia i wkręty?

    pzdr
    mkkj

  2. #42

    Domyślnie

    witam ponownie
    znowu pytanko do "rafał2011"
    kiedy plyty gk stakaja sie z soba wyprofilowana czescia z obu stron trzeba najpierw je troche wyrownac klejem do plyt albo mozna kleic odrazu tasme -jezeli trzeba wyrownac to jaki klej polecasz?
    u mnie bedzie to tak wygladac ze trzy sciany beda w plytach a na jednej bedzie kladzona gladz na tynk cementowo wapienny -czy mozesz mi jakas gladz polecic zeby to do siebie pasowalo na pierwsza i druga warstwe.jak polaczyc sufit z plyt gk najlepiej z sciana na ktorej bedzie gladz?

  3. #43

    Domyślnie

    mialem na mysli to czy moze to byc wykonane rownoczesnie czyli najpierw wypenienie spoiny a potem odrazu przeklejenie tasmy albo po wypelnieniu spoiny trzeba odczekac az wyschnie i dopiero mozna przykleic tasme
    ps..dzieki za pomoc i cierpliwosc

  4. #44

    Domyślnie

    rafał2011 - dzięki za odpowiedź - konkretny zestaw więc mniej myślenia.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Możesz zrobić jednocześnie tylko że wtedy taśma może spuchnąć i bardzo ciężko będziesz miał wklejać taśmę sufit/ściana na gęsty gips.
    Jeżeli byś chciał wklejać na rozrzadzoną masę pierwszy tzw. "podkład" powinien być suchy.


    ... potwierdzam. Chciałem zrobić to odrazu i w jednym miejscu (róg wew kalenicy) wyszło zgrubienie, które trzeba bedzie dobrze zaszpachlować aby nie było widać.
    Więc lepiej robić to w dwóch etapach tak jak radzi Rafał2011.

    pozdrawiam
    mkkj

  6. #46

    Domyślnie

    witam
    moje kolejne pytanie
    -trzeba szlifowac po kazdym nalozeniu gipsu?czyli pierwsza warstwa -szlifowanie i druga warstwa szlifowanie?
    -jakich grubosci papieru urzywac do szlifowanie pierwszej i drugiej warstwy
    -czy warto kupic jakis sprzet do szlifowania-mam na mysli jakas szlifierke oscylacyjna bo odkurzacza raczej nie kupie-za drogi
    -gdzie mozna kupic takie szpachle szerokie jak pisales ze sa przydatne czyli 45 ,50,25,30 cm-patrzylem na allegro ale jakies takie tandetne mi sie wydaja

  7. #47

    Domyślnie

    a do szlifowania preferujesz siatki czy papier scierny?
    czy papier w polaczeniach pionowych moze nachodzic na papier polaczen poziomych?albo nalezy to robic na styk?
    dziekuje za odp.
    Ostatnio edytowane przez juchen ; 07-07-2012 o 09:34

  8. #48

    Domyślnie

    witam ponownie i dziekuje za odp.
    -jakie tasmy polecasz na rogi zewnetrzne przy drzwiach?
    -orientujesz sie tez moze jakich farby najlepiej urzyc do pomalowania-podobno ma to tez wplyw na to czy polaczenia plyt beda widoczne czy nie?
    pozd.

  9. #49

    Domyślnie

    witam
    czy moglby Pan mi doradzic ile wiaderek shetrocka zielonego i niebieskiego kupic na pokoj 22 m kwadratowe wysokosc scian 2,60 w plytach k-g beda 3 sciany i sufit?jaka grubosc papieru sciernego poleca Pan do szlifowania gladzi np.gipsaru?
    mam jeszcze takie pytanie -w miejscu gdzie sciana z plyt g-k laczy sie z sciana na ktorej bedzie gladz -nalezy najpierw naciagnac gladz na sciane a potem polaczenie zrobic na shetrocku albo odwrotnie -czyli najpierw polaczenie a potem gladzi naciagnac ?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    jakiej taśmy tam użyłeś?

    Cześć,

    W rogach wew. kalenicy, czy też kraweżnicy jak kto woli, użyłem tasmy MID-Flex, na spoiny plyt Tuff-tape, a na połaczenia skos-sufit Medium lub Original.

    W sumie muszę powiedzieć, że MID-Flex nie wkleja sie latwo zwłaszcza na długich odcinkach, ale jak sie dojdzie do wprawy to efekt jest naprawdę OK a tasma jest solidna i mocna.
    Tuff-tape dla mnie rewelacja, kapitalnie się pracuje i nie stwarza większych kłopotów.

    A i jeszcze jedno, przetestowałem CEKOLA C-40. W pracy nie zaobserwowałem wiekszych róznic w stosunku do Rigips Vario. A jak nie ma różnic to po co przepłacać. Za vario płaciłem w przeliczeniu ok. 4 zł/kg, a cekol mnie kosztował ok. 3,5 zł /kg.

    pzdr
    MKKJ

  11. #51

    Domyślnie

    witam
    mam jeszcze pytanie dotyczac laczenia krotszych krawedzi plyt czyli tych nie wyprofilowanych
    -jezeli dwie takie krawedzie dosuniete sa do siebie to jest tylko minimalny odstep miedzy nimi -nie wystarczyloby poprostu wypelnic go?
    po wklejeniu tasmy na takie polaczenie powstaje widoczna bola.moglby Pan opisac jak nalezy wykonac te polaczenie poprawnie tak zeby taki laik jak ja to zrozumial.
    dziekuje i pozd.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Stosowałem narożniki dallasa na kąt 90* , jak nie miałem dallasa robiłem na mid-flexie.
    Co do farby nie mam pojęcia, ja tylko gruntowałem śnieżką i uciekałem na inną robotę.
    Pozdrawiam.
    Mam pytanie odnośnie doświadczeń z gruntowaniem śnieżką (zakladam, że mowa o Śniezka GRUNT).
    Z tego co pamiętam to snieżka Grunt jest dosyć gęsta, czy do gruntowania należy ja rozcieńczyć??

    pzdr
    mkkj

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Kontynuując a zarazem kończąc główny temat wątku, chciałbym jeszcze podpowiedzieć jak wklejać taśmę orginal oraz narożnik dallasa.

    Taśmę orginal wklejamy podobnie jak mid-flex którą opisywałem, tylko nie używamy na końcu pędzla (wyciskamy masę z pod taśmy samą szpachelką).
    Co do dallasa, najlepiej wklejać na taką samą masę jak taśmy na spoiny (czyli rzadką) na końcu zmyć pędzlem wyciśnięty palcami gips.



    Pozdrawiam
    Rafał Brodowski


    KONIEC
    Rafał,
    Dzięki za założenie i poprowadzenie tego wątku - rozjaśniło mi się masę rzeczy...
    Nie ma rzeczy trudnych, czy łatwych.
    Są tylko znane lub nieznane...

  14. #54

    Domyślnie

    witam
    rownierz dziekuje za pomoc i cierpliwosc oraz wszystkie dobre rady
    i mam jeszcze pytanko
    -gdzie mozna kupic tasmy do rogow zewnetrznych dallas sheetrock bo na allegro nie ma?
    dzieki i pozd.
    Ostatnio edytowane przez juchen ; 24-07-2012 o 14:16

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja też próbowałem swoich sił, co prawda skończony korytarz, ale już mam swoją ocenę:
    korzystałem z:
    - knauff vario - nie mam zastrzeżeń - tylko nie warto przesadzić bo szlifowanie kłopotliwe,
    - taśm mid flex, tuff tape, - świetna sprawa, towar wart swojej ceny, chociaż ta dość znaczna ale dla osoby, która robi to pierwszy raz super ułatwienie, do tego pewność że nic nie popęka..
    oraz reklamowanej tutaj masy sheetrock, niestety uważam że produkt przereklamowany i do tego drogi, miałem do szpachlowania ściankę, którą sam otynkowałem tynkiem gipsowym, były miejsca gdzie tej masy szła grubsza warstwa i po wyschnięciu zrobiła się "pajęczyna" popękało, trzeba było wszystko skuwać, natomiast później, przerzuciłem się na gotową szpachle eko-mas z doliny nidy i tutaj już wszystko pięknie wyszło i nie było sytuacji jak wyżej, do tego masa z doliny nidy jest 2 razy tańsza.
    Na resztę poddasza dolina nidy.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Gdzie sie podział Rafał i jego posty?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony