dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 190
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 3794
  1. #2901
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    podzielę się swoimi osiągami w grzaniu CWU nie wygaszając kotła. Grzeje zbiornik 200 litrów plus dwie drabinki w łazienkach. Jak grzałem codziennie, to wychodziło mnie 4 kg Sobieskiego dziennie, potem spróbowałem grzać co dwa dni i o dziwo kocioł nie wygasł, po zakończeniu grzania wyłączałem sterownik i zamykałem całkiem kocioł. Drobnych nieszczelności wystarczało żeby utrzymać żar. Ale o wiele dłużej się rozpalało, włączałem sterownik i po pół godziny przychodziłem przerusztować lub można było włączyć dmuchawę na maksa ( na sterowniku max moc to gdzieś 25 %)j, wtedy rozgrzanie żaru trwało ok. 10 minut. Przy takim paleniu wychodziło 3 kg na dobę. Paliłem tak dwa tygodni, ale jak przyszli upały to za te dwa dni postoju kocioł wygasał, myślę że przez brak ciągu. Jak grzać CWU co dwa dni rozpalając od zera, to wystarczy 4 kg, co daje 2 kg dziennie. Więc wychodzi średnie 1 kg węgla dziennie idzie na podtrzymanie.
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  2. #2902
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dikij.Petia Zobacz post
    podzielę się swoimi osiągami w grzaniu CWU nie wygaszając kotła. Grzeje zbiornik 200 litrów plus dwie drabinki w łazienkach. Jak grzałem codziennie, to wychodziło mnie 4 kg Sobieskiego dziennie, potem spróbowałem grzać co dwa dni i o dziwo kocioł nie wygasł, po zakończeniu grzania wyłączałem sterownik i zamykałem całkiem kocioł. Drobnych nieszczelności wystarczało żeby utrzymać żar. Ale o wiele dłużej się rozpalało, włączałem sterownik i po pół godziny przychodziłem przerusztować lub można było włączyć dmuchawę na maksa ( na sterowniku max moc to gdzieś 25 %)j, wtedy rozgrzanie żaru trwało ok. 10 minut. Przy takim paleniu wychodziło 3 kg na dobę. Paliłem tak dwa tygodni, ale jak przyszli upały to za te dwa dni postoju kocioł wygasał, myślę że przez brak ciągu. Jak grzać CWU co dwa dni rozpalając od zera, to wystarczy 4 kg, co daje 2 kg dziennie. Więc wychodzi średnie 1 kg węgla dziennie idzie na podtrzymanie.
    Masz doświadczenie więc rzuciłbyś okiem na ten wątek i coś doradził http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...ady-czy-warto/ bo białej gorączki z tym kotłem dostaję , ps mieszkamy blisko siebie

  3. #2903
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Masz doświadczenie więc rzuciłbyś okiem na ten wątek i coś doradził http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...ady-czy-warto/ bo białej gorączki z tym kotłem dostaję , ps mieszkamy blisko siebie
    pisałem tam, nick genab
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  4. #2904
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dikij.Petia Zobacz post
    pisałem tam, nick genab
    ok dzięki , im więcej tym lepiej

  5. #2905
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Nie wiem, co jeszcze więcej, masz parę postów wyżej gotowy schemat paleniska do palenia nie wygaszając w szerokim zakresie zapotrzebowania na ciepło. Co prawda mam specjalny sterownik i miarkownik hybrydowy, ale zasadę działania tej metody można spróbować użyć na samym miarkowniku, możliwe, że jak nie robić palnika z małą dyszą, to będzie działać nawet bez dmuchawy (chodzi mi o odpalenie kotła po dłuższym przestoju). Żeby dojść do tego zajęło mi ponad trzy roki, więc wszystko jest proste, bierzesz gotowe rozwiązanie i dopasowujesz do swoich potrzeb lub idziesz własną drogą, ale to już wymaga sporo czasu i zaangażowania.
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  6. #2906
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Generator czadu.
    Podtrzymanie żaru=generator czadu.
    chyba kolega nie wie o najnowszych badaniach naukowców, że odrobina czadu znacznie poprawia samopoczucie, człowiek czuje się dowartościowany, ma nieoczekiwane pomysły, chce pomagać innym, ratować ich. Na razie rząd to testuje na sobie i wyniki są zaskakujące. Prawdopodobnie wkrótce czad można będzie kupić w każdym sklepie, ale po co mam płacić komuś za nie wiadomo jakiej jakości czad , jak mam w domu własny generator, tylko rurkę sobie do sypialni pociągnę i będę cieszyć się naturalnym domowym czadem.
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 17-07-2017 o 22:50
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  7. #2907
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dikij.Petia Zobacz post
    Nie wiem, co jeszcze więcej, masz parę postów wyżej gotowy schemat paleniska do palenia nie wygaszając w szerokim zakresie zapotrzebowania na ciepło. Co prawda mam specjalny sterownik i miarkownik hybrydowy, ale zasadę działania tej metody można spróbować użyć na samym miarkowniku, możliwe, że jak nie robić palnika z małą dyszą, to będzie działać nawet bez dmuchawy (chodzi mi o odpalenie kotła po dłuższym przestoju). Żeby dojść do tego zajęło mi ponad trzy roki, więc wszystko jest proste, bierzesz gotowe rozwiązanie i dopasowujesz do swoich potrzeb lub idziesz własną drogą, ale to już wymaga sporo czasu i zaangażowania.
    Mówisz o poście #3148 , nie za bardzo ogarniam tego rysunku ale dziś jestem zmęczony do bólu i jakoś nie potrafię zaskoczyć czy to górniak czy dolniak

  8. #2908
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Kolega Dikij Petia ma DS-a.
    Wiem ale on pisze o gotowym rysunku tylko nie wiem czy o ten z postu 3148 chodzi , ja mam górniaka i zrobione dwie przegrody na dolniaka ale coś nie za bardzo mi to wychodzi i kopci z pieca , i szukam inspiracji bo nie ukrywam że ta przeróbka mnie dołuje

  9. #2909
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jedynie sensownie palił jak dałem powietrze tylko drzwiami załadowczymi a dolne drzwi zamknięte na amen bez powietrza wtórnego czyli palenie na wzór kotła wery ale sęk w tym że ta rozetka ma za mały przekrój i tego powietrza brakuje trochę no i oczywiście zero kopcenia tak z komina jak i z kotła na piwnicę , musiałbym przerobić tą rozetkę w ten sposób jak na dole i podłączyć łańcuszek miarkownika w drzwi załadowcze , trochę babrania i gotowe ale quwa czasu brakuje i to jest najgorsze

    Ech najlepiej to byłoby zrobić piec rakietowey i wstawić wylot do kotła uszczelnić i kocioł marzenie ,
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 12-08-2017 o 14:21

  10. #2910
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndrzejPr

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Jaki węgiel z internetu ze znanych portali ogłoszeniowych polecacie do pieca ds z palnikiem?
    Na miejscu mogę kupić orzech 26 mj i ładnie się pali a chciałbym cos o większej kaloryczności na większe mrozy.

  11. #2911
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Mocny to np Bielszowice czy Marcel

  12. #2912
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Zimno więc trzeba hajcować.
    Grzanie trwa.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 06-09-2017 o 17:09

  13. #2913
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Zimno więc trzeba hajcować.
    Grzanie trwa.
    Już się długo swoimi "wynalazkami" nie nacieszysz. Era kopciuchów przeszła do historii.
    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW
    z dnia 1 sierpnia 2017 r.
    w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe
    DZ.U. 2017 poz. 1690

    NARESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #2914
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie kopci to co mi zrobią?
    Spokojnie będe palił tylko drewnem i węglem oraz biomasą.

  15. #2915
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Już się długo swoimi "wynalazkami" nie nacieszysz. Era kopciuchów przeszła do historii.
    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW
    z dnia 1 sierpnia 2017 r.
    w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe
    DZ.U. 2017 poz. 1690

    NARESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pierwszy krok Ministerstwa Finansów w tak ważnej sprawie....
    Rozporządzenie eliminuje przestarzałe kotły na węgiel i drewno z polskiego rynku. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 października 2017 r.
    Zakazuje produkcji kotłów na paliwa stałe klasy niższej niż 5. Kotły niższej klasy wyprodukowane przed 1 października 2017 r. będzie można sprzedawać do 1 lipca 2018 roku.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #2916
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Dlaczego zakaz nie dotyczy kominków,piecokuchni,kozów,kotłów grzejących tylko CWU oraz kotłów na biomsę niedrzewną.
    To jest skandal hańba i ch(cenzura).
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 09-09-2017 o 19:59

  17. #2917
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Czyli co zakaz tak na prawde nie dotyczy niczego

  18. #2918
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

  19. #2919
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Ale bełkot, już był gaz głupkowy.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #2920
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Nawiedzonych to w Polsce nie brakuje... Tak na marginesie . Okazuje się że w Polsce brakuje węgla "grubego" , takiego jaki chcą kupować odbiorcy indywidualni, spełniającego normy nowe czystości .... kopalnie produkują miał dla elektrowni [ tu powstaje "czysty" prąd.......] .

    Drewno w lasach rośnie cały czas .... to najbardziej odnawiane źródło energii , sprawdzone przez tysiąclecia ..
    Obecnie aby skutecznie ogrzać średniej wielkości dom , dobrze ocieplony o powierzchni 140 metrów , wystarczy taki mały piecyk c.o.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Espera 02 kamień - piec z płaszczem wodnym.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	397998  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 04-10-2017 o 05:33
    Darek B

Strona 146 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony