dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 190
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 3794
  1. #2861
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    75 stopni ustawiałem przy -20 stopniach na zewnątrz. I w domu miałem wtedy 23 stopnie. Przy temperaturach jak teraz (5-10 stopni), rozpalam dopiero około 16. Ostanie dołożenie "na noc" robię około 20.
    Do rozpalania (na drobnicę grubości palca) wrzucam 4-5 kawałków drewna i na to węgiel.

  2. #2862
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pampek01

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Brusy
    Kod pocztowy
    89-632
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki, czyli u mnie podobnie 2h, porostu przyzwyczajenie bez palnika jak robiłem ogień to zahuczało zaburczało w piecu i było 70 stopni

  3. #2863
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndrzejPr

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    pampek01
    Blacha nie pomoże. Cegła z Szamotu po rozgrzaniu dodatkowo podgrzewa spaliny ułatwiając ich dopalanie.
    U mnie na węglu 55 stopni po 45 minutach. Instalacja stara grawitacyjna na żeliwnych grzejnikach,około 350 litrów wody w instalacji. Na naturalnym ciągu później dmuchawa utrzymuje stała temperaturę. Na drewnie długo się nagrzewa ale na zrebkach drewnianych podobnie jak węgiel ale trzeba kilka razy dokładać.
    berthold61
    Do ogrzewania latem CWU ja bym wywalił cały szamot z pieca i palił tylko drewnem. Ale pytanie jaka dużą masz komorę zasypowa czy jedno rozpalenie odpowiednio nagrzeje CWU.
    aldente
    Teraz cie rozumiem. Jest lepszej i gorszej jakości węgiel i powinni coś z tym zrobić. A co do kwestii spalania bez dymu to my się staramy przerabiamy paleniska a inny ma takie podejście i mówi że fabrykę chce poprawić w budowie pieca.
    Takich się nie zreformuje i dalej będą kopcic.

  4. #2864
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndrzejPr

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ja myślałem że CWU grzeje się krótko a szybko wtedy drewno a drewnem w nadmiarze powietrza ciężko kopcic.
    OK blacha tez podgrzewa spaliny ale cegła z Szamotu się nie wypali i akumuluje cieplo. Czyli blacha to przewodnik a szamot to nie izolator.
    Węgiel lepszy a gorszy. Hm tak jak są węgla o różnej kaloryczności są też takie które maja więcej świństwa a inne mniej.

  5. #2865
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndrzejPr

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    To że wegiel ma taką czy inna kalorycznośc, ma więcej popiołu czy mniej, nie znaczy ze jest dobry czy zły. Taki jest ich urok ze takie są.
    Zły to taki który ma w sobie dużo siarki i metali ciężkich.

  6. #2866
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndrzejPr

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Nic nie rozumiesz.
    Nie bedziemy palić węglem nie zawierającym siarki bo takiego nie ma. Ale można na poczatek wyeliminować ten wegiel który ma tej siarki więcej niż pozostałe.
    Niby niewiele ale z korzyścią dla nas i do środowiska.

  7. #2867
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndrzejPr

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Nie wydobywać węgla o dużej zawartości siarki i substancji szkodliwych.
    A jak wg ciebie mialo by się odbywać spalanie tychże plastików których kilka rodzaji wymieniłeś post wcześniej. Byś musiał siedzieć przy piecu i non stop dokładać a to do komfortu nie nalezy.
    Bierzesz pod uwage ze spalasz calkowicie plastiki i powstanie tylko dwutlenek wegla i woda. A jezeli spalanie przebiega niecalkowicie produkujesz wode i czad.
    Nie bierzesz wogóle pod uwagę ze wszechobecny plastik jest pomalowany wszelkie loga, kody kreskowe, skład to nic innego jak tusz który zawiera szkodliwe substancje których nawet nie ma we węglu.
    I w ten sposób z komina produkujesz czad i o wiele więcej groźnych substancji niż źle spalając węgiel.

  8. #2868
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndrzejPr

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Do produkcji opon używanych jest ponad 200 różnych substancji chemicznych we węglu to jest garstka. Ponadto uzysk energii ze spalania opon jest mało opłacalny. Więcej wartości ma recykling opon. A jak chcesz już spalać opony to musisz mieć przystosowany piec a takiego nie posiadasz i w domowych warunkach takiego nie jesteś w stanie skonstruować. Skoro twierdzisz ze emisja wyjdzie mniejsza niż z węgla to przedstaw mi konkretne pomiary przeprowadzone przez laboratorium. A inne kolory tuszu to kolorowa sadza tak.

  9. #2869

    Domyślnie

    Cytat Napisał maracz11 Zobacz post
    Posiadam piec górnego spalania, palę w nim drewnem od góry. Niedawno wyłożyłem całą komorę spalania szamotem łącznie z drzwiczkami zasypowymi, pali się to teraz rewelacyjnie w porównaniu z tym co było wcześniej. Po jakimś czasie wpadłem na pomysł żeby postawić na deflektorze od góry płytkę szamotową która wraz z szamotem na drzwiczkach utworzyła szczelinę o wys 20cm , dł.30cm grubość szczeliny to 7cm przez którą muszą teraz przejść płomienie i spaliny żeby następnie uderzyć w wymiennik i tu mam pytanie czy taka szczelina może służyć do dopalania gazów? Czy może powinna być np. jeszcze cieńsza?
    Dodam jeszcze że akurat na wysokości tejże szczeliny po obydwu stronach wymiennika są otwory doprowadzające powietrze do górnej części komory spalania.
    Wkleję może rysunek:


    We wcześniejszym poście podałem złe wymiary tej szczeliny, na rysunku są już prawidłowe.Chciałbym się dowiedzieć czy taka szczelina wpływa korzystnie na spalanie czy wręcz przeciwnie i należy ja zlikwidować?
    Drugie pytanie dotyczy powietrza wtórnego, doprowadziłem go za pomocą rurki o średnicy 20mm , w rurce wywierciłem otwory w jej dolnej ściance stopniowo zwiększając ich średnicę zmierzając w kierunku tylnej ścianki kotła. Pierwsza połowa rurki jest bez otworów gdyż podejrzewam że w pierwszej kolejności byłoby wyssane przez ciąg i w spalaniu nie brałoby udziału, chyba że źle kombinuję?

    Te czarne "grabie" na rysunku to wymiennik.
    Ostatnio edytowane przez maracz11 ; 26-03-2017 o 18:40

  10. #2870

    Domyślnie

    Szczelina mniejsza, czyli cieńsza?Teraz ma 5cm grubości

    Żeby podać powietrze wtórne pod tą szczelinę to w zasadzie mam dwie opcje:
    -Wywiercić w rurce otwór tuż pod szczeliną.
    -Wyciąć sznur uszczelniający z dolnej krawędzi drzwiczek załadowczych.

    Wyciąłem uszczelnienie z dołu drzwiczek na całą szerokość szczeliny żeby dopuścić powietrza pod nią.
    Zrobiłem tę szczelinę jeszcze nieco cieńszą , dodatkowo teraz szczelina zwęża się przy górze.

    W mojej głowie dodatkowo wykluł się inny pomysł, poniżej rysunek



    Na czerwono szamot.
    Czy takie rozwiązanie byłoby lepsze? Wszak droga jaką musiałyby pokonać spaliny znacznie by się wydłużyła mając więcej czasu na dopalenie.
    Ostatnio edytowane przez maracz11 ; 27-03-2017 o 12:25

  11. #2871

    Domyślnie

    Będę miał problem żeby dostarczyć powietrze do tyłu komory spalania.
    Mógłbym jedynie tak jak do tej pory włożyć tą rurkę do samego tyłu ewentualnie na jej końcu dać trójnik i dołożyć jeszcze jedną rurkę z nawierconymi otworami ale wzdłuż szczeliny, powstałby wówczas kształt " T ".Problem byłby taki że nie byłoby to w komorze spalania a u wejścia do tej szczeliny dopalającej.
    Jakby jednocześnie zostawić rozszczelniony spód drzwiczek do byłoby trochę powietrza w komorze spalania, ciąg by to powietrze zasysał w kierunku szczeliny.

  12. #2872

    Domyślnie

    Chyba na razie dam sobie z tym spokój wrócę do tego jesienią.

    Mam jeszcze jedno pytanie, na wysokości tej szczeliny po obu stronach pieca są otwory mające doprowadzać powietrze z popielnika w górną część paleniska, tylko według mnie to to powietrze od razu po wyjściu z tych otworów od razu leci do komina i tak się zastanawiam nad ich zaślepieniem?

  13. #2873
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pampek01

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Brusy
    Kod pocztowy
    89-632
    Posty
    7

    Domyślnie

    rurka 25mm czy wystarczy do dostarczenia PW, a za wymiennikiem pionowym nad palnikiem czy wystarczy szamot z jednej strony jak jest mało miejsca.
    Dodam że na razie nie mam nic a sie w miare czysto spala.
    Narzekałem ostatnio że słabo mi temperaturę nabija, problem był w dyszy poprawiałem ją kilka razy no i przesadziłem jak w sobotę pomierzyłem wszystko dokładnie to okazało się że jest 8,5x8cm szlifierka w rękę i teraz mam 9x10cm i jest super

  14. #2874
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndrzejPr

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Szamot musi być rozmieszczony symetrycznie w piecu. Chodzi coś o równym nagrzewania pieca.

  15. #2875
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, jak już miałbyś tak jak na fotce w tym poście
    Cytat Napisał maracz11
    Żeby podać powietrze wtórne pod tą szczelinę to w zasadzie mam dwie opcje:
    -Wywiercić w rurce otwór tuż pod szczeliną.
    -Wyciąć sznur uszczelniający z dolnej krawędzi drzwiczek załadowczych.

    Wyciąłem uszczelnienie z dołu drzwiczek na całą szerokość szczeliny żeby dopuścić powietrza pod nią.
    Zrobiłem tę szczelinę jeszcze nieco cieńszą , dodatkowo teraz szczelina zwęża się przy górze.

    W mojej głowie dodatkowo wykluł się inny pomysł, poniżej rysunek
    to może wybudować jeszcze ściankę z tyłu kotła i byłby dolniak ?

    Koledzy jeszcze takie pytanko, jak kolor płomienia jest pomarańczowo, ciemno niebieski, wpadający czasem w zielony, tak jakby kabel miedziany palił, to do czynienia mamy z jakim węglem, gazującym ?
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam.

  16. #2876
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Tramp jak podają media "wraca" do węgla. Wiadomo też, że już brakuje uranu do atomówek.
    Nasze polskie kopalnie będą więc wiele warte Dobrze że nie udało się zdrajcom sprzedać ich za 50 groszy.
    Dociekania jak spalać efektywnie ma więc SENS i życzę wszystkim sukcesów.
    Pozdrawiam.

  17. #2877

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    No właśnie to powietrze ma być podane przed szczeliną a nie w szczelinie tylko pod szczeliną.
    Postanowiłem poprowadzić tą rurkę wzdłuż szczeliny. Na rysunku zaznaczyłem gdzie mniej więcej chciałbym ją umiejscowić, do końca nie jestem pewien czy tak będzie ok, jeżeli nie to proszę o jakieś sugestie.
    Jeszcze jedna rzecz, czy warto by było przewiercić kilka otworów(na rysunku też to jest zaznaczone) w szamocie pionowym który tworzy szczelinę, celem przepuszczenie przez niego spalin/płomieni które to z kolei opływały by wymiennik który jest obecnie schowany za tym szamotem?


  18. #2878

    Domyślnie

    Piec jest żeliwny no i faktycznie mnie ten wymiennik też się kojarzy z grabiami ale to nieistotne .
    Co do umiejscowienia tej rurki to mam ciągle wątpliwości czy aby nie powinna być przesunięta bardzie w kierunku środka paleniska.

  19. #2879

    Domyślnie

    Boję się że jak że jak rura będzie zaraz pod szczeliną to powietrze ucieknie nią w komin i reszta paleniska pozostanie bez niego.
    Od razu dodam ze jestem laikiem i nie mam dużej wiedzy na temat spalania, więc może moje wątpliwości są nieuzasadnione.

  20. #2880

    Domyślnie

    Z ciekawości dzisiaj rozebrałem tą pionową pseudo szczelinę żeby zobaczyć jak wygląda ten wymiennik do którego nie dociera płomień/spaliny, no i porażka jest cały zasmolony, natomiast wymiennik który ma bezpośredni kontakt z płomieniem i spalinami jest wypalony do białości.
    Przepalę kilka razy bez tego pionowego szamotu tworzącego szczelinę i zobaczę jakie będą efekty.

Strona 144 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony