dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 155 z 190
Pokaż wyniki od 3.081 do 3.100 z 3794
  1. #3081

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Kolego kermittgb – wracając do naszej rozmowy – byśmy się dobrze zrozumieli. PP ( powietrze pierwotne ) – pod ruszt / PW ( powietrze wtórne ) do komory paleniskowej / PD ( powietrze dopalenia ) u Ciebie to te dwa boczne otwory za płaszczem zaznaczone na czerwono PW – tak i nie inaczej, bo już tych p-śmutów się tyle narobiło, że nie sposób nadążyć za nimi.
    Tą sondę od sterownika musisz sprawdzić – podgrzej ją zapalniczką – czy włóż do gorącej wody – nie możliwe byś miał tak niską temperaturę spalin na czopuchu.
    Na przekroju kotła w płaszczu jest widoczny otwór na którym leży coś w rodzaju klina – mi to wygląda na fabryczne oddymienie komory spalania – używane do rozpalania – krótki bieg spalin – by w czasie rozpalania kotła i komina dymem nie zawalić – tak – czy nie.
    To jest istotne, bo z tym się wiąże dobranie przekroju wejścia palnika. Nie wiem czy – tak jak napisałem - próbowałeś to wejście przytykać.
    Z tego wejścia płomień rozchodzi się na dwie strony – w prawo i lewo – czyli mamy dwa kanały – tego przekroje mnie interesują – ile mają w centymetrach, bo tak mniej więcej jeden powinien mieć połowę tego co na wejściu jest.
    Te dosypywanie w trakcie palenia – wybij sobie z głowy ( jak i grzebanie w palenisku gdy cały węgiel nie jest do czerwoności rozpalony – tylko w przepalonym można grzebać, by dopalić ) – węgiel przez komin wywalasz, atmosferę zatruwasz – na 12H musisz się zasadzić i jarać tak jak ja – zobacz moje wcześniejsze posty a i między innymi tutaj o tym masz : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7777631 .

    W kwestii – wezyra – przez niego PW – zamiast przez opał, to do palnika bezpośrednio zmyka co prowadzi do tego, że kocioł z powietrza do prowadzenia paleniska okrada i jeszcze kocioł wychładza. To, że dym z gazem z nad paleniska ściąga – super ale za jaką cenę – sprawdź to. Widzisz jak kocioł z nim temperatury nabiera, zobacz jak będzie bez niego nabierał.
    Blachy i dobór granulacji paliwa mają między innymi to na celu by nie było dymu w komorze paleniskowej – ma się jarać w palniku a przed palnikiem tylko trochę – co świecą nazwałem i do której koksu teraz dodaję.
    Blachy jeszcze mają wpływ na proces spalania – jak se syfu w palenisku narobisz – bez dopalacza tego nie zjarasz.

    Ten sterownik ( czytać o nim nie będę – przedmuch w nim wyłączyć – jednostajnie przez cały czas ma się jarać – tak kotłem powinien sterować a jak nie rozważ zakup miarkownika mechanicznego lub steruj ręcznie szczelinami ) PW reguluje gdzie PP masz na stałe – po mojemu powinno być odwrotnie – tak jak już wspominałem – no i te PD – ono też musi mieć jakąś regulację. Jak tego za mało będzie to też może się skończyć tym, że dym się cofać będzie i wyłazić na kotłownię – za dużo będzie okradał kocioł jak wezyr – no i w obu przypadkach strata na dopaleniu gazów i sadzy.
    W tym odpaleniu – tego nie obliczysz – bardzo ważna jeszcze jest droga płomienia. Metrowej kity w półmetrowej przestrzeni nie dopalisz.
    U ciebie droga się zaczyna na wejściu do palnika i połowa w prawo, druga połowa w lewo - dalej aż płomień spotka się z wymiennikiem.
    Ta Twoja czasopalność 5H – to dramat – komora paleniskowa jest duża i głęboka – jak opanujesz prowadzenie paleniska i dobór sortu węgla – to 12H powinno bez problemu śmigać.
    Na zakończenie – dla celów porównawczych - dym z komina – mtedeusza - https://youtu.be/Jx8L8qRW980 .
    Jak bym coś pominął w tej wypowiedzi – napisz – dopiszę. Samsu pozdrawia serdecznie.

  2. #3082

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Panie co taki słaby mocniejszego nie było?Myslałem,że zobacze jakąś czarną lokomotywa a nie tu tylko białe obłoki pary wodnej.
    W dużej komorze zasypowej wcali ci się nię bedzie palić dłużej bo jest duża i się pali większa ilość opału.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7777509 - pytania zadałem - odpowiedzi nie ma. Swym infantylnym przykładem zamknąłeś temat, bo co mnie do tego, że w łazience lustra i szyby w oknie ty nie masz. Z proboszczem w oparciu o takie przykłady se możesz o czystym spalaniu dyskutować albo z innymi na różnych forach i blogach.

    U Józefa o Wery pisałeś ( w temacie z Kirgizem ), że w nim krocząco po kolei spala się załad - tu z kolei na odwrót - tylko co z tego - kermittbg - ma palnik, wezyra i sterownik do tego. Jak nauczy się kotłem sterować - bez dymu z komina wypali lotne z węgla i dalej na "Błękitnym węglu" i koksie będzie śmigać, a z tego nie za wiele tego co by trzeba było dopalać - aby jarało się i jak płomień nie zostanie zgaszony sam się w atmosferze PD dopali.
    Do wypalania lotnych nie musi blach używać - może granulacją węgla to opanuje - może też drobnicą, miałem, trocinami czy popiołem załad na wierzchu zasypywać.

    U zizi w temacie o jego nowej kozie z dopalaczem pisałeś, że masz gorący dopalacz, którym bez różnicy z czego to jest wszystko dopalasz. Jak dalej takiego głupa chcesz rżnąć - to napisz dlaczego nie miało by mu udać się to, w taki sposób jak mu proponuję - tylko nie posługuj się i nie udowadniaj tego swoim doświadczeniem, bo po tym co wypisujesz - znowu stanowisz, że o najprostszych elementarnych zasadach czystego spalania pojęcia nie masz.

    Na zakończenie prośba jest – z filmujesz to co ci z komina wylatuje w czasie : rozpalania, palenia i wypalania - z podaniem : z czego to jest ( mowa o rodzaju paliwa ), temperatury na kotle, jaki komin był ( ciepły czy zimny ), jaka temperatura na zewnątrz ( ile na (+), czy na (-) było ) - ciśnienie atmosferyczne i siłę wiatru będzie widać po dymie. Do tego - co ważne jest - w jakim czasie to było - od momentu zasypania paleniska nowym paliwem - z podaniem czasów procesów o których wyżej napisałem.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 30-01-2019 o 08:58 Powód: Bo tak i już.

  3. #3083

    Domyślnie

    Nie boj sija - ja to nic - ci będą to oceniać - w których przestrzeni mnie nie ma - za cienki jestem by w ich przestrzeni zaistnieć - jak jeszcze dorzucisz migawkę z paleniska przez uchylone : drzwiczki zasypowe, paleniskowo-popielnikowe i od wymiennika - w krótkim czasie a nie przez sekundy trzy - nikt nie podważy ci tego - i tyle.

    No bo w Wery spala się warstwowo - jak chcesz to udowodnić skoro sam to tu - podważyłeś i tym sposobem obaliłeś to przecież, a co z wypalaniem koksu w tym - też, że niby PW też po wierzchu - lubisz ty sam sobie przeczyć - pytanie dlaczego - do ciężkiej cholery. Wery sobie możesz zrobić za płaszczem masz tyle miejsca by z płytki szamotowej ścianę Wery postawić ale by zakończyć tą bezsensowną dyskusję - poczytaj sobie sam o tym - tu : https://czystespalanie.info/130-miliardow-pln/ - gdzie Ranger "tomiszonowi" przedstawia na jej temat swoje zdanie.

    Widziałem ten film jak miał węglowy paliłeś i na wymiennik też patrzyłem do tego - nawet jak bym bardzo chciał tego - nie wiem jak mógłbym i czym obalić ci to.

  4. #3084
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    co ty sam ze sobą gadasz
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  5. #3085

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    No bo zadyma spłoszyła Samsuna agentusa.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czyżby zadyma Samsuna spłoszyła?
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Wcieło Samsuna agenutsa 007.
    Czyżby blaszki mu się w kotle spaliły?
    Żeby Samsun był zadowalony to zadyme mu postawim.
    https://youtu.be/-UhDxYQkzp0
    Tyle to za mało nie tego oczekujesz
    https://youtu.be/xwaOdpyDNRI
    Tu masz więcej i więcej.
    A może jeszcze więcej????????????
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Panie co taki słaby mocniejszego nie było?Myslałem,że zobacze jakąś czarną lokomotywa a nie tu tylko białe obłoki pary wodnej.
    W dużej komorze zasypowej wcali ci się nię bedzie palić dłużej bo jest duża i się pali większa ilość opału.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Rangera Blaszki działają to po co mam się z nich nabijać.
    Założyć ci temat???
    To nastukasz sobie te 1000 postów czy tam ile chcesz i będziesz elitą.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To moja opini o tym gównie po za tym do gówno już nie powinno być dopuszczone do sprzedarzy.
    Apartemnet jest mój i żadne państwo POLSKIE mi go nie dało, a niby od kiedy państwo POLSKIE coś daje przecież go nie stać ono zawsze zabiera by politycy w sejmie rezydencje na Cyprze budowali.
    Po uj mi eco wery i paliwo srane jak mam wygodny gaz baranie co?
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Bo SAS NWT to gówno i albo kopci albo grzeje inne opcje w nim nie występuje.
    Dikij Petjia zrobił dobre palniki.
    A co ja się będę kłucić z tobą.
    Cokowielk ktoś zrobi w tej je(cenzura) Polsce zrobi dobrze i za darmo to go zaraz zruwnają z ziemią.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Rozgłos musi być.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Z meblami
    Jego o nas słowa.

    To cię oponami poszczuje i gumofilcami tyż jeszcze koksem bo on mocno sadze produkuje.
    Prawidłowo jak bydło kopci to trza bydłu zabrać narzędzia do kopcenia bo te narzędzia do kopcenia i tak będą kopcić.

  6. #3086
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał kermittbg Zobacz post
    Kilka odpowiedzi do twoich pytań Samsu:

    - te PW, to ja nie wiem co i które do czego jest - pisz o tym tak jak ja by było na pewno wiadomo.
    powietrze wtórne jest za wymiennikiem pionowym pisałem o tym w pierwszym poście i jest zaznaczone na kolor czerwony na rysunku w pierwszym poście
    - 70*C na czopuchu - maciupeńko - może mierzyłeś to tak jak ja i taki sam błąd powstał.
    mierzy to sterownik TECH 28 z pid - czyściłem ostatnio czujnik powinno być dobrze
    - komin jaki masz - patrzyłeś - suchy w środku jest - ściana kominowa ciepła.
    sciana kominowa ciepła komin suchy
    - węgiel 30 MJ - twardy - miękkiego płomieniowego może byś na próbę przepalił trochę, te łatwiej dopalić jest.
    dla pewności spróbuje ma na składzie jakiegoś Piasta zobaczymy - chociaż nie przeszkadza mi parę spieków po całej nocy palenia- foto na dole przed i po rozgarnięciu popiołu
    - dostępu od góry do tej komory z palnikiem nie masz - wybij sobie to z głowy by to murować albo czymś na stałe zalepiać – chyba nie chcesz tego rozkuwać gdy zajdzie taka konieczność aby to rozebrać.
    ok tak właśnie myślałem od poczatku
    - w '' Ciepło właściwe " obliczyłeś zapotrzebowanie na moc grzewczą - zamień MJ/kg na W ( waty ) wyjdzie ci moc cieplna ze spalonego węgla - jakiś punkt odniesienia już będziesz miał.
    Tego wywodu nie czaję, może podaj jakiś wzór. Ja liczyłem raczej na zasadzie wielkości kaloryferów (ilość żeberek), czy nie są za duże do pomieszczeń
    - daszki - a jak by jakoś tak je na czymś np : jakimś stelażu ze stali pochylić - by wpadający pod niego płomień mógł po nim się wspinać do góry i jakoś tak kąty i długości dobrać by po zejściu się razem jako jeden mogły dalej iść lub zrobić je ze stali - coś w rodzaju takich łódek - to jest punkt newralgiczny i zasadniczy.
    Cholernie ciężki mam dostęp za wymiennik tak na prawdę tylko od dołu jakieś działania mogę wykonać
    - dostęp tylko od dołu - a jakoś idzie tam łapkę z lusterkiem od góry przez tą wyczystkę wsadzić, latarką świecąc w lusterko - by ślady bicia płomienia zobaczyć.
    cza zakupić lusterko
    - na ruszcie wodnym tak koks dopalasz - ja na swoim miałem problem z dopaleniem drewna a co tu dopiero o węglu mówić - ciekawe - jak na ruszcie wodnym stalowy ustawiłem - zobaczyłem dopiero co to znaczy koksu dopalenie - czysty popiół i nic więcej.
    masz tego jakieś fotki, jak to jest wykonane, ala jakieś zbrojenie ?!
    - od dymienie komory paleniskowej masz - na moje oko wielkie wejście palnik ma - a przeloty, przejścia jakie - tak w proporcji do wejścia.
    Rozumiem że chodzi ci o wielkość np w cm2 przestrzeni wlotu powietrza do wylotu (na palniku) ?! Jak tak to sprawdzę przekroje i dam znać
    - rusztu pionowego brak - gzymsopółki brak - jak go zatankujesz pod korek - przepalony, schodzący z popiołem węgiel - palnika nie zapycha.
    nie wiem co to gzymsopółka w tym moim przypadku, sam palnik (dół palnika) jest to cegła przecięta pod kątem wieć wszytko ładnie zlatuje w dół. Zrobię szkic i dokleję do posta
    - coś może byś napisał jak wygląda używanie nowej technologii w odniesieniu do tego co przed tym było – o oszczędnościach – pisałeś – co z eksploatacją tego.
    Oszczędności mało (ale stawiam na zamontowanie zaworu czterodrożnego co pozwoli pracować na małym obiegu z wyższą temperaturą na piecu) z eksploatacją - rewelacja rozpalić - zasypać - w trakcie dosypać - lub po przepalenia np. po nocy - przegrzebać aby popiół z dołu spadł i na pozostałych minimalnych spiekach rozpalić od nowa. Odnośnie spieków (które u mnie występowały) i dopalania się węgla poprawa 100% jak nie lepiej,
    - wezyr z palnikiem jest połączony - tak - a za bardzo nie okrada z powietrza komory paleniskowej - kapitalna i ciekawa rzecz - jakieś rysunki zrobisz i foty z tego załadujesz.
    komora dużo czystrza, odymiona jest teraz po 2 tygodniach tak jak wcześniej po jednej dobie , sama koncepja wezyra ok a jest to na zdejmowanej cegle szamotowej którą czyszczę raz na tydzień aby się nie zapychało, jest dość mocno odymiona, o szkicu wspomniałem wcześniej będzie. Czy okrada z powietrza ? - nie wiem jak to stwierdzić
    - dlaczego blaszek na węglu w palenisku nie spróbowałeś.
    nie mam dostępu do złomu - pracują w tych samych godzinach co ja - ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie u mnie ponieważ największe zadymienie komory mam tak naprawdę tylko przy rozpalaniu, potem palnik i wezyr całkiem nieźle to zaciąga i nawet przy dużym zasypie po ok 30 minutach spalin (zadymienia)( w komorze nie mam
    - czaso-palność jaką masz.
    do d.py , wydaje mi się ze krótka. Jak zasypię ok 12 kg na raz to temperaturę z zakresu 50 stopni utrzyma ok 5 godzin potem powoli ale spada przez ok 2 godziny do tem. 30 stopni.
    - tym powietrzem PD jak sterujesz - jak ono się sprawuje - działa czy jakoś raczej nie.
    PD to powietrze główne czy wtórne dla Ciebie
    - duże w tym są dziury – szło by jakoś rurki w te otwory włożyć i to powietrze PD do środka podciągnąć – wysokość nad palnikiem – odległości jakie – mniej więcej – może od spodu dla płomienia trzeba dać kliny.
    tu śmiem twierdzić że chodzi ci o powietrze wtórne ?!
    - sadzą się nie przejmuj - teraz trza się zająć dymem - uporamy się z dymem - sadza sama zniknie – jak z dymem się nie uporamy – to kapota.
    - jaki kolor spaliny mają nad kominem – ciągną się na chałupę sąsiada czy połaci dachu nie opuszczają.
    Zależnie jest to od wiatru, dom stoi na wolnej przestrzeni, najbliższe zabudowania ok 200-300 m, przy spokojnej pogodzie słup spalin nad dachem pionowo w górę jeżeli zawiewa to już zgodnie z kierunkiem wiatru wręcz czasami do wentylacji się wpierdzieli
    - palenisko jak prowadzisz - jakie efekty są tego - to że spieków nie ma - skąd przy tak niskiej temperaturze miały by być - to że wezyr dym ściąga - a co z płomieniem w środku i dopaleniem koksu – na koks przed nowym załadem drewno przed palnikiem układasz a jak zapłonie węglem przysypujesz.
    tak właśnie postępuję jak napisałeś
    - gradacji paliwa próbowałeś - jak w palenisku wypala się - nie staje całe w ogniu.
    przy mały zasypie staje całe w ogniu przy tych 10 -12 kg nie wypala się po kolei
    - sterowanie jak do tego działa - powietrze gdzie i jak są podawane – czy tylko jednym - sterownik do czego jest podpięty.
    Regulacją powietrza głównego zajmuje się sterownik kontrolując uchylenie klap bocznych. Prześwit na full ok 5-6 mm i w miarę wzrostu temperatury przymyka dopływ powietrza głównego, po osiągnięciu zadanej teperatury klapy zamykają się i przechodzi w fazę przedmuch (jak wentylator) co zadany cz\as podnosząc na chwilę klapy. Dopływ powietrza wtórnego nigdy nie jest odcinany ty,mi klapami ma osobny wlot pod spodem klap.
    - pogoda do palenia i wiatr nad kominem – cug – przepływ w m/s – podstawowa w dopaleniu sprawa.
    Nie wiem jak to obliczyć

    3.2.1... Sztaby puściły...Start?...Jeszcze nie..."Regulacją powietrza głównego zajmuje się sterownik kontrolując uchylenie klap bocznych. Prześwit na full ok 5-6 mm i w miarę wzrostu temperatury przymyka dopływ powietrza głównego, po osiągnięciu zadanej teperatury klapy zamykają się i przechodzi w fazę przedmuch (jak wentylator) co zadany cz\as podnosząc na chwilę klapy. Dopływ powietrza wtórnego nigdy nie jest odcinany ty,mi klapami ma osobny wlot pod spodem klap.
    - pogoda do palenia i wiatr nad kominem – cug –" ...Gdzie jest sterownik?...To ja się pytam gdzie jest sterownik...Czy,przyczłapka od bulbulatora sie zamkła')?START...I W PI...DU POLECIELI...proszę o uśmiech w tych smutnych jak d-pa. czasach...
    Ostatnio edytowane przez alek16 ; 22-02-2019 o 19:16
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  7. #3087

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To co Samsu dajemy zadyme.
    https://youtu.be/D7ARlmw4R_Q
    Spokojnie to słaba zadyma jest.
    Jutro damy więcej czadu niech alarm smogowy się cieszy jak to legalne paliwo stałe kopci.
    A i to nie żadne śmieci tylko węgiel z biomasą tak daje.
    Ja dymy z kominów już ma : https://www.youtube.com/watch?v=MreGaNTO2i0 - BRAK DYMU MPM DS.

    Nie mówię tu teraz o tych filmach które pousuwałeś – w których pokazywałeś jak opony spalasz - ale - na tle tych kominów – tak strasznie źle się nie prezentujesz – gdybyś rozpalonego do czerwoności popiołu na palnik nie nagarniał – co ty żarem nazywasz – było by zdecydowanie lepiej – ale - na tle komina od prezentowanego MPM-a to ty na miano świeżaka nie zasługujesz – więc jak czelność masz ELITĄ FORUM się mienić.

  8. #3088
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    "Piec węglowy z emisją pyłów jak z kotła olejowego. A gdyby nawet w praktyce był 10 razy brudniejszy, to dalej będzie dużo czystszy niż wymaga Ecodesign. To efekt dekady prac rozwojowych pod patronatem Banku Światowego. Raport z tych prac potwierdza, że nie ma przeszkód technicznych dla ultra-mało-emisyjnego spalania węgla w warunkach domowych, w tanich i prostych urządzeniach. Przeszkody są natury mentalnej."

    Polecam cały artykuł na www.czysteogrzewanie.pl.
    Można również ściągnąć w PDF cały raport w oryginale.

    http://czysteogrzewanie.pl/2019/02/c...t1Vtmk-ws3b5TU
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  9. #3089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To co tradycyjnie dajemy dymu.
    Ale dymy.
    Dymu więcej dacjie wszystkich na okoła zadymiajcie.
    https://youtu.be/OMvkillEVLU
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment-437281 - https://forum.info-ogrzewanie.pl/profile/83224-kupson/ - JUDASZU – Kiedy dotrzymasz słowa i narobisz takiego dymu z legalnego paliwa, że w Polsce tylko o tobie będą wszyscy mówili – udowodnij swoje słowa – kumasz.

  10. #3090

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To co tradycyjnie dajemy dymu.
    Ale dymy.
    Dymu więcej dacjie wszystkich na okoła zadymiajcie.
    https://youtu.be/OMvkillEVLU
    https://www.youtube.com/watch?v=OMvkillEVLU- Mocne dymy wiadro węgla na żar. - Mocne dymy w DS wiadro węgla na żar i dmuchawa by się mocniej kopciło... - proste i szkuteczne Wynalazki 12 godzin temu (edytowany) - Gdy wywalę grubą cegłę i dotrze do mnie śłaski węgiel typ 35 i podpale od przodu a z tyłu nasypie węgla oraz włącze dmuchawe na full opór.
    JUDASZU – ZDRAJCO – Po pierwsze – od kiedy w kotle masz cegła, zawsze gruz tam miałeś. Po drugie o jakim Śląskim Węglu gadasz jak jedyne co to z opieki społecznej co jakiś czas trochę lubelaka wyłudzisz albo z obrzydzenia dostaniesz a resztę sąsiadom ukradniesz. Po trzecie – co ty masz na myśli – pisząc o przodzie i tyle – jak nic o swoją bruzdę masz na myśli, bo na pewno nie w tym durszlaku, który auszwicowski piecyk przypomina do złudzenia. No i co się stanie jak se w bruzdę zapodasz na ful dmuchawę – tego smrody ze spalanych toksycznych podkładów kolejowych, toksycznych odpadów meblowych, toksycznych odpadów budowlanych co ci zostały z rozbiórki tej ziemianki a nie kurnej chaty - i tak nie rozgonisz.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 20-06-2019 o 20:38

  11. #3091

    Domyślnie Rangersi atakują.

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To co tradycyjnie dajemy dymu.
    Ale dymy.
    Dymu więcej dacjie wszystkich na okoła zadymiajcie.
    https://youtu.be/OMvkillEVLU
    O proszę – mtedeuszonko nerw dostało – ciekaw jestem jak to się stało, że temu materii dla ciebie brakło – jakieś niedoróbki i straszne wyszły z tego braki a tyś jak nic i zapewne u niego w szwadronie porucznikiem jesteś, któremu sotnie oddano pod rozkazy.
    Linki dostarczyłeś i linki dostałeś – UDOWODNIJ – że było inaczej, że to nie ty na Forum Muratora i na Info-Ogrzewanie o tym pisałeś – UDOWODNIJ – że wszyscy się na ciebie zmówili i nie prawdę o tobie piszą. Ja czekam i inni też za pewne czekają na twoje DOWODY.
    proste i szkuteczne Wynalazki
    Przód do przód czyli od drzwiczek imbecylu tłumoku bezmuzgu ciekawe jak można stwiać zadyme w durszlaku co? Idioto zamówiłem węgiel z kopalni Rydułtowa imbecylu i czegam aż przyjdzie baranie. I dawaj mi dowody imbecylu na te podkłady kolejowe. Ciekawe skąd bym je wzią . A idź do tych idiotów wzajemnej adoracji na infoogrzewanie.
    proste i szkuteczne Wynalazki
    A spierdalaj niedojebie będę sobie kopcić z legalnego opału aż do zakazu i mam ciebie i to głęboko w dupie.

    https://www.youtube.com/watch?v=_8JKIGmPQk4 - Palnik Szamotowy i PW w kotle SKED DS – https://www.youtube.com/watch?v=M0ksGAdklA8.

    Co – świca – za krótka była czy może za cienka – albo zaś na odwrót zrobiłeś i zamiast usiąść na niej to ją do pyska se włożyłeś i pewnie stąd wściekłość twa, że przez te kłęby czarno-siwego dymu w lusterku nie mogłeś się dopatrzyć czy ślepia masz czerwone czy może już niebieskie są. A może jak ci za małe świce w asortymencie mam jeszcze gromnice - https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7789923 - https://www.youtube.com/watch?v=vBnOC4ourIQ . I po co oszuście – kłamco – zrób jak obiecujesz i zadzwoń na : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7790763 – wymiękasz czy grasz dalej – kumasz.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 20-06-2019 o 20:43

  12. #3092

    Giga biznesu nowe oblicze.

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To co tradycyjnie dajemy dymu.
    Ale dymy.
    Dymu więcej dacjie wszystkich na okoła zadymiajcie.
    https://youtu.be/OMvkillEVLU
    JUDASZU – ZDRAJCO – DEBILU – ĆWOKU : Idź tam do edukuj tych idiotów z infoogrzewanie. - Po pierwsze edukować nie ma po co i kogo – WYGRAŁEŚ – Po drugie na info to nie są idioci, tylko w większości harcerki i zuchny, które miały przekonanie, że na debila sposób znalazły. Dokładnie było tak samo z @hesem – on cię nie okłamał z niebieskim płomieniem – on był pewien, że i na debila znalazł sposób, więc jak debilowi to powiedział i ci dodam jeszcze, że dał ci klucz jak ma to zrozumieć – on ale skąd było mu wiedzieć, że i tak na odwrót zrobisz po swojemu.
    Piszę ,że wygrałeś, bo udowodniłeś wszem i wobec oraz sobie przede wszystkim, iż nie ma czegoś takiego jak czyste spalanie – u ciebie. Ja w zupełności się z tym zgadzam, bo mam zero dymu z komina na starcie i tak samo po węgla dołożeniu oraz wypalaniu koksiku do ostatniego popiołu płatka.
    Ma to @hes oraz krzych13 jak i inni, bo nie ma tu żadnej tajemnicy tylko sposób, który i Ranger od krzycha13 dostał dlatego swoje pliki z tematu krzycha13 usunął razem z naszymi.
    Nam płomieni nie musisz pokazywać, bo my wiemy, że do tej pory sadzę z komina na podwórku zbierałeś szpadlem a z tego ostatniego płomienia, z którego jesteś taki dumny, to zbierasz sadzę łopatą ale od śniegu.
    Po co węgiel typ 35 ze Śląska ściągasz – sowiet, którym kopciłeś do tej pory wszak w niczym ci nie pomógł - dlatego ja ci sprzedam na to lepszy i prostszy sposób.

    Moją opłatę należną znasz i dlatego to chcę zmienić na : ile kesz dostanę jak podobnym tobie się stanę. Nie interesi mnie, to wcale ile ty dostajesz jako porucznik sotni wielu - mi w zupełności wystarczy jak za parę złotników polskich ci pomogę w wprowadzeniu zakazu spalania wszelkich paliw, dzięki czemu nie będziesz sam siebie musiał BYDLAKIM nazywać, bo odpadnie ci problem z zakupem nowego auszwicowskiego piecyka – dla jasność DEBILU ci dodaję, że o Lublinie tu gadamy i wiosce w której ten twój auszwicowski teraz durszlak kopci.

    No kiedy ty skumasz w końcu, że i ja też bym chciał coś z tego giga biznesu uczciwie na papier zarobić a nie tylko za free i to na złość i w brew prawom oraz woli płatników czyli rządzącym. No nie może tak być, by w tych 130 miliardach złotników polskich nic dla mnie już nie zostało - KUMASZ.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 20-06-2019 o 20:58

  13. #3093

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Po pierwsze Heso jak cała armia debili imbecylów z infoogrzewania twierdził, że niebieski płomień jest zły a po drugie widziałem , jego wymiennik i jest tam tyle samo sadzy co u mnie więc on nie ma żadnego czystego spalania.
    Krzych13 pojawił się niedawno to raz a dwa to on ma takie spalanie takim ładnym płomieniem tylko w określonym czasie, tyle to i jak mogę osiągnąć.
    A tym czasem wolisz dym czarny biały siwy czy zielony?
    Spokojnie jeszcze ekstra zadymy nie stawiam więc jeszcze nie myślą o zakazie.
    Ale jak wywale gruz z durszlaka to będzie taki czad że szybciej zakażą węgla w całej Polsce niż w Krakowie nie będzie go można go spalać.
    W Lublinie mam gaz.
    Rangerądko małe a z ciebie to co jest właściwie chłopacek cy dziewuska abo obojnacka jaka.
    RANGERSIE – JUDASZU – ZDRAJCO – DEBILU – ĆWOKU – TŁUMOKU – co mi tu piepszysz znowu – skoro JA na ciebie nie mogę znaleźć sposobu – TO – znaczy, że nie ma czegoś takiego -KONIEC KROPKA – i już KUMASZ.
    Po pierwsze Heso jak cała armia debili imbecylów z infoogrzewania twierdził, że niebieski płomień jest zły – no dokładnie TAK jak ci wyżej napisałem a jeszcze wyżej tłumaczyłem – no nie ma sposobu na : „RANGERSIE – JUDASZU – ZDRAJCO – DEBILU – ĆWOKU – TŁUMOKU” i czego ciągle ujadasz na harcerki i zuchny – za co je opluwasz, że przez tyle lat próbowały najlepiej jak mogły cię z tego obłędu wyrwać. Gdybyś był człowiekiem – za ten czas by znalazły na ciebie sposób – a jak nie one – to na pewno JA już dawno bym tego dokonał ale nikt jeszcze na świecie po za klatką nie odkrył sposobu na BYDLAKA.

    a po drugie widziałem , jego wymiennik i jest tam tyle samo sadzy co u mnie więc on nie ma żadnego czystego spalania – KŁAMCO – POKAŻ – UDOWODNIJ – zestaw swój wymiennik ze swoim z tego płomienia po którym z podwórka sadzę zbierasz łopatą od śniegu. Byś zaś DEBIULU nie zrobił po swojemu na odwrót ( masz to wykuć na blachę, by zaś nie było, że to po swojemu zrozumiałeś tak jak z tym PW w palniku było ) - w jednym poście dwa wymienniki – jeden twój i jede @HESA – kumasz. Nie musisz opisywać tego i tak każdy będzie wiedział który czyj jest – kumasz.

    Krzych13 pojawił się niedawno to raz – niesamowity talent ty masz w udowadnianiu tego com ci wyżej napisał – nic dodać i nic ująć – ledwo co zaistniał a już ma takie wyniki – nawet twój kamendante – jak nic poczuł z jego strony zagrożenie i interwencją bezpośrednią w której bez kłamstw się nie obyło - próbował podważyć to co na własne oczy widział. Ciekawe czy by do tego się przyznał, że to też zobaczył : https://www.youtube.com/watch?v=M0ksGAdklA8&t=2s - Palnik Szamotowy z PW w SKED ds.

    a dwa to on ma takie spalanie takim ładnym płomieniem tylko w określonym czasie załad wypala się, - a jak niby ma być inaczej – tak jak ci wyżej napisałem – co nie wiesz jeszcze do tej pory nawet o tym, że w załadzie najpierw gaz się wypala za nim do koksu wypalania się dojdzie – no KURNA sam o tym piszesz i się nad tym zastanawiasz. Przecież kocioł zasypowy to nie twoja kuchenka gazowa w tym apartamencie bez szyb w oknie i lustra w łazience. Tobie jak gaz się w butli skończy i już nie ma niebieskiego z białymi koniuszkami płomienia – to co robisz – najpierw na YT alarm wszczynasz – no tak czy nie – później u infomanek o radę żebrzesz – no tak czy nie – czy w porywach geniuszu obłędzie pustą na pełną butlę zamieniasz – płomień odpalasz i grzejesz się za 100 złotników polskich miesięcznie – on tak czy nie. Kocioł po wypaleniu się załadu trzeba od nowa załadować i rozpędzić.

    tyle to i jak mogę osiągnąć – rangersem to ja jeszcze nie jestem, więc jak mógł bym od dopiero porucznika oczekiwać takich heroicznych poświęceń – albo jak od takiego JEŁOPY – czegokolwiek można by było oczekiwać podobnego. A między innymi krzych13 bez dymu startuje i tak ma przez cały czas – a ty z tym swoim wiatrackiem kopcisz nawet ja do koksu się dobierzesz, więc o czym znowu piepszysz, j/w – nie musisz niczego osiągać – wystarczy tak jak między innymi krzych13 to robić – proste chyba – czy nie – kumasz.

    A tym czasem wolisz dym czarny biały siwy czy zielony? - jaj to ja se nie robię z tym, że rangersem chcę zostać, jak i kitu ci nie żenię, że sprzedam ci ten mój – tajne – sposób. Ma się rozumieć – 100% legal – nawet popiół będziesz mógł im oddać do analizy – na wyskrobki z komina gwarancji nie daję – cholera cię wie coś ty tam ostatnio spalił albo kogo czy co.

    Spokojnie jeszcze ekstra zadymy nie stawiam więc jeszcze nie myślą o zakazie – BARANIE - tu nie ma na co czekać – prawie już wiosna i zaraz lato a ty i tak CWU prądem grzejesz. A że i chciwością nikt ci nie dorówna, to przecież nie na palisz od tek se jak będzie po wsi szła procesja. No i jeszcze co w tym najważniejsze, to to JEŁOPIE, że musisz fest poćwiczyć – jak se składaniem i rozbieraniem kałacha z zawiązanymi oczami, byś zaś nie zrobił po swojemu a później miał do mnie pretensję, żeś mnie nie posłuchał i zabieg się nie udał. No co w tym złego, na cholerę ci ten gaz w Lublinie – przecież wykładem swoim udowodniłeś i gaz kopci – do tego te trujące związki ze spalania syfu tego. Ty – no a co będzie – jak ci Putin bojowe środki chemiczne do rurociąg z gazem zapoda.

    Ale jak wywale gruz z durszlaka to będzie taki czad że szybciej zakażą węgla w całej Polsce niż w Krakowie nie będzie go można go spalać. - w twoim durszlaku na pewno tak ale nie w mojej i @hesa hybrydzie oraz w między innymi krzycha13 skedzie. My tą twoją 35 – to może nie od strzału ale za drugim czy może trzecim razem puścimy bez dymu prze komin tak jak ty te swoje opony – o podkładach kolejowych już nie wspominam – przyznałeś się przecież i do tego.

    W Lublinie mam gaz. - no i co z tego – w łazience jak byś se takie auszwicowskie – jak pokazywałeś na zdjęciach palenisko ułożył na tym klepisku – jak byś wywalił przez tą dziurę w której okna nie ma wulkan dym ''czarny biały siwy czy zielony'' to bez różnicy – aby dużo i żeby śmierdział okrutnie oraz był taki strasznie gryzący – o – może z tych twoich podkładów kolejowych. O – to by było to – i w Lublinie by DEBILOM w końcu zakazali spalania paliw stałych w łazience jeszcze wcześniej niż tym w Krakowie.

    Ale właściwie – to co ja ci tu znowu tak za free radzę – tobie płacą mi też się należy. To jak – pogadasz z konendante – JA majorem chcę być w tej rangerowskiej sotnI - PASI.

  14. #3094

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie pasi.
    Masz tu sadzę by Heso PL
    SAM GADAŁEŚ O SADZY WYLATUJĄCEJ Z KOMINA HESO.
    Załącznik 428018
    Tu masz moją sadzę.
    Załącznik 428019

    A tu masz żółty płomień Hesa na węglu, którym tak się chwalił.
    Załącznik 428020
    Załącznik 428021
    Dla przypomnienia jak byś nie wiedział to żółta barwa płomienia pochodzi od znajdującej się w nim rozgrzanej sadzy,która i tak się nie spali...

    Ta jeszcze olej transformotorowy z PCB i PVC aby było dużo dioksyn czyli mocniejsze trucie Samsuna
    Czekaj czekaj w Warszawie palą opony to ja też mogę ale będzie się kopcić Samsuna zadymi czarną sadzą.
    No powiedz jak ciebie można traktować jako człowieka – no coś ty i po co do ciężkiej cholery dołączył - coś czego już nie ma. No przecież to twój post jest nie mój : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7755298 - a w nim obecny jego wymiennik.
    No pokaż gdzie ty w nim widzisz tą podobną sadzę którą u siebie zaprezentowałeś.
    Jak by ci było jeszcze mało masz do tego resztę : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...are-palenisko/ .
    Byś nie gadał, że ci skąpię – masz jeszcze to, tylko się nie udław : http://czysteogrzewanie.pl/2018/12/t...udowa-i-testy/ .
    No i żeby ci bokiem nie wyszło, to dla osłody ci to zapodaję : #20191 - Palenisko Edwarda Janasa według Jacka M – samsu.pl - https://forum.muratordom.pl/showthre...gla+kamiennego oraz pouczam za free, że wymiennik od spotu się czyta a nie po tym co na wierzchu – kumasz.

    Tak mówiłem o migotkach sadzy z komina u @hesa, tylko kiedy to było – lata świetlne temu – jak my gadali na priv a ty w tedy @tajne się nazywałeś. U siebie też o sadzy z komina bez dymu wylatującej pisałem – mała korekta PD i sadzy nie mam. Widziałeś kiedy jak podajnikowe napiepszają sadzą z komina – u nich to nie są drobne prawie nie widoczne migotki u nich to trudno odróżnić od dymu bo tyle tego jest. Nadto skoro, linka to tego filmu u ciebie w plikach znalazłem i ty też ten film widziałeś ale bez migotek sadzy, więc się teraz zastanawiam czy ja ślepy czy ty do tego wszystkiego jeszcze jesteś daltonistą – skoro nie rozróżniasz czarnego od brązowego – tylko dlaczego byłeś taki pyszny jak ci brązowy zagościł w wymienniku przy spalaniu miału. @heso od tamtej pory jak nic ze sto razy już to przerobił. Może wynalazcę i konstruktora Kirgiza też o brązowy wymiennik napadniesz, no bo jakże by inaczej – rangersi wiedzą wszystko najlepiej – tylko, że inaczej. Na marginesie w piątki jak dajesz.

    W kwestii żółtego płomienia też masz rację z zastrzeżeniem, że tak jest tylko u ciebie – na dowód czego z wykładu twojego ten niebieski baniak z wodą do schładzania płomienia zaistniał. Może ty producentem grafitu już jesteś i na tą okoliczność ten wentylator – wydajność za małą miałeś – co.
    Bo ty przecież nie wiesz o tym, co jest na info w zapodanym linku, że u @hesa z wiadra żaru w tunel płomieniowy łuna żółciutka, czyściutka, że aż w oczy razi, zostaje dopalona w atmosferze świeżutkiego PD, z którym się miesza w zawirowywaczach płomienia i już nic jak tylko czyściutkie CO2 w wymiennik uderza. U @zizi – zawirowywacze widziałeś za pewne, więc ci tłumaczyć nie będę – co to takiego i do czego to jest itd. i itp. Ale przecież ty z @zizi nie raz o dopaleniu płomienia gadałeś i na info też stety. Ty se zobacz co to jest sadza i grafit – jak se ją wyprodukujesz - na wymienniku i w kominie ( nie mylić ze smołą ) nie spalisz jej za żadne skarby świata. W płomieniu na żółto węgiel świeci nie sadza ( wiesz chyba, że sadza czarna jest a nie żółta ale sorki jak daltonistę można pytać o kolorki – no wybacz mi tą nie zgrabność ale mam problem z tymi co są sprawni inaczej jak i co kochają inaczej itd. i itp. ) Czyż byś jego wykładu o dymieniu świcy nie pamiętał czy może nie chcesz naruszać dobrego imienia kochanka swojego – gromnicy.

    No dobra a teraz do roboty.

    Mam nadzieję, że mnie do generalisimusa nie podpierdzielisz za to, że z jednej strony na rangersa aplikuję a z drugiej zachowuję się w sposób rangersa nie godny i znowu za free ujawniam tajemnice czystego spalania.


    Ta jeszcze olej transformotorowy z PCB i PVC aby było dużo dioksyn – O – z tym to ja się jak najbardziej zgadzam, ty tak pięknie i obszernie o tym pisać umiesz i takim słownictwem naukowym się do tego posługujesz – jesteś jak trucicieli prosmogów encyklopedia jakaś. Aleś się wyszkolił przy spalaniu tych swoich odpadów toksycznych – ciekaw jestem jaki masz rozeznanie w k.p.k. i k.k. Do tego. Wiesz - mi ciebie jest szkoda, więc ja sobie ciebie za ordynansa wezmę czyli pucy buta – po co w z.k. mają ci jedynki wybijać i z ust twych se robić *****.
    czyli mocniejsze trucie Samsuna – dlatego też miarkuj słowa, bo ja koalicjantem chcę waszym zostać a nie o czyste spalanie się z wami bić.
    Wy mundre takie z tej chemiji, to może i jaki sposób macie na warszawkę między innymi z Krakowa.

    Czekaj czekaj w Warszawie palą opony – ośla łąko – palą opony tak ale tylko w ramach działań odwetowych za bezprawie między innymi którego i ty jesteś ofiarą. Tak, że wiesz jak się do kupy w Lublinie zbierzecie i was zobaczą z oponami na placu niebiańskiego spokoju za komuny albo na Nowowiejskiej czy na Belwederskiej - a mnie z zapałkami do tego – aneks do umowy prosmogowej będzie od ręki podpisany i uwolnisz się w końcu raz na zawsze od smrodu ze spalania czegokolwiek – nie mówię tu o jakichkolwiek paliwach – ZERO DYMU I SADZY ZE WSZYSTKIEGO – ZERO OGNIA JAKIEGOKOLWIEK - TEGO BEZPŁOMIENIOWEGO TEŻ.
    to ja też mogę ale będzie się kopcić Samsuna zadymi czarną sadzą – ty no weź nie przesadzaj co ty mi tą świcą możesz nadymić – ja tolerancyjny jestem jak ją przedstawisz ładnie nie będę dochodził czy ta gromnica to baba czy facet.
    No najważniejsze jest w tym to byś i ty miał w końcu swój niebieski płomyczek a jak do tego dojdziesz – może zostać to twoją tajemnicą – ty powiesz ja potwierdzę i bez filmu na YT też będzie.
    No to jak będzie z tym moim wstąpieniem a waszym przyjęciem mnie do rangersów sotni - przecież moje CV jest git.

  15. #3095

    Domyślnie Wymienniki

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post



    To czego żar z węgla świeci na czerwono lub żółto skoro w temperaturze pokojowej jest czarny co?
    Jak masz zółty płomień z sadzą w zamkniętej przestrzeni to choć byś tancował i rajcował się eksplodował , mieszał jak szalony grzał do 3000 stopni to i tak tej sadzy nie spalisz chyba, że podasz czysty tlen z butli.
    Masz papier na swój kocioł/piec?
    Podajnikowy ma papier 5 klasy a twój nie.
    No wymiennik Hesona jest czarny jak smoła czyli jest na nim sadza.

    Nie złożyłeś żadnego CV i za słabo kopcisz odmowa wspólpracy.

    A Ranger usuną swój komentarz bo ten Krzychu to ma takiego samego kopciucha co mam ja nawet wymiary się zgadzają i ten ładny płomień co on pokazywał to miał z samego żaru co i js mogę zrobić.
    To czego żar z węgla świeci na czerwono lub żółto skoro w temperaturze pokojowej jest czarny co? - zapytaj szefa niech po premii poleci ci – sadzę jak fest rozgrzejesz też na żółto świeci a palić nie chce się. Tłumaczyli ci TŁUMOKU to nie raz, i sam ciągle to powtarzasz, że rozgrzane atomy węgla w płomieniu co na żółto świecą jeśli nie zostaną spalone, to łączą się i powstaje z tego sadza.

    Jak masz zółty płomień – z atomami węgla które w nim na żółto świecą – BARANIE. Sadza dopiero z tego powstaje j/w.

    Masz papier na swój kocioł/piec? - gdybym miał nie musiał bym z tobą dyskutować – OŚLE.

    No wymiennik Hesona jest czarny jak smoła czyli jest na nim sadza. - załączam ci wymienniki cztery – se najpierw je powiększ – później idź z tym do okulisty i niech sprawdzi ci wrażliwość oczu na kolory – DALTONISTO.

    Nie złożyłeś żadnego CV i za słabo kopcisz odmowa wspólpracy. - lepiej sobie to przemyślcie byście później znowu tego nie żałowali – MATOŁY.

    A Ranger usuną swój komentarz – SWOJE SE mógł usuwać – z jakiej racji usunął i moje. Jak by nie wiedział o tym, że to ja jestem producentem kotłów z płyt chodnikowych za kilkadziesiąt złotych i do tego palników rurowych za kilkanaście złotych i co z tego też okradnie mnie.

    Krzychu to ma takiego samego kopciucha – Krzychu SKEDA ma – prawie nówka – mało co śmigany – zasypowiec DS i żaden śmieciuch, bo śmieciucha to jedynie masz ty.

    ten ładny płomień co on pokazywał to miał z samego żaru – a ty skąd cokolwiek możesz o tym wiedzieć – CO - JELENIU – nie ważne z czego – ważne, że na starcie i tak do wypalenia – ZERO z komina ma. On jeszcze wszystkim pokaże swój brązowy wymiennik – ale twojego takiego - nigdy nie doczeka się nikt.

    js mogę zrobić – to se zrób i pokaż – prędzej się ocielisz niż czegoś takiego dokonasz i nie będziesz miał czegoś takiego choć by ci Ranger w tym ocieleniu się pomagał – JEŁOPO.

    Ciągle tylko obiecujesz i się odgrażasz, że też tak umiesz a jak na razie to masz tylko to : https://www.youtube.com/watch?v=vBnOC4ourIQ .
    Dokładnie tak samo było z tym coś se umajaczył, że możesz i że se zbudujesz kocioł na niebieski płomień – gadaj, gadaj tak dalej – w końcu kopyta wyciągniesz i się skończy poroniona mowa twa – NIEDOJDO.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Heso wycięty.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	428038   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mój..jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	428039   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tajne.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	428040   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tajne2.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	428041  

  16. #3096
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ojojoj chłopaki dużo paplaniny ale konkretów nikt tu nie podaje tylko cudze zdjęcia wymienników , rada odemnie kupcie sobie jakies kotły podajnikowe albo do obecnych zamontujcie podajnik zasobnik palnik na ekogroszek i wasze męki skończą się na dobre ,

  17. #3097

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    W postaci wolnych atomów
    Węgiel w płomieniu występuje albo w postaci związków organicznych albo sadzy, żeby był w postaci wolnych atomów to musiało by tam być z 5000 stopni jak nie lepiej.
    WICHO – UDOWODNIJ, że węgiel kamienny, ten czarny kamień za który płacisz na składzie, to są związki organiczne z sadzą a temperatura spalania z tego, to tylko wymysł chorej wyobraźni – na dowód czego : fest najarasz i wleziesz do środka. Ode mnie nie zapomnij drzwiczek za sobą zatrzasnąć a najlepiej zapadkę dorób by nie dało się ich od środka otworzyć – BELZEBUBIE.

  18. #3098

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ojojoj chłopaki dużo paplaniny ale konkretów nikt tu nie podaje tylko cudze zdjęcia wymienników , rada odemnie kupcie sobie jakies kotły podajnikowe albo do obecnych zamontujcie podajnik zasobnik palnik na ekogroszek i wasze męki skończą się na dobre ,
    Witam serdecznie.
    Kolego bardzo dobrze, że się pojawiłeś – wjeżdżaj z fotą swojego wymiennika i pokaż jeszcze kanały dymowe ( oczywiście jak fotę da się zrobić ) o raz koniecznie dwie fotki płomienia jak czuwa i pracuje – to jest raz. Dwa – wymienniki są nasze. Trzy – to że nie potrafisz ogarnąć tematu i paplaniną to nazywasz, to twój problem nie mój. Postów masz na stukane, więc może potrafisz kolory rozróżniać. Cztery – my se kupimy jak prosmogowej zegar stanie i skończy się nasza męki ( ale z czym ) ale twoja się zacznie, bo raczej nie wierzę byś, to miał w 5 klasie ecodesing. Pięć – co roku mam kilka ton bio-paliwa – będziesz zbierał, to w worki, by na drogę wystawić śmieciarzom i myśli, że co – będą brać ale tylko ode mnie a nie z całego kwartału. Do tej pory, to gniło a teraz bez dymu przez komin – to źle. W lato CWU – prądem grzejesz. Sześć – zmiany, które proponujesz nic, tu nie pomogą – to tak jak byś do starego MPM-a 4 klasy wstawił palnik z 5 klasy i tak go nazywał – metryki kotła w ten sposób nie zmienisz tak jak i w swoim. Samsu pozdrawia serdecznie.

  19. #3099

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Brak argumentów.
    FLIMIE – argumentów dość – tylko po co mam ściągać naukowe dowody by przedstawić jej DEBILOWI – który i tak nie uzna ich – co znowu zapomniałeś jak @zizi tłumaczył ci to - @kupson - https://forum.info-ogrzewanie.pl/profile/83224-kupson/ - czekam na twoją odpowiedź – WIETSZU.

  20. #3100

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Pokaż mi te naukowe dowody.
    BURAKU – to jak podniosłem argument, że „ Węgiel w płomieniu występuje albo w postaci związków organicznych albo sadzy, żeby był w postaci wolnych atomów to musiało by tam być z 5000 stopni jak nie lepiej. „ czy ty. Kto tu trójkąt spalania udowadniał - https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7795842 – ja czy ty. MATOLE – do czterech nawet nie umiesz policzyć - czy co – mon religię przerwał i do komunii nawet nie dopuścili cię. Ja mam ci pokazywać i udowadniać, to do czegoś się przyznał – stanowisz, to udowodnij rację swą – co po Polsku też nie rozumiesz – czy co – rangerontko małe i do tego popaprane. – GALERIANKO.

Strona 155 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony