dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 156 z 190
Pokaż wyniki od 3.101 do 3.120 z 3794
  1. #3101

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Tu masz płomień świecy https://czystespalanie.info/bibliogr...ecy-struktura/
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sadza
    https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99giel_(pierwiastek)
    https://czystespalanie.info/bibliogr...doborze-tlenu/
    https://czystespalanie.info/bibliogr...nych-280-000x/
    https://czystespalanie.info/bibliogr...sadzy-techn-j/
    https://czystespalanie.info/bibliogr...tropowe-wegla/
    https://czystespalanie.info/analiza-...-lub-patyczka/
    https://czystespalanie.info/analiza-...ub-patyczka/2/
    https://forum.muratordom.pl/redirect...d5b8a68ccf.pdf
    https://www.wykop.pl/link/1089013/co...ze-swoj-kolor/
    I byś nie musiał szukać.
    fledgeling 6 lat 11 mies. temu +7
    Bardzo interesował mnie ten temat i zadałem to pytanie na kilku forach dotyczących fizyki, ale nikt mi nie odpowiedział - bo pewnie to temat na pracę licencjacką, magisterską, albo artykuł na kilka stron:
    jak wygląda ogień z punktu widzenia poszczególnych atomów właśnie?

    ''Załóżmy że mamy jakiś uproszczony układ gdzie jest 5 atomów węgla (C) i 5 cząsteczek tlenu (O2); w jaki sposób miałaby zostać dostarczona energia żeby zaczęły się palić? Jak będzie wyglądał proces "palenia się" -> 1 atom węgla połączy się z tlenem tworząć CO, czy może od razu CO2? Ile fotonów zostanie wygenerowane? Jeden? Dwa? Wiele? Czy palenie się ma jakiś związek z elektronami?

    udostępnij

    karvon 6 lat 11 mies. temu +7
    @fledgeling: Może dlatego nie odpowiedzieli, że to pytanie głównie chemiczne

    W skrócie i dużym uproszczeniu:
    Jeśli masz faktycznie atomy węgla (które wcale nie tak prosto pozyskać) to zajdzie bezpośrednia reakcja atomu węgla z tlenem cząsteczkowym, prowadząca do tlenku węgla w stanie wzbudzonym elektronowo - takie wzbudzenie objawia się tym, że jest to stan krótkotrwały i o dużej energii - energia ta może zostać wydzielona w postaci kwantu promieniowania - czyli światła, lub rozdzielona między zderzające się ze sobą cząsteczki (bez reakcji chemicznej), co zwiększa ich energię kinetyczną kosztem energii wzbudzenia (makroskopowo objawia się to wzrostem temperatury). W drugim etapie, w wyniku innej reakcji CO utleni się do CO2 - ale taki proces jest już mniej burzliwy, będzie głównie prowadził do wzrostu temperatury - chyba że w reakcji weźmie udział atomowy tlen, który jest znacznie reaktywniejszy od tlenu cząsteczkowego, ale też wymaga do powstanie dość wysokiej temperatury.

    Kilka uwag:
    węgiel w postaci wolnych atomów jest DIABELNIE reaktywny, będzie reagował z czym tylko popadnie, nawet sam ze sobą tworząc np. cząsteczkę C2 (chyba że postarasz się o naprawdę wysoką temperaturę, wtedy prędzej czy później wszystkie cząsteczki dowolnej substancji rozpadają się na atomy i jony).
    Podczas normalnego spalania czegokolwiek, nie uświadczysz wolnych atomów węgla, jedynie mniejsze lub większe cząsteczki organiczne, które to spalają się wg mechanizmu rodnikowego, o którym wspomniał wyżej fuurikuuri.

    udostępnij

    o....o 6 lat 11 mies. temu 0
    @fledgeling: nie wiem, ale jak rozwiążesz zagadkę daj znać

    udostępnij

    fledgeling 6 lat 11 mies. temu 0
    ć wydzielona w postaci kwantu promieniowania - czyli światła, lub rozdzielona między zderzające się ze sobą cząsteczki (bez reakcji chemicznej), co zwiększa ich energię kinetyczną kosztem energii wzbudzenia (makroskopowo objawia się to wzrostem temperatury). W drugim etapie, w wyniku innej reakcji CO utleni się do CO2 - ale taki proces jest już mniej burzliwy, będzie głównie prowadził do wzrostu t

    @karvon: ten kwant energii, to ile będzie dokładnie? 1 foton? 2?

    udostępnij

    karvon 6 lat 11 mies. temu 0
    @fledgeling: Raczej jeden, procesy emisji kilku fotonów naraz są rzadkie i nie wiem czy mała cząsteczka może może tak się zachowywać (niestety nie jestem fotochemikiem żeby Ci dokładniej opowiedzieć). Jeśli chciałbyś uzyskać pewniejszą informację, to postaraj się napisać do kogoś z katedry fotochemii czy spektroskopii, np. na wydziałach chemii na UAMie czy UW czy gdzie tam jeszcze wolisz.''

    ZWRÓĆ UWAGĘ NA TO
    ,,Kilka uwag:
    węgiel w postaci wolnych atomów jest DIABELNIE reaktywny, będzie reagował z czym tylko popadnie, nawet sam ze sobą tworząc np. cząsteczkę C2 (chyba że postarasz się o naprawdę wysoką temperaturę, wtedy prędzej czy później wszystkie cząsteczki dowolnej substancji rozpadają się na atomy i jony).
    Podczas normalnego spalania czegokolwiek, nie uświadczysz wolnych atomów węgla, jedynie mniejsze lub większe cząsteczki organiczne, które to spalają się wg mechanizmu rodnikowego, o którym wspomniał wyżej fuurikuuri.''

    https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99giel_kamienny
    Jak byś nie widział...
    Załącznik 428065

    A w kwestii Krzycha i Rangera to.
    Krzych nie ma żadnego niebieskiego płomienia przy spalaniu dymu ma zwykły żółty jest to u niego na youtubie i jeden film wysłał Rangerowi z żółta dziczą.
    Czyli ten Krzychu to oszust jest i tyle.
    Taki sam ładny płomień z samego żaru to i ja jestem wstanie osiągnąć w swoim durszlaku.
    Ranger gdy się o tym dowiedział wykasował swój komentarz a jak się skasuje swój komentarz to i automatycznie kasują się razem z tym komentarzem co kasujemy odpowiedzi pod nim takie są prawa youtube.
    Za dostarczone – DZIĘKUJĘ – torba mnie boli na te twoje fotony – elektrony i tą całą resztę jak ty nawet nie pojmujesz co to jest – redukcja – taki sam masz problem z ogarnięciem co to jest utlenianie – z tego coś dołączył jak nic też żeś nic nie zrozumiał – DOWÓD – twój wykład z płonącą oponą.
    Ale szczerze dziękuję – na pewno się przyda.

    A w kwestii Krzycha i Rangera to – a skąd ty tak wiele do cholery o tym wiesz – co.

    Krzych nie ma żadnego niebieskiego płomienia przy spalaniu dymu ma zwykły żółty jest to u niego na youtubie – w który filmie ten niebieski pokazywał – co. Bo ten który mi na priv przysłał a którego z uwagi na ciebie zakazałem mu publikować ale miał go pokazać Rangerowi – to tego filmu nie ma u niego w profilu na YT.

    i jeden film wysłał Rangerowi z żółta dziczą. - nie wiem co Rangerowi wysłał jak i co Ranger mu przysłał oraz do końca o czym ze sobą gadali ale jak ranger czytał, że to ja jestem producentem kotłów, to zapewne wie i o tym, że nie wszystko w tej ich rozmowie jest okryte tajemnicą a mi to wystarczy by zgodnie z naszym forumowym i czysto spalaczy prawem wszystkie imiona twe LEGIONIE przekierować w jego stronę, bo on gorszy jest od ciebie.

    Czyli ten Krzychu to oszust jest i tyle. - kolejnych imion twych na razie nie będę odkrywał ale oszust jest tylko z ciebie i Rangera. Ta to ja Krzycha zmusiłem by do Rangera poszedł na szkołę i nie po to by go okradł z tego czego nie ma a nawet jeśli - to gówno warte jest i będę się o to upominał – tak jak tobie napisałem – niech to w grobie z nim spocznie na zawsze. Oczekiwałem od Rangera, że przekona Krzycha do gorącego rusztu na zimnym wodnym i do obłożenia paleniska szamotem na dole. Niech Ranger modlić się zacznie bym się nigdy nie dowiedzał jak skończyły się ich rozmowy. Ranger dość mnie okradł, więc legalnie ZŁODZIEJEM mogę go nazywać.

    Krzych niczego nie odkrył on tylko znalazł metodę na to co zaprezentował – ciężka cholera wie skąd i z jakiej racji się u Krzycha Ranger wpisał. Krzych taki był szczęśliwy, że coś udało mu się osiągnąć, że sam tego dokonał - co mu czasu zajęło i wysiłku kosztowało a wy BANDYCI, żeście go za to napadli i sponiewierali, za jego trud i wysiłek, że można coś takiego osiągnąć bez kotłów nie wiadomo jakich i za ile do tego.

    Taki sam ładny płomień z samego żaru to i ja jestem wstanie osiągnąć w sowim durszlaku. - ty to se możesz tak jak pokazujesz i piszesz. W poniedziałeki na kolanach do buzi, w czwartki do ręki a w piątki na legalu od tyłu. Nic tylko ciągle obiecujesz, co ty mógłbyś se kupić i zrobić, nic tylko straszysz, że dymu narobisz – narób jeśli potrafisz choć tyle zrobić.

    Ranger gdy się o tym powiedział wykasował swój komentarz – co teraz ty z Rangera debila będziesz robić, który linka nie potrafi otworzyć – że co ranger to taki debil jest że w google nie potrafi SKED wpisać, że co Ranger to taki debil jest, który tylko wie, że po za YT jest jeszcze google.

    a jak się skasuje swój komentarz to i automatycznie kasują się razem z tym komentarzem co kasujemy odpowiedzi pod nim takie są prawa youtube. - z Rangera upoważnienia adwokatem diabła jesteś – z jakiej racji za niego się wypowiadasz – co. Mnie torba na to boli, że : jak napisałeś – mógł swojego nie usuwać skoro wiedział, że i moje usunie – czy może raczej zrobił to z uwagi na ciebie dlatego, że cię od osłów zwyzywał. Do tego – kto między innymi wykończył : „remain - michał sulewski "DOZI" Domowa spalarnia śmieci.” i dlaczego – co – tego też się wyprzesz, że grałeś tu pierwsze skrzypce. Ty jak zaczniesz swoje wpisy usuwać - to co - razem z cytatami czy i moje przy okazji usuniesz i będziesz pierdzielił o jakimś prawie na tą okoliczność.

    By nie było, że jestem nie wdzięczny i że za darmo coś mi dałeś – proszę – częstuj się śmiało, bo to dla ciebie jest specjalnie : mtdeusz - Doświadczony Forumowicz - 299 odpowiedzi - Napisano 29 Sierpień 2017 - Jameess opony też? - Nie karmić trolla, sam zdechnie aż dziw, że tak długo działa bez przeszkód.Do was też wypisuje pytania na priv jak palić meble, olej, plastiki i takie rzeczy w kotle? Nie dajcie sie podpuszczać... - Po pierwsze jestem Janusz - Wydzielone z tematu: "Jak się żyje z kotłem dolnego spalania?" - https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...nego-spalania/ .

    Kiedy raczysz się wypowiedzieć w kwestii kolorów wymienników – albo się przyznasz do tego, że mało tego iż jesteś sprawny inaczej to do tego jesteś jeszcze daltonistą.

  2. #3102
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Kolego bardzo dobrze, że się pojawiłeś – wjeżdżaj z fotą swojego wymiennika i pokaż jeszcze kanały dymowe ( oczywiście jak fotę da się zrobić ) o raz koniecznie dwie fotki płomienia jak czuwa i pracuje – to jest raz. Dwa – wymienniki są nasze. Trzy – to że nie potrafisz ogarnąć tematu i paplaniną to nazywasz, to twój problem nie mój. Postów masz na stukane, więc może potrafisz kolory rozróżniać. Cztery – my se kupimy jak prosmogowej zegar stanie i skończy się nasza męki ( ale z czym ) ale twoja się zacznie, bo raczej nie wierzę byś, to miał w 5 klasie ecodesing. Pięć – co roku mam kilka ton bio-paliwa – będziesz zbierał, to w worki, by na drogę wystawić śmieciarzom i myśli, że co – będą brać ale tylko ode mnie a nie z całego kwartału. Do tej pory, to gniło a teraz bez dymu przez komin – to źle. W lato CWU – prądem grzejesz. Sześć – zmiany, które proponujesz nic, tu nie pomogą – to tak jak byś do starego MPM-a 4 klasy wstawił palnik z 5 klasy i tak go nazywał – metryki kotła w ten sposób nie zmienisz tak jak i w swoim. Samsu pozdrawia serdecznie.
    Nie napinaj się tak też paliłem górniakiem defro za dużym ale nie narzekałem bo było super i spaliłem dwa dachy ok 40 kubików drewna roztomaitego ale z lenistwa zmieniłem na podajnika ot cała filozofia , nie chciało mi sie rozpalać codziennie więc pod koniec jego użytkowania paliłem nonstop , przerabiałem na dolniaka ale to gówno a nie korzyści w dodatku na tamten świat dostać się szło lub w lepszym wypadku wytruć pająki i robactwo w piwnicy , paliłem też koksem i to byłoby to ale qurwa nie ma go w sprzedaży nonstop , latem oczywiście palę na cwu bo nibyż czemu nie ja wariatem ekologicznym nie jestem , latem na dobe idzie ok 2,5-2,9 kg/doba więc tragedi wielkiej nie ma , da się dychnąć trochębez tej bieganiny , pewnie że jak bym miał dostęp do czegoś co da się spalać (nie śmieci) to pewnie bym nie wymieniał kotła ale że spaliłem co miałem spalić po remoncie oraz wycięciu ogrodu to czas na zmianę nastał , dla twojej wiadomości za nowy kocioł po 3 dniowym teście bo to prototyp był zapłaciłem 3 tys zł więc byłbym idiota aby nie kupić , kocioł Zębiec odpowiednik AGAT , ,

  3. #3103

    Domyślnie Samsu @mtedeuszowi gratulacje i przeprosiny składa.

    Witam serdecznie.
    @mtedeusz – drogi już nie kolego – gratulację składam za osiągnięcie wyniku tak pięknego – po raz kolejny dowiodłeś, że jak chcesz, to umiesz i potrafisz oraz żeby pokazać iż i ty możesz stawać w gronie najlepszych – to jesteś w stanie przezwyciężyć wszystkie trudności by matołom w gronie tych najlepszych udowodnić, że oni to nie geniusz a tylko matoły. Dowód jest tego prosty – jak ktoś ma pojęcia cokolwiek o czystym spalaniu, to nie problem w MPM-mie wyhodować ładny płomień. W MPM-mie jak ktoś ma ładny płomyczek, to ma ładny i wymienniczek. MPM-owcy kochają się w pokazywaniu bielutkich wymienników i lubią innym czarne z obrzydzeniem wytykać. Tylko, że tu jest prawo takie, iż jakbyś takiego geniusza postawił przy swoim kociołku do którego on by nakład paliwa swego i by palił w nim po swojemu - jak w tym swoim MPM-ie, to prędzej na pysk by padł niż cokolwiek by udowodnił z geniuszu swego.
    Nawet jakbyś dał mu fory i pozwolił na to, by przy drugim paleniu posłużył się przed palnikową szczeliną PW, to i tak by zapewne nie wiele to zmieniło – wymiennik dalej byłby czarny – tylko, że w tym jest wyjątek a mianowicie taki, że jakbyś Krzycha wziął do tego eksperymentu, to on po jakimś czasie przy użyciu przed palnikowej szczeliny PW – znalazł by metodę i na kociołek twój. Może wymiennik w nim by nie był taki bielutki jak ty po swoim paleniu zaprezentowałeś ale na pewno nie byłby taki czarny jak po próbie MPM-owca.

    W tym miejscu i właśnie teraz – przepraszam cię za moje celowe działanie związane z moją próbą odkrycia prawdy związanej z ty twoim dymem z komina, bo to dla mnie do prawdy była rzecz dziwna jakimże to sposobem – osiągnąłeś ZERO z Komina.
    Na wstępie pokazujesz wnętrze rozjuszonej, wściekłej, chcącej eksplodować bestii – po czym z kamerą na dwór wychodzisz i pokazujesz komin z którego nic nie wylatuje.

    No wybacz –drogi już nie kolego - ale dla mnie takich cudów w tedy nie było, więc musiałem sobie to jakoś wytłumaczyć - i jak to niby miałem zrobić – no tylko w taki sposób, że jak nic ty z kamerą a osoba druga w tym czasie otwiera drzwiczki od wymiennika i dymy z paleniska wypuszcza na kotłownię – co oczywiście w tedy było nie prawdą – a z mojej strony to tylko taki wybieg – dlatego jeszcze raz gorąco cię za to przepraszam, bo prawdą było to co pokazałeś.

    Z Krzychem podobną miałem historię - ja mu z gardła wydarłem jego metodę na ZERO dymu z Komina na starcie – o reszcie już tu nie będę pisał, bo wiele prawdy w tym było co sam o tym napisałeś – ”ALE” - właśnie o tym 'ale' nigdy nie zapominaj – bo zawsze cię za to zapomnienie dopaść mogę i z tyłka twojego zrobić sobie grządki i rabatki.

    To ta dobra wiadomość dziś dla Ciebie – na resztę niestety będziesz musiał poczekać – ograniczone moce przerobowe - i na marginesie – prośba – nerw mi dzisiaj nie szarp – bo szczerze ci mówię, że nie lubię najpierw gratulować a później palcem wytykać.

    Jeszcze raz gratuluję i przepraszam. Samsu pozdrawia serdecznie.

  4. #3104

    Domyślnie

    @mtedeuszku - koniec świętowania - święto sam sobie zakończyłeś, więc skoro sobie tak chcesz - BARANIE - kiedy raczysz się w kwestii kolorów wymienników wypowiedzieć - jak mamy dalej się napiepszać - skoro jednej zasadniczej sprawy zakończyć nie można a już kilka innych zostało rozpoczętych.
    OŚLE - skąd mi to wiedzieć - czy aby ten wymiennik, który ostatnio dostarczyłeś, to dla ciebie jako rangersa - nie jest on w idealnym, doskonałym kolorze czarnym. Ja - czekam - JEŁOPO - na twoją odpowiedź.

    @mteteusz - wajchę przełóż - @kryzys - to aby nie funfela - norwidka 1212 - czyli bercik : https://forum.info-ogrzewanie.pl/pro...50-berthold61/ - berthold61 - 2215 odpowiedzi - Lokalizacja: Śląsk-Opolskie.

    A jeśli tak, to mi wychodzi, że Feltmarszałek Rangerus won Paulus - uruchomił odwody i posiłki ci przysłał w sile chorążego, więc i po nim nie ma się co spodziewać, że potrafi kolory rozróżniać a już na pewno żadnych fot nie dostarczy czyli nie jako mamy sytuację patową. Może byś pogadał z Rangerusem won Paulusem by podesłał tu jeszcze kogo aby tą kwestię kolorów rozstrzygnął i przy okazji przekaż mu, że już nie chcę być u niego majorem a pod pułkownikiem i że ty masz być moim adiutantem - awansowałeś z pucybuta - pasi.

  5. #3105

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To jest siwy.
    Ale sadza na nim jest.
    To jest siwy – co to znaczy albo inaczej – co masz na myśli zestawiając te słowa trzy i całym zdaniem, by można było się samemu domyśleć o co ci chodzi.
    Ale sadza na nim jest. - gdzie, na tej gazecie, to czarne pole, to nie sadza jest.

    Brązowy nalot - to też sadza dla ciebie jest.

    By ci ułatwić – masz jeszcze dwa swoje wymienniki – jeden czarny jak smoła, zawalony sadzą – drugi prawie to samo ale z brązowym nalotem – to kto ma prawidłowe spalanie a kto nie – ty czy @hes. Ten brązowy nalot o czym świadczy - o produkcji sadzy - czy o prawidłowym spalaniu.
    Odpowiadaj ale to już - OSZUŚCIE.

  6. #3106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ten brązowy nalot to ciężkie niespalone wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne.
    Dikij Petjia kiedyś o tym pisał.
    Reasumując – w kwestii mojego pytania, to z : @hesem, ja – nie dopalamy „ ciężkie niespalone wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne „ ale sadzę tak - ty jako rangerowiec nie dopalasz nic, bo jak w dniu święta o sobie napisałeś – to i ten brązowy nalot u ciebie na wymienniku - to nic – taki pic na wodę – fotomontaż i już – CAPIE.

    Ten brązowy nalot to ciężkie niespalone wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. - powiadasz czyli niejako, że : Po pierwsze jestem Janusz – czy może wianuszek – co - Wydzielone z tematu: "Jak się żyje z kotłem dolnego spalania?" - https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...nego-spalania/ .
    W dniu 24.02.2019 o 18:09, kupson napisał:
    Mnie od zawsze interesowało dlaczego taka wielka świeca na cmentarzu dymi pomimo tego, że wokół mamy dużo powietrza?

    Odpowiada : @zizi. Zainteresowania: www.piec-zero.tk
    Tutaj to narysowałem, część A, mała świeczka to B.
    Dymi, bo zdąży wystygnąć zanim tlen dojdzie. A dlaczego w dużej świecy jest typ A, a małej B?
    Narysowałem tutaj.

    Po lewej - gaz stearynowy w strumieniu powietrza, taki byłby z grubsza kształt bez dyfuzji (czyli przenikania i mieszania się) i bez spalania. A po prawej szare to obszar spalania i produktów tego spalania. W większym płomieniu w miejscu C płomień stygnie, a tlen nie daje rady się przebić przez CO2 i robi się sytuacja A u góry. A w małym płomieniu szara strefa jest cieńsza. Liczy się proporcja dyfuzji tlenu do stygnięcia.

    Do tego są te grafiki dwie.

    Reasumując : te „ ciężkie niespalone wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne”, które z przyczyn oczywistych nie mogą spalić się – stygnąc wytrącają się w postaci sadzy – tak czy nie – BERBELUCHO KARBITOWA.

    Dikij Petjia kiedyś o tym pisał. - D.P. Też pisał, że może – co należy rozumieć, że pewności nie miał ale jakoś tak, to tłumaczy se.
    Co Last Rico o pisał – no co.

    Kiedy usuniesz z komentarzy pod filmami krzycha13 na YT paszkwile swe – przykładem – pinoczeta - jako, że jesteś pod jego komendą, powinieneś tak samo zrobić – czy nie. Moich masz nie usuwać – swoje możesz wymazać i już – BANDYTO.

    Jak zwykle, żeś się natyrał, aż w pampersie zapewne przebrało ci się – HABETO – WAŁACHU.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	front3.png
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	428116   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	imageproxy.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	10,2 KB
ID:	428117  

  7. #3107

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Co pampersów mam dorzucić?
    Tylko skąd je wezne .
    Rozgrzewka przed jutrzejszą zadymą.
    https://youtu.be/egEcSB9tHWY
    Podziękował.

    PIJAWO - zaś na zadane pytanie nie odpowiedziałeś - PAMPERSIE.
    Grasz dale czy wymiękasz - ZDRAJCO.

  8. #3108

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Zara ci odpowiem ide dowale mokrego szajsu by mocniej się dymiło i dmuchawe podkręce.
    Coś ci długo się schodzi z wymianą pampersa i przepełnionego załadowaniem do durszlaka swego – czy może wentylator ci się zaciął i z pychu musisz rozruszać go – ale nic to – poczekam.

  9. #3109

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czekaj bo mi coś się kocioł zesuł zadymy nie chce stawiać dziad jeden.
    Przestań kłamać – odpowiadaj – to nie kotły kopcę ale ci co je obsługują – kiedy to w końcu skumasz.
    Tym razem mi się nie wywiniesz – dzisiaj cię rozwalę – tylko najpierw musisz odpowiedzieć na zadane pytania.
    Testament masz napisany - jak nie, to zanim co - sobie go napisz.

  10. #3110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Bluzg sporo ale treści jak nie było tak nie ma ,
    Tak jak i zdjęć, które miałeś dostarczyć oraz chęci twego uczestnictwa w kwestii rozwiązania tego problemu – brak wystarczających punktów odniesienia oraz dodatkowych opinii w kwestii koloru jak i tego co on ma wspólnego z czystością spalania, więc jak tak dalej zamierzasz - @mtedeusz czeka.

  11. #3111
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tak jak i zdjęć, które miałeś dostarczyć oraz chęci twego uczestnictwa w kwestii rozwiązania tego problemu – brak wystarczających punktów odniesienia oraz dodatkowych opinii w kwestii koloru jak i tego co on ma wspólnego z czystością spalania, więc jak tak dalej zamierzasz - @mtedeusz czeka.
    Kiedyś w zasypowcu to mnie interesowało ale go sprzedałem choć mogłem sobie zostawić bo był jeszcze na gwarancji , środka nie pstrykam z prozaicznej przyczyny bo komora spalania jest tak mała a w dodatku wyłożona cała fabrycznymi szamotami i psinco tam widać , ale z nudów spawam sobie inny palnik tzw rurowy ala SV-200 technixa .oczywiści hobbystycznie .

  12. #3112

    Domyślnie

    co za kret... samsu pociśnij mu znowu, może wejdzie w ten czerep...

  13. #3113

    Domyślnie

    Cytat Napisał topicktm Zobacz post
    co za kret... samsu pociśnij mu znowu, może wejdzie w ten czerep...
    Witam serdecznie.
    @mtedeuszowi jak widzisz tylko zapałki w łapę dać i widłami drzwi od ciemnej komórki drewnianej pokazywać do której ma udać się.
    Bo problem sprowadza się do tego, że tu nie ma komu o barwie kolorów rozstrzygnąć i nie ma jak utrzymać porządku w temacie. Tak jak od samego początku się dzieje, to i teraz okazało się, że brązowy = siwy w którym czarnej sadzy nie brakuje a i że brązowy to : ciężkie niespalone wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne w czym czarna sadza wypalona jest jak i na jakiekolwiek zadane pytanie odpowiedzi nie ma.

    Mi i @hesowi zarzuca, że nasze wymienniki to syf i na poparcie tego swoje pokazuje, które obrazem nędzy i rozpaczy są. O kolorach tego nie chcę się wypowiadać, bo ma swój patent na wypalanie wymiennika do żywego oponami ze zrębką – co do reszty cholera go wie ale fest przegrzany popiół aż w oczy razi i ten brązowy jego kolor nie ma tu żadnego znaczenia, bo może podkłady kolejowe + zrębka = brązowy, zwłaszcza że to są pojedyncze strzały – po tygodniu palenia jedyne co, to mógł by pokazać martwy kocioł zabity po komin popiołem.

    Do niego jeszcze się @kryzys przyłączył, który podobną postawę prezentuje i do tego udaje, że po Polsku nie rozumie, bo ja nie chciałem i mnie to nie interesuje jaki on wymiennik w tym starym kotle zasypowym miał, tylko w tym obecnym podajnikowym, który żadnego certyfikatu nie posiada czyli - syf - gorszy od obecnie sprzedawanych kotłów na biomasę nie drzewną jak np.: SKED.

    Z wymiennikami jest zasada taka, że nie ma znaczenia do spalania czego kocioł jest np.; gazowy jak będzie miał zawalony wymiennik sadzą, to nikt nie może powiedzieć, że to świadczy o prawidłowym spalaniu w tym kotle.

    Z tych też względów jak na razie jesteś tu sam i ja czekać będę aż ktoś rozstrzygnie w kwestii tych kolorów, więc może Ty - bo nie będę sam do siebie pisał jak i sam sobie udowadniał tego co mam i sam siebie przekonywał, że właśnie tak ma być a nie inaczej. Pozdrawiam samsu.

  14. #3114

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Wy mata sadze albo niespalone ciężkie WWA które osiadły na wymienniku (brązowy osad).
    Macie mieć sam goły biały popiół na wymienniku.
    Po za tym dawajta swoje kopciuchy do laboratorium i zobaczymy czy chociaż 3 klasę spęłnią.
    Spokojnie mój spełnia -3 klasę.
    A popiół w komienie jeszcze nie wygurował.
    Po za tym kopciuchy na biomasę nie drzewną są już zakazane.
    A może ty je sprzedaje i je tak bronisz???
    WĘGIEL KOPCI WĘGIEL CZADZI, SADZA ZAWSZE CIEBIE ZDRADZI.
    Powiel sobie to po tysiąc kroć i będzie, że to ty rację masz. https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

    Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Jego celem jest wywołanie gniewu lub skupienie na sobie uwagi użytkowników sieci. Osoby uprawiające trolling nazywane są trollami. Trollowanie[1] polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni. Stosowane obecnie metody, opierają się na wysyłaniu napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów na dany temat czy też poprzez stosowanie różnego rodzaju zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie takich wiadomości jako przynęty[2][3], która – zdaniem trolla – potencjalnie mogłaby doprowadzić do wywołania dyskusji. Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[4], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

    Pilnuj lepiej se swojego spalania substancji i odpadów toksycznych a od naszego czystego spalania i czystych wymienników z tego – odwal się w końcu – CIULU.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proxy - trol.png
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	428182  

  15. #3115

    Domyślnie Prawidłowy kolor wymiennika przy spalaniu węgla kamiennego - samsu.pl

    Witam serdecznie.
    Skoro jak w końcu się okazało, że @hesa i mój wymiennik jest w kolorze brązowym a nie czarnym to : http://czysteogrzewanie.pl/wp-conten...ym-paleniu.jpg

    Tytułem wprowadzenia : Konstruktorem pieca jest Crispin Pemberton-Pigott – działający w wielu tego typu projektach ekspert od pieców na węgiel.

    Zwyczajowo, bo jak że by inaczej – MORDECHAJA – nie mogło zabraknąć i tu.
    Mtdeusz 2 stycznia 2019 o 20:05
    A ten piecyk z Kirgistanu wcale nie taki czysty jak na ściankach „wymiennika„ widać tony sadzy to wcale tak czysto nie spala.

    Na co poniższa odpowiedź jest :
    Crispin Pemberton-Pigott 3 stycznia 2019 o 00:33
    Materiałem obserwowanym wewnątrz wymiennika ciepła jest popiół lotny, a nie sadza. Jest on podnoszony przez strumień gazu nad koksem w dolnej części rusztu. Ten popiół może być łatwo usunięty z wymiennika ciepła, ponieważ nie ma wewnętrznej struktury — tylko otwarte pudełko.

    Tu jest początek tego : http://czysteogrzewanie.pl/2018/05/p...palaniu-wegla/ . I cytaciki malutkie @Juzefa - „ Czyste Ogrzewanie” Wojciecha Tretera : „ Kiedyś pisałem o czystych piecach kuchennych dla “trzeciego świata”. Był tam rodzynek: mongolski piec na węgiel (wszystko inne jest na drewno/biomasę). Jego autorem jest Crispin Pemberton-Pigott z RPA, który pracuje przy szeregu przedsięwzięć związanych z czystym spalaniem węgla w domowych piecach w wielu krajach. Jako jeden z niewielu naukowców na tym poletku rozwija tanie i proste urządzenia do spalania węgla i ma odwagę mówić prawdę o tym paliwie ludziom od dziecka nauczonym doświadczeniem, że węgiel to dym i smród. „ - „ Crispin Pemberton-Pigott jako jeden z niewielu na świecie pokazuje, że domowe spalanie węgla może być nie tylko nieuciążliwe, ale niemal bezemisyjne (bo jak nazwać redukcję emisji o ponad 99%?!) a nie potrzeba do tego technologii z NASA – potrzebna jest za to wiedza i doświadczenie w budowie prostych i tanich urządzeń, o co wbrew pozorom trudniej.
    Na swojej stronie autor publikuje cały zestaw pieców opracowanych dla różnych krajów i do różnych zastosowań wraz ze szczegółowymi projektami, które każdy może wykorzystać.”

    Koniecznie proszę zajrzeć do komentarzy.
    Samsu pozdrawia serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kirgiz-polski-wymiennik-po-pierwszym-paleniu-768x576.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	428183  

  16. #3116
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tu sobie popatrzcie na płomień
    https://www.youtube.com/watch?v=k9t0XBEdVuU

  17. #3117

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Część wpisu z infoogrzewanie.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...e-sked/page/4/
    Aby uzupełnić i posumować wywołany Temat - konieczne jest wyjaśnienie, że te, oba, ostatnie demonstrowane filmy - pokazują płomienie kiedy, skończyło się to, główne spalanie trwające
    ok. 4/5-te czasu palenia. Te filmy... :
    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=_8JKIGmPQk4
    https://www.youtube.com/watch?v=M0ksGAdklA8[/VIDEO]
    pokazują sytuację jaka była w komorze (patrz - dołączone przez autora - fotki niżej)
    
    Wtedy żarzy się resztka odgazowanego paliwa (węgiel) - do popiołu z przejrzystym płomieniem -
    aż do bezpłomieniowego żarzenia.
    Natomiast to, główne spalanie... (które autor nazywa - "stabilizowanie") - te, 4/5-te czasu -
    pokazują te filmy... :

    https://www.youtube.com/watch?v=IUyZQzf1CVo

    a wtedy w tym palenisku jest taka dzicz - jak na tym filmie w piecu
    tej samej marki... :
    https://www.youtube.com/watch?v=O8WlZMKmr_4

    Ten, żółty płomień, to rozgrzana, ukryta w spalinach i azocie sadza
    (której nie widać nad kominem). Przy każdym, prawidłowym, współprądowym spalaniu (w każdym, nawet lichym piecu) - ta sadza jest tak rozrzedzona, że jej nie widać, ale ona tam jest - jako niespalona.
    Pierwsze, dwa filmy - pokazują kiedy w komorze było to, co pokazują poniższe - 4-ry, pierwsze fotki... :
    Załącznik 428259Załącznik 428260Załącznik 428261Załącznik 428262
    Załącznik 428258
    I CO SAMSU? Ty kłamco publiczny oszuście reklamujesz oszukańcze filmy i kasujesz moje niewygodne komentarze tak????
    TO SĄ DOWODY NA TWOJĄ UCZCIWOŚĆ I PRAWDĘ NA FORACH.
    Lekcje trolling'u to można u ciebie brać.
    Bo popis chamstwa już dałeś wystarczający.
    Jak ma się z taką sztuką do czynienia - obrazą dla człowieczeństwa by było postąpić inaczej, więc zachowaj tą swoją kulturę dla swoich na pewno będą ci wdzięczni za to - SZMONDAKU ; https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7795898 - TU CI ODPOWIEDZIAŁEM Z NAWIĄZKĄ I DOWODAMI - RANGERSIE.

  18. #3118
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A może by tak się ktoś pochylił nad moim pomysłem zrobienia pieca rakietowego z płaszczem co ,ogrzewanie garażu , medytuję nad wykonaniem prostego pieca rakietowego z profila 10x10cm , wysokość tego profila zanim wejdzie do komina to 250cm i w ten profil wstawić dwie pionowe rury calówki dł na jakieś 180cm , które podgrzewałby by 1 kaloryfer 1200x60mm plus mały bojler do mycia łapsk , kombinował ktoś nad takim czymś ?

  19. #3119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A może by tak się ktoś pochylił nad moim pomysłem zrobienia pieca rakietowego z płaszczem co ,ogrzewanie garażu , medytuję nad wykonaniem prostego pieca rakietowego z profila 10x10cm , wysokość tego profila zanim wejdzie do komina to 250cm i w ten profil wstawić dwie pionowe rury calówki dł na jakieś 180cm , które podgrzewałby by 1 kaloryfer 1200x60mm plus mały bojler do mycia łapsk , kombinował ktoś nad takim czymś ?
    Witam serdecznie. Aś się Kolego napocił – mówisz i masz : https://youtu.be/9cydIIm1eLQ – nie polecam tego ale to tak : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...o-tym-piecyku/ - palenisko z tego acz i z wymiennikami wodnymi też takie są - a by se roboty i kłopotu zaoszczędzić – to wymiennik z tego : https://forum.muratordom.pl/attachme...995748&thumb=1 – obudowę z tego : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...are-palenisko/ - lub w całości – tudzież na złomie kupić jakiegoś górniaka (GS-a ) jeszcze nie przerdzewiałego i hybrydę z palnikiem rurowym budować. No i gotowe masz już. Tyle ode mnie. Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.

  20. #3120
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale mi nie chodzi o takie kobyły duże bo tam gdzie to ma stać za dużo placu nie ma więc pomyślałem o czymś podobnym do grila rakietowego tylko z długą rurą podłączoną do komina a w tej rurze jakiś wymiennik tylko nie wiem jaki on miałby być . medytowałem nad 3 rurkami np 1 metrowymi połączonymi równolegle i wstawionymi w tą wydłużoną rurę spalinową , diabli jak obliczyć tą moc wymiennika bo piecem rakietowym sterować za bardzo się nie da no chyba żeby zrobić go na pelet i wtedy nawet może iść w tzw podtrzymaniu , dużo tego ruski robią a u nas jak nie dasz 8 tysia z ferroli toś dupek takie myślenie i nie ważne że do garażu .

Strona 156 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony