dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 190
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 3794
  1. #601

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    nilsan
    Spalanie z rurą w środku wyszło tak samo jak z rurą w narożniku- czyli średnio. Gdyby to były dodatnie temperatury to spokojnie tak mogę palić, ale przy -15 to już mi kociołek nie osiągnął temp.

    Ale przecież ta temperatura wcześniej czy później w palenisku będzie. Po 2-3 godzinach i strząśnięciu zasypu dorzucałem na górę a paliwo u góry było zimne.
    Szczelina wynosiła tylko ok. 10 cm i paliło się mało paliwa, ale wsadzony pod ruszta pogrzebacz w miejscu palenia już po tych 2 godzinach znajdował PUSTKĘ. Było tam wypalone jajo a powinno być już w tym miejscu nowe paliwo.
    System pracuje tylko na PP- zero z góry więc ogień do góry nie podchodzi (bo jest tam tylko dym i nie ma warunków do palenia).
    Myślę, że twój kocioł nie osiąga temperatury zadanej, ponieważ odbiór ciepła przez instalację jest znacznie większy, niż kocioł jest go w stanie wyprodukować. W rezultacie jedziesz cały czas na maksymalnym wychyle klapki PP, czytaj nadmiernym przepływie PP+PW przez palenisko i dlatego przeciąga ci żar nad ruszt. Z tego samego powodu nie widzisz potrzeby korzystania z KPW, bo i tak masz nadmiernie wychłodzoną komorę spalania. Myślę, że powinieneś za wszelką cenę zmniejszyć przepływ wody przez kocioł i tym samym zwiększyć dT na grzejnikach na 25-35*C. Pozwoli to kotłowi na osiągnięcie temperatury zadanej oraz mocy. Wprowadzisz go w zakres regulacyjny i zaczniesz stosować KPW, tym samym poprawiając czystość spalania oraz temperaturę w komorze spalania, co wbrew pozorom, pozwoli ci również uzyskać większą temperaturę w pomieszczeniach.

    nilsan

    PS
    Teraz rozumiem po co ci był ostatni zakup tego niebieskiego ekogroszku z kopalni Phitzner'a.
    Tylko dlaczego od razu dwie tony? Parę kęsów przypadkiem by nie wystarczyło?
    Ostatnio edytowane przez nilsan ; 14-02-2012 o 11:40
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  2. #602
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał wronik Zobacz post
    A masz może jakiś link do Allegro z tymi klapkami
    Była tu.
    http://allegro.pl/klapka-miarkownika...971461344.html

  3. #603
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wronik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Husów
    Kod pocztowy
    37-121
    Posty
    55

    Domyślnie

    Wielkie Dzięki pytanie do nilsana lub innych fachowców klapka ma otwór 9x9 cm a moje palenisko mam wymiary 31x45 cm czy ten otwór 9x9 będzie wystarczający. Link do klapki
    http://allegro.pl/klapka-miarkownika...112904366.html

  4. #604

    Domyślnie

    wronik

    Moim zdaniem w zupełności wystarczy.

    nilsan
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  5. #605
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wronik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Husów
    Kod pocztowy
    37-121
    Posty
    55

    Domyślnie

    dzięki cena przystępna chyba kupię

  6. #606
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał wronik Zobacz post
    Wielkie Dzięki pytanie do nilsana lub innych fachowców klapka ma otwór 9x9 cm a moje palenisko mam wymiary 31x45 cm czy ten otwór 9x9 będzie wystarczający. Link do klapki
    http://allegro.pl/klapka-miarkownika...112904366.html
    Gdy ja rozmawiałem z tym producentem to mówił, że nie ma problemu by zrobić pod wymiar. Na tej aukcji jest większa niż na poprzedniej.

  7. #607
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wronik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Husów
    Kod pocztowy
    37-121
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikar1 Zobacz post
    Gdy ja rozmawiałem z tym producentem to mówił, że nie ma problemu by zrobić pod wymiar. Na tej aukcji jest większa niż na poprzedniej.
    Wielkie Dzięki nilsan napisał że 9x9 wystarczy to nie będę szukał szczęścia

  8. #608

    Domyślnie

    Cytat Napisał nilsan Zobacz post
    Ze względu na wymagane duże średnice w takim rozwiązaniu tzn. na poziomie 2", w grę wchodzi tylko zawór 2D z siłownikiem obrotowym i czujnikiem temperatury. Zawór ten montuje się na bypassie pomiędzy zasilaniem i powrotem do kotła, oddalonym możliwie jak najdalej od kotła w kotłowni. Poziom zasilający należy ułożyć pod stropem w kotłowni ze spadkiem ok. 3-5promili w kierunku do kotła, natomiast poziom powrotny nad podłogą, z podobnym spadkiem. Odcinki poziomów w kotłowni powinny mieć długość przynajmniej 2m. Rury nie mogą być izolowane.
    Czujnik temperatury siłownika montuje się na rurze powrotnej do kotła. W chwili rozruchu kotła zawór jest w pełni otwarty, tworząc poprzez bypass krótki obieg kotłowy podbijający temperaturę na powrocie do kotła. Jak temperatura na powrocie do kotła zacznie się zbliżać do zadanej na siłowniku zaworu 2D, zawór zacznie się przymykać umożliwiając większy przepływ na instalacje CO, a po osiągnięciu temperatury zadanej całkowicie zamknie przepływ w bypassie. W takim rozwiązaniu temperatura na wyjściu z kotła musi zawsze oscylować w przedziale 80-90*C.

    nilsan
    Dziękuje wszystko jasne.

  9. #609
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wronik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Husów
    Kod pocztowy
    37-121
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał nilsan Zobacz post
    wronik

    Moim zdaniem w zupełności wystarczy.

    nilsan
    Nilsan przypomniałem sobie ze na konkurencyjnym wątku chyba LR podawał proporcje dla klapy PP I PW następujące Klapa PP 1/6 powierzchni rusztu zaś PW 1/16 Powierzchni rusztu coś mi to się wydaje za dużo w moim wypadku klapka PP musiała by mieć wymiary 17x13 cm a PW 11x7 co o tym sądzisz?

  10. #610

    Domyślnie

    wronik

    Mogę się co najwyżej domyślać na jakiej podstawie LR określił takie proporcje, ale nie będę z tym polemizował, bo niestety często nie ma racji.
    Zwróć uwagę, że ilość podawanego powietrza PP zależy w głównej mierze od ciągu kominowego wywoływanego różnicą temperatury spalin i powietrza zewnętrznego oraz wysokością (grubością warstwy zsypu) i uziarnieniem zasypu paliwa, a nie wielkością klapki PP. Przez całość procesu spalania jest ona tylko uchylona proporcjonalnie do temperatury wody w kotle, w związku z tym jakie to może mieć znaczenie czy będzie ona miała przekrój kanału 9x9cm, czy 17x13cm, poza tym, że przy większej klapce trudniej będzie wyregulować miarkownik ciągu, bo będzie musiał bardzo precyzyjnie regulować szczelinę w przedziale 1-2mm, zamiast np. 1-10mm.
    Wnioski wyciągnij sam.

    nilsan
    Ostatnio edytowane przez nilsan ; 14-02-2012 o 13:15
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  11. #611
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wronik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Husów
    Kod pocztowy
    37-121
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał nilsan Zobacz post
    wronik

    Mogę się co najwyżej domyślać na jakiej podstawie LR określił takie proporcje, ale nie będę z tym polemizował, bo niestety często nie ma racji.
    Zwróć uwagę, że ilość podawanego powietrza PP zależy w głównej mierze od ciągu kominowego wywoływanego różnicą temperatury spalin i powietrza zewnętrznego oraz wysokością (grubością warstwy zsypu) i uziarnieniem zasypu paliwa, a nie wielkością klapki PP. Przez całość procesu spalania jest ona tylko uchylona proporcjonalnie do temperatury wody w kotle, w związku z tym jakie to może mieć znaczenie czy będzie ona miała przekrój kanału 9x9cm, czy 17x13cm, poza tym, że przy większej klapce trudniej będzie wyregulować miarkownik ciągu, bo będzie musiał bardzo precyzyjnie regulować szczelinę w przedziale 1-2mm, zamiast np. 1-10mm.
    Wnioski wyciągnij sam.

    nilsan
    Jeszcze raz wielkie dzięki jesteś wielki u mnie ten ciąg kominowy jest potężny musze w przyszłości zamontować RCK zdaje się na ciebie i montuję 9x9

  12. #612

    Domyślnie

    Cytat Napisał resq Zobacz post
    palenie drewnem,

    jak człowiek siedzi w domu to "różne pomysły" przychodzą do głowy .
    Dzisiaj rozpaliłem metodą zaproponowaną przeze mnie samym drzewem, dąb i sosna na rozpałkę.
    Palenisko leci na samym PW. Po godzinie mam 50C , temp. spalin 146C.
    Poniżej filmik nakręcony po 40 min od rozpalenia , było 47C CO i 131C spaliny.
    Jak się dobrze przyjrzeć to widać palące się gazy nad KPW a zaraz pod deflektorem.
    Od samego początku 0 dymu !!!
    http://youtu.be/3aLYhBevUIM
    resq

    po 1,5h od rozpalenia pojawił się dymek, zaczęło się suszenie całego drewna?
    http://youtu.be/uBLkeBPJrNo

    po 2h rozszczelniłem PP na 2mm, brak dymu

    mija 2,5h, 62C CO, 142C spaliny, brak dymu

    mija 4h, 50 CO, 70C spaliny, brak dymu.

    jeszcze 30 min i koniec palenia.

    4,5h drewno gałęzie fi7-fi10 dł 35cm. Teraz odpalę na grubym drzewie, jaka będzie różnica?

    Popalisz o wiele dłużej odpowiednio ustawiając grube. Ja palę wyłącznie drewnem no i trocinami /ale to też drewno /.
    Taki widok wcale mnie nie dziwi.
    Dziwi mnie natomiast , że używasz tylko PW. Spróbuj na obu w odpowiednich proporcjach.Ja dodatkowo podgrzewam PW tak do 150-200 C i dymienia nie mam.
    Mam w piecu umieszczony stalowy element ni to deflektor ni sam nie wiem co ale rozgrzewa się do czerwoności / 600 C chyba / i to właśnie powoduje dobre dopalanie / biało niebieskie chmurki/.
    Większa partia drewna mogła spowodować u Ciebie okresowy brak powietrza.
    Można kombinować z ustawianiem dopływów powietrza w różne partie pieca ale nigdy nie zmieniać wszystkich jednocześnie bo coś nie tak.
    Mój piec to podobnie jak Hesa kombinacja przed piec szamotowy i dolniak stalowy i jeszcze coś tam.
    Tyle że mój przed piec jest górniakiem. Wiem że Hes ich nie lubi.Pozwala on jednak lepiej podgrzać wilgotny opał / Palę nawet mokrą sosną prosto z lasu /
    Ale się rozpisałem
    Pozdrawiam wszystkich.

    PS
    Nilsan wielki szacun przydała się świeża krew no i Hes zagląda bardzo Go cenię

  13. #613

    Domyślnie

    Cytat Napisał wronik Zobacz post
    Jeszcze raz wielkie dzięki jesteś wielki u mnie ten ciąg kominowy jest potężny musze w przyszłości zamontować RCK zdaje się na ciebie i montuję 9x9
    Myślę , że odpowiednie przekierowanie spalin w kotle w miejsca gdzie one niechętnie docierają w zupełności wystarczy.
    Pozwoli też lepiej je wykorzystać.

  14. #614
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, na początku dziękuję Nilsanowi i Arturowi za objaśnienia odnośnie tej pary.
    Wiem o tym, że kiedy na podwórku zimno, kiedy wydobywa się ciepły, gorący dym to musi z tego ciepła wytwarzać się para, ale jak tak wszyscy zaczęli pisać, ze u nich dymu w ogóle niema, to zgłupiałem.
    Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam.

  15. #615
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wronik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Husów
    Kod pocztowy
    37-121
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajka Zobacz post
    Myślę , że odpowiednie przekierowanie spalin w kotle w miejsca gdzie one niechętnie docierają w zupełności wystarczy.
    Pozwoli też lepiej je wykorzystać.
    O co ci chodziło z tym przekierowaniem przecież przy tej klapce nie ma żadnego kierowania tylko otwór kwadratowy na środku drzwiczek od popielnika

  16. #616

    Domyślnie

    Cytat Napisał wronik Zobacz post
    O co ci chodziło z tym przekierowaniem przecież przy tej klapce nie ma żadnego kierowania tylko otwór kwadratowy na środku drzwiczek od popielnika
    Chodzi o przekierowanie spalin w WC a nie w klapce.
    Spaliny wędrują liniowo omijając zakamarki wymienników.
    Przekierowanie np zawirowywacze lub tak jak u mnie odpowiednio ułożone cegiełki z szamotu zmuszają spaliny do obmywania WC /Zmniejsza się cug ale wymiana jest lepsza

  17. #617

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Witam, na początku dziękuję Nilsanowi i Arturowi za objaśnienia odnośnie tej pary.
    Wiem o tym, że kiedy na podwórku zimno, kiedy wydobywa się ciepły, gorący dym to musi z tego ciepła wytwarzać się para, ale jak tak wszyscy zaczęli pisać, ze u nich dymu w ogóle niema, to zgłupiałem.
    Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam.
    W ocenie tego co czytasz, kieruj się przede wszystkim swoim rozumem i dotychczas zdobytym doświadczeniem.
    Poza tym w ferworze toczącej się na forum dyskusji wszyscy mimowolnie posługujemy się jakimiś skrótami myślowymi, które nierzadko potem z mozołem trzeba wyjaśniać, bo przekaz z nich płynący bywa niejednoznaczny.

    nilsan
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  18. #618

    Domyślnie

    Nilsan

    pytanie do Ciebie czy możesz określić jaka jest temperatura PP, PW w Stropuvie ?

  19. #619

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajka Zobacz post
    Nilsan

    pytanie do Ciebie czy możesz określić jaka jest temperatura PP, PW w Stropuvie ?
    PW+PPG zbliżona do temperatury w komorze spalania 400-600*C.
    PPD około 100*C.

    nilsan

    PPG - powietrze pierwotne górne
    PPD - powietrze pierwotne dolne
    Skrajności nikomu nie służą. Kompromis mile widziany.
    A każda przyjemność musi kosztować.
    Chcesz mieć coś zrobione dobrze, to musisz za to zapłacić.
    Chcesz mieć coś zrobione jako tako, to zapłacisz mniej.
    Chcesz mieć coś zrobione za darmo, to zrób to sobie sam.

    Promuję spalanie na ciągu naturalnym w wątku o "Ekonomicznym spalaniu paliw stałych"

  20. #620
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    nilsan
    , tak, tak.
    Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam.

Strona 31 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony