dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie 22% vat a nie 7 % co dalej ?

    I mamy 22% vat .Mówiło się coś że bedzie można kupować usługi z 7% podatkiem!! Czy ktoś już wie jak to robić , gdzie szukać aktów prawnych ,pozdrawiam i czekam na informacje

  2. #2

    Domyślnie

    Ja na przykład robię przymiarkę do zamówienia dachówek razem z ułożeniem + okna, orynnowanie, piorunochron, krótko mówiąc chcę zlecić wykonanie całego dachu. W ten sposób uniknę 22% VAT.

  3. #3

    Domyślnie

    Redakcjo Droga !
    Może faktycznie to ciekawy temat - usługa i 7% VAT. Z tego co widzę to na forum są różne zdania na tą kwestię. Jest to ciekawy temat - może jakieś wyjaśnienia.... Zauważyłem, że wykonawcy również nie wiedzą co z tym robić....
    przykład : http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25956

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie oto mi chodzi. Nie wszyscy wykonawcy wiedzą jak wystawiać faktury ,czy z rozbiciem na materiały zużyte , a może wpisywać tylko nazwę usługi zaznaczając że wykonano ją z materiłem. Niewielkie biura rachunkowe też jeszcze nie wiedzą jak ugryżć ten temat , Myślę więc że należy mówić i pisać o tym jak najwięcej.

  5. #5

    Domyślnie

    Ostatnie wiadomości : słyszałem że wykonawcy spisują jakieś umowy na usługę z materiałem . Może opublikowano by jakiś wzór takij umowy , a może istnieją użędowe wzory ?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DARO2004

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kwestia tš zajmował się juz NSA (wyrok z 13.06.2001) sprzedajšcy moze a nawet powinien wystawic fakture z jednolita stawka VAT jezeli w swojej usludze zuzywa swoje materialy, wystarczy ze na fakturze bedzie opis: kompleksowe ulozenie parkietu na pow. Pod taka fakture mozna dolaczyc kosztorys z cenami netto gdzie bedzie wyszczegolniony material uzyty do danej uslugi. W przypadku uslugi na rzecz mieszkalnictwa pozostał dalej 7% VAT a wiec i na materialy uzyte do tej uslugi liczone sa z 7% stawka

  7. #7

    Domyślnie

    Tak. Ale to była inna ustawa o vat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony